Zavrieť

Porady

dodatočné daň. priznanie DPH

Zistila som, že som sa pomýlila pri vypisovaní DPH za 06/04 v riadku 15 / tým pádom aj v riadku 19 a 22 a samozrejme aj v r. 29 a 32 /. Mala som uviesť nižšiu sumu o 118,-- .
Teraz neviem, či mám do riadku 15 uviesť sumu -118 čiže len rozdiel, alebo pôvodná suma znížená o 118 ? Resp. do ktorých riadkov - alebo len do r. 33 ? Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ucty Pozri príspevok
r. 35: ROZDIEL oproti podanému daňovému priznaniu:

krátka jednoduchá veta, tam sa neskúma komu dáš a komu zoberieš, ale matematická logika
Práveže sa tu nesleduje matematická logika....

Hrubo vytlačená veta z Poučenia k vyplneniu tohto riadku hovorí za všetko:

"Údaj môže mať hodnotu plus, čo vyjadruje rozdiel v prospech štátneho rozpočtu, alebo hodnotu mínus, čo vyjadruje rozdiel v prospech osoby podávajúcej daňové priznanie.... "

Naposledy upravil evina : 17.09.07 at 09:37
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

ucty Pozri príspevok
r. 35: ROZDIEL oproti podanému daňovému priznaniu:

krátka jednoduchá veta, tam sa neskúma komu dáš a komu zoberieš, ale matematická logika



DP -4000,-Sk ( NO)
DDP -2000,- SK ( NO)

r. 35 = DDP-DP= -2000-(-4000) = + 2000,-

To je matematická logika.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Moje P.s. v predchádzajúcom príspevku mažem svoje matematické zdôvodnenie, emgeton je presný
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

OK, takže +. Ďakujem za odpovede. Ešte mám jednu otázku. Ten rozdiel 2000,- Sk mám uhradiť? Alebo mi vrátia NO už po oprave (ponížený o tých 2000,-)?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

anka1 Pozri príspevok
OK, takže +. Ďakujem za odpovede. Ešte mám jednu otázku. Ten rozdiel 2000,- Sk mám uhradiť? Alebo mi vrátia NO už po oprave (ponížený o tých 2000,-)?
Ak stihnú do termínu vrátia Ti ponížený, lebo budú prihliadať na DDP...
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

evina Pozri príspevok
Ak stihnú do termínu vrátia Ti ponížený, lebo budú prihliadať na DDP...
Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať