Zavrieť

Porady

Poskodenie pecene

Chcem sa opytat, ci sa moze pecen poskodit v dosledku uspavania do celkovej narkozy pri operaciach? Mal som 4 operacia a uz po 1-2 operacii mi zistili vysoke hodnoty pecenovych testov ked som si robil dalsie predoperacne vysetrenie. Predtym som to mal vsetko OK. Mam na to lekarske potvrdenia z vysetreni. Alebo cim inym sa mi mohla poskodit pecen??? Neviem si to vysvetlit
Usporiadat
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ahoj , má niekto skúsenosti so zvýšenou hodnotou bilirubínu? Objavili to synovi pri odbere krvi, vraj je to niečo s pečeňou. Z čoho to môže byť a ako sa dá rýchlo vrátiť bilirubín do normálu? Vďaka za rady.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

No zvýšený bilirubín nie je problém (existujú aj ľudia ktorí nemajú žiaden problém a majú zvýšený bilirubín). Je len príznak. Ktorý na druhej strane môže znamenať chorobu, ktorú treba riešiť. Treba zistiť čo ho spôsobilo. Keď sa vylúči príčina bilirubín klesne. A tu je úloha lekárov, aby to vyšetrili a zistili prečo. Ale na to je treba posúdiť aj ostatné laboratórne parametre a poriadne syna vyšetriť.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Nandrolon Pozri príspevok
Mimochodom prečo sa pri užívaní napr. LAGOSY nemôže piť žiaden alkohol?
- je to preto že bude znížený jej účinok, alebo preto, že LAGOSA bude priamo nejako reagovať s alkoholom a vytvárať toxíny, ktoré by sa bez jej užívania nevytvárali ??
- viem napr. že niektoré hepatoprotektíva si dávajú ľudia predpisovať práve kvôli ochrane pečene aj počas užívania alkoholu. neverim, ze lekar suhlasi s pozivanim alkoholu v pripade problemov s pecenou ... skor je to tak, ze pacient neuvedie lekarovi pravdivo mnozstvo konzumovaneho alkoholu
- môže to niekto rozlúsknuť?
- užívam LAGOSU a napr. pri oslave si normálne dám štamprlík s ostatnými, takisto ako nejaké to pivo -sem-tam...
alkohol poskodzuje pecen - vedecky dokazane ... ak ti lekar predpise lieky na pecen, tak asi uz nejaky problem tam je ... a teda nicit si ju aj nadalej alkoholom je velke riziko
1 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ak máte akokoľvek poškodenú pečeň (že už musíte brať lagosu a pod.), tak piť alkohol je asi tak ako
- keď pri bolesti hrdla si dať studený bublinkový nápoj s ľadom alebo
- keď máte poranený boľavý palec na nohe, tak s ním poriadne a dobrovoľne kopnúť do obrubníka.

Len ten alkohol na poškodenú pečeň je vážnejší a nebezpečnejší a keď nedovolíte pečeni sa regenerovať, tak sa poškodí nenávratne a potom vám už nik nepomôže...

Zdravá pečeň určitú dávku alkoholu hravo zvláda, ale poškodenú pečeň to môže doraziť.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

...prečo to nevyužiť,ked ešte mám na nu nárok.....
..keby som držal dietu,všetky hodnoty išli do normálu...
...pri oslave si normálne dám štamprlík.......
Neviete kde sú peniaze na ťažko chorých????Kto vie,odpovie.
Tieto lieky by mali byť na plnú uhradu pacientov.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

trochu som to upravil pre zbytočný flame...
myslím, že do zdravotníctva prispievam veľmi slušne každý mesiac, pri hospitalizácii som si wobenzym za vyše 100 eur takisto kúpil za svoje /na doporučenie lekárky/, nemám problém ak sa bude lagosa plne hradiť, ale nech je potom aj bez predpisu /ja môžem mať síce bez predpisu doslovne všetko za plnú úhradu, ale aspoň pre ostatných bez známostí/...
Peniaze na chorých sú, lenže sú neustále rozkrádané tak ako všetky peniaze daňových poplatníkov rôznými zbojníkmi, ktorí tú boli a sú od roku 1989, toľko môj názor...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Príroda Pozri príspevok
Ahoj , má niekto skúsenosti so zvýšenou hodnotou bilirubínu? Objavili to synovi pri odbere krvi, vraj je to niečo s pečeňou. Z čoho to môže byť a ako sa dá rýchlo vrátiť bilirubín do normálu? Vďaka za rady.
Môže ísť o Gilbertov syndróm .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať