Zavrieť

Porady

Opatrovateľka

Ospravedlňujem sa ak som zadala zle tému, ale nemám sa na koho obrátiť, minulý rok som pracovala ako opatrovateľka v Rakúsku, neviem si rady s daňovým priznaním, bola som aj na DU sa informovať, ale neochotne ma odbili. Tak prosím o radu Vás. Aj som to skúsila počítať, len neviem či správne.

Príjem 9000,- EUR
Výdavky 40% 3600,- EUR
Poistné 1720,28 EUR

Základ 3679,72 EUR
Nezdnan.časť 4025,70 EUR
Daň 0

Je to tak správne?
Ak nie,prosím usmerníte ma? Prišla som len na týždeň, zajtra odchádzam a nemám sa na koho obrátiť.
Ďakujem Vám za pomoc
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
mirkab14 Pozri príspevok
Malinká otázočka: stravné v Rakúsku na rok 2010 za 1 deň je 6,54€?
Áno, je to suma 6,54€/deň.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

A ešte jedna otázka: opatrovateľka mi doniesla príjem za opatrovanie v Rakúsku, pripočítam k tomu stravné: 6,54€/deň a aj cestovné?Min.rok mi ho napísala, tento rok ho neuviedla, tak neviem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
mirkab14 Pozri príspevok
A ešte jedna otázka: opatrovateľka mi doniesla príjem za opatrovanie v Rakúsku, pripočítam k tomu stravné: 6,54€/deň a aj cestovné?Min.rok mi ho napísala, tento rok ho neuviedla, tak neviem.
Niektoré to majú už započítané vo faktúre, niektoré si ho pripočítavajú....
Neviem posúdiť čo dodala opatrovateľka, keď to nevidím.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Helena111 Pozri príspevok
Prajem pekný deň. Chcela by som sa uistiť, či mám správne vyplnené DP v AT. Ak mi viete niekto pomôcť.
Príjmy za rok 2010 Brutto(plat, cesta, poist., stravné) 14.837,58
Poistka plus WKO-Grundumlaga 1.777,48
Paušál 12% 1.780,51
Paušál 13% 1.466,35
Do Beilage zur E1:
3.
r.9040 14.837,58
r.Summe der Erträge/Betriebseinnahmen 14.837,58
r.9225 1.777,48
r.9230 1.780,51
r.Summe der Aufwendungen/Betriebsausgaben 3.557,99
r.Gewinn/Verlust 11.279,59
4.
r.Gewinn/Verlust nach Vornahme der obigen Korrekturen 11.279,59
r.9221 1.466,35
r. Steuerlicher Gewinn/Verlust 9.813,24

A tých 9.813,24 som dala do E1 do 7a, r.330 a do riadku Gesamtbetrag der Einkunfte (na strane 5, úplne na spodku)
Ďakujem vám vopred.
Pozrela som Ti to, všetko je ok ale chýba mi tlačivo U1.
0 0
Helena111 Helena111

Helena111 je offline (nepripojený) Helena111

mysimis Pozri príspevok
Pozrela som Ti to, všetko je ok ale chýba mi tlačivo U1.
Ďakujem veľmi pekne. Tlačivo U1?To nepoznám, neprišlo mi to poštou...čo je to?je to povinné? ďakujem ešte raz...
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Netýka sa U 1 plátcov dane z obratu ? Ešte k tomu Grundfreibetragu- v tlačive DP je dôležité vyplniť kolonku, že sa ho- kvôli akceptovaniu vyššieho vymeriavacieho základu - vzdávaš, inak je jedno či ho vyplníš alebo nie, ak ho chceš uplatniť, dopĺňa ho automaticky FA, máme už tohoročné rozhodnutia a tie tento postup, ktorý avizovalo aj BMF, potvrdzujú.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Prosím Vás, počet mesiacov pod tabuľkou 1 mám dať aký, keď opatrovateľka tri mesiace pracovala na rakúsku živnosť a od apríla na slovenskú živnosť?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

údaj je pre slovenskú SP, teda uvedieš počet mesiacov slovenskej živnosti
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Uvádza sa celkový počet mesiacov, živnosti - teda 12.
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

V téme Živnosť v Rakúsku je uvedená odpoveď p. Navrátilovej zo SP na túto tému.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Zdenka 0705 Pozri príspevok
údaj je pre slovenskú SP, teda uvedieš počet mesiacov slovenskej živnosti
xeva Pozri príspevok
Uvádza sa celkový počet mesiacov, živnosti - teda 12.
no, čo si vybrať?

xeva Pozri príspevok
V téme Živnosť v Rakúsku je uvedená odpoveď p. Navrátilovej zo SP na túto tému.
idem to kuknúť...
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

xeva Pozri príspevok
V téme Živnosť v Rakúsku je uvedená odpoveď p. Navrátilovej zo SP na túto tému.
a v ktorej porade sa to nachádza, nenašla som to...
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Opatrovateľka v Rakúsku na živnosť
0 0
Helena111 Helena111

Helena111 je offline (nepripojený) Helena111

xeva Pozri príspevok
Netýka sa U 1 plátcov dane z obratu ? Ešte k tomu Grundfreibetragu- v tlačive DP je dôležité vyplniť kolonku, že sa ho- kvôli akceptovaniu vyššieho vymeriavacieho základu - vzdávaš, inak je jedno či ho vyplníš alebo nie, ak ho chceš uplatniť, dopĺňa ho automaticky FA, máme už tohoročné rozhodnutia a tie tento postup, ktorý avizovalo aj BMF, potvrdzujú.
Kôli čomu je lepšie sa ho vzdať (Grundfreibetrag)? Má to nejaké výhody? Ja vidím len tú, že by mi vzrástli odvody a platila by som už aj daň. Základ by mi totiž presiahol 11.000,00 Eur. Alebo sa na to zle dívam? Poraďte mi prosím..a aj ohľadom toho U1 tlačiva... Ďakujem...
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Dívaš sa na to správne. Ale sú opatrovateľky, alebo ľudia z agentúr so živnosťou opatrovateľky, ktorým na celé odvody prispieva rodina alebo si ich inkasujú z réžie agentúry. A vysoké odvody znamenajú vyšší dôchodok. Čo sa týka tlačiva U1 vypĺňajú ho len tie, ktoré majú na to obrat - príjem nad 30 000 ročne, v Rakúsku platí : Kleinunternehmer sind unecht umsatzsteuerbefreit. To znamená , že : Sie müssen von den Einnahmen keine Umsatzsteuer an das Finanzamt bezahlen (= keine Umsatzsteuer in Ausgangsrechnungen)
Andererseits dürfen sie von den Ausgaben keine Vorsteuer abziehen (= kein Vorsteuerabzug von Eingangsrechnungen).
Kleinunternehmer sind Unternehmer, die Wohnsitz oder Sitz in Österreich haben und die Umsatzgrenze von € 30.000,-- jährlich nicht überschreiten.
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Môže sa stať, že tlačivo dostanete v zásielke z FA s ostatnými tlačivami, ak ste sa pri vypĺňaní tlačiva na registráciu na FA na daň z obratu omylom zaregistrovala, alebo ste uviedla vysoké predpokladané príjmy.
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Pozrela som si príspevky vyššie, ohľadne U1 písala mysimis, možno by mohla doplniť, prečo a u koho ho ku DP v Rakúsku prikladá. Viem o povinnosti registrácie na túto daň zahraničných podnikateľov v rámci Únie, ale u opatrovateliek v Rakúsku sa uplatňuje postup "Kleinunternehmer".
0 0
Helena111 Helena111

Helena111 je offline (nepripojený) Helena111

xeva Pozri príspevok
Dívaš sa na to správne. Ale sú opatrovateľky, alebo ľudia z agentúr so živnosťou opatrovateľky, ktorým na celé odvody prispieva rodina alebo si ich inkasujú z réžie agentúry. A vysoké odvody znamenajú vyšší dôchodok. Čo sa týka tlačiva U1 vypĺňajú ho len tie, ktoré majú na to obrat - príjem nad 30 000 ročne, v Rakúsku platí : Kleinunternehmer sind unecht umsatzsteuerbefreit. To znamená , že : Sie müssen von den Einnahmen keine Umsatzsteuer an das Finanzamt bezahlen (= keine Umsatzsteuer in Ausgangsrechnungen)
Andererseits dürfen sie von den Ausgaben keine Vorsteuer abziehen (= kein Vorsteuerabzug von Eingangsrechnungen).
Kleinunternehmer sind Unternehmer, die Wohnsitz oder Sitz in Österreich haben und die Umsatzgrenze von € 30.000,-- jährlich nicht überschreiten.
Rozumiem...Ďakujem...taký obrat mne určite nehrozí To s tým dôchodkom mi je jasné... Ďakujem Vám...
0 0
ketring ketring

ketring je offline (nepripojený) ketring

Dobrý deň!
Prosím o info čo sa týka DP opatrovateliek pracujúcich v Rakúsku pre zdaňovacie obdobie 2011.
Zostáva základ dane 11.000 EUR do ktorého sa daňové priznanie v Rakúsku podávať nemusí?
Sadzba stravného na deň zostáva 6,54 EUR?
Čo sa týka paušálnych výdavkov v Rakúskom daňovom priznaní a postupu výpočtu základu dane zostávajú paušálne výdavky (12% - odvody)- 13% paušálne výdavky?
Vopred ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

za rok 2011 - pri neobmedzenej daňovej povinnosti je výška nezdaniteľného príjmu v Rakúsku vo výške 11.000€ (platí od r.2009)
V Rakúsku musí podať daňové priznanie každá osoba s neobmedzenou, ale aj s obmedzenou daňovou povinnosťou a to vtedy ak:


  • je na podanie vyzvaná príslušným finančným úradom (§ 42 Abs. 1 Z 1 EStG 1988), t.z. keď je jej poštou doručená výzva, alebo sú jej poštou doručené daňové formuláre.
  • v prípade dosiahnutých príjmov, ktoré automaticky podliehajú zdaneniu (§ 42 Abs. 1 Z 2 EStG 1988)
  • v prípade, ak čistý príjem je vyšší ako 11.000€ pri neobmedzenej daňovej povinnosti (§ 42 Abs. 1 Z 3 EStG).
  • v prípade súbehu príjmov zo závislej a nezávislej činnosti
  • v prípade príjmov zo závislej činnosti a iných príjmov vyšších ako 730eur, ak je celkový príjem vyšší ako 12.000eur
  • v prípade, ak už bolo daňovníkovi pridelené daňové číslo
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať