Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Dobrý večer

chcem sa spýtať ako to je ohladom tej zamestnaneckej prémie. Je možné vystavit potvrdenie tak, že si daňové priznanie urobí sám zamestnanec kde bude potvrdené, že má nárok na zamestnaneckú prémiu.

a chcem sa spýtať ked mu budem vystavovať potvrdenie o preddavkoch na daň tak mu tam len škrknem, že má nárok na zamestnaneckú prémiu je to tak?

a za dalšie

je to dobrý výpočet tej zamestnaneckej prémie:

uhrn príjmov: 3631,54
poistné: - 484,44
takže čiastkový základ: 3147,10

a výpočet je: 4025,70-3147,10x19% = suma prémie: 166,934 eur

takže danú čiastku by mu mal vrátiť danový úrad je to tak?

poprosím o radu:
!
Naposledy upravil Dav : 27.02.10 at 16:56
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Iwett Pozri príspevok
Prosím, zamestnanec mal od 2.1.-3.1. dovolenku a od 4.1.-31.3. PN, potom pracoval do konca roku kráti sa ZP len o 2 mesiace alebo o 3? Ďakujem.
Iwett, keďže 1.1. bol sviatok, 2.-3. dovolenka - tak v januári bude príjem zdaniteľný .
Pre ZP ak ostatné podmienky splńa, tak krátiš 2 mesiace - február, marec
3 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Áno, tak mi to vychádzalo, len som si nebola istá, keď neodpracoval ani jeden deň, ale mal náhradu za sviatok a dovolenku. Ďakujem za odobrenie.
0 0
suzi22 suzi22

suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

Poprosim o radu
Clovek bol v januari mesiac v Nemecku na TPP, dalsie mesiace uz bol doma na SR a poberal davku v nezamestnanosti....od 01.07 sa zamestnal v slovenskej firme, v ktorej zotrval az do konca roka...moja otazka: Ma narok na zamestnanecku premiu i napriek tomu, ze mal odrobeny 1 mesiac na TPP v Nemecku (viem ze tento prijem je vynaty).......Dakujem velmi pekne
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

suzi22 Pozri príspevok
Poprosim o radu
Clovek bol v januari mesiac v Nemecku na TPP, dalsie mesiace uz bol doma na SR a poberal davku v nezamestnanosti....od 01.07 sa zamestnal v slovenskej firme, v ktorej zotrval az do konca roka...moja otazka: Ma narok na zamestnanecku premiu i napriek tomu, ze mal odrobeny 1 mesiac na TPP v Nemecku (viem ze tento prijem je vynaty).......Dakujem velmi pekne
Nárok na zamestnaneckú prémiu bude mať daňovník, ak splní všetky ďalej uvedené podmienky:

dosiahne zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti a to príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo členského pomeru, alebo z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, alebo príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania alebo príjmy z prostriedkov sociálneho fondu, pričom musí ísť o závislú činnosť vykonávanú len na území Slovenskej republiky, v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy - pre rok 2010 teda najmenej 6 x 307,70 € = 1846,20 €

......
1 0
suzi22 suzi22

suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

Dakujem....takze aj ked pracoval na SR v TPP 6 mesiacov a jeho prijem bol 3700,-Eur (cisty prijem)......nema narok na zamest. premiu pretoze v januari pracoval na TPP v Nemecku....ano?? Dakujem
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Zamestnanec priniesol potvrdenie na ktorom je vyznačné "áno" pri údajoch potrebných na uplatnenie zamestnaneckej prémie. Poberal príjmy uvedené v §32a odst. 1písm. a/ bod 4 zákona. Chcem sa len uistiť - nárok na zamestnaneckú prémiu teda nemá, však? Ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
margaretka71 Pozri príspevok
Zamestnanec priniesol potvrdenie na ktorom je vyznačné "áno" pri údajoch potrebných na uplatnenie zamestnaneckej prémie. Poberal príjmy uvedené v §32a odst. 1písm. a/ bod 4 zákona. Chcem sa len uistiť - nárok na zamestnaneckú prémiu teda nemá, však? Ďakujem
Ak má v potvrdení vyznačené "áno", tak nárok na zamestnaneckú prémiu mu nevzniká.
Tvoj úsudok je správny.
3 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Pekne ďakujem.
0 0
Mona Lisa Mona Lisa

Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

polis1 Pozri príspevok
poprosím o skontrolovanie:

uhr. príjem: 3478,04
poistné: 463,77
čiast.základ: 3014,27
takže by mala mat nárok na celú zamestnaneckú odmenu tj 181,03eur?dakujem

Aká je výška zamestnaneckej premie?

181,03€ alebo 157,04€? max.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Mona Lisa Pozri príspevok
Aká je výška zamestnaneckej premie?

181,03€ alebo 157,04€? max.
pre rok 2009 bola 181,03 €

pre rok 2010 je 157,04 €
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Mona Lisa Pozri príspevok
Aká je výška zamestnaneckej premie?

181,03€ alebo 157,04€? max.
maximum pre rok 2010 je 157,04 €
5 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Mona Lisa Pozri príspevok
Aká je výška zamestnaneckej premie?

181,03€ alebo 157,04€? max.
Za rok 2010 je to 157,04 EUR.
1 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ešte mám jeden dotaz. Zamestnanec je súčasne v tom istom mesiaci u toho istého zamestnávateľa príjmy z HPP aj z dohody. A soft mi ráta mesiace na nárok na ZP v tomto prípade nie jeden ale dva mesiace. Myslím si , že to nie je správne. Konktérne taký prípad: príjmy z HPP - 10 mesiacov /január až október/
príjmy z dohody - 1 mesiac /január/
do ročného zúčtovania mi vyznačí k nároku na ZP - počet mesiacov 11. Je to správne? Nemá tam byť iba 10, keďže za január je jedno na koľko zmlúv mal príjem, nie. Stále je to iba jeden mesiac. Poraďte.
Naposledy upravil margaretka71 : 21.02.11 at 12:03
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

margaretka71 Pozri príspevok
Ešte mám jeden dotaz. Zamestnanec je súčasne v tom istom mesiaci u toho istého zamestnávateľa príjmy z HPP aj z dohody. A soft mi ráta mesiace na nárok na ZP v tomto prípade nie jeden ale dva mesiace. Myslím si , že to nie je správne. Konktérne taký prípad: príjmy z HPP - 10 mesiacov /január až október/
príjmy z dohody - 1 mesiac /január/
do ročného zúčtovania mi vyznačí k nároku na ZP - počet mesiacov 11. Je to správne? Nemá tam byť iba 10, keďže za január je jedno na koľko zmlúv mal príjem, nie. Stále je to iba jeden mesiac. Poraďte.
Ak je HPP 1-10 a dohoda v 1 - nárok je na 10 mesiacov. Ak by bola dohoda v inom mesiaci, napr. 11 alebo 12. nárok by vznikol aj za tento mesiac.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Tamila Pozri príspevok
Ak je HPP 1-10 a dohoda v 1 - nárok je na 10 mesiacov. Ak by bola dohoda v inom mesiaci, napr. 11 alebo 12. nárok by vznikol aj za tento mesiac.
Ja som tiež toho názoru, ale mám problém, lebo program /MKsoft/ ma nepustí opraviť počet mesiacov. Už som písala do MKsoftu. Uvidím či odpíšu.
0 0
Mona Lisa Mona Lisa

Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

margaretka71 Pozri príspevok
Ešte mám jeden dotaz. Zamestnanec je súčasne v tom istom mesiaci u toho istého zamestnávateľa príjmy z HPP aj z dohody. A soft mi ráta mesiace na nárok na ZP v tomto prípade nie jeden ale dva mesiace. Myslím si , že to nie je správne. Konktérne taký prípad: príjmy z HPP - 10 mesiacov /január až október/
príjmy z dohody - 1 mesiac /január/
do ročného zúčtovania mi vyznačí k nároku na ZP - počet mesiacov 11. Je to správne? Nemá tam byť iba 10, keďže za január je jedno na koľko zmlúv mal príjem, nie. Stále je to iba jeden mesiac. Poraďte.
Podľa zákona o DzP:

2) Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, 122c) tento mesiac sa do obdobia uvedeného v odseku 1 písm. a) druhom bode nezapočíta.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Mona Lisa Pozri príspevok
Podľa zákona o DzP:

2) Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, 122c) tento mesiac sa do obdobia uvedeného v odseku 1 písm. a) druhom bode nezapočíta.
Trošku si odpovedala mimo.
Pretože podľa zadávateľky zamestnanec v jednom mesiaci mal u toho istého zamestnávateľa príjem aj z HPP aj z dohody. Preto chcela vedieť, či aj príjem z dohody sa počíta do mesiacov, z ktorých sa potom vypočíta zamestnanecká prémia. Pretože príjem z dohody sa síce nepočíta do podmienok na uplatnenie zamestnaneckej prémie (minimálne 6 mesiacov zdaniteľný príjem), ale tento príjem z dohody sa pripočítava k zdaniteľným príjmom dosiahnutým na základe HPP a ak dohoda bola v iný mesiac ako HPP, tak mesiac, v ktorom bol príjem z dohody je započítavaný do mesiacov k výpočtu zamestnaneckej prémie.
4 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

rodina1 Pozri príspevok
Trošku si odpovedala mimo.
Pretože podľa zadávateľky zamestnanec v jednom mesiaci mal u toho istého zamestnávateľa príjem aj z HPP aj z dohody. Preto chcela vedieť, či aj príjem z dohody sa počíta do mesiacov, z ktorých sa potom vypočíta zamestnanecká prémia. Pretože príjem z dohody sa síce nepočíta do podmienok na uplatnenie zamestnaneckej prémie (minimálne 6 mesiacov zdaniteľný príjem), ale tento príjem z dohody sa pripočítava k zdaniteľným príjmom dosiahnutým na základe HPP a ak dohoda bola v iný mesiac ako HPP, tak mesiac, v ktorom bol príjem z dohody je započítavaný do mesiacov k výpočtu zamestnaneckej prémie.
Áno súhlasím s tebou. Presne si to vysvetlila o čo išlo v mojom prípade.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ak má niekto nárok na zamestnaneckú prémiu a platil v roku 2010 preddavky na daň, vrátia sa mu tieto preddavky v RZD?
konkrétne:
príjem 3544,56-poistné 391,25=základ dane3153,31
daňová povinnosť 0, zaplatené preddavky 14,74
Základ na uplatnenie ZP 3199,20, počet mesiacov 11
ZP = 143,95
Takže dostane ZP aj daň?
Ďakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Magma Pozri príspevok
Ak má niekto nárok na zamestnaneckú prémiu a platil v roku 2010 preddavky na daň, vrátia sa mu tieto preddavky v RZD?
konkrétne:
príjem 3544,56-poistné 391,25=základ dane3153,31
daňová povinnosť 0, zaplatené preddavky 14,74
Základ na uplatnenie ZP 3199,20, počet mesiacov 11
ZP = 143,95
Takže dostane ZP aj daň?
Ďakujem
Áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať