Zavrieť

Porady

SK NACE do tlačív DzP

Neviem, či to tu je, ale keďže aj ja som potrebovala vedieť tieto údaje, tak Vám napíšem popis ako SK NACE zistíte, ktoré je potrebné do tlačiva DzP:
pôjdete na stránku štatistického úradu
hlavné oblasti - organizačná štruktúra
podčiarknutý register organizácií
vstup do štatistického registra organizácií
vypísať IČO - enter
klik na modrým napísané IČO
predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sarlotka Pozri príspevok
prevazna cinnost sa uvazda na zivnostenskom teda na jednotnom kontaktnom mieste ked si nahlasujes zivnosti uvadzas tam aj prevazujucu....

ja potrebujem sk nace kvoli danovemu priznaniu a este kvoli registracii na socialnej poistovni ako zamestnavatela nakolko aj tam tuto "super kolonku" maju...)
Nepíšte do SK NACE "bludy", ale skutočnú prevažujúcu činnosť. Bude zrejme slúžiť na výpočet % úrazového poistenia pre sociálnu poisťovňu.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tu som písala, ako som to hľadala pred dvomi rokmi. Statistics.sk, vpravo druhé okno Produkty, klikneš na Klasifikácie, číselníky, registre, v hlavnom okne Klasifikácie, otvorí sa tabuľka, v druhom riadku:
Štatistická klasifikácia ekonomických činností, Rev. 2 (2008)


klikneš na stĺpec Systematická časť. Je tam tabuľka, kde sú kódy SK NACE usporiadané podľa skupín činností. Keď sa ti podarí preklikať, ľahšie sa tam orientuje.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Žabinka Pozri príspevok
Tu som písala, ako som to hľadala pred dvomi rokmi. Statistics.sk, vpravo druhé okno Produkty, klikneš na Klasifikácie, číselníky, registre, v hlavnom okne Klasifikácie, otvorí sa tabuľka, v druhom riadku:
Štatistická klasifikácia ekonomických činností, Rev. 2 (2008)
presne takto som to hladala... ale dakujem za pomoc

klikneš na stĺpec Systematická časť. Je tam tabuľka, kde sú kódy SK NACE usporiadané podľa skupín činností. Keď sa ti podarí preklikať, ľahšie sa tam orientuje.
dakujem ja som to uz precitala cela a nenasla som fakt nic schopne...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

veronikasad Pozri príspevok
Nepíšte do SK NACE "bludy", ale skutočnú prevažujúcu činnosť. Bude zrejme slúžiť na výpočet % úrazového poistenia pre sociálnu poisťovňu.
Ak tam mam v registri napisany pri firme nejaky "blud", tam do DP spravny kod aj na vykazy, treba to este niekde hlasit, alebo si to prevezme register z DU? Samozrejme firma vykonava len cinnosti podla cinnosti v zivnostenskom liste.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

aj tu sa dá zistiť, podľa štatistického úradu, zadáš IČO a potom následne klik na to číslo...a ukáže sa ti aké pridelil štatistický úrad SK NACE. niekedy to ale nemusí súhlasiť s prevažujúcou činnosťou.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dana1 Pozri príspevok
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

aj tu sa dá zistiť, podľa štatistického úradu, zadáš IČO a potom následne klik na to číslo...a ukáže sa ti aké pridelil štatistický úrad SK NACE. niekedy to ale nemusí súhlasiť s prevažujúcou činnosťou.
To uz viem, len moja otazka bola, ci ak to nesuhlasi s tym co ma firma zahlasene v statistickom registri, staci ak si najdem vyhovujuci kod a zadam ho do DP a vsade kde to vyzaduju alebo to musim este hlasit na statisticky register (ak ano podla akeho zakona?)
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
aha, ospravedlňujem sa, ja som si to poriadne neprečítala...
podľa mňa, by tam malo byť to čo je prevažujúca činnosť.
ak chceš aby sa to zhodovalo so štatistickým úradom, tak potom je potrebné požiadať štatistický úrad o zmenu údajov v registri podnikateľov. je to podľa zákon 540/2001 o štátnej štatistike. tu som aj našla nejaké pokyny. na strane 39 je žiadosť o zmenu údajov v registri podnikateľov.
Naposledy upravil Dana1 : 26.02.12 at 09:37
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Dana1 Pozri príspevok
aha, ospravedlňujem sa, ja som si to poriadne neprečítala...podľa mňa, by tam malo byť to čo je prevažujúca činnosť, ak sa to nezhoduje so štatistickým úradom, tak potom je potrebné požiadať štatistický úrad o zmenu údajov v registri podnikateľov. je to podľa zákon 540/2001 o štátnej štatistike. tu som aj našla nejaké pokyny. na strane 39 je žiadosť o zmenu údajov v registri podnikateľov.
nesuhlasim s tym, ze treba poziadat o zmenu udajovz materialu, ktory si prilozila:

Čl. 13Povinnosti spravodajských jednotiek
  1. Spravodajská jednotka je povinná poskytnúť úradu na jeho požiadanie aj potrebné údaje na aktualizáciu registra organizácií (adresa, ekonomická aktivita, počet zamestnancov, kontaktné údaje - telefón, fax) v ustanovenom termíne.
  2. Právnická osoba alebo podnikateľ, ktorí vykonávajú viacero činností, poskytujú údaje pre štatistické zisťovania za tie činnosti, o ktoré úrad požiada.


ved az uzavretim roka zistime, z ktorej cinnosti sme dosiahli najvyssi prijem.

neviem si fyzicky predstavit, ked sa uzavierka urobi napr. 15. marca, posielat ziadost na Statisticky urad o zmenu SK NACE, cakat na ich vyjadrenie a v termine podat danove priznanie so SK NACE, ktore zodpoveda najvyssim prijmom.

v tebou uvedenom dokumente sa tiez uvadza:

  1. Schválené vzory štatistických formulárov na všetky štátne štatistické zisťovania zahrnuté do programu štátnych štatistických zisťovaní na príslušný rok zverejňuje úrad na internetovej stránke. Tieto štatistické formuláre slúžia najmä na informáciu o sledovaných ukazovateľoch. Spravodajská jednotka si ich môže prezerať, prípadne vytlačiť pre vlastnú potrebu. Nie sú určené na elektronický zber údajov.


ta stranka je: Vzory štatistických formulárov
nie kazda firma/zivnostnik je zahrnuta do statistickeho zistovania - zahrnuti su len ti, ktorym Statisticky urad zasiela tlaciva na vyplnenie

avsak tlacivo DzP patri medzi administrativne zdroje udajov a tie podla mna sluzia na spracovanie statistickych udajov danovym uradom

PS: volala som svojej spravkyni, ze teda ktore SK NACE uviest do tlaciva - v stredu maju skolenie a slubila mi, ze sa na to opyta. ked dostanem info, dam to sem
1 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

A keď to jedna inštitúcia má, načo to od nás pýtajú ?
Nech si vypýtajú dáta od Štatistického úradu a nám dajú pokoj.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

bodliak Pozri príspevok
A keď to jedna inštitúcia má, načo to od nás pýtajú ?Nech si vypýtajú dáta od Štatistického úradu a nám dajú pokoj.
prave preto, ze sa to kazdy rok moze menit - raz mas viac prijmov napr. z uctovnictva, raz z vyroby niecoho ... a aby vedeli ako rok dopadol podla jednotlivych SK NACE, tak podla mna sa maju davat realne udaje
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

bodliak Pozri príspevok
A keď to jedna inštitúcia má, načo to od nás pýtajú ?
Nech si vypýtajú dáta od Štatistického úradu a nám dajú pokoj.
Ja si myslim, ze ked to uz zadavame do DP a na vykazy - tak by si statisticky urad mal zistovat tento kod od DU a nie aby sme my este boli zatazovani hlasenim zmien na tak trapnu instituciu ako je statisticky urad.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

vdaka za pomocku. aj ked tiez mi pri vyhladavani podla ICO vyhodilo uplne nevhodne SK NACE. pri vyplnani danoveho priznania v uct. programe mi ponuka tabulku, tak som si vybrala z nej to, co sa podla mna najlepsie hodi. takato nejaka je ta tabulka http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
... inak ono to mozno netreba hlasit ani tak na statistickom urade ale skor na zivnostenskom. tiez mame zivn. list este z roku 1999 a ked som raz bola cosi na ziv. urade, pracovnicka mi vravela, ze by sme si to mali upravit, lebo ze uz sa tie cinnosti inak triedia...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

uko Pozri príspevok
vdaka za pomocku. aj ked tiez mi pri vyhladavani podla ICO vyhodilo uplne nevhodne SK NACE. pri vyplnani danoveho priznania v uct. programe mi ponuka tabulku, tak som si vybrala z nej to, co sa podla mna najlepsie hodi. takato nejaka je ta tabulka http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
... inak ono to mozno netreba hlasit ani tak na statistickom urade ale skor na zivnostenskom. tiez mame zivn. list este z roku 1999 a ked som raz bola cosi na ziv. urade, pracovnicka mi vravela, ze by sme si to mali upravit, lebo ze uz sa tie cinnosti inak triedia...
Len podla mna to je ich problem, ze sa to inak triedi, mali by to upravovat oni. To pri kazdej zmene v triedeni cinnosti si mame akoze platit za vystavenie noveho zivnostenskeho listu?
0 0
rangers rangers

rangers je offline (nepripojený) rangers

SK Nace Vie, niekto poradiť ako sa zadeliť ,pracujem ako SZĆO , lesnícka činnosť a OLH / lesník a OLH, / kódy mi vychadzajú na 02.10.0,
02.40.1, alebo 02.40.9, ale kde to mám zaradiť ,ak to niekto už riešil potrebujem poradiť, vopred ďakujem
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

nika.sum Pozri príspevok
Len podla mna to je ich problem, ze sa to inak triedi, mali by to upravovat oni. To pri kazdej zmene v triedeni cinnosti si mame akoze platit za vystavenie noveho zivnostenskeho listu?
ved prave! aby som este lietala po nejakych uradoch a platila kolky ked nemusim....
0 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Prosím Vás, robím DP B pre SZČO, ktorý poracuje v pohrebných službách - to aj celý rok fakturuje " vykonané práce v pohrebných službách" a pritom v živnostenskom liste má toto:

  1. Výroba kovových konštrukcií a ich častí ,
  2. Výroba nádrží, zásobníkov a kontajnerov z kovu

  3. Výroba vykurovacích telies a kotlov ústredného kúrenia

  4. Spracovanie a povrchová úprava kovov v rozsahu voľnej živnosti

  5. Maliarske a natieračské práce

  6. Zváračské práce

Aký SK NACE mám uviesť? Keď do DP B SK NACE dám "pohrebné činnosti", nebude problém, že to nebude sedieť so živnosťami, na ktoré má oprávnenie?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Lejka,

SKNACE je ten najmenší problém. Ak živnostník vykonáva činnosti na ktoré nemá živnosť sa pri daňovej kontrole posudzujú ako závislá činnosť so všetkými dôsledkami o platení preddavkov a tak ďalej.

Ten človek nech urýchlene ide dať do poriadku svoju živnosť.

apo
0 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Ďakujem už som mu telefonovala, až si to dá do poriadku a doplní si živnosť.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

prosím o radu respektíve kontrolu
pri vypísaní B DP dávam pri príjme z prenájmu SK NACE 68 20 0
pri rakúskej živnosti - opatrovanie starších by som dala 96 09 0
alebo má niekto iný názor za reakciu ďakujem
prajem príjemný večer
Anik
Naposledy upravil Anik : 03.03.12 at 19:44 Dôvod: odpovedala mi už Katy R v inej téme o prenájme
0 0
majka555 majka555

majka555 je offline (nepripojený) majka555

ja mám tiež problém s SK NACE. Keď vyhľadám na stránke štatistického úradu podľa iča, vyhodí mi stolárske práce, ktoré v živnosti vôbec nemám.v živnosti mám uskutočňovanie stavieb a ich zmien-je to zároveň aj prevažná činnosť, ďalej výkon činnosti stav. dozora a tiež projektovanie stavieb. jednoducho je to úplný nesúlad. teraz neviem, čo urobiť. naviac v tom zozname kódov a činností nevidím nič vhodné na to uskutočňovanie stavieb a ich zmien. a navyše by ma zaujimalo, kde zobrali na štatistickom úrade to stolárstvo. pokiaľ viem, nikde som nič nenahlasovala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať