Zavrieť

Porady

Nový zákon od 01.09.2005-hlásenie PN,OČR zdr.poisťovniam

Mám v ruke tlačivo:

"Oznamenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa poistnéha štat za zamestnanca"

už názov je strašný a skoro tomu nerozumiem.

Doteraz to oznámovali chorí?
Je nejaký software , ktorý to spraví hromadne?
Prečo nestačí elektronický výkaz?
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Tak to je teda divné.
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

Moja dnešna telefonická zistovačka:

VŠZP - chcú mať v hromadnom oznámení PN od prvého dňa.čiže aj náhradu príjmu a aj začiatok nemocenskej.

SPOLOČNÁ ZDR.POISTOVŃA - chcú oznámiť PN až od 11.dňa inak nič.....

Stále sa to zamotáva hihi
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Uprimne uz som z toho cela popletena. Zamestnanec bol na PN od 16.9.-25.9. a teraz neviem ci to mam poslat na hromadnom alebo nie. Poisťovňa je Sideria a uz ma aj nove tlaciva. Nerada by som aby nas potahovali koli nesplneniu si oznamovacej povinnosti.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Andrea_Z
Moja dnešna telefonická zistovačka:
VŠZP - chcú mať v hromadnom oznámení PN od prvého dňa.čiže aj náhradu príjmu a aj začiatok nemocenskej.
SPOLOČNÁ ZDR.POISTOVŃA - chcú oznámiť PN až od 11.dňa inak nič.....

Stále sa to zamotáva hihi
Aj ja pridám do zamotávania - u nás chce VšZP na hromadnom oznámení o poistencoch PN poistenca v dvoch zápisoch - prvých 10 dní s kódom 25 a od 11-ho dňa s kódom 19 - dával som tam oznámenie minulý týždeň (a upravoval na mieste činu ).
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vedeli by ste mi niekto poradit, ked mam pracovnicku, ktora je na DPN od 11.07.2005? Mam vypisat hromadne oznamenie za siedmy mesiac a dat jej tam zaciatok, a potom ked ukonci tak tam zanesiem ukoncenie?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

to nikulik: áno, aj ja som mala taký prípad. Pre istotu som to aj spätne vypísala a potom pošlem ukončenie.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem, nebola som si ista, aj ked si myslim, ze je jedno ako to vypisem, podla mna aj tak ked to tam pojdem zaniest tak mi povie ze je to zle, to usudzujem z tychto prispevkov, kedze poistovne ani same nevedia co a ako.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
andrej_rv
Aj ja pridám do zamotávania - u nás chce VšZP na hromadnom oznámení o poistencoch PN poistenca v dvoch zápisoch - prvých 10 dní s kódom 25 a od 11-ho dňa s kódom 19 - dával som tam oznámenie minulý týždeň (a upravoval na mieste činu ).
Andrej tak to má byť , dobre to od teba chceli , tak to hovorí aj zákon.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať