Zavrieť

Porady

Hypoteka pre mladych

Kolko je priemerny hruby príjem v národnom hospodárstve?
Zaujima ma to preto, ze sa da vybavit hypoteka pre mladych s lepsim urokom? Vie mi k tomu niekto povedat viac? Nas prijem oboch spolu nesmie byt vyssi ako ten 1,3 nasobok priemeru?
Usporiadat
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Nandrolon Pozri príspevok
to spoločný hrubý príjem nesmie presiahnuť tých 900+ pre jedného alebo dokopy hrubý príjem obidvoch nesmie byť vyšší, teda na jedného je to zhruba 450 eur v hrubom.. ?
Kazdy zvlast. Teraz to je myslim okolo cca 1050eur. Cize prijem ani jedneho nesmie presiahnut tu danu hranicu
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

do 30.9.2010 je limit na hruby prijem 942,50 ...

pri manzeloch musia podmienku splnat obaja osobitne...

pri nemanzelskych vztahoch staci aby podmienku splnil jeden ...
0 0
Mystic1984 Mystic1984

Mystic1984 je offline (nepripojený) Mystic1984

andreaS Pozri príspevok
do 30.9.2010 je limit na hruby prijem 942,50 ...

pri manzeloch musia podmienku splnat obaja osobitne...

pri nemanzelskych vztahoch staci aby podmienku splnil jeden ...
Ak viete niekto odpovedat k jednemu praktickemu prikladu (sme "nemanzelsky" vztach), ked chceme brat hypo spolu k jednej nehnutelnosti. Priatelka splna podmienky prijmu na hypo pre mladych, ja nie. Chceme brat cca sumu 90tis. eur. (pravdepodobne vo volksbank).

1. Je to mozne nastavit tak ze zobereme:
- 50 tis. zvyhodnenych pre mladych (aktualne 0,66%)
- 40 tis. za klasicku sadzbu (aktualne 3,0%? resp. 3,66%?)

2. Na aku dobu si zobrat fixaciu? nie je lepsie brat na 5 rokov ako na 3roky? v prípade ze banka vyrazne zvysi urokovu sadzbu. Tak by som ju chcel prefinancovat cez inu banku. Co v pripade hypo pre mladych ak splatim predacne do 4 rokov tak musim vratit splatit "dotované" percenta spatne.

3. Co sa stane ak priatelke buduci rok stupne prijem nad stanoveny limit. Prehodnocuje to banka kazdy rok? ci iba raz? Zrusia nam "dotovane" percenta?

4. Co sa stane ak sa budeme chciet vziat o napr. 2 roky?

Dakujem za pomoc.
0 0
kaspy kaspy

kaspy je offline (nepripojený) kaspy

Zdravim,
riesime sice hypoteku cez finanncneho poradcu, aj tak by som chcel vediet viacero nazorov.
Chystame sa kupit byt. Splname poziadavky pre statnu dotaciu pre mladych. Financny poradca nam odporucil ziadat hypouver na 70 percent hodnoty nehnutelnosti, hoci by sme mame vlastne uspory, teda az taku sumu od banky nepotrebujeme. Poradca argumentuje, ze to su najlacnejsie peniaze ktore mozme dostat a preto sa nam to vyplati. Samozrejme ked vrazime vsetky peniazky do hypo potom neostane na zariadenie, ale byt je obyvatelny- nie su nutne potrebne ziadne upravy, preto tu hotovost az tak surne nepotrebujeme.
Aky je Vas nazor? Brat radsej vyssiu sumu alebo sa ju snazit tlacit co najviac nadol?
dakujem za nazori
0 0
marwel marwel

marwel je offline (nepripojený) marwel

Idealne mas , ked mas aspon 30 percent vlastnych zdrojov a 70 percent si poziciavas. Samozrejme snaz sa pozicat cim najmenej. Ak v buducnosti si neplanujes brat dalsie peniaze od banky na byvanie, tak teraz si pozic len tolko kolko ti treba. Financny poradcovia su sice fajn, ale nezabudaj ze aj oni musia z niecoho zit ;-) Tiez som bol u ludi aj v Partners group aj v OVB - poradit poradili , ale chceli aby som si dal dalsich 1000 produktov, ktore mi boli na nic ;-)
Cim menej dlzis banke tym lepsie, s nimi nie su srandy )
0 0
marwel marwel

marwel je offline (nepripojený) marwel

Ja by som sa chcel opytat. Chcel som si brat byt - mal som narok na hypo pre mladych, lenze som to nevyuzil a tento rok uz na nu narok nemam (uz sa mi rata plat z min roka a ten presiahol sumu ). Chcel by som byt poriesit tak, ze by som ho bral zo sestrou popripade priatelkou. Cize nas spolocny priemerny prijem by vyhovoval poziadavkam. Ked ho ale budeme brat spolu, tym padom budeme vlastnici obaja. Ja , ale chcem ze povedzme na ten byt priatelka prispela sumou 1000 eur a ja som dal zvysok aj platil splatky a aby to bolo aj niekde zaznamenane, ze z bytu jej patri 1000 eur. Proste tuto fintu chcem len pre ziskanie hypo pre mladych kedze som dlho vahal. Vie mi niekto poradit nejaky postup ?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

kaspy Pozri príspevok
Zdravim,
riesime sice hypoteku cez finanncneho poradcu, aj tak by som chcel vediet viacero nazorov.
Chystame sa kupit byt. Splname poziadavky pre statnu dotaciu pre mladych. Financny poradca nam odporucil ziadat hypouver na 70 percent hodnoty nehnutelnosti, hoci by sme mame vlastne uspory, teda az taku sumu od banky nepotrebujeme. Poradca argumentuje, ze to su najlacnejsie peniaze ktore mozme dostat a preto sa nam to vyplati. Samozrejme ked vrazime vsetky peniazky do hypo potom neostane na zariadenie, ale byt je obyvatelny- nie su nutne potrebne ziadne upravy, preto tu hotovost az tak surne nepotrebujeme.
Aky je Vas nazor? Brat radsej vyssiu sumu alebo sa ju snazit tlacit co najviac nadol?
dakujem za nazori
otázka je, aký máte úrok na tej hypotéke pre mladých, a akým úrokom dokážete zhodnotiť tie voľné peniaze... napr. v zune na sporiacom účte máte po odpočítaní dane 2,1 % úrok na rok (prezentované ako 2,5 %) , ak na dotovanej hypotéke máte úrok 1,7% na rok, oplatí sa zvyšné peniaze uložiť na sporiaci účet... a vyčkať, lahšie sa sporia peniaze keď je volajaký základ ako keď sa musí začínať od nuly... a zase ak máte volajakú rezervu na neočakávané udalosti je to vždy lepšie... pravdu má finančný poradca v tom, že tak lacno už peniaze získať nemusíte, avšak peniaze sú dovtedy lacné, pokiaľ za ich požičanie platíte menej ako ich dokážete zhodnotiť... (nehovorím však o nestabilných veciach ako podieľové fondy, alebo akcie... ale skôr o konzervatívnych formách sporenia, termínovaný účet, sporiace konto a pod...)
0 0
sisa217 sisa217

sisa217 je offline (nepripojený) sisa217

da sa spravit to co chces ale inym sposobom a to takym ze uver zoberete obidvaja co zanemna ze vam bude vychadzat ten prispevok pre mladych.Byt sa bude musiet najprv napist samozrejme na obidvoch.Ale je potom moznost ze tvoja priatelka(alebo sestra) byti napisala darovaciu zmluvu a jej polku bytu by ti darovala.ale v tomto priapde sa jedna uz o veci katastru a majitelov byt a nie banky....ona by v banke stale figurovala ako spoludlznicka ale kedze to chces platit ty tak nevidim ziadny problem.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Neviete mi povedať, ako sa má syn dostať k hypotéke, keď na papieri má minimálnu mzdu, ale pritom skutočný príjem má vyhovujúci? Myslím,že dnes je to problém mnohých ľudí.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

gypsynka Pozri príspevok
Neviete mi povedať, ako sa má syn dostať k hypotéke, keď na papieri má minimálnu mzdu, ale pritom skutočný príjem má vyhovujúci? Myslím,že dnes je to problém mnohých ľudí.
Jedine zvýšením mzdy na reálnu formou odmeny aspon počas obdobia troch mesiacov, čo viem banky skúmajú posledné tri výplaty a ked chodia na účet neni problém.
0 0
luk1 luk1

luk1 je offline (nepripojený) luk1

Precital som celu temu a zaujima ma odpoved na otazku ktoru som nenasiel este:v juni mam vyrocie,budem mat splatene 3 z 10 rokov hypa...Je mozne upravit/refinancovat hypoteku aj s bonusom pre mladych???Pri vybavovani hypoteky som o tejto moznosti nevedel(a prijem by aj tak nesedel) tak ma zaujima ci sa da tato moznost vyuzit aj v mojom pripade,podmienky splnam vsetky....
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

luk1 Pozri príspevok
Precital som celu temu a zaujima ma odpoved na otazku ktoru som nenasiel este:v juni mam vyrocie,budem mat splatene 3 z 10 rokov hypa...Je mozne upravit/refinancovat hypoteku aj s bonusom pre mladych???Pri vybavovani hypoteky som o tejto moznosti nevedel(a prijem by aj tak nesedel) tak ma zaujima ci sa da tato moznost vyuzit aj v mojom pripade,podmienky splnam vsetky....
my sme sa na to pytali v banke, cca 2 roky dozadu a povedali nam, ze HU pre mladych sa neda pouzit na refinancovanie
0 0
luk1 luk1

luk1 je offline (nepripojený) luk1

Tak to je pekny bordel a spinavost......
0 0
viky172 viky172

viky172 je offline (nepripojený) viky172

poviem iba tak úplne laicky a neodborne, existuje už na trhu úplne new produkt / neviem či sa tu môžu spomínať mená firiem, ktoré to realizujú / a je to niečo ako inovatívna hypotéka- /splátka ktorú dávaš banke je vlastne investovaná a aktívna, čím ti zarába prachy...hrubozrne povedané
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Keď pozerám reklamu na hypotéku, tak ponúkajú niektorí ---"len" 9%, úrok, akože veeeľmi výhodné, ale keď im dáš peniaze do banky na účet tak ti ponúkajú úrok ---"áááž" 1,6 %. Nemalo by to byť naopak???, som asi naivka, že???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať