Zavrieť

Porady

Máme doma prváka....

S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ahojte, ja mám doma prváčika na ZŠ. Kto má ešte? Možno by sme vedeli pokecať. Len by som bola zvedavá, ako postupujú iné školy, ako pokročili v učive, čo majú navyše, alebo či v niečom zaostávajú.
Usporiadat
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ale s tými krúžkami to podľa mňa netreba prehánať. Doteraz sa predsa len hrali, žiadne povinnosti a zrazu aby v škole sedeli a učili sa do obeda, potom krúžky, doma úlohy a je večer. Na prváka sa mi to zdá veľa. Ja som dcéru dala len na angličtinu, lebo je formou hry nakoľko nevedia čítať a písať ani po slovensky.

malý sa rozhodol sám, tanečnú majú počas družiny, a sebaobranu poobede o piatej, ja ho nenútim, keď sám chce nech chodí, krúžky nie sú povinné, ale len mu to prospeje, aspoň si vybije energiu, a zase toho učenia nemajú tak veľa, možno sa to časom zmení
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ahojte ako ste pokročili v škole?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Gabi..dobre
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Hlinkovx
Gabi..dobre
Silvi si rob srandu to sú vážne veci
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
My píšeme druhý deň perom. Včera sme písali malé a veľké písané AaÁa, a tiež M a a spojené ma, čítame Má mama ...., Mama má.... V matematike sa učíme porovnávacie znaky väčší, menší a rovná sa, sme pri čísle 6.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
S21
Ahojte ako ste pokročili v škole?
náš prváčik sa učí S, teda končia to ! Veľmi ho škola baví, akurát úlohy píše "z rýchlika" - 2 sekundy a je načmárané, ale veľmi ho trápi, že kamoška pozná viac písmeniek ako on a chce sa učiť dopredu, aby aj on bol "dokonalý"
0 0
riki riki

riki je offline (nepripojený) riki

Môj prváčik písal včera na domácu úlohu písmenko e. Zatiaľ sa učili len a, e, i. Matematiku domov nedoniesol. Vraj ju asi stratil, tak neviem čo preberali naposledy. Dnes som mu dala školskú úlohu, nájsť matematiku.
Podarilo sa už aj Vašim prváčikom niečo stratiť
Nám už chýbajú pomôcky na výtvarnú výchovu a tento týždeň každý druhý deň chýba jedna fixka v peračníku. No ale aby to nebolo také smutné vo vrecku na telesnú výchovu sme našli jedno tričko naviac, ktoré nikomu nepatrý. Už sa teším domov na kontrolu aktovky, čím ma dnes prekvapí
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Môj malý tiež sú pri e, aj v čítaní aj v písaní, vlastne asi dnes to preberali, v matike preberajú porovnávacie znaky, ale už tiež končia.

Môj zatiaľ nestratil nič, okrem jednej ponožky na telesnú . Výtvarnú som mu dala do krabice od topánok, tak si všetko odloži. Viac rodičov to u nás takto vyriešilo.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Môjho najviac trápilo, že stratil ceruzku "SPIDERMAN", ale po týždni sa akosi objavila znovu v jeho lavici, tak to je preňho najväčšia radosť. Inak úlohy tiež píšeme z rýchlika, ale napodiv mu učiteľka dovolila písať perom, takže tiež druhý deň píšeme perom. Spájame slabiky - ma ma......Z matiky píšeme 3-ku. Ale viac doma rozpráva o družine-futbal, hry.....škola je akoby naboku....
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Aj moje deti chodili v škôlke na angličtinu, ale poviem ti, začínali 3x (v škôlke, v 1.triede a v 3.triede-anglickej) a vždy od začiatku, aby sa vyrovnali vedomosti všetkých detí. /jess, príspevok 13/

Tak s týmto sa trápime aj my. Malý mal AJ tiež v škôlke, potom 4 roky na ZŠ, potom prešiel do primy /na 8ročné gymn./ a tam zase od začiatku!!! Hoci ich rozdelili na 2 skupiny, zač. a pokročilí, aj tak, obidve skupiny brali to isté...


/A tú anglickú triedu myslíš normálnu triedu s vyučovaním AJ?/

Prihlásila som sa do kurzu AJ a tam maturanti, keby si videla angličtinu decák, čo z nej aj maturovali....no mala som fakt väčšiu mienku. Takže škola ich asi moc jazyk nenaučí.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
S21
Výtvarnú som mu dala do krabice od topánok, tak si všetko odloži.
gabi, dobrý nápad

my pravidelne nechávame v škole fľašu na pitie a šiltovky a mikiny...po "urgencii" zatiaľ všetko priniesol späť..... sa teším , čo bude v zime, keď mu pribudnú aj rukavice a šál...asi mu to všetko prišijem k vetrovke .......igel.sáčky z desiatej domov nenosí...to by ho veľmi "ťažilo" v taške
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
pyton
/A tú anglickú triedu myslíš normálnu triedu s vyučovaním AJ?/

. Takže škola ich asi moc jazyk nenaučí.
od tretej triedy im na ZŠ vytvorili jednu triedu s rozšíreným vyučovaním angličtiny, t.j., že majú angličtinu 3x do týždňa.... majú veľmi pekné učebnice a pracovné zošity ......ich učiteľka nám vravela, že ona dala syna tiež do primy na gympeľ (kvoli jazykom), ale že už by to neurobila, pretože je to veľmi veľká záťaž pre tak malé dieťa a že aj ho to vytrhlo z kolektívu, takže dosť psychicky trpel.....tieto "naše" deti vlastne preberajú to isté až do 9.ročníka na svojej ZŠ a sú stále v tom istom kolektíve. Museli robiť v druhej triede psychologické testy. Išli síce zase od "piky", ale môžem povedať, že po dvoch mesiacoch som sa už "nechytala" a nechytám sa dodnes, keďže tiež viem len základy a nejaké slovíčka naviac. Teraz je štvrtáčka a veľmi ju to baví (nie je po mame a otcovi )
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Toto moje dieťa tiež chodilo na ZŠ do výberovej triedy s rozšíreným vyučovaním AJ...a tu zatiaľ s AJ fakt nič. A to 8 ročné g. nám náročné nepripadá vôbec. Naopak. /S úlohami je hotový za 1/2 hod. a ďalej už nič.../
No, je to rôzne.
/Ich trieda sa vlastne rozpadla, takmer všetci išli na 8ročné g./
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Pripájam sa k prváckym rodičom - aj ja mám prváčika Matúša. Učí sa aj angličtinu, alebo podľa skúseností so staršou dcérou im tá angličtina bola nanič, pretože od piateho ročníka začínali takmer odznova, pretože sa triedy na 2. stupni zmiešali a dostali nových žiakov.
0 0
Radana Radana

Radana je offline (nepripojený) Radana

Jaj, normálne Vám všetkým závidím tých prváčikov. Kdeže sú tie zlaté časy, keď sme aj my mali prváčku. Keby sa to dalo vrátiť !!!!
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Ako postupujete s prváčikmi??? Ja mám prváčika a druháčika. Starší práve spravil príjimačky do jazykovej triedy, tak som rada, že aj o tom tu niekto písal. Ozvite sa ako ste prežili tento šk. rok.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Moju štvrtáčku čakajú čoskoro skúšky do primy, veľmi po tom túži, dúfam, že sa jej to podarí. Učí sa aj doma, aj chodí na doučovanie, držím, jej palce.

Syn je v MŠ predškolák, už teraz vie čítať - a počítať, takže na čítaní a matematike sa bude nudiť, ale písanie a výtvarnú výchovu si "vychutnáme" jemu pero ani nepristane do ruky.
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Ivana Š
Syn je v MŠ predškolák, už teraz vie čítať - a počítať, takže na čítaní a matematike sa bude nudiť, ale písanie a výtvarnú výchovu si "vychutnáme" jemu pero ani nepristane do ruky.
Tiež som mala niečo podobné s tým mladším, už v predškole vedel čítať aj počítať, ale písať sa mu nechcelo. Pekne sme sa s tým potrápili. Prvé mesiace mu trvalo aj dve hodiny kým napísal úlohy, pretože každú chvíľu potreboval prestávku. Som rada, že už máme toto obdobie za sebou. Nepíše pekne, ale snaží sa .
Držím palčeky aj dcére na príjimačkách a vám budúci rok so synom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať