Zavrieť

Porady

Čiastočny invalidný dôchodok-prosim o radu

Žena
Môžem poberať čiastočny invalidný dôchodok a súčasne pracovať?


Môže ma zamestnavatel na zaklade invalidity (55%) prepustit s trvaleho pracovneho pomeru?


Som poberateľka čiastočneho invalidného dôchodku a zároveň som zamestnaná. Budem mať nárok na nemocenské počas dočasnej pracovnej neschopnosti?
Usporiadat
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Zam-c je čiastočný invalid. Dosiahol dôchodkový vek a priznali mu starobný dôchodok. Priznali mu ho spätne k 8.12.2009 a zároveň mu v rozhodnutí k 8.3.2010 odnímajú invalidný dôchodok. Ako mám odvádzať odvody? Asi od 8.12. vyžiadam vrátenie poistného na IP a PvN, že? ale čo tá doba od 8.12.2009 do 8.3.2010 NEROZUMIEM !!!
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
gven75 Pozri príspevok
Zam-c je čiastočný invalid. Dosiahol dôchodkový vek a priznali mu starobný dôchodok. Priznali mu ho spätne k 8.12.2009 a zároveň mu v rozhodnutí k 8.3.2010 odnímajú invalidný dôchodok. Ako mám odvádzať odvody? Asi od 8.12. vyžiadam vrátenie poistného na IP a PvN, že? ale čo tá doba od 8.12.2009 do 8.3.2010 NEROZUMIEM !!!
neviete pomôcť?
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte, Zam-c priniesol odborný posudok o invalidite, kde je miera poklesu schopnosti vykonávať zár. činnosť 50 %, no ešte od 25.9.2009!!! Priniesol mi to až teraz takže postupujem: Nahlásim zmenu na SP od daného dátumu, Oznámenie do ZP, odvody do ZP sú polovičné a prácu mu nechám na plný prac. čas (40 hod)...
1. Nemusím mu skrátiť PČ?????
2. Do ZP pošlem žiadosť o vrátenie poistného od 25.9.2009(pretože máme platiť len polovicu)???
Bude to tak OK??? Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

gven75 Pozri príspevok
Ahojte, Zam-c priniesol odborný posudok o invalidite, kde je miera poklesu schopnosti vykonávať zár. činnosť 50 %, no ešte od 25.9.2009!!! Priniesol mi to až teraz takže postupujem: Nahlásim zmenu na SP od daného dátumu, Oznámenie do ZP, odvody do ZP sú polovičné a prácu mu nechám na plný prac. čas (40 hod)...
1. Nemusím mu skrátiť PČ????? Nie nemusíš ak SP nedala do posudku.
2. Do ZP pošlem žiadosť o vrátenie poistného od 25.9.2009(pretože máme platiť len polovicu)??? Ono sa nediv, že tak neskoro doniesol. Tie konania trvajú veľmi dlho a ked sa náhodou odvolával tak SP potom aj spätne priznáva dôchodok. Mala by si aj mzdy opraviť lebo aj zamestnanec má nárok na odvody vo výške 2% namiesto 4%.
Bude to tak OK??? Ďakujem
text
1 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Mzdy asi nebudem opravovať, len vypočítam sumy, aké sa mali platiť a o danú sumu by sme si mali ponižovať odvody do ZP alebo mi vyplatia peniaze na účet a ja mu jeho časť vyplatím v mzde (aspoň takto postupujem ked vracaju peniaze zo SP)?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať