Zavrieť

Porady

Správny termín výsevu papriky a paradajok

Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
ja som síce v Ba chcem dať na balkon do kochlov, ale počkám ešte....aj ked som na 4 posch., či nemusím?
Počkaj s rapadajkami a paprikou, to má čas aj po zmrznutých lebo sú citlivé. Ale kvetinky môžeš, ja už mám.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
Počkaj s rapadajkami a paprikou, to má čas aj po zmrznutých lebo sú citlivé. Ale kvetinky môžeš, ja už mám.
na kvetinky už druhý rok nemám náladu...neviem prečo
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja uz mam prve tri pokusne rajcinky zasadene v zahrade, zatial sa drzia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
na kvetinky už druhý rok nemám náladu...neviem prečo
Možno preto, že ich nemáš.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
Možno preto, že ich nemáš.
neviem fakt...minulý rok ako mi umrel ten pes...som nenasadila....inokedy som sa už triasla, že ke kedy už...tento rok na mňa prišlo, že dám rajčice...a dosť sa na ne teším....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
neviem fakt...minulý rok ako mi umrel ten pes...som nenasadila....inokedy som sa už triasla, že ke kedy už...tento rok na mňa prišlo, že dám rajčice...a dosť sa na ne teším....
Tak tento skús tak i tak uvidíš, kvety sú pre oko krása a na duši pohladenie, rapadajky zas niečo pre zdravie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
Tak tento skús tak i tak uvidíš, kvety sú pre oko krása a na duši pohladenie, rapadajky zas niečo pre zdravie.
vždy som mala krásne muškatle....posledné roky obyčajné nie ťahavé...krásne veľké hlavy....aspoň, že byte mi orchid vo velkom ešte stále kvitnú, mali dobrú sezónu....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

arizona Pozri príspevok
Ja uz mam prve tri pokusne rajcinky zasadene v zahrade, zatial sa drzia
Dnes som vysadila von všetky rajčiny, zajtra vysadím von a do fóliovníka papriku. Okrem toho už som vysadila plantu - kapustu, zajtra by som chcela aj brokolicu, karfiol, kel. Cuketa a patizony sú vonku už týždeň, uhorky vonku tiež pekne kvitnú-už sú zaviazané malé uhorky.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ja mám cuketu, patizony, uhorky ešte v obchode, ešte sa iba rozhodujem, kedy ich kúpim a nasadím do foliovníka, aby rýchlo vzišli. A či to je už neskoro? Papriky a paradajky mám veľmi pekné, za oknom na parapete, vysadím ich na roľu až po zamrznutých. Chcem skúsiť na skúšku zasadiť paradajky na balkón-lódžiu. Neviem v akej nádobe by sa im darilo. Má niekto skúseností s pestovaním paradajok na balkóne?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

branislavp Pozri príspevok
Ja mám cuketu, patizony, uhorky ešte v obchode, ešte sa iba rozhodujem, kedy ich kúpim a nasadím do foliovníka, aby rýchlo vzišli. A či to je už neskoro? Papriky a paradajky mám veľmi pekné, za oknom na parapete, vysadím ich na roľu až po zamrznutých. Chcem skúsiť na skúšku zasadiť paradajky na balkón-lódžiu. Neviem v akej nádobe by sa im darilo. Má niekto skúseností s pestovaním paradajok na balkóne?
kuk tu....
http://www.porada.sk/t136955-p6-balk...paradajky.html
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Dnes som si kúpila mini paradajky Býčie srdce s názvom Mini Marmande, nepestuje niekto túto odrodu.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

...a obrázok
P5040162.jpg  
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Neviem čo to je za rajčiny ale čo ja poznám tak Býčie srdce je vysoká, mäsitá a obrovská rajčina. Jedna z najväčších. Pozrieť treba na internete vo vyhľadávači.

Jano
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

práve, že som nenašla, neviem aké sú veľké tie mini ani či je to hybrid
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nie je to tak dávno, čo boli papriky,uhorky a rajčiny malé, teraz podrástli. Porovnajte
Snímka482.jpg  
Snímka474.jpg  
Snímka478.jpg  
1/1
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paráda, naše ešte ani nevyšli zo zeme. Hm.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tweety
Paráda, naše ešte ani nevyšli zo zeme. Hm.
To robí to prirýchľovanie. Treba zasiať plantu skorej a potom ju vysadiť von
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Predminulý rok sme takto sadili uhorky, najprv do kelímkov, a potom do pôdy, a boli krásne, minulý rok takisto, a ani nevyšli, teraz sme už sadili priamo po zmrznutých do zeme.(hoci zmrznutí sú aj teraz)
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Však tento rok žiadny zmrznutý ani nebol
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

paloo
Však tento rok žiadny zmrznutý ani nebol
U mňa boli, zakrývala som zeleninu asi týždeň. A to vôbec nie je o mraze, ale pri teplote štyri stupne sa rast zastaví, zelenina z chladu žltne. Nerastie. Takže vykrikovať, že žiadny zamrznutý nebol, môže iba ten, čo zeleninu vidí iba v obchode a nepozná podstatu pestovania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať