Zavrieť

Porady

Civilna svadba

Ahojte,

sorry ak sa tato tema tu uz vyskytuje, no nenasiel som ani nikde hoci je google velky pan...

chceme sa s priatelkou zosobasit, civilne, len na urade. Vsetko je ok az na to ze tajne

Dovod je prosty, lebo chceme. Zistoval som co to ale nie je mi jasna jedna vec, ak sa chceme zobrat napr v inom obvode (resp na inom urade) ako byvame obaja, ako mam postupovat? vychadzam zatial len z poplatkov (Povolenie uzatvoriť manželstvo na inom než príslušnom matričnom úrade štátnymi občanmi SR – 200 Sk
Uzatvorenie manželstva pred iným než príslušným matričným úradom štátnymi občanmi SR – 500 Sk). z toho mi vychadza ze musime mat povolenie bud z mojej alebo jej matriky na uskutocnenie sobasa v inom obvode? alebo z oboch? mam v tom chaos, vie mi prosim niekto poradit?

Dakujem
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

A tiež si v takýchto prípadoch dobre rozmyslíš, čo a či vôbec chceš prekonávať.
0 0
Kristína_B Kristína_B

Kristína_B je offline (nepripojený) Kristína_B

Llívia Pozri príspevok
Až ten tvoj "na veky - vekov" príde a rozbije ti hubu, tak si veľmi rýchlo rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky - vekov". Až sa z neho stane narkoman, alkoholik, úchylák, násilník, grobian, tiež si veľmi dobre a veľmi rýchlo rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky vekov". Až ťa začne podvádzať, veľmi rýchlo si rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky vekov". Až...
A ak bude tento rok pršať, znova zaplaví východ Slovenka.. Bože, prečo tieto katastrofické scenáre? Nechcela som povedať, že v manželstve by mal človek zotrvať v každom prípade a za každých okolností, ale že by apriori do manželstva mali ísť tí, ktorí naozaj chcú byť (nie za každých okolností budú) spolu na trvalo, aj keď sa zrovna nebude dariť, aj keď budú problémy, aj keď sa v niečom nezhodnú.. Reagovala som na volbu civilného sobáša z dôvodu, že nesľubuješ v dobrom aj zlom, šťastí a nešťastí..a že aj topánky vymeníš, keď tlačia. Tieto extrémnosti sú, bohužiaľ, tiež realitou ale to je trošku o inom.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kristína_B Pozri príspevok
A ak bude tento rok pršať, znova zaplaví východ Slovenka.. Bože, prečo tieto katastrofické scenáre? Nechcela som povedať, že v manželstve by mal človek zotrvať v každom prípade a za každých okolností, ale že by apriori do manželstva mali ísť tí, ktorí naozaj chcú byť (nie za každých okolností budú) spolu na trvalo, aj keď sa zrovna nebude dariť, aj keď budú problémy, aj keď sa v niečom nezhodnú.. Reagovala som na volbu civilného sobáša z dôvodu, že nesľubuješ v dobrom aj zlom, šťastí a nešťastí..a že aj topánky vymeníš, keď tlačia. Tieto extrémnosti sú, bohužiaľ, tiež realitou ale to je trošku o inom.
Bože, preto, že je to realita. Väčšina ľudí sa nerozvádza z dôvodu, že by to bol "módny hit". A je úplne jedno, či mali civilný obrat, alebo cirkevný.
(Pri sľubovaní treba za chrbtom prekrížiť prsty - potom sľub neplatí a netreba mať výčitky za jeho nedodržanie. )
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Manželstvo je najtvrdšia rehoľa. Je to o nekonečných kompromisoch, o počúvaní sa navzájom, o ústupkoch a vzájomnej úcte. Ak toto nechcete zobrať na vedomie tak si radšej nesľubujte veky-vekov...
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Predpokladám že sa bavíme o manželstvách normálnych ľudí, nie pijúcich, fetujúcich a po dome sa s nožom naháňajúcich a týrajúcich. Tam nie je čo riešiť. Ale na predídenie tomu slúži predsa nejaké to spoluchodenie pred svadbou a spoznávanie sa. Jáj, lenže keď po prvej noci sa už musia brať, no čo už.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tvoju teóriu o spoznávaní sa pred manželstvom vyvracajú rozvody, v ktorých ako dôvod rozvodu bol alkoholizmus, drogovanie, násilie atď., ktoré sa prejavili až v manželstve, nie predtým.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať