Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Dobrý večer

chcem sa spýtať ako to je ohladom tej zamestnaneckej prémie. Je možné vystavit potvrdenie tak, že si daňové priznanie urobí sám zamestnanec kde bude potvrdené, že má nárok na zamestnaneckú prémiu.

a chcem sa spýtať ked mu budem vystavovať potvrdenie o preddavkoch na daň tak mu tam len škrknem, že má nárok na zamestnaneckú prémiu je to tak?

a za dalšie

je to dobrý výpočet tej zamestnaneckej prémie:

uhrn príjmov: 3631,54
poistné: - 484,44
takže čiastkový základ: 3147,10

a výpočet je: 4025,70-3147,10x19% = suma prémie: 166,934 eur

takže danú čiastku by mu mal vrátiť danový úrad je to tak?

poprosím o radu:
!
Naposledy upravil Dav : 27.02.10 at 16:56
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ahojte
Prosím Vás poraďte, lebo ja už mám taký guláš v tej zamestnaneckej prémiiže až....

Príjem zamestnanca : 3271,37 - poistné 429,37 = 2842
Uplatňuje zamestnaneckú prémiu, čiže som počítala: 4025,70 - 2842 = 1183,70 krát 19% daň = zamestn.prémia najviac možná je 181,03 : 12 x 9 = 135,77
(lebo bol celé tri mesiace PN)
Okrem toho poberá DB ale za mesiace PN mu nebol vyplatený, tak mu doplácam v RZD 57,96 Eur (február,marec,apríl).
Zrazenú daň mal 37,51 Eur

má nárok na 135,77 zamestn.prémiu + DB 57,96 + 37,51 zrazenú daň čiže celkom by mal dostať ak dobre teda tomu rozumiem 231,24 Eur

Naraz teda má dostať ZP + doplatok DB + zrazenú daň, dobre tomu rozumiem ??
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

uct2007 Pozri príspevok
Ahojte
Prosím Vás poraďte, lebo ja už mám taký guláš v tej zamestnaneckej prémiiže až....

Príjem zamestnanca : 3271,37 - poistné 429,37 = 2842
Uplatňuje zamestnaneckú prémiu, čiže som počítala: 4025,70 - 2842 = 1183,70 krát 19% daň = zamestn.prémia najviac možná je 181,03 : 12 x 9 = 135,77
(lebo bol celé tri mesiace PN)
Okrem toho poberá DB ale za mesiace PN mu nebol vyplatený, tak mu doplácam v RZD 57,96 Eur (február,marec,apríl).
Zrazenú daň mal 37,51 Eur

má nárok na 135,77 zamestn.prémiu + DB 57,96 + 37,51 zrazenú daň čiže celkom by mal dostať ak dobre teda tomu rozumiem 231,24 Eur

Naraz teda má dostať ZP + doplatok DB + zrazenú daň, dobre tomu rozumiem ??
Áno, je to tak
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

uct2007 Pozri príspevok
Ahojte
Prosím Vás poraďte, lebo ja už mám taký guláš v tej zamestnaneckej prémiiže až....

Príjem zamestnanca : 3271,37 - poistné 429,37 = 2842
Uplatňuje zamestnaneckú prémiu, čiže som počítala: 4025,70 - 2842 = 1183,70 krát 19% daň = zamestn.prémia najviac možná je 181,03 : 12 x 9 = 135,77
(lebo bol celé tri mesiace PN)
Okrem toho poberá DB ale za mesiace PN mu nebol vyplatený, tak mu doplácam v RZD 57,96 Eur (február,marec,apríl).
Zrazenú daň mal 37,51 Eur

má nárok na 135,77 zamestn.prémiu + DB 57,96 + 37,51 zrazenú daň čiže celkom by mal dostať ak dobre teda tomu rozumiem 231,24 Eur

Naraz teda má dostať ZP + doplatok DB + zrazenú daň, dobre tomu rozumiem ??
Áno, presne tak.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Veľmi ĎAKUJEM za super rýchle odpovede.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Nerozumien nasledovnému ustanoveniu:
Pri vykonaní ročného zúčtovania preddavkov na daň, resp. pri podaní daňového
priznania je súbežné uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zároveň aj zníženie
základu dane o nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka vylúčené.

Riadok 37 daň príznania typu A sa vyplňujme?
Najde sa dobrá duša, čo mi to objasní?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zlata Pozri príspevok
Nerozumien nasledovnému ustanoveniu:
Pri vykonaní ročného zúčtovania preddavkov na daň, resp. pri podaní daňového priznania je súbežné uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zároveň aj zníženie základu dane o nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka vylúčené.
Riadok 37 daň príznania typu A sa vyplňujme?
Najde sa dobrá duša, čo mi to objasní?
Zlata asi bude moja odpoveď trocha obšírnejšia, ale čítala som dosť nepresných vyjadrení, ktoré smerujú k nesprávnemu záveru čo sa týka zamestnaneckej prémie.

Aj tu na porade som čítala v mnohých príspevkoch, "buď zamestnanecká prémia, alebo nezdaniteľná čiastka".

Nie je to pravda. Dúfam, že sa mi to podarí dostatočne zrozumiteľne vysvetliť.

1. Nárok na nezdaniteľnú čiastku má každý daňovník.

2. Nárok na nezdaniteľnú čiastku má teda aj daňovník, ktorý si uplatní ZP. (r. 37 sa vyplňuje)
<FONT color=black><FONT face=Verdana><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comzamestnanecká prémia

Teda ak si z-nec uplatňuje ZP, na účely jej uplatnenia sa vypočíta vždy daň rovná nule a postup podľa § 11 sa nepoužije.
<o:p></o:p>
Ak nemá z-nec nárok na ZP, použije sa pri výpočte dane §11. Vtedy zostanú riadky týkajúce sa ZP prázdne
Naposledy upravil Evanka : 26.02.10 at 22:21
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Evanka Pozri príspevok
Zlata asi bude moja odpoveď trocha obšírnejšia, ale čítala som dosť nepresných vyjadrení, ktoré smerujú k nesprávnemu záveru čo sa týka zamestnaneckej prémie.

Aj tu na porade som čítala v mnohých príspevkoch, "buď zamestnanecká prémia, alebo nezdaniteľná čiastka".

Nie je to pravda. Dúfam, že sa mi to podarí dostatočne zrozumiteľne vysvetliť.

1. Nárok na nezdaniteľnú čiastku má každý daňovník.

2. Nárok na nezdaniteľnú čiastku má teda aj daňovník, ktorý si uplatní ZP. (r. 37 sa vyplňuje)
<FONT color=black><FONT face=Verdana><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comzamestnanecká prémia

Teda ak si z-nec uplatňuje ZP, na účely jej uplatnenia sa vypočíta vždy daň rovná nule a postup podľa § 11 sa nepoužije.
<o:p></o:p>
Ak nemá z-nec nárok na ZP, použije sa pri výpočte dane §11. Vtedy zostanú riadky týkajúce sa ZP prázdne
Ďakujem pekne za vysvetlenie, tak som tomu rozumela aj ja. Keby v texte bolo slovíčkoˇ"okrem" nezdanitelnej časti na daňovníka, myslím si, že by to bolo jasné.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zlata Pozri príspevok
Ďakujem pekne za vysvetlenie, tak som tomu rozumela aj ja. Keby v texte bolo slovíčkoˇ"okrem" nezdanitelnej časti na daňovníka, myslím si, že by to bolo jasné.
Nepochopila som, či si tým chcela povedať.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ospravedlňujem sa príspevok som chcela oceniť Evanke nie Zlate. Nastavila som sa na nesprávny príspevok . Dá sa to nejako opraviť?
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Má nárok na ZP aj ten čo mal príjmy vyplatené z garančného fondu? Tie sa ale do príjmu nezaratávajú, je to tak?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

margaretka71 Pozri príspevok
Má nárok na ZP aj ten čo mal príjmy vyplatené z garančného fondu? Tie sa ale do príjmu nezaratávajú, je to tak?
Ak sa jedná o príjmy oslobodené podľa §9 ods 2, tieto príjmy nemajú vplyv na ZP.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Je to štátny sociálna dávka, ak som správne prečítala v zákone a tá nemá vplyv na ZP, čiže daňovník má nárok na ZP. Dobre som to pochopila?
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

margaretka71 Pozri príspevok
Je to štátny sociálna dávka, ak som správne prečítala v zákone a tá nemá vplyv na ZP, čiže daňovník má nárok na ZP. Dobre som to pochopila?
Nie je to štátna sociálna dávka, ale je to príjem oslobodený od dane.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Čiže pri splnení všetkých ostatných podmienok na ZP má aj v tomto prípade nárok na ZP, myslím, keď poberala príjmy z GF? Prosím ešte ma uistite. A zároveň ďakujem pekne za vám obom za predchádzajúce odpovede.
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

margaretka71 Pozri príspevok
Čiže pri splnení všetkých ostatných podmienok na ZP má aj v tomto prípade nárok na ZP, myslím, keď poberala príjmy z GF? Prosím ešte ma uistite. A zároveň ďakujem pekne za vám obom za predchádzajúce odpovede.
Áno, má nárok na ZP.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Evanka Pozri príspevok
Nepochopila som, či si tým chcela povedať.
Nemám v ZP celkom jasno. Vyplňovala som DP typ A v KROSe a tam mi to pýtalo vyplniť riadok 37 - nezdaniteľná časť na dňovníka a 45c sa počíta tiež z vyplneného riadku 37. preto mi to nie je jasné.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zlata Pozri príspevok
Nemám v ZP celkom jasno. Vyplňovala som DP typ A v KROSe a tam mi to pýtalo vyplniť riadok 37 - nezdaniteľná časť na dňovníka a 45c sa počíta tiež z vyplneného riadku 37. preto mi to nie je jasné.
Z príspevku 67 by ti to malo byť jasné.
0 0
mon.hudy mon.hudy

mon.hudy je offline (nepripojený) mon.hudy

zdravím, mohla by som aj ja prispieť krátkym príkladom....
úhrn príjmov 3879,35€
poistné 518,01 €
čiastkový základ 3361,34 €
výpočet: 4025,70 - 3361,34 =664,36*19%=126,23€
toľko by mu mali podľa výpočtu vrátiť ked odpracoval 12 mesiacov?

dakujem každej dobrej dušičke za radu
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mon.hudy Pozri príspevok
zdravím, mohla by som aj ja prispieť krátkym príkladom....
úhrn príjmov 3879,35€
poistné 518,01 €
čiastkový základ 3361,34 €
výpočet: 4025,70 - 3361,34 =664,36*19%=126,23€
toľko by mu mali podľa výpočtu vrátiť ked odpracoval 12 mesiacov?

dakujem každej dobrej dušičke za radu
áno, máš to správne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať