Zavrieť

Porady

rozviazanie PP

Ahojte potrebujem poradiť manžel dostal výpoveď pre nadbytočnosť s dvojmesačnou výpovednou dobou, v ktorej je uvedené že očakávajú do uplynutia výpovednej doby že si vysporiada všetky nálažitosti vyplývajúce zo skončenie PP.Pracoval ako obchodný zástupca teda auto a notbuk boli nevyhnutné pre výkon práce.Dnes mu šefka telefonovala aby prišiel zajtra do firmy odovzdať veci t j. auto notbuk telefon a pod., čiže počas 2 mesačnej výpovednej doby vlastne nemože pracovať.
Ako ho budú platiť?
Patrí mu stravné?
Firma je 4OO km od nás ako je to s odovzdaním vozidla a nákladov na cestu do bydliska?
Čo ak nebude akceptovať telefonát na odovzdanie vecí?Musí to zamestnávateľ oznámiť písomne?
Prosím Vás poraďte
ďakujem
Usporiadat
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

áno do 28.02.2010 je riadnym zamestnancom a pracuje normálne ako pred tým.Preto teraz vobec netuším ako máme postupovať?
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

k-a-t-k-a Pozri príspevok
ak je prekážka na strane zamestnávateľa má nárok na stravné lístky ak bude doma?
Aha, tak to neviem. Možno napíše niekto, kto s tým má skúsenosti. Zamestnávateľ má tých možností, ako riešiť situáciu viac, takže je predčasné sa baviť o prekážke na strane zamestnávateľa.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

k-a-t-k-a Pozri príspevok
áno do 28.02.2010 je riadnym zamestnancom a pracuje normálne ako pred tým.Preto teraz vobec netuším ako máme postupovať?
Jednoznačne uposlúchnuť príkaz nadriadeného.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

ale veď výpovedná doba začína plynúť až 01.03.2010 teda do vtedy je ešte riadnym zamestnancom a riadne pracuje ja som už v koncoch ako ďalej
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

k-a-t-k-a Pozri príspevok
ale veď výpovedná doba začína plynúť až 01.03.2010 teda do vtedy je ešte riadnym zamestnancom a riadne pracuje ja som už v koncoch ako ďalej
Povinnosť uposlúchnuť príkaz nadriadeného nijako nesúvisí s výpovednou dobou. Je to všeobecná a najzákladnejšia povinnosť zamestnanca.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

irma1 Pozri príspevok
Aha, tak to neviem. Možno napíše niekto, kto s tým má skúsenosti. Zamestnávateľ má tých možností, ako riešiť situáciu viac, takže je predčasné sa baviť o prekážke na strane zamestnávateľa.
nie, nemá nárok na stravné lístky - výkon práce netrvá dlhšie ako 4 hodiny (prekážka nie je výkon práce, iba ak by to mali v kolektívnej zmluve)
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

k-a-t-k-a Pozri príspevok
Ahojte potrebujem poradiť manžel dostal výpoveď pre nadbytočnosť s dvojmesačnou výpovednou dobou, v ktorej je uvedené že očakávajú do uplynutia výpovednej doby že si vysporiada všetky nálažitosti vyplývajúce zo skončenie PP.Pracoval ako obchodný zástupca teda auto a notbuk boli nevyhnutné pre výkon práce.Dnes mu šefka telefonovala aby prišiel zajtra do firmy odovzdať veci t j. auto notbuk telefon a pod., čiže počas 2 mesačnej výpovednej doby vlastne nemože pracovať.
Ako ho budú platiť?
Patrí mu stravné?
Firma je 4OO km od nás ako je to s odovzdaním vozidla a nákladov na cestu do bydliska?
Čo ak nebude akceptovať telefonát na odovzdanie vecí?Musí to zamestnávateľ oznámiť písomne?
Prosím Vás poraďte
ďakujem
Zákonník práce si asi prečítala, manžel dostal výpoveď z nadbytočnosti podľa § 63 ods 1, písm b) <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:
Výpovedná doba je najmenej 2 mesiace.Pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Táto doba začne plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca.

Môj názor je ten, že ak ho zamestnávateľ nepreradil počas výpovednej doby (s čím by musel súhlasiť) na inú prácu a má vykonávať aj naďalej rovnakú činnosť, mal by spomínané veci, ktoré využíval pri pracovnej činnosti odovzdať ku dňu ukončenia PP.
Samozrejme všetko je vec dohody.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

Ale veď to nemá logiku oni mu vlastne znemožnia pracovať
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

k-a-t-k-a Pozri príspevok
áno do 28.02.2010 je riadnym zamestnancom a pracuje normálne ako pred tým.Preto teraz vobec netuším ako máme postupovať?
Katka, v každom prípade by mal ísť do firmy. Či do 28.2. bude ešte pracovať alebo dôjde už teraz k odovzdaniu prac. pomôcok ťažko predpokladať. Možno mu zamestnávatel naozaj povie že už nemá pre neho prácu a bude mu platiť prekážky v práci na strane zamestnávatela minimálne do 28.2. Potom môže skončiť pracovný pomer dohodou. Ak k takejto situácii dôjde - možno by mohol skúsiť navrhnúť zamestnávatelovi dlhšie odstupné ako mu zo zákona patrí.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

k-a-t-k-a Pozri príspevok
Ďakujem pekne
ešte jedna otázka, ak dostal výpoveď pre nadbytočnosť mohli ˇby zmeniť ukončenie PP pre porušenie pracovnej disciplíny a tým pádom nedostne odstupné?
Kto mu uhradí cestu od zamestnávateľa domov? je to okolo 4OO km a vlak a autobus niečo stojí.
Nenaznačuješ týmto skutočné porušenie pracovnej disciplíny a zamestnávateľ sa ho chce zbaviť a zvolil humánnejší spôsob?
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

ale on už má v ruke výpoveď pre nadbytočnosť s odstupným a chce riadne vykonávať svoju prácu až do uplynutia výpovednej doby a zamestnávateľ mu to vlasten chce znemožniť.Ja si myslímm že taký telefonický príkaz ak by k ničomu došlo sa nedá dokázať a neobstál by ani na súde.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

tu nejde o porušenie pracovnej disciplíny on už výpoveď má v ruke začína plynúť ako som písala 01.03.2010
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Prepáč Katka, som zle pochopila tvoju otázku, či by mu nemohli dať výpoveď pre porušenie.....Až teraz som pochopila, že si to asi myslel v súvislosti s tým odovzdaním vecí.
Ak má manžel vykonávať ďalej svoju prácu ako obchodný zástupca a potrebuje k výkonu svojej práce aj naďalej uvedené "veci", tak si myslím, že by ich mal odovzdať k poslednému dňu trvania OPP, ako som už písala. Možno má však zamestnávateľ inú predstavu. Prečo sa manžel tak bráni odovzdaniu? Zamestnávateľ nemôže meniť svojvoľne a neodôvodnene meniť pracovné podmienky v zmluve, tie by mali naďalej trvať. Nemôže manžela nútiť, aby si obstaral na ten účel auto, keď ho mal doteraz pridelené. Možno však má z-teľ inú predstavu, napríklad, že bude pracovať iba v kancelárii. To my nemôžeme vedieť a preto je lepšie rozumne sa dohodnúť.
Ja by som ti neradila púšťať sa do sporov, radšej by som si priebežne hľadala nové zamestnanie.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

Ďakujem Vám všetkým za rady a pomoc.
Katka
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

K-a-t-k-a , tebe asi pomalšie zapaľuje !

V PRVOM RADE by mal Tvoj manžel si hĺadať nové pracovné miesto !

Ak v doterajšom zamestnaní mu povedali,že nechcú aby pre nich pracoval,tak by mal prísť do kancelárie a ukončiť svoj prac.pomer vo veľkom štýle
to znamená šefke dobre vynadať a žiadať aby mu dali výpoveď
dohodou,ku dnešnému dńu.
to je podľa mňa najlepšie riešenie.
Nie veci naťahovať a naivne si myslieť,že niekto ho bude držať 2 mesiace za sklom, toto k ničomu nevedie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať