Zavrieť

Porady

Naťahovačky s vlastnou matkou o dom!

Ahojte poraďáci.
Dostala som sa do situácie, ktorá ma donútila predbežne hľadať právne rady. Pred dvoma rokmi sme predali byt, ktorý sme mali vo vlastníctve spoločne s mamou - mama mala 1/2 bytu a ja s manželom každý 1/4 - čiže dokopy 1/2 bytu. za byt sme dostali peniaze a tie sme hneď posunuli ďalej, pretože sme kúpili dom znova s mamou napoli. Kupcovi sme aj posielali peniaze každý z vlastného účtu - 1/2 mama, 1/2 ja s manželom. Dom sme ale nadobudli tak, že mama má na seba napísaný celý dom a zárhradu máme rozdelenú - 1/2 mama, 1/2 my s manželom. Urobili sme tak preto, lebo sme mali v pláne brať si úver zo ŠFRB a postaviť si vrchné poschodie, ktoré malo byť naše a mama tvrdila, že nemôžeme danú nehnuteľnosť vlastniť ak si na ňu chceme brať pôžičku zo ŠFRB - tak preto. Ale z pôžičky zišlo a keď som požiadala mamu, aby mi prepísala moju polovicu domu na mňa, už sa k tomu nemá. Bývame s manželom a dvoma deťmi v jednej izbe a ešte sa tam cítime ako votrelci, stále musíme plniť nejaké mamine požiadavky a uskromňovať sa, pritom nás vyslovene okradla o tú polovicu, ktorú sme si zaplatili v presne rovnakej sume ako ona. Našťastie vlastníme aspoň 1/2 pozemku. Chcem sa ale spýtať, či náhodou mi nevie niekto poradiť ako získať svoju polovicu domu späť a či sa mi oplatí sa súdiť. Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
karolzdo karolzdo

karolzdo je offline (nepripojený) karolzdo

yanulla01 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za každé stanovisko - je pre mňa dôležité počuť viac názorov, aj keď sa možno líšia. Je mi jasné, že to bola hlúposť a neverila by som, že sa práve ja niekedy takto zamotám. Mama je sama, ja som jej jediné dieťa a ako vravím, nikdy v živote mi nijako neublížila, neoklamala ma... kto by čakal, že teraz, keď mám dvoch drobcov začne vymýšlať. Keď mi povedala, že to tak je (s tým ŠFRB) a že mi pomôže určite to vtedy nebolo so zámerom ublížiť mi. Ale ako čas plynul a vzťahy sa vyostrili, zrazu sa stávam rukojemníkom vo vlastnom dome Problém je, že mama vždy so všetkým súhlasí, až kým nepríde na lámanie chleba a nikdy nepovedala že mi dom neprepíše... len mi dáva stále nejaké podmienky typu najprv mi prepíšete presne polovicu pozemku (aby nepotrebovala náš súhlas na žiadnu stavbu a pod.) čo určite neurobím... potom už len natiahne plot, posadí nás na našu polovicu trávniku a zapraje veľa zdaru Už sa to ťahá dva roky a ja len predbežne zisťujem aké argumenty mám na svojej strane, ak by došlo k najhoršiemu. Takže ešte raz veľmi pekne ďakujem všetkým... btw. všetky dokumenty - z banky, kúpno-predajnú zmluvu o starom byte aj o novom dome, všetky podklady mám iba ja, mamča si nič neodložila a tiež s kupujúcou starého bytu aj predávajúcimi terajšieho domu som jednala tiež iba ja, mamu ani nevideli, až pri podpise. Neviem či to má nejakú váhu, len opisujem skutočnosti.
Nevyzerá to, že by to bolo u mamy IBA vekom.
Začínalo sa to pomaly už pred tým vyostrením - až sa to nakoniec zasmyčkovalo do dnešného uzla.
Skús pohľadať (najlepšie v bližšej rodine) nejakého moderátora , ktorému budete obidve veriť . A bez emócií (a zatínania sa) si pred ním porozprávajte svoje verzie ako sa to stalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať