Zavrieť

Porady

Fotovoltaika,slnko svieti a vy zarábate:)

Najlepšou formou ako v čase krízi investovať je investícia do fotovoltaiky. ZSE,SSE,VSE garantujú odkúpnu cenu za 1kW po dobu 20 rokov cca 13sk.Pre porovnanie predajná cena za ktorú platíte za kW je okolo 5,6SK.Dopyt po energii z roka na rok stúpa,kríza či nekríza.Najväčším problémom je vysoká vstupná investícia pre vybudovanie fotovoltaickej elektrárne FVE.Taktiež nutnosť najlepšie vlastniť strechu,pozemok na ktorom by mala byť elektráreň vybudovaná,no v tesnej blízkosti musí byť stíp vysokého napätia,južne orientovaná strana atd...Ja takúto nehnuteľnosť vlastním no financie na vybudovanie rozhodne nie.Ak by som ja mal "zvyšné" peniaze ako tu niektorý z vás doslova ponúkajú kam investovať,ani sekundu by som nepremýšlal...........
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Tak to ti gratulujem. To sa ti podobá.

Ty sa tomu čuduješ? (ako sa môžeš čudovať, že sa niekomu vedie ako somárovi, keď je somár.)
Pretože tu stále snívaš o niečom, o čom nemáš ani trochu poňatia, tak nemusíš niekoho označovať za somára to si V Y P R O S U J E M nie som tvoje dieťa aby si ma mohol takto hodnotiť!!!!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Pretože tu stále snívaš o niečom, o čom nemáš ani trochu poňatia, tak nemusíš niekoho označovať za somára to si V Y P R O S U J E M nie som tvoje dieťa aby si ma mohol takto hodnotiť!!!!
Prepáč Paľko, ale zabudol som, že si jeden z tých, čo si rád kopne do druhého a že sa ti pustí z nosa skôr, ako sa na teba niekto zaženie.
Ešte raz prepáč, už sa zaháňať na teba nebudem.
0 0
solarik solarik

solarik je offline (nepripojený) solarik

pavol54 Pozri príspevok
V prvom rade ide kšeft pre projekčné kancelárie, tie si na svoje prídu či uspeješ alebo nie,
druhé v poradí sú poradenské firmy na vytváranie kvalitných ekonomických projektov,
potom asi to bude kšeft pre prijímateľov žiadostí asi tam bude musieť byť obálka, a ešte ani prijímateľ žiadosti ti nezaručí že uspeješ, lebo on sa s dalším hodnotiteľom v hierarchii nad ním nepodelí o časť obálky.

Mne takto ostalo visieť v lufte oficiálne 190 000,.Sk a odpoveď príliš veľa žiadostí a nedostatok peňazí na všetky projekty a kto mi ich vráti?
hello,
to si fakt minul take peniaze na "motivaciu" uradnikov? tak to je fakt drsne........aku velku FV planujes?, ked sa Ti oplatilo vyhodit neiste prachy?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

solarik Pozri príspevok
hello,
to si fakt minul take peniaze na "motivaciu" uradnikov? tak to je fakt drsne........aku velku FV planujes?, ked sa Ti oplatilo vyhodit neiste prachy?
No tak na túto odpoveď som naozaj zvedavý.
Predpokladám, že to elektráreň nebude.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

solarik Pozri príspevok
hello,
to si fakt minul take peniaze na "motivaciu" uradnikov? tak to je fakt drsne........aku velku FV planujes?, ked sa Ti oplatilo vyhodit neiste prachy?
Ja som nehovoril o motivácii úradníkov, ale o projektoch všeobecne
Ak si chceš dať žiadosť oNFP musíš súčasne predložiť projekt stavby to po prvé lebo to je podmienka, neviem ako kto ale projekčné kancelárie majú stanovené taxy odvodené od ceny stavby, tam to neokecáš, potom musíš predložiť samotný ekonomický projekt, tam sa to dá vyrobiť podľa nastavených podmienok, bez toho ani do kancelárie nevstúpiš, tam sedia také tetky, tie majú predtlačený zoznam v ktorom si odfajkujú vložené dokumenty ak je to úplné tak to prijmú ak nie odchádzaš. Smola je v tom, ak je vyčlenených na všetky projekty 100 a hodnota podaných žiadostí je za 800. Tak dostaneš odpoveď "Pre nedostatok prostriedkov a miesto v poradí zaevidovaných žiadostí vám nevyhovieme"
Zrejme to funguje obdobne pri všetkých projektoch ktoré dotuje štát, dokonca aj v žiadosti na vytvorenie pracovného miesta a tam ide fakt len o fazuľky
Potom by som sa divil že na dotáciu na FVE nie je nič treba len jednolistová žiadosť, to by si potom mohol napísať každý
0 0
cuced cuced

cuced je offline (nepripojený) cuced

ked tento rok ti nevihoveju, tak je mozné použiť ten isty projekt aj narok alebo odva?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

cuced Pozri príspevok
ked tento rok ti nevihoveju, tak je mozné použiť ten isty projekt aj narok alebo odva?
Ak platí stavebný zákon aj na stavbu FVE, tak musíš začať stavbu do dvoch rokov od získania stavebného povolenia. Myslím si však že pri podávaní žiadosti musíš mať minimálne stavebné povolenie
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

V najnovšom čísle časopisu .týžden je niekoľko článkov na túto tematiku. Okrem iného je tam aj rozhovor s výkonným riaditeľom firmy, ktorá postavila prvú slnečnú elektráreň na západnom slovensku.

Podľa článku postavili ektráreň okolo 0,5MW. Náklady na ňu neprezradil, lebo vraj sa náklady odhadujú na 1MW. Tá sa vraj dá postaviť od 2,8 do 3 milióna Euro, ročné náklady sú cca 50 tisíc Euro.

Možno niekoho tie články zaujmú, na internete nie sú momentálne voľné dostupné
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_ Pozri príspevok
V najnovšom čísle časopisu .týžden je niekoľko článkov na túto tematiku. Okrem iného je tam aj rozhovor s výkonným riaditeľom firmy, ktorá postavila prvú slnečnú elektráreň na západnom slovensku.

Podľa článku postavili ektráreň okolo 0,5MW. Náklady na ňu neprezradil, lebo vraj sa náklady odhadujú na 1MW. Tá sa vraj dá postaviť od 2,8 do 3 milióna Euro, ročné náklady sú cca 50 tisíc Euro.

Možno niekoho tie články zaujmú, na internete nie sú momentálne voľné dostupné
Za 3 milióny € si môžem do smrti užívať na Bahamách, alebo ak sa uskromním(napr.na Kanároch) aj dlhšie.
Naposledy upravil marjankaj : 07.04.10 at 11:35
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marjankaj Pozri príspevok
Za 3 milióny € si môžem do smrti užívať na Bahamách, alebo ak sa uskromním(napr.na Kanároch) aj dlhšie.


väčšina ale plánuje, že to postaví za peniaze europskej unie , prípadne banky.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
Za 3 milióny € si môžem do smrti užívať na Bahamách, alebo ak sa uskromním(napr.na Kanároch) aj dlhšie.
Nie ty si môžeš užívať na Bahamách, ale oni a oni si aj užívajú.
My to môžeme do smrti len platiť.

A v tom je riadny rozdiel.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
V najnovšom čísle časopisu .týžden je niekoľko článkov na túto tematiku. Okrem iného je tam aj rozhovor s výkonným riaditeľom firmy, ktorá postavila prvú slnečnú elektráreň na západnom slovensku.

Podľa článku postavili ektráreň okolo 0,5MW. Náklady na ňu neprezradil, lebo vraj sa náklady odhadujú na 1MW. Tá sa vraj dá postaviť od 2,8 do 3 milióna Euro, ročné náklady sú cca 50 tisíc Euro.

Možno niekoho tie články zaujmú, na internete nie sú momentálne voľné dostupné
A povedal ako daleko od elektrárne mu dali voľnú pripojovaciu kapacitu?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54 Pozri príspevok
A povedal ako daleko od elektrárne mu dali voľnú pripojovaciu kapacitu?
tuším to tam nebolo.
Je to Kľúčovci, na západnom slovensku
http://www.energoforum.sk/sk/r/356/n...cnu-elektraren

Inak, podľa výpisu z obchodného registra sú to iní hráči...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88 Pozri príspevok
Možno sa nechápeme. To čo som ti sem vlepil som našiel v tebou vlepenom zákone. Ja som ho aj prečítal a pohľadal v ňom za teba garanciu na ktorú sa spoliehaš.
Pritom ťa nemienim odrádzať od tvojho rozhodnutia, lebo obdivujem ľudí čo si idú za svojim snom.

Čo sa týka tých záujemcov, čo sa snažia investovať milióny Eur som písal na piatej strane v príspevku č.50. Ty im budeš robiť krovie.

Čo sa týka právnych záruk zo zákona, si sám napísal svojim vyjadrením sa k dôchodku. Dôchodok je tiež garantovaný zo zákona, ale na rozdiel od podpory FVE je exekučným titulom. Priznaný dôchodok je súdne vymožiteľný v presne stanovenej sume.

Ak sa ti jedná o dôchodok z 30.000 € prečítaj si môj návrh ako "Známy kamarát" na facebooku, alebo si vygoogli jar88 a pridaj sa. Nič ťa to stáť nebude. So mnou nemusíš pohnúť prstom a istotu 100% lebo viac percent nie je.
Garancia nie je garanciou (urso ju mení už teraz)
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
doslo na moje slova
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
padro Pozri príspevok
doslo na moje slova
Ešte nedošlo. Snaha je, ale asi im to neprejde...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lubko6394 Pozri príspevok
Ešte nedošlo. Snaha je, ale asi im to neprejde...
Prečo si stále myslíš, že by to nemalo prejsť?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jar88 Pozri príspevok
Prečo si stále myslíš, že by to nemalo prejsť?
ešte sa všetci nenabalili, takže mierne do stratena a po voľbách sa uvidí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

To znamená, že vlastne súhlasíš luborko6394
Čo povieš na to to neveriaci Tomáš,
mám tu ďalší blud.

Fotovoltaika – slnko svieti a vy zarábate.
Potom slnko nesvieti a máte zarobené.

Je to dobrý kšeft a ako zvyčajne bezpečný. Prišla kríza a tak sa pár kamarátov začalo dohadovať čo s tým. Treba zarábať hneď a rýchlo, ale elektráreň zarába pomaly. Trvá to 15 až 20 rokov a kto nám zaručí, či za dva roky bude na dotácie. No nikto, veď na jar tu bude nová vláda aj parlament.
Je to jednoduché, ale treba investora. Bublinu.

Firma „A“ bude akože investor a firma „B“ dodávateľ. Nikto nemá ani fuka. Firma „A“ investor predloží banke projekt elektrárne so zárukou, že za 15 rokov zarobia na dotovanej elektrine 80 mil. Kč. Pritom im stačí na vybudovanie elektrárne len 60 mil. Kč. Firma „B“ dodávateľ elektrárne ju vie postaviť za 45 mil. Kč a dodať investorovi za 60 mil.

Zisk je 15 miliónov a o tie sa podelia 5 : 5 : 5 mil. a investor „A“ ručí banke za úver elektrárňou.
Zodpovedná osoba v banke má bezpečný úver, dostane aj odmeny a pritom aj tretinu z 15 mil.
V Čechách majú týchto fotovoltaických bubliniek už viac ako dotácií. Že sa elektrárne nemajú z čoho splácať, lebo nezarábajú? Nevadí, veď sú už zaplatené.

Čo s tým bude robiť banka? No nič, predsa to isté, ako s nepredajnými bytmi developerov.
a aj s príspevkom
Pre zreálnenie môjho pohľadu.
Máš pravdu že J@T to môže byť jedno či 8 rokov, alebo 88 rokov. Tak či tak zabili päť múch jednou ranou. Oni totiž nie sú skutočným investorom.
Ale máš pravdu, že skutočným investorom je to naozaj jedno, či zaplatia 5 korún alebo 12, ale nemalo by im to byť jedno. Hlavne ak si uvedomíme, kto je investor a ako sa rozhodol investovať.
V tomto prípade je skutočný investor prostý občan a k investícii ho zaviazal parlament.
Parlament ho zaviazal (toho občana) platiť za fotovoltaickú elektrinu +12 korún, s tým že každý následujúci rok môže znížiť svoj záväzok o 5%. Následne z toho vzniká zákonná istota investície. Majú na to prijatý zákon. Ak by sa zákon časom zrušil, bola by to zmarená investícia a následky poznáme.
Z toho je pre podnikateľa (nie investora) jednoduché spočítať, akú budúcu hodnotu diela bude možné v banke obhájiť a na tú sumu si vziať úver.
Tak že ak vieme za 20 miliónov vybudovať elektráreň, ktorá nám za 10 rokov vyprodukuje 60 miliónov v dotovanej elektrine, máme 40 miliónov čistých a hneď, lebo rozdiel si prehodíme do zisku dodávateľa elektrárne, zdaníme a rozdelíme.
Tú Hustopečskú elektráreň budovalo 6 chlapov s jednou maringotkou a jedným požičaným modrým traktorom. Mesiac stavali plot, dva mesiace budovali stojany a mesiac inštalovali panely. Plus dva kontajnery panelov a dva návesy pozinkovaných stojanov.
Či to dielo splatí za 10 rokov 60 miliónov, alebo nie, nie je dôležité. Dôležité je, že sú doma a hneď. Aspoň z pohľadu vášho domnelého investora.
Lebo v tom prípade nechápem prečo do toho chceš dať vlastné peniaze.
Nikdy sa ti nevrátia.
Ty si písal že:
Ved si to vygúgli. Za 20.000 by si mal mat elektráreň cca 5 kWp, ktorá by mala dať 5000 kWh ročne krát 0,43 za kWh máš 2.150 Euro ročne takže za 15 rokov získaš 32.250 Eur. Nestačí ? Tak tá elektráreň pobeží ešte nejaký ten rok dalej a ked by si len inkasoval rovnakú čiastku za dodanú kWh ako za odobratú, tak ta zmeny cien elektriky obchádzajú.
Nemáš žiadnu možnosť na tom zarobiť a naviac ani nedostaneš späť tých vložených 20.000 €
Naposledy upravil jar88 : 12.05.10 at 09:12
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jar88 Pozri príspevok
To znamená, že vlastne súhlasíš luborko6394

a aj s príspevkom

Lebo v tom prípade nechápem prečo do toho chceš dať vlastné peniaze.
Nikdy sa ti nevrátia.
Ty si písal že:

Nemáš žiadnu možnosť na tom zarobiť a naviac ani nedostaneš späť tých vložených 20.000 €
Akože nie, ved po pripojení dostaneš cenový výmer, ktorý ti jasne hovorí za koľko budeš predávať, a v tomto roku je to 0,43. A 15 rokov tiež nikto nespochybňuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať