Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Dobrý večer

chcem sa spýtať ako to je ohladom tej zamestnaneckej prémie. Je možné vystavit potvrdenie tak, že si daňové priznanie urobí sám zamestnanec kde bude potvrdené, že má nárok na zamestnaneckú prémiu.

a chcem sa spýtať ked mu budem vystavovať potvrdenie o preddavkoch na daň tak mu tam len škrknem, že má nárok na zamestnaneckú prémiu je to tak?

a za dalšie

je to dobrý výpočet tej zamestnaneckej prémie:

uhrn príjmov: 3631,54
poistné: - 484,44
takže čiastkový základ: 3147,10

a výpočet je: 4025,70-3147,10x19% = suma prémie: 166,934 eur

takže danú čiastku by mu mal vrátiť danový úrad je to tak?

poprosím o radu:
!
Naposledy upravil Dav : 27.02.10 at 16:56
Usporiadat
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

ďakujem
0 0
borek borek

borek je offline (nepripojený) borek

Ked u mňa robil 4 mesiace a na úrade práce bol do konca roka ma nárok na zamestnaneckú premiu.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

borek Pozri príspevok
Ked u mňa robil 4 mesiace a na úrade práce bol do konca roka ma nárok na zamestnaneckú premiu.
nemá
0 0
borek borek

borek je offline (nepripojený) borek

dakujem.
0 0
84martina 84martina

84martina je offline (nepripojený) 84martina

Dobrý deň.Chcem sa spýtať ohladom zamestnaneckej prémie,ako si to mám vypočítať.Robila som u troch zamestnávateľov u prvého mám 2 mesiace u druhého mám 4 mesiace a u posledného 6 mesiacov mám odrobený skoro celý rok len som bola 14dní dobrovoľne nezamestnaná a 21 dní na Úrade práce.Ako si to mám vypočítať?Za odpoveď vopred Ďakujem
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Dobrý deň,
máme zamestnankyňu na TPP, ale od mája (2010) začala poberať aj predčasný dôchodok. Podľa mňa jej nevzniká nárok na ZP. Správne??
Ďakujem za skoré odpovede...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

susan 111979 Pozri príspevok
Dobrý deň,
máme zamestnankyňu na TPP, ale od mája (2010) začala poberať aj predčasný dôchodok. Podľa mňa jej nevzniká nárok na ZP. Správne??
Ďakujem za skoré odpovede...
Podmienka znie: nebude poberať dôchodok od začiatku príslušného roka ani nebude mať dôchodok spätne k začiatku roka priznaný
4 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Ďakujem!!!
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

84martina Pozri príspevok
Dobrý deň.Chcem sa spýtať ohladom zamestnaneckej prémie,ako si to mám vypočítať.Robila som u troch zamestnávateľov u prvého mám 2 mesiace u druhého mám 4 mesiace a u posledného 6 mesiacov mám odrobený skoro celý rok len som bola 14dní dobrovoľne nezamestnaná a 21 dní na Úrade práce.Ako si to mám vypočítať?Za odpoveď vopred Ďakujem
Tu je treba vedieť, či to boli pracovné pomery na zmluvu alebo na dohody a aký bol hrubý príjem. To, že si bola nezamestnaná nevadí.
0 0
84martina 84martina

84martina je offline (nepripojený) 84martina

boli to zmluvy na pracovný pomer.ako si to mám vypočítať či mám nárok na zamest.prémiu? mám spočítať úhrn zúčtovaných príjmov? a koľko mesiacov mám počítať?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

84martina Pozri príspevok
boli to zmluvy na pracovný pomer.ako si to mám vypočítať či mám nárok na zamest.prémiu? mám spočítať úhrn zúčtovaných príjmov? a koľko mesiacov mám počítať?
Spočítaš hrubú mzdu a ak dosiahla minimálne 1 846,20 eur, vypočítaš ZP. Nárok vzniká za každý mesiac, v ktorom bol vyplatený nejaký príjem. Tuto je presne vzorec, ako sa vypočíta ZP:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...stprem0110.pdf
3 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Dobrý deň. Robím ročné zúčtovanie dane zamestnancom a pri zamestnancoch, kde viem určite že nárok na ZP je, mi program automaticky zaklikne v časti zamestnanecká prémia "poberal príjmy podľa32a ods1 písm. a bod 4... Prečítala som si tento paragraf, ale naši zamestnanci takéto príjmy nemajú- len mzdu, prémie, preplácané náhrady, nejaké odmeny pri splnení zákazky, preplácané nadčasy a v decembri bol zaúčtovaný pôžitok -darčekové poukážky z ktorých zaplatili len daň... Chcela by som vedieť, či teda podmienky nároku na ZP neovládam stopercentne,alebo je to chyba programu. Ale keďže týmto zamestnancom s nízkym príjmom nepreplácame nič okrem horeuvedeného, sú ZC celý rok,nepoberajú dividendy,nepoberajú obslužné,nemajú služobné vozidlá,nemajú okrem príjmov zo závislej činnosti žiadne a nie sú ani poberateľmi dôchodku mali by mať nárok na ZP, však ? Lebo som si nie už stopercentne istá, ten program ma zmätol :-(...
Ešte ma zaujíma, ZC dlhodobo na PN, v decembri vydaná poukážka v hodnote 15 €, zdanená vo výplate za 12/2010, považuje sa tento mesiac ako mesiac s príjmom a tento mesiac zarátať do nároku na zam.prémiu ?
A tiež zamestnanec celý mesiac PN, preplatená nevyčerpaná dovolenka pri skončení PP, počíta sa tiež tento mesiac ?

Ďakujem za odpoveď....
0 0
Urbanova Darina Urbanova Darina

Urbanova Darina je offline (nepripojený) Urbanova Darina

Poraďte mi v zamestnaneckej prémii, práve čítam v pokynoch DR SR k § 11 ods.1l : uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zníženie základu dane o nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka súčasne je vylúčené. To znamená, že nemôže si mesačne uplatňovať nezdaniteľnú časť, aby mal nárok na zamestnaneckú prémiu? Ďakujem
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Môže si uplatňovať mesačne, ale teraz keď jej vypočítaš ZP, tak okrem ZP jej aj vrátiš všetky zaplatené preddavky...
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

petacuckova Pozri príspevok
Dobrý deň. Robím ročné zúčtovanie dane zamestnancom a pri zamestnancoch, kde viem určite že nárok na ZP je, mi program automaticky zaklikne v časti zamestnanecká prémia "poberal príjmy podľa32a ods1 písm. a bod 4... Prečítala som si tento paragraf, ale naši zamestnanci takéto príjmy nemajú- len mzdu, prémie, preplácané náhrady, nejaké odmeny pri splnení zákazky, preplácané nadčasy a v decembri bol zaúčtovaný pôžitok -darčekové poukážky z ktorých zaplatili len daň... Chcela by som vedieť, či teda podmienky nároku na ZP neovládam stopercentne,alebo je to chyba programu. Ale keďže týmto zamestnancom s nízkym príjmom nepreplácame nič okrem horeuvedeného, sú ZC celý rok,nepoberajú dividendy,nepoberajú obslužné,nemajú služobné vozidlá,nemajú okrem príjmov zo závislej činnosti žiadne a nie sú ani poberateľmi dôchodku mali by mať nárok na ZP, však ? Lebo som si nie už stopercentne istá, ten program ma zmätol :-(...
Ešte ma zaujíma, ZC dlhodobo na PN, v decembri vydaná poukážka v hodnote 15 €, zdanená vo výplate za 12/2010, považuje sa tento mesiac ako mesiac s príjmom a tento mesiac zarátať do nároku na zam.prémiu ?
A tiež zamestnanec celý mesiac PN, preplatená nevyčerpaná dovolenka pri skončení PP, počíta sa tiež tento mesiac ?

Ďakujem za odpoveď....
Vie mi niekto poradiť ? Ďakujem :-)
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

petacuckova Pozri príspevok
Dobrý deň. Robím ročné zúčtovanie dane zamestnancom a pri zamestnancoch, kde viem určite že nárok na ZP je, mi program automaticky zaklikne v časti zamestnanecká prémia "poberal príjmy podľa32a ods1 písm. a bod 4... Prečítala som si tento paragraf, ale naši zamestnanci takéto príjmy nemajú- len mzdu, prémie, preplácané náhrady, nejaké odmeny pri splnení zákazky, preplácané nadčasy a v decembri bol zaúčtovaný pôžitok -darčekové poukážky z ktorých zaplatili len daň... Chcela by som vedieť, či teda podmienky nároku na ZP neovládam stopercentne,alebo je to chyba programu. Ale keďže týmto zamestnancom s nízkym príjmom nepreplácame nič okrem horeuvedeného, sú ZC celý rok,nepoberajú dividendy,nepoberajú obslužné,nemajú služobné vozidlá,nemajú okrem príjmov zo závislej činnosti žiadne a nie sú ani poberateľmi dôchodku mali by mať nárok na ZP, však ? Lebo som si nie už stopercentne istá, ten program ma zmätol :-(...
Ešte ma zaujíma, ZC dlhodobo na PN, v decembri vydaná poukážka v hodnote 15 €, zdanená vo výplate za 12/2010, považuje sa tento mesiac ako mesiac s príjmom a tento mesiac zarátať do nároku na zam.prémiu ?
A tiež zamestnanec celý mesiac PN, preplatená nevyčerpaná dovolenka pri skončení PP, počíta sa tiež tento mesiac ?

Ďakujem za odpoveď....
Podľa toho, čo píšeš, by mali mať nárok na ZP. Skús zavolať, či nemajú chybu v softe.
Ak bol zdaniteľný príjem 15 €, patrí nárok na ZP.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Zamestnankyňa do 7/2010, potom denná študentka popritom dohoda o vykonaní práce na Slovensku a tiež práca v ČR.
Príjmy zo zamestnania 2010,73 + dohody 200,39 + ČR 16,02 = spolu 2227,14

Uvažujem správne, ak jej uplatním v DP nárok na zamestnaneckú prémiu? Podmienku príjmu spĺňa, nárok na ZP za 7 mesiacov podľa mňa má.

Ďakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Lucinka23 Pozri príspevok
Zamestnankyňa do 7/2010, potom denná študentka popritom dohoda o vykonaní práce na Slovensku a tiež práca v ČR.
Príjmy zo zamestnania 2010,73 + dohody 200,39 + ČR 16,02 = spolu 2227,14

Uvažujem správne, ak jej uplatním v DP nárok na zamestnaneckú prémiu? Podmienku príjmu spĺňa, nárok na ZP za 7 mesiacov podľa mňa má.

Ďakujem
nárok na ZP má ak,

- dosiahne zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti a to príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo členského pomeru, alebo z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, alebo príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania alebo príjmy z prostriedkov sociálneho fondu, pričom musí ísť o závislú činnosť vykonávanú len na území Slovenskej republiky, v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy - pre rok 2010 teda najmenej 6 x 307,70 € = 1846,20 €

..... a splní ďalšie podmienky
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte, chcem začať robiť ročné zúčtovania dane za rok 2010 a začala som si pozerať staré doklady, nakoľko som mzdy prebrala po inej účtovníčke. Prišla som na to, že zamestnanci mali nárok na zamestnanecké prémie v roku 2009, ktoré im však pri ročnom zúčtovaní nepriznala. Dalo by sa podať nejaké dodatočné daňové priznanie, aby im ich ešte vyplatili? Ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
miriza Pozri príspevok
Ahojte, chcem začať robiť ročné zúčtovania dane za rok 2010 a začala som si pozerať staré doklady, nakoľko som mzdy prebrala po inej účtovníčke. Prišla som na to, že zamestnanci mali nárok na zamestnanecké prémie v roku 2009, ktoré im však pri ročnom zúčtovaní nepriznala. Dalo by sa podať nejaké dodatočné daňové priznanie, aby im ich ešte vyplatili? Ďakujem
Vy, ako zamestnávateľ, im vydáte potvrdenie o vykonanom ročnom zúčtovaní. Na základe toho si zamestnanci sami podajú dodatočné DP, v ktorom si uplatnia nevyplatenú zamestnaneckú prémiu.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať