Zavrieť

Porady

Prosím pomôžte mi dostať sa z depresie.

Prosím poraďte mi mám 21 rokov a v poslednom čase som bol asi na 3 pohreboch dosť blízkych ľudí.
A tu sa začína problém ja sa cítim neak strašne divne, strašne veľa premýšlam ako spraviť krajší život tu Zemi, aké to bude na druhom svete nikdy som na niečo takéto nemyslel ale teraz stále.......a ešte k tomu aj to, že som si všimol, že v poslednej dobe mám neakú zvýšenú spotrebu alkoholu..nikdy som neak nepil predtým ak tak len veľmi málo...Proste nie som to ja...
Prosím poraďte mi nechcem toto ja robiť ale nedokážem sa toho zbaviť..
Ďakujem
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nerozmýšľal si o zvieratku, napr. o psovi ? Ak sa budeš musieť oňho starať, mať zaňho zodpovednosť, budeš sa aj Ty lepšie "držať". A dá Ti veľa lásky, samozrejme to nenahradí Tvoju stratu, ale nejako treba začať. Mne veľmi pomohlo, keď som prišla o mamku, keď som si pritúlila nášho stredoaz. ovčiaka, on sa na mňa tými chápavými očami pozeral a ja som ho hladkala...
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

JarkaL Pozri príspevok
Nerozmýšľal si o zvieratku, napr. o psovi ? Ak sa budeš musieť oňho starať, mať zaňho zodpovednosť, budeš sa aj Ty lepšie "držať". A dá Ti veľa lásky, samozrejme to nenahradí Tvoju stratu, ale nejako treba začať. Mne veľmi pomohlo, keď som prišla o mamku, keď som si pritúlila nášho stredoaz. ovčiaka, on sa na mňa tými chápavými očami pozeral a ja som ho hladkala...
možno by som si aj niečo také kúpil...ale vieš byývam v paneláku to je prvá nevýhoda..druhá cez týždeň mám dosť veľa vecí na robote a zvieratku by som sa asi nestíhal venovať dostatočne..a nechcem niečo nasilu aby zbytočne trpelo...aj keď ten pohľad milému psíkovy do očí je úplne úžasný....to je pravda...
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
rasto1988 Pozri príspevok
Tak dnes sa Vám chcem všetkým pochváliť...Našiel som si čas na to čo ma naozaj baví, bol som cvičiť, na plavárni...a cestou domov som si kúpil len zmrzlinku...Takže sa snažím všetko zmeniť....
strašne ti fandím...bojuj...dokážeš to...
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

Mgr.Shrek Pozri príspevok
strašne ti fandím...bojuj...dokážeš to...

Ďakujem a budem...
Poslal som Ti SS ale neviem či Ti to došlo....(((
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

rasto1988 Pozri príspevok
Ahoj...presne neviem sa s niekým porozprávať tak ako by som možno chcel. Nechcem robiť zlú náladu veselým ľuďom čo sa pohybujú naookolo mňa...A čo sa týka obchodu..tak nie je taký druh, že by tam chodili stáli zákazníci...aj keď zopár takýchto ľudí poznám..ale nie sú to tí s ktorými by som sa chcel neako rozprávať alebo, že by mi zdvihli náladu ak sa ukážu... Tešil som sa z maličkostí to mi ver a z každej jednej...Lenže teraz ak sa niečo také pritrafí tak sa možno pousmejem a v zápätí mi dojde jak sa môžeš smiať ty debil..a som tam kde som bol aj predtým....
áno, to je taká prvá fáza, že si sám sebe "nadávaš" , prakticky za všetko., ešte sa aj viníš, resp. cítiš zle, keď sa usmeješ.,v tomto pomôže čas, k jednému úsmevu príde druhý, tretí, potom dobrý pocit z cvičenia a tak sa pomaly ten čierny kruh bude meniť na biely., nepodceňuj to a najmä hovor o všetkom, čo ťa trápi.,musíš zo seba dostať von, čo ťa blokuje, už tu niekto radil, že veľmi pomôže, ked si to aj napíšeš a potom kľudne môžeš vymazať, podstatné je to dostať zo seba von., želám ti pekný víkend
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

rasto1988 Pozri príspevok
Tak dnes sa Vám chcem všetkým pochváliť...Našiel som si čas na to čo ma naozaj baví, bol som cvičiť, na plavárni...a cestou domov som si kúpil len zmrzlinku...Takže sa snažím všetko zmeniť....
Paráda, to je to naj čosi mohol urobiť pre seba, to sú tie malé radosti o ktorých som písala., veľmi ti držím palce
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Fajn sa číta, ak tu navzájom súhlasia poraďáci, čo sa v iných témach nezhodli ...
Zrazu sme zahodili za hlavu banality, ktoré nás trápia, ale keď ide do tuhého - treba "hasiť":
- pomôcť skúsenosťou
- poradiť domnienkou
- podpichnúť (príspevky "s červenými bodmi" - aj polená nám hádžu pod nohy - nie vždy máme okolo "vatičku" - aspoň budeme pripravení ...)

Tiež som na PORADE
delonka Pozri príspevok
našla som však vo svojom okolí takého človeka, ktorý rozprával za mňa., bez toho, že by som mu musela povedať veľmi veľa podrobností, myslím, že presne vycítil, čo som v tom momente potrebovala., naviedol ma na cestu späť a úplne jednoduchými radami
... ďakujem aj za seba.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

inajana Pozri príspevok
Fajn sa číta, ak tu navzájom súhlasia poraďáci, čo sa v iných témach nezhodli ...
Zrazu sme zahodili za hlavu banality, ktoré nás trápia, ale keď ide do tuhého - treba "hasiť":
- pomôcť skúsenosťou
- poradiť domnienkou
- podpichnúť (príspevky "s červenými bodmi" - aj polená nám hádžu pod nohy - nie vždy máme okolo "vatičku" - aspoň budeme pripravení ...)

Tiež som na PORADE


... ďakujem aj za seba.
Amen!!! Nech máš čo palcovať. Daj pozor, aby si sa na tých polenách nepotkla.

Zdá sa, že Rastík sa nám v priebehu dvoch dní skoro zázračne vyzdravel. Aké je to všetko jednoduché. Načo sú vôbec psychológovia a psychiatri? Sú úplne zbytoční. Načo sa postihnutí z depresie vyhrabávajú mesiace, roky? Stačí pár uznanlivých slov. A je to.

Bravóoo !!!!!
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

Tak Vás zdravím

Dnešný deň som mal viac-menej počítačový...Len tak som čítal všeličo možné...Poobede som sa bol vonku troška prejsť, povysávať auto a trošku dosť som sa zakecal so susedom z vedľajšej brány,,,Neskôr som sa vybral so známym na kávu teda v mojom prípade čaj do podniku a skončili sme v garáži so snahou opraviť niečo u neho..no zostalo to len u snahy...rozobrať a neposkladať..Teraz ani neviem čo bude dávam si salko a asi sa pôjdem vyspať lebo tento dážď naozaj uspáva...No super, to bol v skratke môj deň..Pochváľte sa mi aj Vy,,,,
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ahoj, Rasťo, tiež sledujem od samého začiatku tvoj smutný príbeh. Je mi strašne ľúto, že v takom mladom veku si musel toľko toho prežiť. Veľa ľudí ti radí dobre a tých si nevšímaj čo sa naťahujú. Je fakt, že čas lieči, to ti už ale písali a tiež je fakt, že uplynulo ešte málo času, aby si sa z toho tak ľahko dostal. Mysli ale aj na to, že sú ľudia čo stratili tiež veľa a bojujú bez alkoholu. Si mladučký, /ja mám staršieho syna, tiež to nemá ružové, ale je abstinent/ život je pred tebou a určite si nájdeš ešte svoju lásku, aj keď teraz to ešte nepripúšťaš. Máš pravdu, vyrozprávaj sa na PORADE, určite ti to pomôže. Sú tu skvelí, ochotní ľudia. Niekedy je to ľahšie, ako sa dívať priamo do očí psychológovi. Alebo rob jedno aj druhé. Píš,píš,píš len nech ti to pomôže. Zamestnaj sa každý deň niečím, čo ťa zaujme, len na alkohol zabudni. Mysli pozitívne! Prajem ti všetko dobré a držím ti palce.
0 0
rasto1988 rasto1988

rasto1988 je offline (nepripojený) rasto1988

Valčake Pozri príspevok
Ahoj, Rasťo, tiež sledujem od samého začiatku tvoj smutný príbeh. Je mi strašne ľúto, že v takom mladom veku si musel toľko toho prežiť. Veľa ľudí ti radí dobre a tých si nevšímaj čo sa naťahujú. Je fakt, že čas lieči, to ti už ale písali a tiež je fakt, že uplynulo ešte málo času, aby si sa z toho tak ľahko dostal. Mysli ale aj na to, že sú ľudia čo stratili tiež veľa a bojujú bez alkoholu. Si mladučký, /ja mám staršieho syna, tiež to nemá ružové, ale je abstinent/ život je pred tebou a určite si nájdeš ešte svoju lásku, aj keď teraz to ešte nepripúšťaš. Máš pravdu, vyrozprávaj sa na PORADE, určite ti to pomôže. Sú tu skvelí, ochotní ľudia. Niekedy je to ľahšie, ako sa dívať priamo do očí psychológovi. Alebo rob jedno aj druhé. Píš,píš,píš len nech ti to pomôže. Zamestnaj sa každý deň niečím, čo ťa zaujme, len na alkohol zabudni. Mysli pozitívne! Prajem ti všetko dobré a držím ti palce.
Je to tak ako píšeš, že sú tu úžasní ľudia s ktorými sa dá super pokecať...Je pravda, že alkohol je nanič neviem prečo som vlastne začal...teda už som 3 dni si nedal to víno...Som rád, že mám ešte zdravý rozum a viem, že to je problém preto ma to trápi lebo by som nechcel skončiť tak ako som niektorých ľudí videl...Je to hrozný pohľad..Snažím sa aj postupne robievať to čo som robieval a čo ma baví a tiež je pravda, že odkedy si tu píšem s viacerými ľuďmi po večeroch tak mám vyplnený čas a myšlienky niekde úplne inde...Ďakujem aj Tebe, že si sa ozval...
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

predom chcem povedat ze nie som ziaden psycholog ani psychiater ale mam zopar skusenosti vlastnych aj inych pokial ide o depresiu ... dalsia vec co musim napisat je ze necital som cele vlakno a teda niektore veci mozno budem opakovat. Takze v prvom rade ak sa teda nejedna o nejaku endogennu depresiu rozhodne nebrat antidepresiva ziadneho druhu. Za prve ich ucinok je podla mna je velmi neuspokojivy a za druhe nikto poriadne neviem ako funguju a kolko systemov v tele skutocne zasahuju ... ak vam niekto bude tvrdit ze su bezpecne tak klame studoval som ich od svojich 14 rokov takze co to o nich a ich predpokladanych mechanizmoch ucinku viem ... nebrat ani utlmovaky blokujuce dopaminove receptory alebo lieky proti uzkozti ani na spanie vsetko je to jedno velke svinstvo. Moje odporucania:
1. emocie ma kazdy a velmi tazko sa kontroluju lepsie povedane jedine ako ich mozete kontrolovat je prostrednictvom toho ako myslite ... len vy a nikto iny ste zodpovedny za kazdu myslienku ktoru mate v hlave ... nieco take ak premyslate nad niecim depresivnym a tvrdite ze za to nemozete je to iste ako keby ste zacali drepovat a tvrdili ze to vase nohy robia za vas... prostrednictvom myslenia mozete oslabit negativne emocie ... ak neviete mysliet na nieco pekne tak radsej nemyslite vobec ... dobra vec na otupenia myslenia je napr upratovanie alebo cvicenie alebo tancovanie proste fyzicka aktivita pripadne vhodna psychicka aktivita ktora zamestna vasu hlavu.
2. zdravo sa stravujte hlavne vela surovej stavy. Nepotrebujete sulementy len sa snazte zdravo stravovat a prilis sa neprejedat ... organizmus sa citi najlepsie ak je vydaj energie a jej prijem aspon v ako takej rovnovahe
3. spominana fyzicka aktivita - hocake cvicenie je lepsie ako ziadne
4. pozor na suplementy a lieky co jete ... hoc ktory z nich moze u jednotlivca posobit individualne ... napr ja som maval depresie zo sibirskeho zensena a s dimetiaminoethanolu co sa predava ako bezny suplement a prirodzene sa nachadza v niektorych druhoch ryb ... vysadte vsetko co len mozete (pokial beriete inzulin tak ten radsej ee
5. ak sa sprchujete tak na konci sprchy si dajte komplet ladovu sprchu aspon jednu minutu - mozno to znie trapne a neoriginalne ale rozhodne to zlepsi aspon docasne vasu naladu a nabudi organizmus mimo to nehovorim o zlepseni imunitneho systemu
6. travte co najviac casu s priatelmi (ak tam ovsem nejaki su pretoze vela ludi je depresivnych hlavne kvoli samote a kvoli depresii si tazko hladaju kamaratov takze sa tocia v bludnom kruhu).
7. nebojte sa depresie kazdy z nas ju sem tam ma niekto vacsiu a niekto mensiu ale mozete sa stavit ze aj tie najsilnejsie alfasamce sa vedia zlozit jak domcek z karat

ospravedlnujem sa za chyby ale pisal som to v strasnom zhone
Naposledy upravil Genesis.SVK : 23.02.10 at 07:26
0 0
tomim7 tomim7

tomim7 je offline (nepripojený) tomim7

Najepšie bude ak na to nebudeš myslieť nejak príliš a proste musíš sa s toho dostať ver mi Ako skus sa nejak momentalne nezamýšľať tak nad všetkým a skús a nepi...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať