Zavrieť

Porady

Ytong 375 a preklady...

Som kto som...
Ahojte.

Chcem sa Vás opýtať na Vaše skúsenosti ohľadne Y-tong-u a ich prekladov. Jedná sa mi o to, že na jar začínam stavať z Y-tong Lambda 375mm (obvodové murivo) a zaujíma ma vec ohľadne prekladov, a teda, chcel by som použiť Y-tong preklady o hrúbke 375mm.

Je to správne riešenie, čo sa týka možného vzniku už niekoľkokrát rozoberaných tepelných mostov?, alebo mám riešiť preklad nejakým iným spôsobom, resp. menšej hrúbky a doplniť zbytkovú hrúbku EPS, a ak tá druhá možnosť,tak akú hrúbku prekladu a akú EPS ?

Ďakujem
Usporiadat
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

Laco-monter Pozri príspevok
Ako to,že výšku miestnosti neriešime ???

Veď sa pýtaš,či dať ponad preklad ešte jeden rad kvadrov .

Ak je ďalší rad kvadrov potrebný aby si sa dostal zo stropom do určitej výšky tak ho tam daj.
otazka znela: Moze ist nad preklad rovno veniec, alebo je potrebne dat este jeden rad tvarnic ? ...nechcel vediet ci sa to ma davat koly vyske stropu,ale ci je to techn. mozne dat priamo na preklad veniec.....aj mna by to zaujimalo
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

tiger111 Pozri príspevok
otazka znela: Moze ist nad preklad rovno veniec, alebo je potrebne dat este jeden rad tvarnic ? ...nechcel vediet ci sa to ma davat koly vyske stropu,ale ci je to techn. mozne dat priamo na preklad veniec.....aj mna by to zaujimalo
A prečo by nemohol ?

Dokonca by som povedal,že najlepšie by bolo odliať preklad spolu z vencom.

Hmotnosť sa rozkladá do muriva , nie ?
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Presne o tuto odpoved mi islo... Aj ked nie uplne. Preklad nechcem salovat a zalievat betonom, preklad chcem dat prefabrikat.

Teda moze ist prefabrikat preklad a na to potom rovno veniec ? Moze to tak byt ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Majky11 Pozri príspevok
Presne o tuto odpoved mi islo... Aj ked nie uplne. Preklad nechcem salovat a zalievat betonom, preklad chcem dat prefabrikat.

Teda moze ist prefabrikat preklad a na to potom rovno veniec ? Moze to tak byt ?
Ano.Dokonca je to asi najčastejší postup.
0 0
dan501 dan501

dan501 je offline (nepripojený) dan501

Ja som dal 9 prekladov ytong 375 (aj 2.5m) za 1 hodinu, stacili dvaja chlapi a jedno UNC. Horsie to uz bolo na poschodi tam sme to robili rucne za pomoci lesenia a tehal a stirom chlapom nam dva preklady trvali asi 1 hodinu.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať