Zavrieť

Porady

Dynamické zväzky + Acronis True Image

Nejdú do kopy. Potrebujem zmeniť dynamické zväzky (logické disky) na základné. Má s tým niekto skúsenosť? W7 64bit.
Ináč sú to vyhodené peniaze, lebo Acronis True Image 2010 sa ani len nespustí. Ďakujem.
Usporiadat
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Odpoveď MS
Zmena z dynamickych diskov na zakladne mozna nie je. Ide to zmenit naopak, zo zakladnych na dynamicke, ale naopak z dynamickych to nejde. Preto je potrebne urobit format.
0 0
bublanina bublanina

bublanina je offline (nepripojený) bublanina

Stal sa mi podobný problém, nechtiac mi win 7 prepísal všetky zväzky na dynamické, čím nešiel nabootovať ani samotný win 7.
Našťastie netreba všetko nanovo formátovať, elegantný návod ako zachovať zväzky aj s dátami je na
www,wilderssecurity,com/showthread,php?t=191006 (do adresy miesto čiarok dajte bodky)
Stačí v diskovom editore otvoriť konkrétny disk a v sektore 0 na pozícii 1C2 prepísať hodnotu 42 na 07, čo je NTFS (ja som na to použila Paragon Partition Manager 9.0 Proffesional).
Tento a ešte jednoduchší spôsob pomocou softu Dynamic Disc Converter je aj na stránke
www,articlesbase,com/operating-systems-articles/convert-a-dynamic-disk-to-a-basic-disk-without-loss-of-data-1215239,html
Ten prepis sektora vyzerá zložito, ale je to jednoduché, rýchle, u mňa to vyriešilo všetky problémy a hlavne, žiadne dáta sa nestratili.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať