Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na dobu určitú

Dobrý deň. Som zamestnaná a v pracovnej zmluve mám uvedený pracovný pomer na zastupovanie počas materskej dovolenky - to znamená na dobu určitú. Keď chcem dať výpoveď, môžem ju dať zo dňa na deň a bez udania dôvodu alebo ako mám postupovať? Ďakujem.
Usporiadat
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Ďakujem za pomoc. Myslela som si, že je to tak, len v zákone to tak nikde nie je podchytene... Potrebovala som si to niekym podporiť.
Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mirkoooo Pozri príspevok
Ďakujem za pomoc. Myslela som si, že je to tak, len v zákone to tak nikde nie je podchytene... Potrebovala som si to niekym podporiť.
Ďakujem
Ako napísala terezamaria, PP skončí 31.12.2011. Výpoveď síce je platná, ale je mu na prd, pretože PP skončí na základe právnej skutočnosti, ktorá nastane skôr - a v tomto prípade nastane skôr uplynutie doby určitej. Keby podal výpoveď o 2 mesiace skôr, tak koniec výpovednej doby by nastal skôr, preto by sa PP skončil na základe výpovede.

Keby ste napr. uzatvorili obojstrannú dohodu o skončení PP k 30.11.2011, tak by PP skončil na základe tejto dohody, lebo to je najskorší dátum právnej skutočnosti. Takže vždy treba posúdiť to, čo nastane skôr.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať