Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2009

Dobrý deň, prosim Vas o info....
zamestnanec nedosiahol ani jeden mesiac príjem presahujúci sumu
2 006,16 eur v roku 2009, ale je poberateľom predčasného starobného dochodku, je teda aj poistencom štátu....
má povinnosť robiť RZZP? ako sa chápe suma 191,07 eur v jeho prípade?

Ďakujem za odpoveď a prajem Vám príjemný deň
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ada159 Pozri príspevok
Prosila by som o radu pri vyplnovaní rzzp typ B. szčo vykonal rzzp za r.2009, pričom k 31.1.2010 pozastavil na 6 mesiacov živnosť t.j. do 31.07.2010. Uvádza do odd.III pol.25 preddavok 44,73 ked k 01.07.2010 nie je szčo?
Uvádzať to tam nemusí, ale keď obnoví živnosť bude musieť nahlásiť preddavky na ZP.
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

MGiti Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosim mohol by mi niekto poradiť, jedná sa o RZZP pre môjho šefa, v našej s.r.o. jeho príjem ani jeden mesiac v r. 2009 nepresiahol sumu 2006,16 €, ale mal príjem z predaja nehnuteľnosti. Ja ako zamestnávateľ mu podľa mojich vedomostí nemusím robiť RZZP? Musí si ho podať sám, keď sa jedná o dosť veľký príjem z toho predaja?
Príjem z predaja nehnuteľnosti do rzzp nevstupuje a teda nie je dôvodom na robenie rzzp.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Bez "našej" Porady by som bola stratená.
Poprosila by som o potvrdenie /alebo vyvrátenie/..... zamestnanec,ktorý nemal tzv "kolísavé príjmy", príjem má len zo zč a má odrobený celý kalendárny rok, nemusí robiť RZZP. Je to tak? A ked v priebehu roka menil zamestnanie, ale má vykrytý celý rok, vtedy tiež nemusí?
Vrelá vďaka.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ani v jednom prípade nemusí.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ďakujem Janka
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

ahojte, ak je clovek zamestnany cely rok u jednej firmy a posledne dva mesiace je nezamestnany, pouzije tlacivo A (jeden mesiac presiahol 2006.17 e). dakuje moc kraaaat
0 0
ANDRE TOPIC ANDRE TOPIC

ANDRE TOPIC je offline (nepripojený) ANDRE TOPIC

Poprosila by som Vás , ak mi môže niekto poradiť aké tlačivo použiť:
SZCO celý rok, zdravotne postihnutý celý rok, odmena konateľa 10000 - zamestnaný 1mesiac.
0 0
5marian5 5marian5

5marian5 je offline (nepripojený) 5marian5

ANDRE TOPIC Pozri príspevok
Poprosila by som Vás , ak mi môže niekto poradiť aké tlačivo použiť:
SZCO celý rok, zdravotne postihnutý celý rok, odmena konateľa 10000 - zamestnaný 1mesiac.
  • 1x tlačivo typu X
  • 1x tlačivo typu XA
  • 1x tlačivo typu XB
  • 1x tlačivo typu XC
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, ak SZCO vysiel nedoplatok RZZP, ma si to dat v roku 2009 do zaväzkov a naopak, ak mu vysiel preplatok RZZP, dat si to do pohladavok za rok 2009? Je to prijem (pri preplatku) alebo vydaj (pri nedoplatku) ovplyvnujuci zaklad dane? Bol SZCO 4 mesiace, treba ten preplatok alebo nedoplatok potom nejako pomerne rozdelit na POZD a PNZD (VOZD a VNZD)?
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, ak SZCO vysiel nedoplatok RZZP, ma si to dat v roku 2009 do zaväzkov a naopak, ak mu vysiel preplatok RZZP, dat si to do pohladavok za rok 2009? Je to prijem (pri preplatku) alebo vydaj (pri nedoplatku) ovplyvnujuci zaklad dane? Bol SZCO 4 mesiace, treba ten preplatok alebo nedoplatok potom nejako pomerne rozdelit na POZD a PNZD (VOZD a VNZD)?
vie mi prosim niekto poradit? dakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, ak SZCO vysiel nedoplatok RZZP, ma si to dat v roku 2009 do zaväzkov a naopak, ak mu vysiel preplatok RZZP, dat si to do pohladavok za rok 2009? Je to prijem (pri preplatku) alebo vydaj (pri nedoplatku) ovplyvnujuci zaklad dane? Bol SZCO 4 mesiace, treba ten preplatok alebo nedoplatok potom nejako pomerne rozdelit na POZD a PNZD (VOZD a VNZD)?
SZČO bol 4 mesiace a ten nedoplatok, prípadne preplatok mu vyšiel za tieto 4 mesiace? Ak mu vyšiel nedoplatok na RZZP je to záväzok voči ZP v roku 2009, ak to uhradí, je to VOZD (odvody do fondov).
Ak mu vyšiel preplatok, tak je to pohľadávka voči ZP, ktorú zaeviduješ v záväzkoch znamienkom mínus, keď mu príde úhrada, zaúčtuješ ako VOZD (odvody do fondov), tiež znamienkom mínus.

Oprava odpovede v príspevku č. 58
Naposledy upravil rodina1 : 27.02.10 at 13:14 Dôvod: Oprava
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

rodina1 Pozri príspevok
SZČO bol 4 mesiace a ten nedoplatok, prípadne preplatok mu vyšiel za tieto 4 mesiace? Ak mu vyšiel nedoplatok na RZZP je to záväzok voči ZP v roku 2009, ak to uhradí, je to VOZD (odvody do fondov).
Ak mu vyšiel preplatok, tak je to pohľadávka voči ZP, ktorú zaeviduješ v záväzkoch znamienkom mínus, keď mu príde úhrada, zaúčtuješ ako VOZD (odvody do fondov), tiež znamienkom mínus.

Dakujem, za odpoved. Ak bol nedoplatok, pripadne preplatok este zo zavislej cinnosti, tak to asi bude neovplyvnujuce zaklad dane...
SZCO bol 4 mesiace a platil si iba minimalne ZP (kedze zivnost si zalozil v r.2009).
RZZP tykajuce sa samostanej cinnosti je vzdy uvadzane v zaväzkoch? Pri nedoplatku plusovym znamienkom a pri preplatku minusovym? Vzdy je to zaväzok? A RZZP za rok 2009 zahrniem do roku 2009? Spravne to chapem?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

5marian5 Pozri príspevok
ahojte, ak je clovek zamestnany cely rok u jednej firmy a posledne dva mesiace je nezamestnany, pouzije tlacivo A (jeden mesiac presiahol 2006.17 e). dakuje moc kraaaat
A .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ANDRE TOPIC Pozri príspevok
Poprosila by som Vás , ak mi môže niekto poradiť aké tlačivo použiť:
SZCO celý rok, zdravotne postihnutý celý rok, odmena konateľa 10000 - zamestnaný 1mesiac.
AK je to 10000€, tak S+SA+SB.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Prima73 Pozri príspevok
Dakujem, za odpoved. Ak bol nedoplatok, pripadne preplatok este zo zavislej cinnosti, tak to asi bude neovplyvnujuce zaklad dane...
SZCO bol 4 mesiace a platil si iba minimalne ZP (kedze zivnost si zalozil v r.2009).
RZZP tykajuce sa samostanej cinnosti je vzdy uvadzane v zaväzkoch? Pri nedoplatku plusovym znamienkom a pri preplatku minusovym? Vzdy je to zaväzok? A RZZP za rok 2009 zahrniem do roku 2009? Spravne to chapem?
Áno chápeš to správne. Ešte prikladám odpoveď veronikysad
http://www.porada.sk/t90752-preplatok-z-rzzp.html
Oprava odpovede:
Nedoplatok sa zaúčtuje ako záväzok voči ZP, pri úhrade ako VOZD (odvody do fondov)
Preplatok sa zaúčtuje ako pohľadávka voči ZP. Úhrada poisťovňou ako POZD - iný, zrážková daň, ktorú zrazí ZP z preplatku ako daň z príjmu podnikateľa (analytické členenie - zrážková daň.)
Naposledy upravil rodina1 : 27.02.10 at 13:13
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Prosím Vás pekne, mohli by Ste mi poradiť?

Zamestnanec bol zamestnaný od 1.1.2009 do 30.11.2009. V decembri bol evidovaný na úrade práce (za toto obdobie nemal žiadne príjmy okrem podpory v nezamestnanosti). Za obdobie, kedy tento zamestnanec pracoval, dosiahol uhrn prijmov podla § 13 ods. 1 až 3 v sume vyššej ako je maximálny vymeriavací základ za rok 2009 (vyššej ako 24 073,92 eur) a aj každý mesiac bol jeho príjem podla § 13 ods. 1 až 3 zo zamestnania vyšší ako max. mesačný vymeriavací základ (ako suma 2006,16 eur).

Prosím Vás, mohli by ste mi poradiť, či je to správne, že tomuto zamestnancovi vznikne nedoplatok z RZZP 2009 (vo výške cca 1/12 krát 24 073,92 krát 0,04)? A analogicky vznikne zamestnavateľovi nedoplatok vo výške cca 1/12 krát 24 073,92 krát 10%, však? Alebo sa mýlime, prosím?

A prosím Vás, ak by bol tento zamestnanec PN v období, keď bol zamestnaný, ovplyvní táto skutočnosť výpočet nedoplatku z RZZP 2009? Myslím, či sa mu bude krátiť ročný max. vymeriavací základ o počet dní PN a tak aj výška nedoplatku z RZZP 2009... Nie, však?

Ďakujem krásne za pomoc!
Naposledy upravil ELAST : 09.03.10 at 18:51
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

PN neovplyvní nedoplatok.
Máš pravdu, nedoplatok vznikne aj zamestnancovi aj zamestnávateľovi .
0 0
maja111 maja111

maja111 je offline (nepripojený) maja111

Chcem sa opýtať, ak je niekto časť roka nezamestnaný 1-6/2009 a od 7-12/2009 je SZČO, použije tlačivo RZZP typ B? Uvádza sa niekde v tlačive B obdobie evidencie na ÚP.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať