Zavrieť

Porady

Obstaranie auta v zahraničí a DPH

daňový poradca, audítor
Gabca
Prosim o radu - chcem si kupit ojazdene terenne auto v zahranici z autobazaru, niesom platca DPH a chcem ho zaradit do podnikania. Faktura z autobazaru bude s DPH ci bez? musim uhradit DPH ja na Slovensku? Niesom platca DPH. Mozem si zaradit terenne auto do podnikania a odpisovat obstaravaciu cenu?
Dakujem
Preložená téma z JÚ.
Naposledy upravil Jana Acsová : 26.09.05 at 09:46
Usporiadat
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

O tom či máme nárok na odpočet DPH je rozhodnuté pri výrobe motorového vozidla.

Takže radím navštíviť nejakého predajcu a tam sa spýtať ako to funguje, aby sa do technického preukazu mohlo uviesť, že je to vozidlo "N"

apo
0 0
aknelh aknelh

aknelh je offline (nepripojený) aknelh

Prosím, poraďte!

Fo nepodnikateľ kupuje od FO nepodnikateľa z Talianska ojazdené vozidlo. Má na SVK zaplatiť DPH? Ďakujem.
0 0
Ovena1 Ovena1

Ovena1 je offline (nepripojený) Ovena1

Prosím Vás mohli by ste ma uviesť na správnu mieru?
Podnikateľ zakúpil staršie 7- ročné os. mot. vozidlo /viac ako 80 000 km/ kategória M1 od neplatcu - súkromnej osoby v Nemecku.
Mali sme vykonať SAMOZDANENIE??? V čase, keď sme vozidlo nadobudli - 9/2008 mi bolo potvrdené, že pokiaľ sa jedná o také staré vozidlo nie je predmetom dane - pochopila som to tak, že nezdaňovať.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
aknelh Pozri príspevok
Prosím, poraďte!

Fo nepodnikateľ kupuje od FO nepodnikateľa z Talianska ojazdené vozidlo. Má na SVK zaplatiť DPH? Ďakujem.
Pri kúpe automobilu, ktorý nie je v režime nového dopravného prostriedku od neplatiteľa v Taliansku, predmetné dodanie nie je predmetom dane na Slovensku. Na Slovensku dodávku nezdaňujete.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ovena1 Pozri príspevok
Prosím Vás mohli by ste ma uviesť na správnu mieru?
Podnikateľ zakúpil staršie 7- ročné os. mot. vozidlo /viac ako 80 000 km/ kategória M1 od neplatcu - súkromnej osoby v Nemecku.
Mali sme vykonať SAMOZDANENIE?
Nie.

Ovena1 Pozri príspevok
V čase, keď sme vozidlo nadobudli - 9/2008 mi bolo potvrdené, že pokiaľ sa jedná o také staré vozidlo nie je predmetom dane - pochopila som to tak, že nezdaňovať.
Od 09/2008 sa v tejto oblasti nič nezmenilo.
0 0
Ovena1 Ovena1

Ovena1 je offline (nepripojený) Ovena1

Janka vďaka.
0 0
aknelh aknelh

aknelh je offline (nepripojený) aknelh

Ďakujem za odpoveď.
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

Dobrý deň milí poraďáci, viem že sa poriešilo ohľadom kúpy ojazdených áut a celkovo tém = auto-DPH tu bolo popísaných neúrekom. Mám i tak otázku na vás...

kúpili sme do firmy na podnikateľské účely MV - 1 rok staré ( ojazdené ) , kat.M1, z Nemecka. Na FA je vyčíslené len, resp. text ----------- NETTO EXPORT a suma ( ktorá už podľa výšky sumy mi ,,hovorí otom , že je to bez DPh), a vedľa rozpis § nemeckého zákona, predpokladám o DPH, resp. o zdanení atd., je takáto fa OK?
Samozdaníme ?????
Obstarávacia suma, suma bez DPH prepočítaná kurzom NBS v deň obstarania, alebo nákupu?

ĎAkujem a prepáčte ak sa touto otázkou opakujem v téme....
ešte raz dík....a prajem krásny dník
0 0
Broskynka Broskynka

Broskynka je offline (nepripojený) Broskynka

Dobrý deň. Klient, FO v SR, platiteľ DPH kúpil v nemeckom autobazáre ojazdené osobné auto. Na faktúre má uvedené: cenu bez dph 20 000,- eur, DPH 19% 3 800,- eur, k úhrade 23 800,- eur. Je tam aj správne uvedené IČ DPH slovenského kupujúceho, aj nemeckého predávajúceho.
Nie je tam žiadna odvolávka na žiaden paragraf. Prečítala som si články porady, ale takýto prípad som nenašla. Vie niekto poradiť čo s tým? Veľmi pekne ďakujem
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Broskynka Pozri príspevok
Dobrý deň. Klient, FO v SR, platiteľ DPH kúpil v nemeckom autobazáre ojazdené osobné auto. Na faktúre má uvedené: cenu bez dph 20 000,- eur, DPH 19% 3 800,- eur, k úhrade 23 800,- eur. Je tam aj správne uvedené IČ DPH slovenského kupujúceho, aj nemeckého predávajúceho.
Nie je tam žiadna odvolávka na žiaden paragraf. Prečítala som si články porady, ale takýto prípad som nenašla. Vie niekto poradiť čo s tým? Veľmi pekne ďakujem
No asi by som zavolala do autobazáru, a opýtala sa, prečo vyfaktúrovali DPH, keď vy ste platcami DPH, mali by ste si to samozdaniť, s tým, že nemáte nárok na odpočet ... keďže ide o osobné auto. Je zaujímavé ,že uvádzaš DPH 19%, keď v Nemecku je 16% DPH. Možno ešte je to v tom, že majú v SR stálu prevádzakáreň....a majú aj pridelené slovenské IČ DPH. Treba to prezistiť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.dcm.sk/dovoz-aut-dph.htm
0 0
Iveta20 Iveta20

Iveta20 je offline (nepripojený) Iveta20

Dobry vecer, prosim Vas o radu, bo uz som z toho zmagorena na fest...
Fyzicka osoba SR - platca dph kupil ojazdeny nakladny automobil od fyzickej osoby z Polska, ktory ma pridelene NIP (hoci na overeni dica na drsr ho nenajde)ale ze je platca dph, uviedol ho aj na fa.
Jednu fakturu vystavil vcetne dph, ale dph nie je uvedena, len je celkova suma v kolonke 22% . To bol predaj nakladneho automobilu na nahradne diely. Samozdanit???? Lebo ja som tu fakturu nedala vobec do danoveho :-( Vysle faktury, t.j. dodavky oprav v kt. sa pouzili tie nahradne diely boli s DPH.
Druhu fakturu mi vystavil v 0% dph . tj. ako oslobodene. To som samozdanila. Nakl. automobil sa predal a fakturu som dala s DPH.
Zaklad dane som dala predajnu cenu. nerobila som rozdiel mezdi kupnou a predajnou...
No a aby mi nebolo luto tretiu fakturu , tiez na predaj ojazdeneho automobilu mi dal zaklad, dan 22% a spolu. No a tu som uz na prasky. Automobil sa tiez predal...
Fyzicka osoba na SR nema v zivnosti predaj automobilov. len sprostredkovanie obchodu a opravu automobilov... Takze uz naozaj neviem, ci uplatnovat samozdanenie, § 66....
dakujem
0 0
Nataka Nataka

Nataka je offline (nepripojený) Nataka

Dobrý deň, prosím o radu: Do ktorej kolónky daňového priznania k DPH mám uviesť nákup NOVÉHO osobného motorového vozidla zo zahraničia? Keď dám v programe koĺonku 7 a 8 (Paragraf 11), program mi autotamticky vyhodí aj DPH na vstupe, teda ma samozdaní. Viem, že pri dovoze mám len daň zaplatiť. Jedná sa o právnickú osobu, plátcu DPH. Ďakujem
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Fyzická osoba - nepodnikateľ /obyčajný smrteľník/ chce kúpiť osobný automobil v Čechách. Vraj tam vyjde kúpa auta oveľa lacnejšie ako u nás. Vyplýva preňho nejaká povinnosť z hľadiska DPH, alebo evidencie auta u nás, alebo aké povinnosti ho čakajú, ak kúpi auto v Čechách? Ďakujem.
0 0
Daniela33 Daniela33

Daniela33 je offline (nepripojený) Daniela33

môžem sa opýtať, ako to je s autom, ktoré bolo kúpené v USA? Kupené bolo v októbri 2008, s do dnešného dňa nie sú vybavené ešte všetky papiere. Teraz neviem, či mám dať do JU nákup v r.2008, s tým, že všetky náklady spojené s jeho zapísaním potom priučtujem k cene auta? A čo s daňovým priznaním za mv za rok 2008. Treba ho podať?
0 0
Yuya Yuya

Yuya je offline (nepripojený) Yuya

Slovenská spolocnost, zaoberajuca sa nakupom a predajom automobilov, ktora je platcom DPH, kupila v Rakusku ojazdene auto, podotykam formou aukcie, t.j. fa dostali od organizatora aukcie bez DPH. Na fakture bolo napisane, ze predaj je oslobodeny od DPH podla §15 zakona o DPH. Organizator nebol vlastnikom auta. Co s DPH?
0 0
Ali36 Ali36

Ali36 je offline (nepripojený) Ali36

Ahojte poradáci, prosím poradte s.r.o. plátca DPH kúpila v Madarsku ojazdené auto M1, faktúra je od predajcu áut Mercedes, teda nie je autobazár, cena auta je bez DPH, môžem ju samozdaniť ale na vstupe si daň neodrátam? Dík za odpoveď
0 0
Ali36 Ali36

Ali36 je offline (nepripojený) Ali36

Prosím vysvetlíte mi zhruba čo znamená osobitná úprava podľa par.66? Ako to zistím, či predajca uplatnil osobitnú úpravu podľa tohto par.? Ďakujem.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Ali36 Pozri príspevok
Ahojte poradáci, prosím poradte s.r.o. plátca DPH kúpila v Madarsku ojazdené auto M1, faktúra je od predajcu áut Mercedes, teda nie je autobazár, cena auta je bez DPH, môžem ju samozdaniť ale na vstupe si daň neodrátam? Dík za odpoveď

aj ja som to dnes riesila, zavolala som si na DU BA II, je tam velmi sikovna pani na sluzbach pre verejnost
pytala som sa : ojazdene osobne auto z EU predávané do SR bez DPH, pricom odberatel aj dodavatel je platca DPH
a bolo mi povedane, ze ojazdene auto sa berie ako " dodanie tovaru", ide do majetku firmy na odpisovanie , si povinna odviest DPH na vystupe a mas narok na odpocet na vstupe
mam to samozdanit v pripade, ze faktura aj zapis do TP sa uskutocni v jednom zdanovacom obdobi
ak mam fakturu v 01/09 a este nie som v TP ako drzitel vozidla, tak v 01/09 je DPH na vystupe a narok na odpocet si potom uplatnim napr. v 02/09, vtedy bude len na vstupe
0 0
Ali36 Ali36

Ali36 je offline (nepripojený) Ali36

No neviem, lebo sa jedná o auto M1 teda odpočítať ho nemôžem, len neviem posúdiť či si predajca uplatnil nejakú osobitnú úpravu, mám len faktúru kde je auto bez DPH, ja som DPH samozdanila ale neodpočítala a túto zaplatenú daň prirátam k obstarávacej cene vozidla, mimochodom do dnešného dňa nemám ani techničák a ani nie je ešte auto prepísané, pokiaľ viem. Len nie som si istá s tou faktúrou, poradí niekto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať