Zavrieť

Porady

Chýbajúce doklady

Mirka
Poraďte mi, ako by ste to riešili, mám z toho tak troch ťažkú hlavu:

účtujem začínajúceho podnikateľa, ktorý sa rozhodol, že mu stačí jeden účet na osobné aj podnikateľské účely, má ho oznámený aj na DÚ, ale keď som ho účtovala, je na ňom spústa platieb-prijatých, ktoré by som ja nazvala-príjmy za predaj tovaru-ale on to nazýva, že kupoval a predával veci pre svoju sesterku, brata, a podobne.. no a nepovažuje to za príjem zo živnosti.. ja tvrdím, že hneď prvá kontrola mu za to naparí pokutu,
a teraz sa pýtam, ako to poriešiť? urobila by som to tak, že všetky tieto veci by som mu dala do POZD, ale: nemá k tomu doklady( fa), iba výpis z účtu ..
Čo poviete?
Usporiadat
kapadelta kapadelta

kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

Ahojte, mám rovnaký problém. Podnikateľ má jeden účet, ktorý nie je písaný na firmu a z tohto účtu platí veci aj na osobnú spotrebu, dokonca mu tam chodí aj výplata jeho manželky. Viem, že všetko mimo podnikania budú PNZD alebo VNZD. Moja otázka znie, čo s bankovými poplatkami za vedenie účtu??? Predpokladám, že to bude tiež VNZD.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

bankové poplatky týkajúce sa transakcií živnosti budú VOZD, ostatné VNZD
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Zdravím. Prosím Vás ako by ste účtovali: Pri bankových výpisoch chýbajú prvotné doklady, uhrádza faktúry, ktoré nemám, uhrádza exekúcie, kde nemám oznámenie o exekúcii. Trvá to už druhý rok, minulý rok to boli zatiaľ úhrady faktúr, ktoré som dala do pripočít. položiek. Ale tento rok tie exekúcie. Myslím, že ani do podania DP nebudem mať všetky doklady, konateľ nezáujem, povie donesiem, nepreberá poštu. Nejaká inventarizácia účtov k 31.12. nehrozí, hlavne čo sa týka záväzkov voči štátu. Samozrejme podvoj. účtovníctvo.ďakujem.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
katka s. Pozri príspevok
...ako by ste účtovali: ...chýbajú prvotné doklady, uhrádza faktúry, ktoré nemám, uhrádza exekúcie, kde nemám ... konateľ nezáujem, ... nepreberá poštu....
bez dokladov a neexistujúcej komunikácie so zodpovednou osobou za účtovníctvo ? Dôvod na ukončenie spolupráce.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
katka s. Pozri príspevok
Zdravím. Prosím Vás ako by ste účtovali: Pri bankových výpisoch chýbajú prvotné doklady, uhrádza faktúry, ktoré nemám, uhrádza exekúcie, kde nemám oznámenie o exekúcii. Trvá to už druhý rok, minulý rok to boli zatiaľ úhrady faktúr, ktoré som dala do pripočít. položiek. Ale tento rok tie exekúcie. Myslím, že ani do podania DP nebudem mať všetky doklady, konateľ nezáujem, povie donesiem, nepreberá poštu. Nejaká inventarizácia účtov k 31.12. nehrozí, hlavne čo sa týka záväzkov voči štátu. Samozrejme podvoj. účtovníctvo.ďakujem.
Neúčtovala by som nič , zbalila by som tých pár dokladov a na preberací protokol oproti podpisu konateľa vrátila späť .
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás ako mám vysporiadať záväzky, ktoré sú uhradené, avšak chýbajú doklady? Môžem cez ID? Nechcem, aby mi to prešlo do r. 2013, keď v skutočnosti uhradené boli. Vďaka.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás ako mám vysporiadať záväzky, ktoré sú uhradené, avšak chýbajú doklady? Môžem cez ID? Nechcem, aby mi to prešlo do r. 2013, keď v skutočnosti uhradené boli. Vďaka.
cez ID? a aký protiúčet použiješ? A ako zdokladuješ, že je ozaj záväzok uhradený?....
Vypýtaj si aspoň potvrdenie od veriteľa, kedy boli záväzky uhradené alebo že neeviduje tieto záväzky ako neuhradené....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

tictac7 Pozri príspevok
cez ID? a aký protiúčet použiješ? A ako zdokladuješ, že je ozaj záväzok uhradený?....
Vypýtaj si aspoň potvrdenie od veriteľa, kedy boli záväzky uhradené alebo že neeviduje tieto záväzky ako neuhradené....
Áno, myslela som, že poprosím o potvrdenie o uhradení a cez ID to zaúčtujem. Vďaka.
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

mirhu Pozri príspevok
Poraďte mi, ako by ste to riešili, mám z toho tak troch ťažkú hlavu:

účtujem začínajúceho podnikateľa, ktorý sa rozhodol, že mu stačí jeden účet na osobné aj podnikateľské účely, má ho oznámený aj na DÚ, ale keď som ho účtovala, je na ňom spústa platieb-prijatých, ktoré by som ja nazvala-príjmy za predaj tovaru-ale on to nazýva, že kupoval a predával veci pre svoju sesterku, brata, a podobne.. no a nepovažuje to za príjem zo živnosti.. ja tvrdím, že hneď prvá kontrola mu za to naparí pokutu,
a teraz sa pýtam, ako to poriešiť? urobila by som to tak, že všetky tieto veci by som mu dala do POZD, ale: nemá k tomu doklady( fa), iba výpis z účtu ..
Čo poviete?
vráť mu doklady, nech si porieši sám. Z toho budú len opletačky
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

ariadna22 Pozri príspevok
vráť mu doklady, nech si porieši sám. Z toho budú len opletačky
...myslím, že tento problém bol už dáááávno vyriešený. Odpovedáš na príspevok starý viac ako 3 roky.....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím o pomoc s mojím prípadom. Mám pred sebou proforma faktúru z PL v sume 122,41, tá čiastka bola aj uhradená z BU a k tomu faktúru originál, ale tá je na sumu 133,25 Eur (k materiálu si poliak prirátal aj dopravu), a na nej dopísané perom, že uhradené 122,41 a doplatok 10,84 Eur. Avšak na tých 10,84 Eur nemáme doklad o úhrade. Ja som samozrejme zaevidovala tú originál faktúru, aj do DPH išla, ale čo s týmy 10,84 Eur? Keďže je vo veľkej strate, môže dať tých 10,84 Eur do VNZD? Nevadí, že do DPH išla faktúra v sume 133,25, ale časť z tej faktúry pôjde do VNZD? Vďaka.

Druhý prípad:
Mám faktúru v záväzkoch ako neuhradenú, chýba doklad o úhrade. Môžem ju dať do VNZD? Nevadí, že išla do DPH? Alebo ak išla do DPH, musí ísť automaticky do N? Podľa mňa je potrebné priznať hlavne všetky príjmy. Výdavky, to ž je na živnostníkovi, či si uplatní. Ale mätie ma tá DPH. Ďakujem ešte raz veľmi pekne.
Naposledy upravil mondes : 26.03.13 at 06:35
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím o pomoc s mojím prípadom. Mám pred sebou proforma faktúru z PL v sume 122,41, tá čiastka bola aj uhradená z BU a k tomu faktúru originál, ale tá je na sumu 133,25 Eur (k materiálu si poliak prirátal aj dopravu), a na nej dopísané perom, že uhradené 122,41 a doplatok 10,84 Eur. Avšak na tých 10,84 Eur nemáme doklad o úhrade. Ja som samozrejme zaevidovala tú originál faktúru, aj do DPH išla, ale čo s týmy 10,84 Eur? Keďže je vo veľkej strate, môže dať tých 10,84 Eur do VNZD? Nevadí, že do DPH išla faktúra v sume 133,25, ale časť z tej faktúry pôjde do VNZD? Vďaka.

Druhý prípad:
Mám faktúru v záväzkoch ako neuhradenú, chýba doklad o úhrade. Môžem ju dať do VNZD? Nevadí, že išla do DPH? Alebo ak išla do DPH, musí ísť automaticky do N? Podľa mňa je potrebné priznať hlavne všetky príjmy. Výdavky, to ž je na živnostníkovi, či si uplatní. Ale mätie ma tá DPH. Ďakujem ešte raz veľmi pekne.
Prosíím Vás o pomoc, ďakujem pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás pekne, skúsim v skratke:
Ak mám došlú faktúru zaevidovanú v záväzkoch, bol na ňu uplatnený odpočet DPH, ale chýba doklad o úhrade, môžem ju zaúčtovať do VNZD? SZČO je aj tak v strate. Ide mi hlavne o to, že či je nárok na odpočet, ak bude fa zaúčtovaná do VNZD. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás pekne, skúsim v skratke:
Ak mám došlú faktúru zaevidovanú v záväzkoch, bol na ňu uplatnený odpočet DPH, ale chýba doklad o úhrade, môžem ju zaúčtovať do VNZD? SZČO je aj tak v strate. Ide mi hlavne o to, že či je nárok na odpočet, ak bude fa zaúčtovaná do VNZD. Vďaka.
???
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás pekne, skúsim v skratke:
Ak mám došlú faktúru zaevidovanú v záväzkoch, bol na ňu uplatnený odpočet DPH, ale chýba doklad o úhrade, môžem ju zaúčtovať do VNZD? SZČO je aj tak v strate. Ide mi hlavne o to, že či je nárok na odpočet, ak bude fa zaúčtovaná do VNZD. Vďaka.
Prosím Vás, ak chýba doklad o úhrade a ja to zaúčtujem do VNZD, tak je nárok na odpočet DPH? Podľa mňa áno, len si to chcem u Vás potvrdiť. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ak chýba doklad o úhrade a ja to zaúčtujem do VNZD, tak je nárok na odpočet DPH? Podľa mňa áno, len si to chcem u Vás potvrdiť. Vďaka.
Nikto neporadí?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dokladom pre odpočet DPH je faktúra a nie doklad o úhrade.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Jarka 1 Pozri príspevok
Dokladom pre odpočet DPH je faktúra a nie doklad o úhrade.
To mi je jasné, len som si chcela overiť to, že ak to nepôjde do VOZD, či sa môže odpočítať DPH. Takže môže, však? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Jarka 1 Pozri príspevok
Dokladom pre odpočet DPH je faktúra a nie doklad o úhrade.
Takže, už som si nie celkom istá, či si môžem uplatniť odpočet DPH. Našla som jednu odpoveď, jedná sa tam síce o PU, ale myslím, že v tomto prípade je to jedno:

nedaňový výdavok je každý výdavok, ktorý neslúži pre chod firmy.. riešiš to zaúčtovaním v priebehu roka, či už v JÚ, lebo PÚ..áno, z nedaňového výdavku si nesmieš odpočítať DPH..

...takže mi z toho vyplýva, že nemáme nárok na odpočet? Ale to mi dosť komplikuje situáciu, lebo doklady sú z r. 2012, DPH odpočítaná, v záväzkoch mi svietia ako neuhradené a doklady asi nepozháńam. Čo robiť v takomto prípade?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať