Zavrieť

Porady

Prosím pomôžte mi dostať sa z depresie.

Prosím poraďte mi mám 21 rokov a v poslednom čase som bol asi na 3 pohreboch dosť blízkych ľudí.
A tu sa začína problém ja sa cítim neak strašne divne, strašne veľa premýšlam ako spraviť krajší život tu Zemi, aké to bude na druhom svete nikdy som na niečo takéto nemyslel ale teraz stále.......a ešte k tomu aj to, že som si všimol, že v poslednej dobe mám neakú zvýšenú spotrebu alkoholu..nikdy som neak nepil predtým ak tak len veľmi málo...Proste nie som to ja...
Prosím poraďte mi nechcem toto ja robiť ale nedokážem sa toho zbaviť..
Ďakujem
Usporiadat
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

adi11 Pozri príspevok
Musis sa snazit nebyt sam, najdi si konicka, trebars nejaky sport, to by bolo najlepsie..chod vecer behat a snaz sa mysliet pozitivne..tes sa z kazdej malickosti a musis verit, ze zivot ma zmysel a mas ho cely pred sebou a je v tvojich rukach.
Prajem Ti vela sil...
Ďakujem Ti za odpoveď...hej robiť to čo ma baví...toho je dosť veľa čo mám rád,,,či už je to cvičenie alebo neviem si k tomu všetkému neak nájsť cestu...cvičieval som každý večer no teraz to vždy odložím na zajtra s tým, že som unavený a zajtra si dám o trošku viacej...a už sa to tiahne celé dosť dlho...(((
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Snaž sa myslieť na úspechy, ktoré si v minulosti dosiahol. Na všetko, čo sa Ti podarilo a potom mysli na to, koľko krásnych vecí na tomto svete Ťa ešte čaká. Ak aj prídu zlé dni, tak potom prídu aj tie dobré a to zlé je tu na to, aby sme si uvedomili hodnotu dobra.
P.S.: A hlavne - nepozeraj správy na Markíze :-)
Naposledy upravil DominikaDominika : 17.02.10 at 20:55
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

rasto1988 Pozri príspevok
Ahojte Ďakujem všetkým za odpovede...

K príspevku čo sa týka toho alkoholu, predtým som nepil...nechutí mi to...možno na neakej oslave len aby som nebol trápny, No teraz večer sadnem k počítaču alebo len tak do kuchyne a každý deň vypijem sedmičku vína.....tvrdé nie...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také..ale už to robím idem do obchodu zoberem si víno...automatika..A to len teraz...len to víno si dávam...potom mám divné stavy, ale aj vtedy ak si nedám...Mám obchod cez deň sa venujem naplno tomu, a všetkému okolo vtedy som OK ale stále mám niečo v podvedomí akokeby, ale ináč je mi fajn, večer keď som sám tak to začne..priznám správam sa ako ............ mám divné myšlienky, prestal som až tak často chodievať von s kamarátmi...A tak... ako keby som to nebol ani "JA" čo sa vždy smial a podobne. Viem, že to niečo značí ale neviem čo....((((
A ešte máš niečo vo fľaši? Nechaj na zajtra. Nebudeš musieť kupovať. Aké piješ? Biele, červené alebo mix?

S.S. Je smutné, že taký mladý - 21 ročný a už sa musíš živiť sám, bývať sám, aj piť sám.
Naposledy upravil Petra Nová : 17.02.10 at 21:10 Dôvod: Doplnok
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Petra Nová Pozri príspevok
A ešte máš niečo vo fľaši? Nechaj na zajtra. Nebudeš musieť kupovať. A aké piješ? Biele, červené alebo mix?
ja pijem všetko,čo začína na či,

čivodku,čirum,čihrušku,čivíno....

Len Miro Žbirka,keď v piesni pozval Adrianu do baru pil koka-kolu,

kým ona pila "tušímvíno".

Ja som tušímvíno ešte nepil, asi bude nejaké argentínské...

Toĺko lóve ja do chlastu investovať nemienim.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

rasto1988 Pozri príspevok
Nie srandu si nerobím, to by som si nedovolil a po druhé neviem aký by to malo vlastne zmysel. V poslednej dobe som stratil troch ľudí medzi ktorými bol aj človek ku ktorému som cítil niečo viac - mal som ich veľmi rád až príliš...A to ma donútilo k neakému zamýšlaniu, že či to tu všetko má naozaj zmysel...Áno popíjam sám, neviem prečo vtedy sa mám asi lepšie ak som sám....Nechcem to robiť, nechcem sa zničiť, nechcem ublížiť okoliu....No neviem ako to mám dať celé preč....Myslím na veci ktoré mi prídu na druhý deň úplne nezmyselné a potom zas..a zas
Vieš, ja vidím problém v tom, že popíjaš sám. Vtedy Ti ozaj chodia po rozume rôzne veci. Musíš prelomiť samotu, neostávaj večer sám doma. Choď aspoň von, prejdi sa, skús ísť na kus reči za kamarátom. Prídeš na iné myšlienky. Ja som si v Tvojom veku nepripúšťala to, že by som mala zomrieť. Na to si veľmi mladý.Hoci každý tam raz pôjde, niekto skôr, niekto neskôr. Ale žiť sa oplatí, v duchu sa rozlúč s tými, čo už odišli, mysli dopredu. Život je pred Tebou, nenič si ho alkoholom(teda vínom), život je o niečom inom. Len sa neuzatváraj sám do seba.
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

Petra Nová Pozri príspevok
A ešte máš niečo vo fľaši? Nechaj na zajtra. Nebudeš musieť kupovať. Aké piješ? Biele, červené alebo mix?

S.S. Je smutné, že taký mladý - 21 ročný a už sa musíš živiť sám, bývať sám, aj piť sám.

Neviem, či smutné zadarilo sa mi, vybudoval som si niečo otázka bývania bola čisto moja vec, rozhodol som sa tak ako som sa rozhodol....a piť nechcem vôbec...Nechcem stratiť to, prečo sa tu doteraz oplatilo žiť a tým sú ľudia ktorých mám naozaj veľmi rád...
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

RASTO,
strata človeka (nieto ešte viacnásobná) zakýva s každým. Vyrovnávame sa s tým rôzne.
Keďže si uvedomuješ, že nie si OK - tak je to stále DOBRE - aj napriek súčasným prešľapom.
Vyrozprávaj sa! Ak ťa nemá kto počúvať (aktívne počúvať a porozumieť) - tak vypisuj - len daj VON z hlavy tie myšlienky, otázky, smútok ...
A rob tak dovtedy, KÝM nenatrafíš na NIEČO/NIEKOHO, čo ťa vráti do NORMÁLU a ty sa vyrovnáš so stratou.

"... nad hrobom plačeme pre slová, ktoré sme nikdy nevyslovili ..."
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

rasto1988 Pozri príspevok
Neviem, či smutné zadarilo sa mi, vybudoval som si niečo otázka bývania bola čisto moja vec, rozhodol som sa tak ako som sa rozhodol....a piť nechcem vôbec...Nechcem stratiť to, prečo sa tu doteraz oplatilo žiť a tým sú ľudia ktorých mám naozaj veľmi rád...
Rasťo, hádam sa pomaly z toho dostaneš, keď rýmovať ne prestaneš
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

wagner Pozri príspevok
Vieš, ja vidím problém v tom, že popíjaš sám. Vtedy Ti ozaj chodia po rozume rôzne veci. Musíš prelomiť samotu, neostávaj večer sám doma. Choď aspoň von, prejdi sa, skús ísť na kus reči za kamarátom. Prídeš na iné myšlienky. Ja som si v Tvojom veku nepripúšťala to, že by som mala zomrieť. Na to si veľmi mladý.Hoci každý tam raz pôjde, niekto skôr, niekto neskôr. Ale žiť sa oplatí, v duchu sa rozlúč s tými, čo už odišli, mysli dopredu. Život je pred Tebou, nenič si ho alkoholom(teda vínom), život je o niečom inom. Len sa neuzatváraj sám do seba.
Ďakujem...ak to čítam tak viem, že je to pravda tak ako píšeš a je to tak správne....Ja si pripúšťam tú myšlienku až príliš...lebo chcem byť s tou osobou ktorá mi odišla...Stratil som priateľku aj s mojím bábatkom...A to je to čo chcem najviac...Veď sme sa tak strašne tešili,,,nikde som nespravil chybu tak prečo.....Vždy som mal plán fungovať ako rodina, robil som všetko len preto...naozaj som sa snažil tak prečo?....Viním sa za to, mám chuť to napraviť, nespávam, postupne sa mi rozpadávajú kamarátstva....ja neviem čo mám robiť tu na tomto svete
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

rasto1988 Pozri príspevok
Neviem, či smutné zadarilo sa mi, vybudoval som si niečo otázka bývania bola čisto moja vec, rozhodol som sa tak ako som sa rozhodol....a piť nechcem vôbec...Nechcem stratiť to, prečo sa tu doteraz oplatilo žiť a tým sú ľudia ktorých mám naozaj veľmi rád...
Tak rozvíjaj to, čomu sa venuješ .

Maj nadšenie pre to, čo robíš! A myslí na to, čo chceš aby k Tebe prišlo .

Ja chápem,že potom čo si prežil, inak uvažuješ ako predtým,no smútok prebolí a na teba čaká mnoho pekných zážitkov v živote.

Choď do toho ako spieva Michal David ,že "vlítnem tam "

Nespomínam si presne na text,no M.David má veĺa pekných piesní
napr. aj túto kde spieva,že "jen tak jak se má ,právě tak chtěl bych žít."

Vyhľadaj si niekde tieto piesne a prehraj si ich. UROB TO TERAZ !

Počúvaj slová a melódiu a mysli si,že spieva len pre Teba !

A keď Ti potečú slzy po tvári vtedy budeš cítiť ako máš žiť !

VEĽA ENERGIE, NADŠENIA A ÚSPECHOV TI PRAJEM !
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
rasto1988 Pozri príspevok
Ahojte Ďakujem všetkým za odpovede...

K príspevku čo sa týka toho alkoholu, predtým som nepil...nechutí mi to...možno na neakej oslave len aby som nebol trápny, No teraz večer sadnem k počítaču alebo len tak do kuchyne a každý deň vypijem sedmičku vína.....tvrdé nie...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také..ale už to robím idem do obchodu zoberem si víno...automatika..A to len teraz...len to víno si dávam...potom mám divné stavy, ale aj vtedy ak si nedám...Mám obchod cez deň sa venujem naplno tomu, a všetkému okolo vtedy som OK ale stále mám niečo v podvedomí akokeby, ale ináč je mi fajn, večer keď som sám tak to začne..priznám správam sa ako ............ mám divné myšlienky, prestal som až tak často chodievať von s kamarátmi...A tak... ako keby som to nebol ani "JA" čo sa vždy smial a podobne. Viem, že to niečo značí ale neviem čo....((((
No a sme doma. Môj odhad bol správny! Sú dva druhy alkoholikov,taký čo pijú po krčmách a tzv. domáci pijani,ktorý pijú doma o samote.To sú v prevažnej väčšinou ženy. Dennodenné pitie je tretia fáza jelinkovej stupnice alkoholizmu. Tá stupnica má len štyri fázy!!! Ďalšia vec je bagatelizovanie pitia /...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také, len to víno si dávam /. Začina sa u teba prejavovať depresia/ nezáujem,hladanie výhovoriek,divné myšlienky/.

Moja rada je : Okamžite prestať úplne piť alkohol a navštíviť psychyatričku!!Toto sám nezvládneš,ona Ti pomôže. Dá sa to aj ambulantne,ale začni s tým hňeď! Ned alkoholom nikdy nevyhráš,zničí Ťa!
Prečítaj si tento príspevok hoc aj sto krát,kým nepochopíš čo píšem.A ver mi,ja viem čo píšem!! Držím palce! A ozvi sa!
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

ludex Pozri príspevok
No a sme doma. Môj odhad bol správny! Sú dva druhy alkoholikov,taký čo pijú po krčmách a tzv. domáci pijani,ktorý pijú doma o samote.To sú v prevažnej väčšinou ženy. Dennodenné pitie je tretia fáza jelinkovej stupnice alkoholizmu. Tá stupnica má len štyri fázy!!! Ďalšia vec je bagatelizovanie pitia /...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také, len to víno si dávam /. Začina sa u teba prejavovať depresia/ nezáujem,hladanie výhovoriek,divné myšlienky/.

Moja rada je : Okamžite prestať úplne piť alkohol a navštíviť psychyatričku!!Toto sám nezvládneš,ona Ti pomôže. Dá sa to aj ambulantne,ale začni s tým hňeď! Ned alkoholom nikdy nevyhráš,zničí Ťa!
Prečítaj si tento príspevok hoc aj sto krát,kým nepochopíš čo píšem.A ver mi,ja viem čo píšem!! Držím palce! A ozvi sa!
Možno to je pravda, ale ja to nevidím tak, že som alkoholik..to nie...len som si všimol, že pijem troška a nikdy predtým som nepil...A spovedať sa psychiatričke...ja neviem to mi príde ako mladému také divné akokeby...Neviem...čo ďaľej...zatiaľ ešte stíham všetko potrebné to čo mám robiť cez deň..ale stále mám niečo v mysli...a to ako to napraviť ma privádza len na jednu myšlienku...
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

Pre Wagner:

Ahoj..Ďakujem no nejde mi odpísať cez SS...určite to bude asi najrozumnejšie riešenie čo si mi napísala...No ja nedokážem niekomu do podrobností vyrozprávať celý príbeh čo a ako sa stalo...radšej pôjdem niekam inam..Stále mám všetko v hlave a toho sa nezbavím do konca života, je to celé nanič
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
rasto1988 Pozri príspevok
Možno to je pravda, ale ja to nevidím tak, že som alkoholik..to nie...len som si všimol, že pijem troška a nikdy predtým som nepil...A spovedať sa psychiatričke...ja neviem to mi príde ako mladému také divné akokeby...Neviem...čo ďaľej...zatiaľ ešte stíham všetko potrebné to čo mám robiť cez deň..ale stále mám niečo v mysli...a to ako to napraviť ma privádza len na jednu myšlienku...
Napíšem Ti niečo o sebe. Som abstinujúci alkoholik,liečil som sa vo Velkom Záluží 3 mesiace.Tiež som si myslel,že nie som alkoholik,pil som len pivo.Ale pil som ho každý deň a všetci videli ako idem z kopca,len ja som to nevidel! Došlo to tak ďaleko, že som mal silné depresie a chcel som spáchať samovraždu. Bol som na dne,ale chvála bohu som z toho vonku!Zatial!

Sedmička vína každý deň je vela! ale pre pijana a alkoholika to je nič.
Z mojej strany je to všetko,zvyšok je na Tebe!Tento problém nikto za Teba nevyrieši! Ukázal som Ti cestu a je na Tebe či po nej pôjdeš!

Ale zapamätaj si: " Ešte sa nenarodil človek,ktorý by vyhral nad alkoholom,len východniari si mysleli,že môžu remizovať!"
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

ludex Pozri príspevok
Napíšem Ti niečo o sebe. Som abstinujúci alkoholik,liečil som sa vo Velkom Záluží 3 mesiace.Tiež som si myslel,že nie som alkoholik,pil som len pivo.Ale pil som ho každý deň a všetci videli ako idem z kopca,len ja som to nevidel! Došlo to tak ďaleko, že som mal silné depresie a chcel som spáchať samovraždu. Bol som na dne,ale chvála bohu som z toho vonku!Zatial!

Sedmička vína každý deň je vela! ale pre pijana a alkoholika to je nič.
Z mojej strany je to všetko,zvyšok je na Tebe!Tento problém nikto za Teba nevyrieši! Ukázal som Ti cestu a je na Tebe či po nej pôjdeš!

Ale zapamätaj si: " Ešte sa nenarodil človek,ktorý by vyhral nad alkoholom,len východniari si mysleli,že môžu remizovať!"
Viem, že si ukázal cestu určite tým správnym smerom...Asi sa ňou aj vydám pravdepodobne...Vieš ja sa vždy porovnávam z dedom on pijával strašne veľa..ale strašne...a tvrdé...a nerobím to, čo robieval on...Práve preto nechcem tak skončiť..Lenže ja si to dávam len pre jednu myšlienku ktorú mám v hlave a preto, že chcem vrátiť čas späť a napraviť chyby ktoré som v živote spravil....To ma trápi najviac
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

rasto1988 Pozri príspevok
Viem, že si ukázal cestu určite tým správnym smerom...Asi sa ňou aj vydám pravdepodobne...Vieš ja sa vždy porovnávam z dedom on pijával strašne veľa..ale strašne...a tvrdé...a nerobím to, čo robieval on...Práve preto nechcem tak skončiť..Lenže ja si to dávam len pre jednu myšlienku ktorú mám v hlave a preto, že chcem vrátiť čas späť a napraviť chyby ktoré som v živote spravil....To ma trápi najviac
Ak je to tak,že sa stala nejaká nehoda a ty si mal na nej účasť,tak trochu chápem ako sa cítiš.
Ja som zažil vživote niečo podobné,zavinil som autonehodu,síce pri nej nikto nezomrel,no dodnes mám výčitky z toho...
čo som mohol urobiť a neurobil som..
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

Laco-monter Pozri príspevok
Ak je to tak,že sa stala nejaká nehoda a ty si mal na nej účasť,tak trochu chápem ako sa cítiš.
Ja som zažil vživote niečo podobné,zavinil som autonehodu,síce pri nej nikto nezomrel,no dodnes mám výčitky z toho...
čo som mohol urobiť a neurobil som..
Nie, nie nespôsobil som nehodu a ani nič podobné...V tom prípade by som tu už nebol, ale to, že som sa hádal, bol som hnusný a tak...prečo som veci nerobil úplne ináč...chcem vrátiť čas a všetko zmeniť
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
rasto1988 Pozri príspevok
Viem, že si ukázal cestu určite tým správnym smerom...Asi sa ňou aj vydám pravdepodobne...Vieš ja sa vždy porovnávam z dedom on pijával strašne veľa..ale strašne...a tvrdé...a nerobím to, čo robieval on...Práve preto nechcem tak skončiť..Lenže ja si to dávam len pre jednu myšlienku ktorú mám v hlave a preto, že chcem vrátiť čas späť a napraviť chyby ktoré som v živote spravil....To ma trápi najviac
Nešťastné udalosti sú spúšťačom na cestu do pekla a alkohol je diabol ktorý Ťa tam dovedie! Akoholom ešte nikto nič nevyriešil! Ty máš výhodu,že ešte máš trocha zdravého rozumu a máš výčitky,že piješ a niečo Ti šepká,že nerobíš dobre. Zahoď zábrany a choď psychiatričke,aspoň sa s ňou porozprávaš! To je prvý správny krok,ona Ti už vysvetlí ako ďalej. Nenechaj sa zničiť! Ja hovorím,že doktor lieči telo a psychyater lieči dušu. A tá tvoje je velmi ubolená a potrbuje vyliečiť!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

rasto1988 Pozri príspevok
Nie, nie nespôsobil som nehodu a ani nič podobné...V tom prípade by som tu už nebol, ale to, že som sa hádal, bol som hnusný a tak...prečo som veci nerobil úplne ináč...chcem vrátiť čas a všetko zmeniť
Niečo podobné som pociťoval,keď postupne jeden za druhým mi odišli starí rodičia.
Nič už z tým nenarobíme,čo veĺmi ako by sme chceli .
Lenže sú aj pekné spomienky a tie budú človeka držať.
Toto,čo teraz prežívaš zanechá v Tebe stopy v Tvojej psychike,no za psychiatrom by som nešiel.
Ver tomu,že za nejaký čas sa dostaneš z toho!
A znovu sa naplní príslovie,že čo Ťa nezabilo,to Ťa posilnilo.
Teraz možno tomu nechápeš,no neskor zistíš,že Tvoje vlastné utrpenie,Ťa urobilo citlivejším a vnímavejším,skraátka lepším človekom.
Už ti nebudem viac nič písať . AHOJ.
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

ludex Pozri príspevok
Nešťastné udalosti sú spúšťačom na cestu do pekla a alkohol je diabol ktorý Ťa tam dovedie! Akoholom ešte nikto nič nevyriešil! Ty máš výhodu,že ešte máš trocha zdravého rozumu a máš výčitky,že piješ a niečo Ti šepká,že nerobíš dobre. Zahoď zábrany a choď psychiatričke,aspoň sa s ňou porozprávaš! To je prvý správny krok,ona Ti už vysvetlí ako ďalej. Nenechaj sa zničiť! Ja hovorím,že doktor lieči telo a psychyater lieči dušu. A tá tvoje je velmi ubolená a potrbuje vyliečiť!
DÍK A AJ PôJDEM čO NAJSKôR TOTO MUSí PRESTAť, MUSí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať