Zavrieť

Porady

Domáci chlieb

Podelím sa s Vami s receptom na pečený domáci chlieb, ktorý som dnes u kamarátky skúšala a veľmi mi chutil.

1 kg chlebovej múky / ak nie je môže byť aj hladká /
10 dkg grahamovej múky
droždie 1 aj 1/4 kocky
1 čaj.lyžička sody bicarbóny
3 uvarené zemiaky /stredné - postrúhať /
2 PL octu
1 PL kmínu
1 PL soli
Postup : z 1 dcl vody a 1 PL cukru urobíme z droždia kvások.Zo všetkých surovín pripravíme husté cesto. Vo vandlíku ho miesime asi 20.minút. Necháme ho kysnúť asi 3/4 hod. Opäť ho na doske pregúľame a urobíme bochník na vymastený a hr.múkou vysypaný pekáč.Cesto na husto popicháme ihlicou a necháme ho opäť trošku podkysnúť.El.trúbu si dáme vyhriať na 210 °C bochník potrieme čistou vodou a dáme piecť. Keď je povrch trošku začervenalý stiahneme teplotu na 160°C a necháme dopiecť. Keď chlebík vytiahneme potrieme vodou. Môžem Vám povedať že je výborný !!!!!
Usporiadat
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Bambit
Viktória to máte doma/ myslím tú domácu pekáreň /ten elktrický stroj na pečenie chleba ? My sme ho kúpili asi pred 2 rokmi ale asi nemám dobrý recept , pretože nám chleba z neho nechutí.Robila som ho len podľa receptov, ktoré boli k tomu priložené.Na stroji je ovládací panel všetko si podľa papiera nastavím ako treba, do múky sú napísané len sušené kvasnice, a spustím ho . Dlho sa to robí, pretože tam sa cesto musí vykvasiť, premiešať aj upiecť.Výsledok je mizerný. Ak máš prosím Ťa dobrý recept na chleba v elektr.pekárničke pošli mi ho aj s postupom. Ďakujem veľmi pekne.
My sme na to presne tak. Našla som aj české stránky aj s radami a stále sa mi nedarí piecť - ale len celozrné. Biele chleby a vianočky sú super.
Doniesli nám známi z Nemecka hotové zmesi na chlieb, kde sa pridáva iba voda a tie sa vždy podarili. Niečo podobné som videla v Bille a v Lidli, len sú tam dosť drahé - okolo 80-90 Sk.
Najradšej by som suroviny pridávala sama.
Aj ja budem rada, ak niekto napíše overené recepty.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

viktoria
Ja mam pekáreň ETA Siesta. Mojím osvedčeným receptom na celozrnný chlieb je nasledovný:

500ml vody,
5 PL olivového oleja resp. 35 g masla
1 ČL soly
1 1/2 ČL kryštálového cukru
800 g múky - zmes
Zmes múky pripravým nasledovne: 360 g pšeničnej celozrnnej muky, pšeničné otruby (cca 2 PL), pšeničné klíčky (cca 1PL), ľanové semienká, sezamové semienka (môžu byť aj slnečnicové semienká, sojové vločky a iné.), zvyšok hladká múka. Na dochutenie ešte pridám trochu provensálskeho korenia (max. 1 ČL).
1 sušené droždie Dr. Oetker
Program 5 - celozrnný chlieb.
Včera som upiekla Tvoj chlebik a je fakt super - konečne sa mi podaril aj celozrný chlieb. Manžel bol schopný zjesť ho aj celý a ešte teplý.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Tana74
Včera som upiekla Tvoj chlebik a je fakt super - konečne sa mi podaril aj celozrný chlieb. Manžel bol schopný zjesť ho aj celý a ešte teplý.
super , stredok ti nespadol? Mne občas sa to stane, ale len vtedy ak začnem experimentovať s múkou.
0 0
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

Blcha prosím ťa, keď to dávaš časovať, tie hnetacie háky z toho potom asi nevyberáš že? Študovala som totiť stránku o domácich pekárničkách a tam popisovali, že to treba vybrať ak nechceme mať v chlebe diery. Ale to sa mi príliš nezlučuje s predsavou, že si to načasujem, sladko spinkám a ráno mám upečený chlebík. Napíš prosím ťa ako to robíš. Vopred vďaka.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Inuška
Blcha prosím ťa, keď to dávaš časovať, tie hnetacie háky z toho potom asi nevyberáš že? Študovala som totiť stránku o domácich pekárničkách a tam popisovali, že to treba vybrať ak nechceme mať v chlebe diery. Ale to sa mi príliš nezlučuje s predsavou, že si to načasujem, sladko spinkám a ráno mám upečený chlebík. Napíš prosím ťa ako to robíš. Vopred vďaka.
Ja tie háky nikdy nevyberám počas pečenia, mne tie dierky nevadia.
0 0
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

Vyzerá to veľmi lákavo. Prepáč moje hlúpe otázky, ale neviem si to celkom predstaviť. Ty tam dáš všetky tie suroviny večer, nastavíš časovanie a ráno máš z toho teplý chlebík? To snáď ani nie je možné. Lebo ak áno, tak si tú pekárničku švihám kúpiť
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Inuška
Vyzerá to veľmi lákavo. Prepáč moje hlúpe otázky, ale neviem si to celkom predstaviť. Ty tam dáš všetky tie suroviny večer, nastavíš časovanie a ráno máš z toho teplý chlebík? To snáď ani nie je možné. Lebo ak áno, tak si tú pekárničku švihám kúpiť

Tak toto by aj mňa zaujímalo
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Inuška
Vyzerá to veľmi lákavo. Prepáč moje hlúpe otázky, ale neviem si to celkom predstaviť. Ty tam dáš všetky tie suroviny večer, nastavíš časovanie a ráno máš z toho teplý chlebík? To snáď ani nie je možné. Lebo ak áno, tak si tú pekárničku švihám kúpiť
Presne tak.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

viktoria
super , stredok ti nespadol? Mne občas sa to stane, ale len vtedy ak začnem experimentovať s múkou.
Spadol iba minimálne, možno aj preto, že som mala iné droždie a nevedela som, koľko ho mám dať. Predtým, keď som piekla, vždy mi spadol stredok a to poriadne. Ja som chcela piecť iba z celozrných múk a to sa mi nedarilo.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Inuška
Blcha prosím ťa, keď to dávaš časovať, tie hnetacie háky z toho potom asi nevyberáš že? Študovala som totiť stránku o domácich pekárničkách a tam popisovali, že to treba vybrať ak nechceme mať v chlebe diery. Ale to sa mi príliš nezlučuje s predsavou, že si to načasujem, sladko spinkám a ráno mám upečený chlebík. Napíš prosím ťa ako to robíš. Vopred vďaka.
Ja tie háky vyberám vždy, keď ho pečiem cez deň a keď to stihnem. Lepšie sa mi potom upečený chlieb vyberie. Diery v chlebe vôbec nevadia, dôležité je, aký je chuťovo.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Ak by ste mali záujem na banánovo-čokoládovú vianočku, môžem Vám napísať recept. Manžel sa jej nevie dojesť.

Máte ešte niekto nejaké osvedčené recepty do pekárne?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Tana74
Ak by ste mali záujem na banánovo-čokoládovú vianočku, môžem Vám napísať recept. Manžel sa jej nevie dojesť.

Máte ešte niekto nejaké osvedčené recepty do pekárne?
Jupi, sem s tým receptom. Nech sa aj my namlsáme. Vďaka.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Da sa ten chlieb piecť aj v normálnej rúre? ... nemám ten domáci pečúci stroj na chleba ))) ak áno na kolko? :-)
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Banánová vianočka (bábovka) s čokoládovými kúskami

1/2 hrnčeka mlieka (1 hrnček = 250ml.)
1/2 hrnčeka rozmačkaných veľmi zrelých banánov
1 veľké vajce
1 lyžica masla alebo margarínu
1 lyžička soli
3 hrnčeky hladkej múky
1/3 hrnčeka nasekaných (nalámaných) čokoládových kúskov
2 lyžičky súšeného droždia

V našej pekárni je to číslo programu 6 - bábovka. Treba to dávať do pekárne v takom poradí, ako je to napísané.

Ak by ste ju chceli sladšiu, treba pridať cukor - my ho tam nedávame, natierame si ju džemom alebo niečim sladkým.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Predpokladám, že tá vianočka by sa mohla dať upiecť aj v normálnej rúre, no v každom prípade to aspoň skúsim a uvidíme či treba alebo nie kupovať nového pomocníka do kuchyne
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

beatap
Predpokladám, že tá vianočka by sa mohla dať upiecť aj v normálnej rúre, no v každom prípade to aspoň skúsim a uvidíme či treba alebo nie kupovať nového pomocníka do kuchyne
Ja som to v rúre neskúšala, ale asi by to nemal byť problém.

Keď manžel doniesol domov pekáreň, tiež som nebola veľmi nadšená a dosť dlho sa z nej po začiatočných neúspechoch utieral iba prach.
Máme obdobia, keď previdelne pečieme a obdobia keď nás to ani nenapadne, alebo chceme aj niečo iné.
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Tana 74, keď tam dáš ten program 6 na bábovku tak Ti to aj vymiesi aj upečie všetko len na tom programe 6 ? My na tom programe 6 máme miesenie cesta, robilo sa to 1,30 hod. a skončilo. Bolo to len vymiešané. Na pečenie si musíš opäť zvoliť iný program ? Pečenie máme na 10, takže som to musela opäť naprogramovať na 10. Ja som si myslela, že na tom jednom programe sa mi urobí všetko, alebo snáď sa to dá naraz nejako naprogramovať ?
0 0
hanulla hanulla

hanulla je offline (nepripojený) hanulla

žena plná energie
caute babky pekárky . náhodou som zabrdla do tejto temi. No paráda tie pekárne. Pred niekolkýmí rokmi /na materskej a ked boli deti malé/ som piekavala chleba doma v plyn. trube. Raz som ho upiekla /so zemiakmi - 2 kg/ a potom som ho piekla dalsich 5 rokov. Potom som už omietla ho piecť kvoli mieseniu.

No toto je paráda. nahádzete vsetko dokopy a same to vymieša upečie.

Len by som potrebovala vase skusenosti - ktorá piecka je najlepšia ked uz do toho investujem - najlepšie taka čo spraví vsetko od začiatku do konca.

tak poradte ktra značka je najepšia. Zatiaľ pa
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Bambit
Tana 74, keď tam dáš ten program 6 na bábovku tak Ti to aj vymiesi aj upečie všetko len na tom programe 6 ? My na tom programe 6 máme miesenie cesta, robilo sa to 1,30 hod. a skončilo. Bolo to len vymiešané. Na pečenie si musíš opäť zvoliť iný program ? Pečenie máme na 10, takže som to musela opäť naprogramovať na 10. Ja som si myslela, že na tom jednom programe sa mi urobí všetko, alebo snáď sa to dá naraz nejako naprogramovať ?
V našej pekárni sú jednotlivé programy očíslované aj pomenované. Ja ak si dám program č. 6, ktorý má "názov" bábovka, všetko mi kompletne urobí a ja vyberiem až upečenú vianočku.

Ja som tam preto napísala že v našej pekárni je to program č. 6 - bábovka, aby si mohlol každý vybrať podľa typu svojej pekárne. My tam máme viacero programov, ktoré urobia všetko od začiatku až po upečenie a na rôzne druhy pečiva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať