Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2009

Dobrý deň, prosim Vas o info....
zamestnanec nedosiahol ani jeden mesiac príjem presahujúci sumu
2 006,16 eur v roku 2009, ale je poberateľom predčasného starobného dochodku, je teda aj poistencom štátu....
má povinnosť robiť RZZP? ako sa chápe suma 191,07 eur v jeho prípade?

Ďakujem za odpoveď a prajem Vám príjemný deň
Usporiadat
monickao monickao

monickao je offline (nepripojený) monickao

Zdravím všetkých poraďákov a obraciam sa na Vás s otázočkou:
Ak som bola v r.2009 -v januari zamestnancom-príjem 674,79 zároveň príjem zo sprostredkovania 205,54. Potom na úrade práce.Od septembra samoplatcom a mala som príjem zo sprostredkovania, platím zp z celej sumy(napr.september 1591eur x 14%)? alebo tu tiež prepočítavam koeficientom? Pre pomoc ďalšie príjmy .oktober 13,64, november 64,13 december 234,60. Som zložitý prípad, ale ďakujem za každú reakciu...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Danovnik Pozri príspevok
Áno, malo tam byť 12/2009, pardon za omyl.

A v doklade o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2009, ktorý dostal od zamestnávateľa, má už v IV. oddiele v druhom stĺpci uvedenú za december nulu. Takže z toho usudzujem, že mu bola v decembri vyplatená len čistá mzda za november 2009 (vrátane odstupného, ktoré mu rovnako bolo priznané pri ukončení pracovného pomeru, ktorý skončil 30.11.2009).

Prosím Vás pekne, správne teda rozumiem, že by to potom malo byť tlačivo A?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc!
Aj keby to zamestnávateľ platil v decembrovej výplate, v doklade by uviedol nulu. Ale zrejme to bolo štandardne vyplatené, takže A.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Ja by som sa len chcela opýtať, zamestnávateľ zasiela do zdravotnej poisť. len ročné zúčtovania svojich zamestnancov bez potvrdení o príjme, alebo s potvrdeniami? Zasiela sa do konca Marca aj niečo iné do zdrav. poisť.? Ďakujem
Len rzzp bez potvrdení o príjme. Od ZP si nechá potvrdiť potvrdenie o podaní rzzp, prípadne kópiu rzzp. Iné do ZP do konca marca neposiela.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Monika C. Pozri príspevok
Prosím Vás poradáci robím ročné zúčtovanie SZČO typu S - má 2 potvrdenia o príjme 2xSA, napíšem na 2. strane 7 dní PN III. oddiel, ale teraz SB ako správne vypíšem : skúsim to rozpísať :
v minul. ročnom zúčtovaní mu vyšlo : VZ 5774,- Sk a preddavok 26,85 na platenie preddavku. Medzitým pozastavil živnosť od 23.01-do 23.07.2009 a zamestnancom bol od 25.03.-31.05.2009 a od 1.7.-31.12.2009. Prosím Vás nevedeli by ste mi pomôcť s oddielom II. SB. Dakujem za pomoc ked mi viete poradiť.
v II odieli listu SB píšeš len obdobie kedy bol čistou SZČO ked dobre pozerám tak je to len v januári 22 dní

list SB 1.1.2009 do 31.12.2009 ale len 183 dní(čiže bez toho prerušenia)
list SA 25.3.2009 do 31.5.2009 zamestnanec
list SA 1.7.2009 do 31.12.2009 zamestnanec

a od 24.1. do 24.3.2009 bol čo?
a od 1.6. do 30.6.2009 bol čo?
1 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Monika C. Pozri príspevok
Prosím Vás poradáci robím ročné zúčtovanie SZČO typu S - má 2 potvrdenia o príjme 2xSA, napíšem na 2. strane 7 dní PN III. oddiel, ale teraz SB ako správne vypíšem : skúsim to rozpísať :
v minul. ročnom zúčtovaní mu vyšlo : VZ 5774,- Sk a preddavok 26,85 na platenie preddavku. Medzitým pozastavil živnosť od 23.01-do 23.07.2009 a zamestnancom bol od 25.03.-31.05.2009 a od 1.7.-31.12.2009. Prosím Vás nevedeli by ste mi pomôcť s oddielom II. SB. Dakujem za pomoc ked mi viete poradiť.
SB II.oddiel :
január 22 alebo 23 dní (23. už živnosť nebola ?), B22 : 295,50/31x22 (23), B23=B21
február až decemebr : 0 (buď szčo nebol, alebo bol súčasne zamestnancom)
1 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

monickao Pozri príspevok
Zdravím všetkých poraďákov a obraciam sa na Vás s otázočkou:
Ak som bola v r.2009 -v januari zamestnancom-príjem 674,79 zároveň príjem zo sprostredkovania 205,54. Potom na úrade práce.Od septembra samoplatcom a mala som príjem zo sprostredkovania, platím zp z celej sumy(napr.september 1591eur x 14%)? alebo tu tiež prepočítavam koeficientom? Pre pomoc ďalšie príjmy .oktober 13,64, november 64,13 december 234,60. Som zložitý prípad, ale ďakujem za každú reakciu...
Ak máš na sprostredkovanie licenciu, tak si (len) pre ZP považovaná za SZČO a tak si mala byť prihlásená na ZP a nemala si byť vôbec samoplatcom.
Ak nemáš licenciu, zdaňuješ to v §6?
0 0
monickao monickao

monickao je offline (nepripojený) monickao

ano zdaňujem § 6,príjem z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

A licenciu máš?
0 0
monickao monickao

monickao je offline (nepripojený) monickao

do 6.11.09 som mala zmluvu o sprostredkovaní s OVB-nikde prihlasena, od 7.12. do 31.12 osvedčenie IHP služby sprostredkovanie - prihlasena v ZP.
0 0
LuciaPaver LuciaPaver

LuciaPaver je offline (nepripojený) LuciaPaver

Dobrý deň, vedel by mi niekto pomôcť s RZZP, typ B?
Nerozumiem celkom aký je rozdiel medzi r.26 a r. 28, robím ho prvýkrát sama, tak potrebujem pomoc. A ešte som sa chcela spýtať aký bol minimálny základ, ktorý sa uvádza v r. 42?
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
dobry den, potrebovala by som poradit, ako je to so SZCO, ktory mal v priebehu roka pozastavenu szco a pocas roka ju aj zase zacal vykonavat. do 16,1,09 fungoval ako szco, potom bol samoplatitel, potom urad prace a potom zase szco. neviem, ako uviest dni szco do tlaciva SB.
dakujem
0 0
monickao monickao

monickao je offline (nepripojený) monickao

v spoločnej časti S 7.oddiel-rozpísať
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
monickao Pozri príspevok
v spoločnej časti S 7.oddiel-rozpísať
ale potom v SB mu dam datumy od .... do ako, lebo tam mi automaticky vypocita pocet dni, kolko bol szco...
dam, ze od 1,1, do 31,12, ako szco a potom v oddiel II. rozpisem kolko dni z daneho mesiaca bol iba szco? alebo tomu rozumiem zle?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

LuciaPaver Pozri príspevok
Dobrý deň, vedel by mi niekto pomôcť s RZZP, typ B?
Nerozumiem celkom aký je rozdiel medzi r.26 a r. 28, robím ho prvýkrát sama, tak potrebujem pomoc. A ešte som sa chcela spýtať aký bol minimálny základ, ktorý sa uvádza v r. 42?
v riadku 26 sa uvádzajú zaplatené preddavky za rok 2009 do podania RZZP.čiže ak ste za rok 2009 zaplatili napr 11 preddavkov do 31.12.2009 a ten dvanásty v 2/2010 tak tam uvediete do riadku 26 že ste zaplatili celých 12 preddavkov za rok 2009.Uvádzajú sa tu preddavky zaplatené za rok 2009 nie v roku 2009.
Do riadku 28 uvediete všetky platby poistného do ZP zaplatené od 1.1.2009 do 31.12.2009(môže tu byt aj platba za 12/2008 aj nedoplatok z RZZP za 2008) suma ktorú uvádzate v DP.

Do riadku 42 sa uvádza min. základ pre rok 2009 bol 295,50
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janka.mo Pozri príspevok
ale potom v SB mu dam datumy od .... do ako, lebo tam mi automaticky vypocita pocet dni, kolko bol szco...
dam, ze od 1,1, do 31,12, ako szco a potom v oddiel II. rozpisem kolko dni z daneho mesiaca bol iba szco? alebo tomu rozumiem zle?
Na SB v II.oddiele 1.1.-16.1.. Na S VII.oddiel : p.B04 ďalšie obdobie
Dni v B05 treba prepísať ručne - spolu.
0 0
monickao monickao

monickao je offline (nepripojený) monickao

do dátumu od do by malo byt prve obdobie od do a ostatne v osobitnych zaznamoch...myslim
0 0
monickao monickao

monickao je offline (nepripojený) monickao

Jana Motyčková Pozri príspevok
A licenciu máš?


som sa zamotala- licencia a zmluva -je to pre ZP to isté?
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Jana Motyčková Pozri príspevok
Na SB v II.oddiele 1.1.-16.1.. Na S VII.oddiel : p.B04 ďalšie obdobie
Dni v B05 treba prepísať ručne - spolu.
a nemala by som nahodou vyplnat tlaciva X, kedze bol aj na urade prace? lebo ak vyplnam S, tak to obdobie, ked bol na UP, tak nemam kde zadat....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

monickao Pozri príspevok
do 6.11.09 som mala zmluvu o sprostredkovaní s OVB-nikde prihlasena, od 7.12. do 31.12 osvedčenie IHP služby sprostredkovanie - prihlasena v ZP.
Tak to bude veselé.
Malo by to byť S+SA+SB+SC.
Keď si bola na ÚP príjmy zo sprostredkovania si nemala?
Do SB by som zahrnula základ dane za čas, keď si bola zamestnancom+od 7.12. Do SC hrubý príjem, keď si bola samoplaiteľom.

Ale možno by ZP neprotestovala ani proti variante všetko (základ dane z §6) do SB a SC bez príjmu - ale asi by to nebolo moc výhodné.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janka.mo Pozri príspevok
a nemala by som nahodou vyplnat tlaciva X, kedze bol aj na urade prace? lebo ak vyplnam S, tak to obdobie, ked bol na UP, tak nemam kde zadat....
To nevadí , netreba to tam uviesť, zapíše sa len do osbitných záznamov. Či X alebo S závisí od vymeriavacieho základu. Ale v tomto prípade výsledok pri S a X bude rovnaký, takže radšej S, s X-kami majú v ZP rpoblém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať