Zavrieť

Porady

dotacia pre invalidov-solar elektraren

dobry den, chcem sa spytat ako to vlastne funguje-som invalid ohodnoteny nad 70% a tu som sa docital ze ak chcem podnikat je mozne ziadat o nejaku dotaciu-podla coho sa urcuje vyska tej dotacie a na aky druh podnikania ju davaju?, ak som ja ukoncil zdravotnu skolu je mozne ziadat tieto peniaze napriklad ak by som chcel rozbehnut malu solar elektraren? - nie na napajanie domu ale pripojena na verejnu siet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobecek1 je offline (nepripojený) drobecek1

    drobecek1
    zabudni na to to sú investície v desiatkach miliónov a na úrade Ti možno dajú pár tisíc a aj to iba na nevyhnutné veci.

    vzan je offline (nepripojený) vzan

    vzan
    vauvauvau Pozri príspevok
    dobry den, chcem sa spytat ako to vlastne funguje-som invalid ohodnoteny nad 70% a tu som sa docital ze ak chcem podnikat je mozne ziadat o nejaku dotaciu-podla coho sa urcuje vyska tej dotacie a na aky druh podnikania ju davaju?, ak som ja ukoncil zdravotnu skolu je mozne ziadat tieto peniaze napriklad ak by som chcel rozbehnut malu solar elektraren? - nie na napajanie domu ale pripojena na verejnu siet
    Doporučil by som navštíviť príslušný úrad práce, vyhľadať si tam pracovisko, ktoré sa zaoberá poradenstvom v oblasti samostatnej zárobkovej činnosti, podnikania, príspevkov na podnikanie a pod. Tam dotanete úvodné informácie o možnosti získania príspevku, ako i jeho výšky. Na výšku má vplyv poloha Vášho bydliska, t. j. či bývate v Bratislave alebo v okrese Revúca, Rimavská Sobota a pod. Príspevky sú i pre invalidných občanov na vytvorenie pracovného miesta, samozamestnanie a pod. Celú problematiku popisuje zákon o službách zamestnanosti. Vyhľadajte si jeho najúplnejšie znenie a platné pre toto obdobie, atď.
    Elektráreň a zapojenie sa do siete, je ďslšia oblasť, o tomto probléme neporadia na úrade práce, skôr v energetických závodoch. Potrebné je si z tejto oblasti naštudovať príslušné zákony. Predpokladám, že to nie je tak jednoduché, ako to vypadá.

    Pacino je offline (nepripojený) Pacino

    Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac Pacino
    Pokiaľ by si chcel zriadiť chránenú dielňu takčo sa týka dotácie môžeš dostať max. 7550,48 €. a tiež si myslím že podnikať v tomto odvetví je finančne náročné a podotýkam len vybavenie dotácie Ti zoberie kvantum času a trpezlivosti na úradoch.
    Ale prajem Ti nech Ti to vyjde nakoľko aj ja zriaďujem CHD a som nad 70% ZŤP. Ak chceš môžeš sa pripojiť k miniporade - chránené dielne...Snažím sa aby táto miniporada pomohla všetkým ktorí majú záujem o zriadenie alebo v tejto oblasti pracujú.

    Pacino je offline (nepripojený) Pacino

    Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac Pacino
    Pokiaľ by si chcel zriadiť chránenú dielňu takčo sa týka dotácie môžeš dostať max. 7550,48 €.

    Chcel by som sa opraviť dotácie sú dve:
    Pre podnikateľské subjekty je to 7550,48 €
    Pre nepodnikateľské subjekty bolo 9060,57 €, ale akurát tento týždeň to v žilinskom kraji zdvihli na 9365,18 €.
    Ja ako živnostník môžem dostať 9365,18 €.

    vzan je offline (nepripojený) vzan

    vzan
    tiež sa zamýšľam o utvorení chránenej dielni, rád sa podelím so zkúsenosťami. Teraz chcem ísť na kurz, ktorý som si sám vyhľqadal a prihlásil sa. Konzultoval som situáciu s UPSVaR, pravdaže z ich strany sa to nedá financovať, pritom mne tento kurz by mal vyhovovať po zdravotnej stránke a kurzy, ktoré pripravuje UPSVaR mi nevyhovujú. Tak si to zapllatím sám v plnom rozsahu.

    Pacino je offline (nepripojený) Pacino

    Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac Pacino
    prepáčte mi za omyl ktorý mi bol poskytnutý pracovníčkou na ÚP

    pre podnikateľské subjekty je to 7 804,32 €
    pre nepodnikateľské subjekty je to 9365,18 €.

    Ja ako živnostník môžem dostať 7804,32 €
    Je to v žilinskom kraji tak ak som niekoho dostal do omylu ospravedlňujem sa...

    gggggg je offline (nepripojený) gggggg

    gggggg
    immortal2020 Pozri príspevok
    ak mas nejake info o tej elektrarni by som uvital ... premyslam tiez o niecom takom
    ak by si nahodou mal zdroje na vystavbu tak sa ozvi ja mam priestory,strechu priemyselnej budovy a stlp vysokeho napätia 20 m od objektu,idealne miesto.Som v kontakte aj so spoločnosťou kt.vie projekt vystaviť a vybaviť potrebné papierovačky

    dotacia pre invalidov-solar elektraren

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.