Zavrieť

Porady

Depresia - nemocnica alebo denne sanatórium?

Chcela by som vas, ktori ste boli uz hospitalizovani a aj v dennom sanatoriu poziadat o radu, ci je lepsie ist sa liecit do nemocnice alebo do denneho sanatoria a aky je medzi tym rozdiel
Usporiadat
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

Konečne tu čítam seriózne vstupy a názory poraďákov.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

AHOJ MIG,
som rada že ťa tu dnes večer registrujem. Tak ako sa máš? Už si sa nejako rozhodla? Kedy sa máš lekárke vyjadriť ?
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Pre cloveka, ktoremu psychiater navrhuje hospitalizaciu na psychiatrickej klinike by bolo prakticke a ulahcilo by to cakanie na nastup, keby niekto napisal napr. ako, aspon priblizne, vyzera denny rezim v takomto zariadeni, co sa tam moze a co nie, proste, co to asi obnasa. Ako dlho moze trvat pobyt v nemocnici, ci su to, (samozrejme podla stavu pacienta) zvycajne mesiace, alebo tyzdne, myslim, ze by tam mali byt napr. konzultacie so psychologom a so psychiatrom, aj nejake kolektivne a ako to asi prebieha. Ma s tym niekto osobnu skusenost?
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

eva165 Pozri príspevok
AHOJ MIG,
som rada že ťa tu dnes večer registrujem. Tak ako sa máš? Už si sa nejako rozhodla? Kedy sa máš lekárke vyjadriť ?
o dva dni, ale uz som sa rozhodla - nemocnica
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

MIG_6 Pozri príspevok
o dva dni, ale uz som sa rozhodla - nemocnica

MIG,
budem držať palce, prajem aby sa ti len a len darilo.............drž sa MIG
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Aňa Pozri príspevok
Svojim spôsobom máte všetci pravdu, ale kto to nezažil tak sa mu ľahko hovorí. Odporúčam MIG, aby si prečítala príspevky z 30.11.2009 spánok v depresii, ja som tam tiež prispela so svojimi skúsenosťami z depresie. Doma to bola taká záťaž, tak som išla do nemocnice a potom som chodila do stacionáru. Nebolo to zlé, ale aj tam som mala negatívny zážitok zo strany sestry, kvôli ktorej som tam prestala chodiť, pretože ma len poučovala a svojim spôsobom aj znemožňovala. Mám 53 rokov a neviem, že by som sa ako zdravotník takto správala k pacientom. Veľa ľudí s tým nebolo spokojných, nemali odvahu sa posťažovať ako ja a potom to už išlo ako z kopca. Ale nie o tom som chcela, ale ozaj MIG sa musí rozhodnúť sama. Ja som tam bola 4 týždne, oddýchla som si, ale je jedna pravda, že som si vybavila jednotku izbu (za ktorú som si aj zaplatila).
Prajem veľa šťastia.
Ana, kolko stoji priplatenie za 1/1- izbu, je to izba s nadstandartnym vybavenim? Ktora nemocnica to poskytuje, prosim ta.
0 0
Aňa Aňa

Aňa je offline (nepripojený) Aňa

unavená zmenami zákonov
V Košiciach je to celkom fajn. Máš tam rádio, televíziu, stôl, stoličky, malý stolík, fotelku-ušiaka a hlavne samostatné WC a sprchu s umývadlom. S platením to nie je tak, že priamo dáš peniaze, ale kúpiš niečo do tej izby. Ja som kúpila 2 skrinkové zostavy, a nové fotelky. Ja mám nielen problémy s prechodom, kedy mi začalo už dobre rajbať (pred 3 rokmi som chcela vyskočiť z balkóna), ale aj fóbiu z preplnených priestorov, spojov, nákupných centier. Takže môj denný režim bol taký že ráno rozcvička, hygiena, raňajky, vizita, sedenie so psychologičkou, obed a potom povinná vychádzka na 2-3 hodiny. Keď som sa vrátila, tak mi lekár povedal, že nech si odpočiniem 0,5 hodiny a musela som ísť ešte do mesta s tým, že som musela doniesť bločok z pokladne, či som bola aspoň na káve-džúse, alebo som si niečo kúpila. Poviem pravdu, že to bola pre mňa taká záťaž že som mala dosť. A ešte niečo ani po týchto skúsenostiach, keď nemusím aj týždeň nejdem von. Som už na inval.dôchodku, ale je to ťažšie, lebo neviem už v plnom rozsahu robiť účtovníctvo, ale by som prijala aspoň keby som mohla pomôcť pri účtovných prácach alebo ekonomických. Takže dievčatá šetrite sa, pracovala som denne v 2 firmách až do 21,00 hod. Držte sa!
1 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Kiezby take sympaticke prostredie bolo aj na ostatnych klinikach. Ana, dakujem za osobnu skusenost...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dobré je aj V.Zálužie, nielen preto, že je tam švagor lekár , ale tiež sú k dispozícii nadštandardné izby a je to naozaj oddych ( niektoré spolužiačky sú tam ako ZS) a mnohí pacienti ak mali byť hosp. tak sa pýtali priamo tam.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
pupavka11 Pozri príspevok
Pre cloveka, ktoremu psychiater navrhuje hospitalizaciu na psychiatrickej klinike by bolo prakticke a ulahcilo by to cakanie na nastup, keby niekto napisal napr. ako, aspon priblizne, vyzera denny rezim v takomto zariadeni, co sa tam moze a co nie, proste, co to asi obnasa. Ako dlho moze trvat pobyt v nemocnici, ci su to, (samozrejme podla stavu pacienta) zvycajne mesiace, alebo tyzdne, myslim, ze by tam mali byt napr. konzultacie so psychologom a so psychiatrom, aj nejake kolektivne a ako to asi prebieha. Ma s tym niekto osobnu skusenost?
Ja mám osobnú skúsenosť s piatimi psychiatrickými zariadeniami aj výsledkami liečby pacientov na depresiu a alzheimera. Dvaja tu už nie sú. Preto som doporučila, čo som doporučila. A boli to ľudia vo veku okolo šyriadstky. A tak radšej nepopíšem vôbec nič.......aby Vás optimizmus nikdy neopúšťal. Na depresívnych pacientov ani mnohí z diskutujúcich vôbec, ale vôbec nevyzerajú. Ich čulosť tu, odporuje uzavretosti a beznádeji ako je popísaná v izbe za monitorom. Ale zdanie klame, takže pripúšťam svoj omyl.

P.S. Ja na červené palce fakt z vysoka kašlem.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Dobré ráno,
viete mi poradiť, či sa nenachádza na Slovensku nejaká súkromná psychiatrická liečebňa? Našla som na internete jednu vo Vysokých Tatrách, ale tá je zrušená.
Ďakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marions Pozri príspevok
Dobré ráno,
viete mi poradiť, či sa nenachádza na Slovensku nejaká súkromná psychiatrická liečebňa? Našla som na internete jednu vo Vysokých Tatrách, ale tá je zrušená.
Ďakujem
Asi ani nenájdeš ....

Dôvod je prozaický - peniaze .......
Ide o to , že hospitalizácia je finančne náročná .
Veď len jeden deň na lôžku vychádza na ten doplatok cca 20 € a to teraz myslím na tie štátne zariadenia .
Hospitalizácia sama o sebe , aby význam a výsledky boli dosiahnuté , určite nebude mať to trvanie tých 10 - 14 dní ...určite viac a niekedy aj mesiace ....
Kde sú ešte lieky , vyšetrenia , lekári , sedenia ....???...
Do takýchto cifier si nemôže dovoliť ísť hocikto a kto si to zasa môže dovoliť , tak sa pôjde zašiť niekde za hranice všedných dní ...

Ozaj .....prečo asi Euforia skončila s touto činnosťou ???
Nuž asi preto , že majitelia Eufórie sa dostali do stavu eufórie , do pocitu subjektívnej spokojnosti, blaženosti, veľmi dobrej nálady a prehnanej podnikavosti......
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

To nieje moc potešujúca správa....ale ďakujem za odpoveď, nemusím dlho hľadať na nete....Pekné sviatky všetkým
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Dobrý deň,
prosím Vás, dá sa vybrať si pobyt v sanatóriu mimo miesta bydliska? Aký je postup? ĎAkujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marions Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, dá sa vybrať si pobyt v sanatóriu mimo miesta bydliska? Aký je postup? ĎAkujem
Netvrdím , no myslím si , že dá sa vybrať tak ako aj pri iných diagnózach .
Samozrejme , že všetko je podmienené tými objektívnymi skutočnosťami :
- kapacita zariadenia
- zdravotná poisťovňa ( ak sa nejedná o samoplatcu )
- .....

Osoby s psychiatrickou diagnózou sa v závislosti od situácie bežne označujú ako pacienti alebo klienti.
Do psychiatrickej starostlivosti sa môžu dostať niekoľkými spôsobmi, pričom najčastejšie prichádzajú sami alebo na základe odporúčania praktického lekára (u dospelých jedincov).

Ústavná zdravotnícka starostlivosť

Ústavná starostlivosť zahŕňa prijatie a pobyt pacienta na lôžkovom oddelení nemocnice alebo iného zdravotníckeho zariadenia. Na Slovensku sa môže poskytovať v rámci psychiatrických oddelení nemocníc, samotných psychiatrických nemocníc či kliník, psychiatrických liečební.


Skús poprípade toto .....pri tom klikaní hore - dole mi vyskočilo ...

Nadštandardné Gerontopsychiatrické oddelenie Psychiatrickej nemocnice Hronovce
Nadštandarné gerontopsychiatrické oddelenie má 5 dvojlôžkových izieb. Predstavuje vyššiu úroveň služieb, vyšší komfort a súkromie pre pacientov, ktorí si za pohodlie a nadštandardné služby priplatia. Oddelenie je kompletne vybavené novým nábytkom, súčasťou izieb je samostatná kúpeľňa, televízor, chladnička, možnosť pripojenia na internet. Oddelenie je bezbariérové s možnosťou východu na priľahlý dvorček, ktorý je súčasťou oddelenia. Priestory oddelenia umožňujú pohodlný pohyb aj imobilným pacientom s vozíčkom.
http://www.pnh.sk/o-nemocnici/aktual...cnice-hronovce
1 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem veľmi pekne, veľmi ma článok potešil., nedá sa mi prideliť bod...posielam taký imaginárny. Pekné vianoce
0 0
Jang111111 Jang111111

Jang111111 je offline (nepripojený) Jang111111

Je zaujímavé ako všetci odsúdili Laca montera, a čo keď má pravdu???

A ešte... MIG 6, prajem skoré uzdravenie, a prepáč mi ak som sa ťa mojím vyjadrením dotkol.

Jedno ale viem na 100%, pozitívna energia lieči.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jang111111 Pozri príspevok
Je zaujímavé ako všetci odsúdili Laca montera, a čo keď má pravdu???
...
Jedno ale viem na 100%, pozitívna energia lieči.
Čítaj ...
Laco - monter alias Indeed je totiž íný prípad ...proste " montér "...
Laco-monter Pozri príspevok
Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !
Depresia sa prejavuje nečinnosťou.
RECEPT ??? na prekonanie depresie ???
Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !
Laco-monter Pozri príspevok
Možno druhá,či tretia odpoveď Ťa poteší
Chceš ma trestať za moj názor?
Laco-monter Pozri príspevok
Nie je to len moj názor,
niečo v tomto zmysle prezentoval dokumentárny kanal SPEKTRUM.
Vysvetľovať a oponovať ma nie vždy baví ...


...ozaj , s tým pozitívnym myslením , povedzme pozitívnou energiou súhlasím ....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marions Pozri príspevok
Dobré ráno,
viete mi poradiť, či sa nenachádza na Slovensku nejaká súkromná psychiatrická liečebňa? Našla som na internete jednu vo Vysokých Tatrách, ale tá je zrušená.
Ďakujem
Mňa by zaujímalo, či by sa mohol slovenský poistenec uchádzať o liečbu v súkromnom zariadení v ČR.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Uchádzať sa môže, ale pochybujem, že mu to poisťovňa schváli. A ak sa jedná o súkromné zariadenie, nemusí mať zmluvy ani s českými poisťovňami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať