Zavrieť

Porady

Napalenie DVD

Prosím o radu:

Ako napálim DVDčko tak aby fungovalo ako originálne ? Myslím tým menu atď.

Ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kergulaan Pozri príspevok
Prosim mozes mi vysvetlit : "plnohodnotné Video DVD (akoby originál DVD - samospustiteľné v prehrávači)."
to akoze to DVD napalene priamo v DVD recoredri je nejake "neplnohodnotne" ? Predpokladas, ze mi nepojde spustit na inych DVD prehravacoch?
Každý DVD rekordér si napáli vo svojom formáte. Neviem, či existuje nejaký DVD rekordér, ktorý by napaľoval v plnohodnotnom DVD video formáte (podadresáre Video TS a Audio TS).

Napr. ja mám rekordér Panasonic a ak napálim nejaký film na DVD médium, tak tento rekordér má úplne vlastný formát a štruktúru napaľovania. Vytvorí len jeden adresár DVD_RTAV (viď priložený obrázok) a v ňom 3 súbory (VR_MANGR.BUP, VR_MANGR.IFO a VR_MOVIE.VRO).

Takto vytvorený disk nie je možné prehrať v klasickom DVD prehrávači, ukazuje mi NO DISK a to je dokonca tiež Panasonic DVD prehrávač.

V PC tento disk ide prehrať bežnými prehrávačmi videosúborov, dokonca ho prehrá aj videoprehrávač (DVD Video Player).

Keď som ale chcel skonvertovať tento formát na nejaký bežný (napr. na DivX v kontajneri .avi), tak tento formát nerozpoznal žiadny video konvertor. Tak som skúsil jednu absolútne neštandardnú vec - tomu súboru VR_MOVIE.VRO som prepísal ntvrdo koncovku na .avi a zázrak sa stal. Zrazu ho spoznal ktorýkoľvek video konvertor (ja používam Total Video Converter) a v pohode ho skonvertoval na štandardný .avi súbor s DivX kódpvaním.

Z toho som usúdil, že ten súbor VR_MOVIE.VRO je vlastne kontajner, ktorý obsahuje aj audio stopu (v mp3 kódovaní) aj video stopu (v neznámom kódovaní).

Takže nie každý disk napálený DVD rekordérom je v štandardnom DVD video formáte.

Kto chce skúsiť pohrať sa s tými súbormi, tak sú uložené na Rapidshare.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Doplním Chobota pre kergulaana:
Každý DVD rekordér si napáli vo svojom formáte. Neviem, či existuje nejaký DVD rekordér, ktorý by napaľoval v plnohodnotnom DVD video formáte (podadresáre Video TS a Audio TS).
Každý výrobca DVD rekordérov si prakticky určí svoj formát, k torom ten jeho prístroj spracuváva video súbory. A ako Chobot spomínal, nie každý prehrávač potom môže prehrať DVD od iného výrobcu (rozdiel formátov), ale VIE prehrať štandardný DVD-video formát a ten má AUDIO_TS a VIDEO_TS.
Preto som spomínal - kergulaan - to, čo som spomínal - PLNOHODNOTNÉ VIDEO DVD. Už rozumieš?

Doplním:
VIDEO_TS

On a DVD disc, DVD movie files are stored in the VIDEO_TS folder. There is also an AUDIO_TS folder, this is where DVD-Audio would be stored, but usually the folder is empty.
The TS stands for "title set" and is part of DVD structure. The before mentioned VIDEO_TS folder will hold all the pertinent information such as Informaton (IFO) and any backup (BUP) files that are necessary for the DVD to even be read.

Translation:
VIDEO_TS

Na disku DVD, sú DVD súbory uložené v zložke VIDEO_TS. Je tam tiež zložka AUDIO_TS, je-li DVD-Audio by boli uložené, ale zvyčajne zložka je prázdna.

TS je skratka pre "názov súboru" a je súčasťou štruktúry DVD. Vyššie uvedenú VIDEO_TS zložky budú mať všetky relevantné informácie, ako sú Informaton (IFO) a prípadné zálohy (BUP) súbory, ktoré sú potrebné na DVD dokonca čítať.
Naposledy upravil misoft : 17.02.10 at 13:15
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
A to sa nedá nastaviť v tom DVD-rekordéri, aby zapisoval v štandardnom formáte? Keď je s harddiskom, tak podľa mňa by to malo ísť. Nahrať film na harddisk a potom ho napáliť v štandarde DVD. Nemám DVD-rekordér, tak neviem, len tipujem...
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

PotPalo Pozri príspevok
A to sa nedá nastaviť v tom DVD-rekordéri, aby zapisoval v štandardnom formáte? Keď je s harddiskom, tak podľa mňa by to malo ísť. Nahrať film na harddisk a potom ho napáliť v štandarde DVD. Nemám DVD-rekordér, tak neviem, len tipujem...
No to aj mna zaujima, idem cumnut do navodu ked bude trochu casu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

PotPalo Pozri príspevok
A to sa nedá nastaviť v tom DVD-rekordéri, aby zapisoval v štandardnom formáte? Keď je s harddiskom, tak podľa mňa by to malo ísť. Nahrať film na harddisk a potom ho napáliť v štandarde DVD. Nemám DVD-rekordér, tak neviem, len tipujem...
DVD rekordéry nie sú tak univerzálne ako PC, kde si môžeš ponastavovať iné veci.

Napr. ako som písal na inom mieste, na mojom Panasonicu síce prehrajem DivX filmy, aj titulky mi načíta, ale sú také malé, že zo sedačky ich ledva vidím. A nie je nijako možné nastaviť veľkosť písma, čo v akomkoľvek PC prehrávači je bežný štandard.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Chobot Pozri príspevok
DVD rekordéry nie sú tak univerzálne ako PC, kde si môžeš ponastavovať iné veci.

Napr. ako som písal na inom mieste, na mojom Panasonicu síce prehrajem DivX filmy, aj titulky mi načíta, ale sú také malé, že zo sedačky ich ledva vidím. A nie je nijako možné nastaviť veľkosť písma, čo v akomkoľvek PC prehrávači je bežný štandard.
Podla mna treba prejst na nieco taketo: http://pcsluzba.sk/wd_tv_live.html
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

viete mi poradiť: v počítači mám stiahnutý celý film, keď si ho prejdem je až do konca, keď ho napálim na DVD, tak je tam len polovica filmu, už neviem ako inak ho tam dostať, prepalovala som ho 2x ale stále to isté.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
viete mi poradiť: v počítači mám stiahnutý celý film, keď si ho prejdem je až do konca, keď ho napálim na DVD, tak je tam len polovica filmu, už neviem ako inak ho tam dostať, prepalovala som ho 2x ale stále to isté.
Noo, mala by si nám o tom prezradiť viac. Napr. či ten film je vo formáte .avi alebo .mpeg, alebo je to obraz DVD disku? Či je v jednom súbore, alebo je to viacsúborový film?

Ďalej akým spôsobom to na to DVD napaľuješ? Len to kopíruješ ako dátový súbor, alebo či to vypaľuješ ako video DVD? Aký dlhý je ten film? Cez aký soft to napaľuješ?

Čím viac informácií uvedieš, tým skôr a presnejšie ti budeme vedieť poradiť.
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Aky velky je subor? Nie je to nahoudou viac ako 4,7GB ? Inak presne presne treba doplnit to, co sa ty pytal Chobot.
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Ahojte, v poslednom čase mi napálené DVD nejde prehrať v recordéry (PHILIPS) Vždy som si napálila na jedno DVD viac filmov, niekedy sa stalo, že mi jeden nešial, ale ostatné áno, on teraz mi to nejde vôbec, napíše mi to : unknown disc type

Staré DVD mi idú prehrať, len tie novo napálene nie, ale ak napálim film na CD tak ide prehrať, len na DVD nie a na CD sa mi nezmestí každý film. Skúšala som iný typ DVD, nepomohlo, hoci to bola značka ktorá mi vždy normálne šla. napaľujem na DVD-R lebo +R mi nechceli ísť. Viete mi pls poradiť, už som zbytočne minula asi 15 DVD-čok Značky EMTEC a VERBATIM
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Tvoj PHILIPS ,alebo to DVD nepozná ,alebo nie je uzavreté.Skús si kúpiť "obyčajné " DVD napr.BENQ ,alebo iné...EMTEC aj mne robil raz problémy a preto na filmy kupujem obyčajné lacné DVD a idú v pohode.Samozrejme záleži aj na tom v akom formáte sú tie filmy na DVD.
Naposledy upravil Vlado40 : 30.04.10 at 12:45
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Vlado40 diky, dúfam, že to pomôže nabudúce to tak radšj urobím A nevieš čo by mi ich uzavrelo, lebo mi ich je ľúto vyhodiť, mám Nero, možno iný program?
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Skúäsila som to napáliť na inom PC a aj na inej značke napaľovačky, síce iný nápis, ale nejde to Dúfam, že lacným DVD sa problém vyrieši, len nechápem prečo donedávna všetko šlo a aj staré napálené idú
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

monika040
Možno to pomôže, možno nie, ale za pokus to stojí:
Myslím, že PHILIPSy majú aj funkciu System (pohľadaj na diaľkovom ovládači, či tam nie je tlačítko s týmto názvom). Vlož DVD do rekordéra, začne načítavať (pokiaľ načíta, ale pošle hlášku), stlač toto tlačítko a v menu si nájdi DVD > pod nim sa nachádzajú aj funkcie pre spracovanie DVD (aspoň dúfam): premenovanie štítku, kompatibilita, uzatvorenie (alebo niekedy uzamknutie) DVD. Ak sa dostaneš až tam, tak zadaj Uzavrieť (Uzamknúť). Pretože DVD rekordér načítaním pozisťoval základné údaje o DVD (aspoň obsadený priestor na DVD), tak ho uzavrie a malo by to fungovať.

Dúfam, že to tak bude a že to pomôže.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ja na skúšku používam DVD-RW.Tak skús napáliť na DVD-RW jeden film DivX a skús čo s tým urobí PHILIPS.
0 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

Uzavrieť (finalizovať) DVD ti môže len ten DVD-Recorder, v ktorom si napalovala video - NERO ti s tým nepomôže.
Mne sa nedávno prihodilo to, že starý SONY DVD-Recorder mi nedokázal načítať prázdne disky, a ani tie, ktoré v ňom boli napálené ale ešte neboli finalizované. Hotové DVD-ečka mi v pohode načítal a prehral. Tak som ho krvopotne rozobral, očistil laser v mechanike a nič som si nepomohol. Usúdil som, že sa už v ňom nadobro niečo po 6-tich rokoch pokazilo (asi nejaký čip) a odniesol som ho pivnice, že keby náhodou niečo ))
Už som aj kúpil nové LG.
0 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

Môžem ešte len dodať, že po premenovaní prípony (hoci aj na *.mpg), sa mi v editačnom programe podarilo rozpoznať vytvorené kapitoly
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ivaral Pozri príspevok
Môžem ešte len dodať, že po premenovaní prípony (hoci aj na *.mpg), sa mi v editačnom programe podarilo rozpoznať vytvorené kapitoly
Niekedy ručné premenovanie napálených súborov je potrebné a účinné. Písal som o tom aj ja z vlastnej skúsenosti v príspevku č. 42.
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Vôbec nič nepomohlo
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ak si vyskúšala čo ti tu radili, nič nepomohlo, skús ešte jednu vec. Z tých filmov ktoré s napaľovala predtým a išli prehrať si skopíruj niektorý na disk počítača a napáľ ho na iné DVD. Tento by sa mal dať prehrať. Ak s nebude dať prehrať tak niečo nie je v poriadku s rekordérom.
Ak áno, budeš vedieť že napaľovanie aj rekordér sú v poriadku.
Ešte ma napadá jedna vec, neviem ako starý je tvoj rekordér... že nové filmy ktoré sa pokúšaš napaľovať sú spracované novými kodekmi (alebo novými verziami kodekov) a tvoj stolný prehrávač ich nevie preto prehrať. Niečo podobné ako keď si vyššie písala že niektoré z filmov ti išli a iné nie. Teraz je možno väčšina (alebo všetky) tých, čo nejdú.
Znovunapálenie jedného z tých čo idú by ti v tom malo urobiť jasno. Aj v tom, či médium (DVD) ktoré používaš je vhodné pre tvoj prehrávač.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať