Zavrieť

Porady

Depresia - nemocnica alebo denne sanatórium?

Chcela by som vas, ktori ste boli uz hospitalizovani a aj v dennom sanatoriu poziadat o radu, ci je lepsie ist sa liecit do nemocnice alebo do denneho sanatoria a aky je medzi tym rozdiel
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Laco-monter Pozri príspevok
Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !

Depresia sa prejavuje nečinnosťou.

RECEPT ??? na prekonanie depresie ???

Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !
Re: Depresia - nemocnica alebo denne sanatórium?

Pri rôznych psych. poruchách je na každom možnosť v dnešnej dobe vybrať liečbu, resp. sa aspoň pokúsiť o vyhnutie návykovým liekom, ktoré nemusia riešiť základný problém.
Žijeme v dobe, kedy má takmer každý za sebou aspoň jeden negatívny zážitok, nejakú traumu. Nakoniec ako v každej dobe. A nemusí ísť o depresiu z psychiatrického hľadiska. Rovnako úzkosti, stavy panickej poruchy.
Odporúčam trpezlivo prečítať celý článok.

"4.9°° Deprese mizí během podávání Vermoxu, ale vrací se po jejich využívání, protože
tu bývá větší počet parazitů a za jednu dávku léků nejsou zničeni-domnoží se.
Když je po čase znovu nasazen Vermox, dobrá nálada se vrací jako mávnutím
proutku.
Pomocí našeho počítačového programu se dá vytestovat, že antidepresiva jsou vlastne protiparazitární léky. Je to tak těžký kalibr chemie, že to zničí i hlísty, a lidem se ulevuje."

Ing. Hana Bláhová

(Salvia, Plazmový generátor RPZ 14)
Jílová 29 b/Celní
639 00 Brno- Štýřice
Mob.:603 209 866
mail:blahova.ha@seznam.cz



http://www.studio-zdravia.sk/diagnos...sti-parazitov/
kliknúť dolu na link Link na zaujímavý článok o parazitoch, v jeho závere nájdete aj možnosti riešenia parazitárnych záťaží.
1 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Ahojte, mám asi 5 ročné skúsenosti s prejavmi ťažkej depresie v rodine. Je to svinská choroba aj z toho pohľadu, že často človeku nedokážete pomôcť, ani keby ste sa dokrájali. Neide to. Človek sa dostane do pocitu bezmocnosti, lebo pomôcť sa nedá a nie je to tým, že depresívny človek by pomoc nechcel. CHCE!! Ale neide to.... Prijímanie pozitívnych podnetov vôbec nezávisí od jeho vôle. Verte mi.... Liečba nevyhnutná. Treba si uvedomiť, že môže byť dlhodobá a výsledky ako na hojdačke... raz dobre, raz zle. Mám však jednu radu, ktorá mne veľmi pomohla a zatiaľ je to to najlepšie čo som mohla urobiť. Zohnala som dotyčnej psa. Aspoň v súvislosti s ním funguje viac ako normálne. Stará sa, venčí stále a s radosťou, kvôli nemu je ochotná urobiť čokoľvek. Našla si kamarátov - psíčkarov. venuje sa kanisterapii.... Kvôli psovi dokáže prekonať "vnútorné" prekážky, ktoré by inak nijako nešlo. Mimochodom, ja mám toho psa tiež strašne rada..... :-))))))
Naposledy upravil Maňaska : 13.01.13 at 00:26
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Dobrý deň,
prosím má niekto skúsenosti s tým, že mu pomohla nemocnica dostať sa z depresie? Mám z toho strach.
Ďakujem.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Prosím, nemá nikto skúsenosti s liečbou depresie ? Napíšte niekto niečo pozitívne, veľmi to potrebujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marions Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím má niekto skúsenosti s tým, že mu pomohla nemocnica dostať sa z depresie? Mám z toho strach.
Ďakujem.
...niekomu pomôže a niekomu nie ...
Vždy je to špecifické , na jedincovi záleží ... na jeho stave , na jeho vôli , na liečbe samotnej ....

Ale určite to nepôjde tým štýlom ..... som tu , hospitalizujte a liečte ma ...
Psychiku neopravíš skalpelom alebo sádrou ...ani náhradné diely ešte nevymysleli ...


Ten strach je normálny ...
Naposledy upravil buchač : 20.01.13 at 08:20
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Myslela som na osobné skúsenosti, nie na to, čo sa píše a hovorí...to už mám preštudované, ale ďakujem za reakciu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Z depresie sa dá dostať pomocou dobrého psychiatra aj len ambulantne.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem, viem, že sa dá, ale ja to nezvládsm, cítim to....už som objednaná, len mám veľký strach tam ísť. .Ambulantne som to nezvládla, je mi stále horššie. Už mi menia lieky od septembra..je to dlhé, únavné, nemá to konca, ja už ani nežijem. Potrebovala by som počuť, že tam niekto bol, a pomohlo mu to.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ja nespím, nejem, nežijem. To sa dá ťažko zvládnuť ambulantne. Nevie mi nikto nastaviť liečbu. Je mi oveľa horšie ako na začiatku.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ja som išla k psychiatričke, lebo ma bolel žalúdok. Dala mi silné lieky od depresie, ktorú som podľa všetkého ani nemala. Potom som vymenila psychiatričku. A teraz neviem, či sa mi rozvinula na základe antidepresív, alebo ju nemám a keď všetky lieky prestanem jesť, bude mi ako na začiatku. Že budem mať čistú hlavu a len bolesť žalúdka. Ale to sama nezvládnem. Snažím sa už 4. mesiac.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marions Pozri príspevok
Ja som išla k psychiatrovi, lebo ma bolel žalúdok. Dala mi silné lieky od depresie, ktorú som podľa všetkého ani nemala. A teraz neviem, či sa mi rozvinula na základe antidepresív, alebo ju nemám a keď všetky lieky prestanem jesť, bude mi ako na začiatku. Že budem mať čistú hlavu a len bolesť žalúdka. Ale to sama nezvládnem. Snažím sa už 4. mesiac.
Skús zmeniť lekárku, lieky sa tzv. šijú každému na telo. Zo začiatku sa choroba akoby zhoršovala, ale postupne to ide k lepšiemu. Lekár by na sedeniach s pacientom mal prísť na to, čo ju spustilo. Nemôže na začiatku nasadiť silné lieky, musí to robiť postupne, a rovnako postupovať aj pri znižovaní dávok.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
marions Pozri príspevok
Ja nespím, nejem, nežijem. To sa dá ťažko zvládnuť ambulantne. Nevie mi nikto nastaviť liečbu. Je mi oveľa horšie ako na začiatku.
marions...nemáš chuť sa tu vykecať? možno sa niekto nájde v tom Tvojom príbehu a možno Ti poradí ako s tým zápasíť. Aj si vieš sama zadefinovať, čo bolo spúšťačom depresie?
P.S.: inak želám veľa zdaru v boji s touto modernou pliagou ľudstva
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem, veď práve to potrebujem. Ale ja ako som písala neviem, či sa mi spustila nasadením antidepresív, alebo by som ju bola dostala aj tak. Psychiatričku som vymenila, pochopila som, že to nebol správny postup. Len depresia mi zostala, až teraz viem, čo je to. Tak to mám o to ťažšie, že neviem,z čoho ju mám. Nič mimoriadne som neprežila a keď som išla k psychiatričke, tak som ani nevedela, čo depresia je. Teraz viem, a neviem, čo s tým. Už jem štvrté antidepresíva. A je mi čím ďalej tým horšie. Musím ísť do tej nemocnice.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marions Pozri príspevok
Ďakujem, veď práve to potrebujem. Ale ja ako som písala neviem, či sa mi spustila nasadením antidepresív, alebo by som ju bola dostala aj tak. Psychiatričku som vymenila, pochopila som, že to nebol správny postup. Len depresia mi zostala, až teraz viem, čo je to. Tak to mám o to ťažšie, že neviem,z čoho ju mám. Nič mimoriadne som neprežila a keď som išla k psychiatričke, tak som ani nevedela, čo depresia je. Teraz viem, a neviem, čo s tým. Už jem štvrté antidepresíva. A je mi čím ďalej tým horšie. Musím ísť do tej nemocnice.
Len nerozumiem tomu, prečo si išla s bolesťou žalúdka k psychiatričke. Nie je to práve najlepší lekár, ktorý lieči žalúdok. AK tá bolesť nebola zo stresu, stačilo čajíky, prípadne odborné vyšetrenie ale nie u psych.. Ale depresie sa u každého liečia trochu inak.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Vždy je to špecifické , na jedincovi záleží ... na jeho stave , na jeho vôli , na liečbe samotnej ....
marions Pozri príspevok
Myslela som na osobné skúsenosti, nie na to, čo sa píše a hovorí...to už mám preštudované, ale ďakujem za reakciu.
marions Pozri príspevok
Potrebovala by som počuť, že tam niekto bol, a pomohlo mu to.
Myslíš si , že ak Ti niekto dá osobné skúsenosti , že mu to dokonca ( na šťastie ) pomohlo ....myslíš , že to aj Tebe pomôže ???
Ale aj to je možné , nakoľko je to dobrý podnet na tú psychiku , lebo je aspoň nejaká vidina zlepšenia stavu ...
Neviem ale , prečo sa brániš tej hospitalizácii ...strach je normál... iní tam boli a aj zvládli ...

...sorry za úprimnosť ...
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ja sa nebránim, ja tam idem, len mám strach. A preto som tu napísala, že mi niekto povie neboj, aj ja som sa bála, a pomohlo mi to. Práve tí iní, čo tam boli som myslela, že mi napíšu. A áno, čakám, že mi to niekto napíše, lebo to je na moju došramotenú psychiku najlepšie.
A prečo som išla k psychiatričke? Bola som pred rokom na vyšetrení a bolo negatívne. Tak som myslela, že to môže byť psychika. Som to nezvládla a ona asi tiež nepostupoval tak ako mala. Ale to už je minulosť, ja by som už potrebovala byť normálna. Viem, čo som urobila, a čo som mala a čo som nemala. Viem aj všetko ostatné, že niekomu to pomôže, niekto sa dostane z toho ambulantne. Ja som len dúfala, že napíše niekto, kto také niečo absolvoval, nech sa toho tak veľmi nebojím. Ja mám strach, že mi ešte môže byť horšie. A strašne by mi pomohlo niečo také, že to niekto absolvoval a nebolo to také strašne, a teraz mu je dobre.
Ale ďakujem za záujem, aj úprimnosť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marions Pozri príspevok
Ja sa nebránim, ja tam idem, len mám strach. A preto som tu napísala, že mi niekto povie neboj, aj ja som sa bála, a pomohlo mi to. Práve tí iní, čo tam boli som myslela, že mi napíšu. A áno, čakám, že mi to niekto napíše, lebo to je na moju došramotenú psychiku najlepšie.
A prečo som išla k psychiatričke? Bola som pred rokom na vyšetrení a bolo negatívne. Tak som myslela, že to môže byť psychika. Som to nezvládla a ona asi tiež nepostupoval tak ako mala. Ale to už je minulosť, ja by som už potrebovala byť normálna. Viem, čo som urobila, a čo som mala a čo som nemala. Viem aj všetko ostatné, že niekomu to pomôže, niekto sa dostane z toho ambulantne. Ja som len dúfala, že napíše niekto, kto také niečo absolvoval, nech sa toho tak veľmi nebojím. Ja mám strach, že mi ešte môže byť horšie. A strašne by mi pomohlo niečo také, že to niekto absolvoval a nebolo to také strašne, a teraz mu je dobre.
Ale ďakujem za záujem, aj úprimnosť.
Strach je normálna vec, nepoznám človeka, čo by sa nebál. Ale ako sa hovorí, horší strach jak smrť. Tak hoci so strachom( z nepoznaného) Ti radím, choď a zver sa do rúk odborníkom. Ako som už písala, čo zaberá na jedného, nemusí na druhého. A prajem šťatie na dobrých lekárov. Neboj, treba to vydržať a všetko bude dobré. Drž sa. A nečakaj, že ti tu niekto napíše svoju skúsenosť s liečbou v nemocnici alebo v sanatóriu. Predsa len, písať o psychických problémoch , na to sme ešte akosi nedozreli.
Naposledy upravil Tweety : 20.01.13 at 10:21
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marions Pozri príspevok
... ja by som už potrebovala byť normálna.
...aj úprimnosť.
...úprimne ??????
...a kto z nás je normálny ???

Lebo ja nie ..... teda občas ....vyber si , či som občas normálny alebo občas " normálny " ....
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Predsa len, písať o psychických problémoch , na to sme ešte akosi NEDOZRELI.[/QUOTE]

...čo je veľká škoda, keď sa ľudia nevedia otvorene porozprávať, od srdca veci napísať, veď toto fórum je viac-menej anonymná záležitosť, čiže ublížiť by to nemalo nikomu, snáď len pomôcť tým na druhej strane neznámeho......
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

marions Pozri príspevok
Ja sa nebránim, ja tam idem, len mám strach. A preto som tu napísala, že mi niekto povie neboj, aj ja som sa bála, a pomohlo mi to. Práve tí iní, čo tam boli som myslela, že mi napíšu. A áno, čakám, že mi to niekto napíše, lebo to je na moju došramotenú psychiku najlepšie.
A prečo som išla k psychiatričke? Bola som pred rokom na vyšetrení a bolo negatívne. Tak som myslela, že to môže byť psychika. Som to nezvládla a ona asi tiež nepostupoval tak ako mala. Ale to už je minulosť, ja by som už potrebovala byť normálna. Viem, čo som urobila, a čo som mala a čo som nemala. Viem aj všetko ostatné, že niekomu to pomôže, niekto sa dostane z toho ambulantne. Ja som len dúfala, že napíše niekto, kto také niečo absolvoval, nech sa toho tak veľmi nebojím. Ja mám strach, že mi ešte môže byť horšie. A strašne by mi pomohlo niečo také, že to niekto absolvoval a nebolo to také strašne, a teraz mu je dobre.
Ale ďakujem za záujem, aj úprimnosť.
Neviem ti poradiť z vlastnej skúsenosti ... ale tak z okolia .
Myslím si, že ťa psychiater posiela práve preto do nemocnice - lebo by bolo dobré denne ťa odsledovať, nastaviť lieky. pretože ak chodíš len raz za mesiac, alebo aj keď za dva týždne - nedá sa odpozorovať, že ako tie lieky na teba zaberajú. Keď ťa budú mať denne na očiach - tak hádam budú lešie schopní určiť adekvátnu liečbu. a nielen lieky - aj sedenia, pracovné aktivity ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať