Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkoch

iv01 iv01

iv01 je offline (nepripojený) iv01

dobrý deň, asi sa vám bude zdať moja otázka dosť čudná, ale neviem si dať rady s vyplnením tlačiva výkazu o majetkoch a záväzkoch, či mám dať do stĺpčeka 1 a 3 (za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie) sumu v SKK alebo ju mám prepočítať na EUR. všetkým ďakujem za cenné rady.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
slavka124 Pozri príspevok
chcem sa opýtať, ak niekto ukončil živnosť 5/2010, ale potom pokračoval v sprostredkovateľskej činnosti: výkazy majú byť do mája alebo do konca roka?
Sprostredkovateľskú činnosť vykonával na základe čoho, akého predpisu ?Sprostredkovateľská činnosť je široký pojem .Upresnite otázku .
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, mam otazku, vo vykaze o majetku a zaväzkoch mam rozdiel 1 euro ktore vzniklo neviem ako, asi zaokruhlovanim.
V uctovnicte mam majetok celkom 11298,11 a vo vykaze v riadku c.15 mam sumu 11299

V uctovnictve mam zaväzky celkom 11298,11 a vo vykaze v riadku c.20 mam sumu 11298

V riadku 21 mi potom vykazuje rozdiel 1 euro.

Moze to tak zostat, alebo s tym treba nieco spravit? Prosim o radu. Dakujem.
Výkaz o majetku a záväzkoch
Strana 1
v jednoduchom účtovníctve
k
. . 2 0 (v celých eurách)


výkaz sa podáva za obdobie v celých eurách.

Rozdiel na riadku 21 je predsa rozdiel medzi majetkom a záväzkami. Väčšinou tam býva nejaké číslo, nikdy nesúhlasí majetok so záväzkami, aby tam bola nula
Oprav si číslo na riadku 20 na 11 299 a nebudeš mať žiadny rozdiel.
Naposledy upravil rodina1 : 13.02.11 at 13:57 Dôvod: Doplnenie
2 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

rodina1 Pozri príspevok
Výkaz o majetku a záväzkoch
Strana 1
v jednoduchom účtovníctve
k
. . 2 0 (v celých eurách)


výkaz sa podáva za obdobie v celých eurách.

Rozdiel na riadku 21 je predsa rozdiel medzi majetkom a záväzkami. Väčšinou tam býva nejaké číslo, nikdy nesúhlasí majetok so záväzkami, aby tam bola nula
Oprav si číslo na riadku 20 na 11 299 a nebudeš mať žiadny rozdiel.
Mne nesedí suma v daňovom priznaní na r.44, čiže zisk a a vo výkaze o pr. a výdavkoch na r. 11, lieta mi tam jedno euro,kvôli zaokrúhľovaniu, keďže výkaz je na celé a daňové na desatinné miesta. Mám to vo výkaze natvrdo prepísať, aby mi to sedelo, alebo to nie je problém?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Nie je to problém, nič vo výkaze neprepisujte.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
[QUOTE=Zita5;1654087]Sprostredkovateľskú činnosť vykonával na základe čoho, akého predpisu ?Sprostredkovateľská činnosť je široký pojem .Upresnite otázku .[/QUOT

zdravím, sprostredkovateľskú činnosť vykonával už len na dič pre kooperatívu, máta ma to upravenie základu dane §17.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
no vidim,že som v r.2009 nevypisal vykaz spravne,som vobec neodpočítal odpisy z ceny majetku,až r .2010,tak tam mam velky rozdiel :-( treba podat dodatočny vykaz za rok 2009?
no na vykaze nevidim moznost začiarknutia "dodatočny"
vlastne sa danove priznani nezmeni,ale vykaz je urcite nespravny,kedze som vobec nemenil zostatkovu cenu majetku
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[QUOTE=slavka124;1654679]
Zita5 Pozri príspevok
Sprostredkovateľskú činnosť vykonával na základe čoho, akého predpisu ?Sprostredkovateľská činnosť je široký pojem .Upresnite otázku .[/QUOT

zdravím, sprostredkovateľskú činnosť vykonával už len na dič pre kooperatívu, máta ma to upravenie základu dane §17.
Vlastne skončil podnikanie kde dosahoval príjem §6 odst.1 písm.b) , ale pokračuje v dosahovaní príjmov z inej zárobkovej činnosti podľa §6 odst.2 písm.d)


Čiže Výkaz o majetku a záväzkoch a o príjmoch a výdavkoch v každom prípade robíte k 31.12.2010 , nakoľko pokračuje daňovník v dosahovaní príjmov podľa §6.

Čo mu tam vlastne zostalo z podnikania na živnostenský list a akú činnosť vykonával na ŽL ?
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

ego.mc Pozri príspevok
Nie je to problém, nič vo výkaze neprepisujte.
Ďakujem krásne za radu.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
zdravím zitka5, živnosť mala na to isté v čom pokračovala aj po ukončení, len si nechala dič: finančný poradca.takže ak ukončila živnosť a potom pokračovala na dič a v dp b dala potom príjmy zo sprostredkovateľskej činnosti: nemusela upravovať základ dane podľa §17?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
slavka124 Pozri príspevok
zdravím zitka5, živnosť mala na to isté v čom pokračovala aj po ukončení, len si nechala dič: finančný poradca.takže ak ukončila živnosť a potom pokračovala na dič a v dp b dala potom príjmy zo sprostredkovateľskej činnosti: nemusela upravovať základ dane podľa §17?
Ak sa jedná o tú istú činnosť (však sprostredkovanie poistenia sa ani nemôže robiť na živnosť , činnosť sa vykonáva na základe osobitných predpisov-registrácia v NBS) tak nie je dôvod upravovať ZD ja nevidím dôvod na úpravu základu dane . Základ dane by upravovala v tom prípade, ak by zrušila živnosť ,ale aj registráciu v NBS .

Však ak sa jedná o sprostredkovateľa poistenia , čo tam môže mať - pohľadávku na nevyplatené provízie prípadne odvody do ZP a SP , prípadne nejaký nájom za kanceláriu .....iné neposudzujem, ak sa venuje len tej činnosti ...
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
veľmi pekne ďakujem, ja som sa tiež čudovala načo mal živnosť- tvrdil, že kvôli leasingu. prestal ho odpisovať v máji, lenže vo výkazoch má dhm sumu 5116€.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
slavka124 Pozri príspevok
veľmi pekne ďakujem, ja som sa tiež čudovala načo mal živnosť- tvrdil, že kvôli leasingu. prestal ho odpisovať v máji, lenže vo výkazoch má dhm sumu 5116€.
On si lízing môže účtovať ak je pre účely dosahovania príjmu
§ 6
Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
Na začiatok

(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)

Doležité je že výdavok je za účelom dosahovania zdaniteľného príjmu a za týmto účelom vozidlo aj používa.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ste zlatá, veľmi pekne ďakujem- pekný deň
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať