Zavrieť

Porady

Depresia - nemocnica alebo denne sanatórium?

Chcela by som vas, ktori ste boli uz hospitalizovani a aj v dennom sanatoriu poziadat o radu, ci je lepsie ist sa liecit do nemocnice alebo do denneho sanatoria a aky je medzi tym rozdiel
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Laci, ty si strašne mýliš 2 veci a to depresiu si miešaš zo zlou náladou-keď má človek zlú náladu,tak áno, treba ísť do lesa, do kina, na kávu s priateľmi a pod., ALE depka je úplne niečo iné-ako možeš také niečo povedať človeku ,ktorý keď sa ráno zobudí,tak ani nevladze vstať z postele, ledva si tak urobí kavu,hmhm a je rád,že sa vlastne hýbe-takže nemýl si depku so zlou náladou...
Ja som sa vyjadril všeobecne a myslím si,že aj podnetne k jadru problému.

Lenže to povedal nejaký Laco-monter,keby to povedal nejaký Mudr či Phdr, tak všetci mu tlieskajú, ale čo povie Laco-monter to je blud.

A všetci ma tu idú kameńovať :::

Ja nebudem nikoho hladkať po pleci, ani hýčkať ho v jeho stave .

Nemám pre to dovod.

JA NIE SOM ZODPOVEDNÝ ZA PRISPIEVATEĽOV do tejto diskusie,každý je svojprávny , si myslím.

Čo sa týka mojej osoby nikoho nie je nič po tom,čo ja robím,čo si myslím a čo sem napíšem.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Laco-monter Pozri príspevok
Ja som sa vyjadril všeobecne a myslím si,že aj podnetne k jadru problému.

Lenže to povedal nejaký Laco-monter,keby to povedal nejaký Mudr či Phdr, tak všetci mu tlieskajú, ale čo povie Laco-monter to je blud.

A všetci ma tu idú kameńovať :::

Ja nebudem nikoho hladkať po pleci, ani hýčkať ho v jeho stave .

Nemám pre to dovod.

JA NIE SOM ZODPOVEDNÝ ZA PRISPIEVATEĽOV do tejto diskusie,každý je svojprávny , si myslím.

Čo sa týka mojej osoby nikoho nie je nič po tom,čo ja robím,čo si myslím a čo sem napíšem.
ale čo sa hneď urážaš na šecko...?Daj si frťana a pohoda, klídek
Inak.náhodou ten nick máš dobrý-jeden z najlepších na porade-len by si nemusel byť taký prchký...ale blbý rozhodne nie si, len prchký troška...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ale čo sa hneď urážaš na šecko...?Daj si frťana a pohoda, klídek
Inak.náhodou ten nick máš dobrý-jeden z najlepších na porade-len by si nemusel byť taký prchký...ale blbý rozhodne nie si, len prchký troška...
U mňa je to presne opačne, keď si dám frťana tak som prchký,teraz som bez frťana,lebo by som nespal ak by som ,čo len jazyk omočil v nejakom alkohole.

Ja som v istom ohĺade hyperaktívny...

Teraz sedím doma a čakám na prácu,keď sa trochu oteplí.

Preto vypisujem aj tu na porade.

K mojmu nicku , ja som krstným menom Ladislav a pracujem ako monter,či vlastne zvárač, ale monter znie lepšie,takže monter.

Ja sa nehanbím za svoju prácu, ani nevidim potrebu sa skrývať pod vymysleným nickom.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Laco-monter Pozri príspevok
U mňa je to presne opačne, keď si dám frťana tak som prchký,teraz som bez frťana,lebo by som nespal ak by som ,čo len jazyk omočil v nejakom alkohole.

Ja som v istom ohĺade hyperaktívny...

Teraz sedím doma a čakám na prácu,keď sa trochu oteplí.

Preto vypisujem aj tu na porade.

K mojmu nicku , ja som krstným menom Ladislav a pracujem ako monter,či vlastne zvárač, ale monter znie lepšie,takže monter.

Ja sa nehanbím za svoju prácu, ani nevidim potrebu sa skrývať pod vymysleným nickom.
však ano, dobrý zvárač je na nezaplatenie, to je dobré remeslo-elektricky oblúk?
Len tu pepsinu si vtedy nemusel tak uraziť-ona je dobré dievča...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Stanislav 1975 Pozri príspevok
však ano, dobrý zvárač je na nezaplatenie, to je dobré remeslo-elektricky oblúk?
Len tu pepsinu si vtedy nemusel tak uraziť-ona je dobré dievča...
Tiež nemusíš každý deń prechádzať celú poradu .
Mal som vtedy taký únik ...
Mńa vytáča také detinské správania sa , smajlíkov hromada a hlavne tie otrasné obrazky pri nickoch...
Ona mi poslala cez SS smajla cez celú obrazovku .
A zvozil ma aj Richard !
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Laco-monter Pozri príspevok
Tiež nemusíš každý deń prechádzať celú poradu .
Mal som vtedy taký únik ...
Mńa vytáča také detinské správania sa , smajlíkov hromada a hlavne tie otrasné obrazky pri nickoch...
Ona mi poslala cez SS smajla cez celú obrazovku .
A zvozil ma aj Richard !
Jaaaj richard mne v mojich začiatkoch uzamkol tri témy moje,že sú nevhodné ,hmhm-ale dá sa on je celkom v pohode a kamarátov(tky) si určite nájdeš a čo sa týka že niektorí ťa vytáčajú-vieš, mňa tu tiež nejakí ludia už dost sklamali,ale neriešim to-je tu ovela viac dobrých ľudí a povedal by som,že je tu aj pár ozajstných OSOBNOSTÍ...
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Fajn debata a co s tou hospitalizaciou, o tom nikto nic nevie, ako to funguje a podla coho je clovek zaradeny do ktorej nemocnice, podla obvodu, kde byva? Alebo ina nemocnica = iny typ depresie: ? Tiez to budem najblizsie riesit/pondelok, rada by som dopredu o tom nieco vedela.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pupavka11 Pozri príspevok
Fajn debata a co s tou hospitalizaciou, o tom nikto nic nevie, ako to funguje a podla coho je clovek zaradeny do ktorej nemocnice, podla obvodu, kde byva? Alebo ina nemocnica = iny typ depresie: ? Tiez to budem najblizsie riesit/pondelok, rada by som dopredu o tom nieco vedela.
No vo všeobecnosti platí, že nemocnica nemusí byť v obvode bydliska-ale tieto psychiatrické nemocnice sú preplnené a veľmi ťažko sa vybavuje to,aby sa dostal tam,kam chce ísť ten daný pacient,hmhm-napr. do Pezinka sa je extrémne ťažko dostať,lebo je údajne najlepšia...a je o ňu veľký záujem...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Laci, ty si strašne mýliš 2 veci a to depresiu si miešaš zo zlou náladou-keď má človek zlú náladu,tak áno, treba ísť do lesa, do kina, na kávu s priateľmi a pod., ALE depka je úplne niečo iné-ako možeš také niečo povedať človeku ,ktorý keď sa ráno zobudí,tak ani nevladze vstať z postele, ledva si tak urobí kavu,hmhm a je rád,že sa vlastne hýbe-takže nemýl si depku so zlou náladou...
Ja si myslím, že Laci si ani tak nemýli depku so zlou náladou, ale ČAS!!! Rady, ktoré uviedol, resp. poznatky sú pre nás, čo depku nemáme, sú to rady ako sa máme správať, aby sme sa s touto chorobou nikdy nestretli. Možno to pomôže, keď sa okolo nás potuluje niečo, čo by mohlo byť v budúcnosti diagnostikované ako depresia. Vtedy by nám tieto rady mohli naozaj pomôcť. Na už existujúcu depresiu sú tie rady neskoro, tam už treba podstúpiť liečbu.
Zadávateľke témy by som poradila (som laik, nič viac, nič menej, iba laik), aby najprv skúsila denný stacionár (pokiaľ má doma aké také zázemie a podporu), aby nevypadla zo svojho bežného života úplne. Ak však doma nemá žiadnu podporu, alebo nebodaj naopak, tak vtedy rozhodne voliť nemocnicu.
Držím palce, nech sa rozhodneš tak či onak, aby to bolo predovšetkým úspešné.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

mareko Pozri príspevok
Ja si myslím, že Laci si ani tak nemýli depku so zlou náladou, ale ČAS!!! Rady, ktoré uviedol, resp. poznatky sú pre nás, čo depku nemáme, sú to rady ako sa máme správať, aby sme sa s touto chorobou nikdy nestretli. Možno to pomôže, keď sa okolo nás potuluje niečo, čo by mohlo byť v budúcnosti diagnostikované ako depresia. Vtedy by nám tieto rady mohli naozaj pomôcť. Na už existujúcu depresiu sú tie rady neskoro, tam už treba podstúpiť liečbu.
Zadávateľke témy by som poradila (som laik, nič viac, nič menej, iba laik), aby najprv skúsila denný stacionár (pokiaľ má doma aké také zázemie a podporu), aby nevypadla zo svojho bežného života úplne. Ak však doma nemá žiadnu podporu, alebo nebodaj naopak, tak vtedy rozhodne voliť nemocnicu.
Držím palce, nech sa rozhodneš tak či onak, aby to bolo predovšetkým úspešné.
Pochopila si ma naozaj presne, ďakujem Ti.

Príspevky do témy vždy píšem zo zámerom aby sa na nich zamyslelo viacej ĺudí.
A tiež si myslím,že nie je na mieste hodnotiť prispievateĺov v zmysle,prečo si napísal toto alebo hento.
Ako na mńa útočili v tejto téme,pred niekoľkými dńami.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

Laco-monter Pozri príspevok
Pochopila si ma naozaj presne, ďakujem Ti.

Príspevky do témy vždy píšem zo zámerom aby sa na nich zamyslelo viacej ĺudí.
A tiež si myslím,že nie je na mieste hodnotiť prispievateĺov v zmysle,prečo si napísal toto alebo hento.
Ako na mńa útočili v tejto téme,pred niekoľkými dńami.
AHOJ LACI,
vidím, že nie si "podrývač", ako sa mi na začiatku zdalo.Dala som ti tabuľku mimo témy, ale dnes konštatujem, že táto téma sa konečne uberá správnym smerom.PREPÁČ.

Bola by som aj ja povďačná, ak by sa pridal do témy niekto, kto pozná režim v nemocnici (napr.dĺžka hosp., a či môže pacient odísť-keď sa na psychiatrii cíti ešte horšie...).
Na túto otázku by mohol zareagovať "psychológ", ktorý nám tu všetkým prispel článkom o depresii, pokiaľ je lekár.

Ďakujem
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No vo všeobecnosti platí, že nemocnica nemusí byť v obvode bydliska-ale tieto psychiatrické nemocnice sú preplnené a veľmi ťažko sa vybavuje to,aby sa dostal tam,kam chce ísť ten daný pacient,hmhm-napr. do Pezinka sa je extrémne ťažko dostať,lebo je údajne najlepšia...a je o ňu veľký záujem...
Stanislav a vies aj, kto vlastne podla obvodu do toho vychyteneho PEZINKU vlastne patri?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pupavka11 Pozri príspevok
Stanislav a vies aj, kto vlastne podla obvodu do toho vychyteneho PEZINKU vlastne patri?
Neviem,hmhm
0 0
gigi24 gigi24

gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

pupavka11 Pozri príspevok
Stanislav a vies aj, kto vlastne podla obvodu do toho vychyteneho PEZINKU vlastne patri?
myslim, ze to nie je podla obvodu, ale to ti tvoj psychiater moze dohodnut
ak uzna, ze tam je to pre teba vhodne
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
eva165 Pozri príspevok
Odporučila by som ti, aby si si riadne preštudoval o tomto veľmi závažnom probléme. Ak človek trpí depresiou, takéto rady viď tvoja ho len viac ponížia, ubolia, rozhodia , znechutia a pod. ...
To čo si napísala, nemyslíš vážne. Každý je sám sebe najlepším lekárom. A ja s názorom montéra súhlasím. Čím koho ponižuje, rozhadzuje, etc....? Nechápem. Život nie je prechádzka ružovým sadom. . . A s nikým sa nemazná. Treba sa mu vzoprieť. A radšej trikrát obehnúť panelák, ako si vo fotelke pri telke lúskať s tabletkami. Na tie je čas vždy. Ale až keď sme vystrieľali všetky patróny. VŽDY. Ale radšej NIKDY.

P.S. Červené palce, vlčie maky, život je už raz taký......
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stanislav 1975 Pozri príspevok
No vo všeobecnosti platí, že nemocnica nemusí byť v obvode bydliska-ale tieto psychiatrické nemocnice sú preplnené a veľmi ťažko sa vybavuje to,aby sa dostal tam,kam chce ísť ten daný pacient,hmhm-napr. do Pezinka sa je extrémne ťažko dostať,lebo je údajne najlepšia...a je o ňu veľký záujem...
Stanko, Stanko, v tak vážnej téme som sa aj pobavila........Pezinok Ťa odmeňuje?.....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danila Pozri príspevok
Stanko, Stanko, v tak vážnej téme som sa aj pobavila........Pezinok Ťa odmeňuje?.....
Tak vieš je ťažká doba, kríza a provízky sa zídu odvšadiaľ...-dohoď niekoho-aj ty si zarobíš...
0 0
gigi24 gigi24

gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

Danila Pozri príspevok
To čo si napísala, nemyslíš vážne. Každý je sám sebe najlepším lekárom. A ja s názorom montéra súhlasím. Čím koho ponižuje, rozhadzuje, etc....? Nechápem. Život nie je prechádzka ružovým sadom. . . A s nikým sa nemazná. Treba sa mu vzoprieť. A radšej trikrát obehnúť panelák, ako si vo fotelke pri telke lúskať s tabletkami. Na tie je čas vždy. Ale až keď sme vystrieľali všetky patróny. VŽDY. Ale radšej NIKDY.

P.S. Červené palce, vlčie maky, život je už raz taký......
Danila, velmi sa divim tomu, co si napisala, vies ty vlastne o com je tu rec?
Dokonca V.I.P. s tolkymi suhlasmi....tie suhlasy boli urcite len za odborne uctovnicke rady. Myslim, ze by si si mala trosku nieco prestudovat o tom o com sa tu hovori a az potom sa pripojit do tejto debaty. Ale ty asi nepochopis o com je to, ked uz MÁ niekto depresiu, hoci predtym obiehal aj 5x panelak a zivot sa mu zdal byt gombicka ako teraz tebe
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Danila Pozri príspevok
To čo si napísala, nemyslíš vážne. Každý je sám sebe najlepším lekárom. A ja s názorom montéra súhlasím. Čím koho ponižuje, rozhadzuje, etc....? Nechápem. Život nie je prechádzka ružovým sadom. . . A s nikým sa nemazná. Treba sa mu vzoprieť. A radšej trikrát obehnúť panelák, ako si vo fotelke pri telke lúskať s tabletkami. Na tie je čas vždy. Ale až keď sme vystrieľali všetky patróny. VŽDY. Ale radšej NIKDY.

P.S. Červené palce, vlčie maky, život je už raz taký......
Ej ha, ešte že lekár, ktorého človek v prípade depresie potrebuje, nemá takýto názor.
Vieš takáto "múdra" som bola pred pár rokmi aj ja. Ešte že som to nikomu nahlas nepovedala.
0 0
Lubica12 Lubica12

Lubica12 je offline (nepripojený) Lubica12

Ani jedno ochorenie nie je prechádzka ružovým sadom. Aj na prvý pohľad banálne ochorenie môže byť skomplikované a nemusí skončiť dobre. Depresia je vážna vec, bez lekára sa dá ťažko zvládnuť. Veľa ľudí si myslí, že je to vymyslená diagnóza pre lenivcov. Nie, treba konať čím prv, tým lepšie. Ísť odbornému lekárovi a ten posúdi. Ťažko tu niekto poradí ako nato.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať