Zavrieť

Porady

Domáci chlieb

Podelím sa s Vami s receptom na pečený domáci chlieb, ktorý som dnes u kamarátky skúšala a veľmi mi chutil.

1 kg chlebovej múky / ak nie je môže byť aj hladká /
10 dkg grahamovej múky
droždie 1 aj 1/4 kocky
1 čaj.lyžička sody bicarbóny
3 uvarené zemiaky /stredné - postrúhať /
2 PL octu
1 PL kmínu
1 PL soli
Postup : z 1 dcl vody a 1 PL cukru urobíme z droždia kvások.Zo všetkých surovín pripravíme husté cesto. Vo vandlíku ho miesime asi 20.minút. Necháme ho kysnúť asi 3/4 hod. Opäť ho na doske pregúľame a urobíme bochník na vymastený a hr.múkou vysypaný pekáč.Cesto na husto popicháme ihlicou a necháme ho opäť trošku podkysnúť.El.trúbu si dáme vyhriať na 210 °C bochník potrieme čistou vodou a dáme piecť. Keď je povrch trošku začervenalý stiahneme teplotu na 160°C a necháme dopiecť. Keď chlebík vytiahneme potrieme vodou. Môžem Vám povedať že je výborný !!!!!
Usporiadat
MIS MIS

MIS je offline (nepripojený) MIS

janasv
Kmin, alebo rasca, vzdy su to ti isti chrobacikovia v chlebe... Ozaj, nema niekto recept na pita chlieb - chlebove placky, ktore sa daju plnit? Raz to hovoril v telke Jamie Olivier - Sefkuchar bez capice /ci ako sa ten anglican vola/ ale nestihla som si to zapisat. Vopred vrela vdaka :p.
Hrabem sa v príspevkoch a našla som tento. Mám doma jeden recept na pita bread. Predávala som ho v Anglicku v rýchlom občerstvení a strasne mi chutil. Zajtra ho sem napíšem, ale sama som ho este neskúšala. Ani neviem prečo.

A bývala som u Indov a Pakistancov a tí robili niečo, čo sa volala "čepaty" (neviem to napísať). Vraveli, že je to len soľ, múka a voda a piekli to na platni. Múka vyzerala zmiešaná hladká a grahamová. To jedli ku všetkému, alebo do toho balili mäso.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Hura, hura:p!!!!

Minule davali v telke indicky chlieb NAN alebo Tamburi/y? - vlastne chlebove placky, tak pridavam aj tie:

1 kg polohr.muky
2 caj.lyz. prasku do peciva
2 -"- cukru
2 -"- oleja
1 -"- soli
2,5 dcl mlieka
2 vajcia
voda podla potreby, ak je huste, alebo muku, ak je riedke

Vsetko zmiesat spolu, cesto vymiestit, urobit buchticky a z nich ponatahovat dokruhu lokse. Tie piekli v specialnej rozhorucenej peci tak, ze ich dali na steny pece. Ale ja si myslim, ze by sa to dalo aj do zohriatej rury na teply plech a ked sa urobia na ceste bublinky a tie zdnednu, je to hotove.
zmurk2.gif  
0 0
Krajčovičová Krajčovičová

Krajčovičová je offline (nepripojený) Krajčovičová

Pridávam sa k diskusii a posielam adresu www.mlyn-korunka.cz je tu recept na chlieb
a ponuka špeciálnych múk na výrobu chleba aj pre domáce pekárne. cena cca 12,60 Kč
posielajú aj malospotrebiteľom.

Tiež sa pohrávam s kúpu domácej pekárne, a preto som hľadala recepty a aj pekárničky. Tak som našla túto stránku a aj tie ktoré boli v iných príspevkoch
. Dúfam, že Vám to pomôže. Skúšala som tento recept a chleba som piekla v plynovej rúre. Podaril sa.
Veľa úspechov v pečení.
M.K.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Pre tie neveriace povrdzujem, že skutočne je to tak ako som napísala vyššie. Často prídem z roboty tak neskoro domov, že v našom obchode (ak je ešte otvorený) už chlieb nemajú a tak nalejem do svojej pekárne vodu, nasypem hotovú zmes, štuknem hodinky a ŠTART a idem v pohode spať. Ráno vyberieme chlieb a zjeme ho takmer vždy do poslednej omrvinky. Háky sa v pohode pečú tiež, kto by kvôli tomu vstával? V chlebe je potom síce dierka, ale zatiaľ nikomu nevadila.
Ja som už taký pečiaci magor, že keď som bola v Belgicku, objavila som tam zmes na chlieb. Všetci si niesli domov 2 kg belgických praliniek a ja 2 kg múky.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

pridávam recept z markízy:


Voňavý chlieb

Suroviny: 500 g hladkej múky, 500 g hrubej múky, 30 g kvasníc (čerstvé), 30 g kryštálového cukru, 30 g soli, voda, 30 g čerstvého rozmarínu, 1,5 dl kvalitného olivového oleja, 1 malá hlávka cesnaku
Postup: Kvasnice rozdrobíme do misy a prilejeme malé množstvo teplej vody, ľahko rozmiešame a pridáme cukor. Na dosku nasypeme hladkú aj hrubú múku (krupicu) a premiešame. V strede urobíme jamku, do ktorej nasypeme soľ a nalejeme kvások. Pomaly premiešavame a pridávame vodu. Neustále miesime, až nám vznikne hladký biely bochník, ktorý necháme kysnúť asi 30 minút. Nakysnuté cesto pobúchame päsťou (aby sme vytlačili všetok vzduch), roztiahneme ho na väčší plát a rozložíme na nízky plech rovnomerne po celej ploche. Pripravíme si bylinkový olej. Rozmarín trochu posolíme, roztlčieme tĺčikom pod utierkou aj so strúčikmi neolúpaného cesnaku. Dáme do misky, prilejeme olivový olej a roztlačíme. Týmto aromatickým olejom pokvapkáme cesto a prstami ho doň vtláčame, až kým cesto nie je samá dierka. Olej ho vynikajúco ochutí. Necháme kysnúť ešte 30 minút. Pečieme pri 200 °C 20 až 25 minút.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ktorasi dobra dusa tu kdesi spomenula www.labuznik.com. V kategorii mucniky je podkategoria domaci chlieb a tam je 41 receptov!!!!! Medzi nimi aj mnou hladany PITA!!!! Ale sa tesujem!!!! Nasla som aj iny recept - z Noveho casu - ale je, oproti tomuto, pre mna dost komplikovany - kysnutie cesta..... Ja si ale pamatam, ze to je nekysnuty chlieb. Takze, hura, hura!!!! Co keby sme zalozili aj novu temu - plnky do pita chleba?
cool_4.gif  
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

janasv
Ktorasi dobra dusa tu kdesi spomenula www.labuznik.com. V kategorii mucniky je podkategoria domaci chlieb a tam je 41 receptov!!!!!
Ďakujem za pochvalu, našla som Labužníka pri hľadaní dobrej pekárne, chcem poradiť Ježiškovi Zistila som dve dôležité veci , ktoré má mať dobrá pekáreň:
časovač a ešte samostatnú funkciu "piecť" ak sa vám zdá chlebík málo upečený a chcete ho dopiecť. Treba vyberať nielen podľa ceny, ale aj porovnať podľa spotreby. Dokonca v nej dajú vymiesiť cesto na knedlík a uvaria ho v mikrovlnke!
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

A asi v akých cenových reláciách sú domáce pekárne?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

malá ukážka pekární a ceny od dvoch do šesť tisíc, tuším aj viac
http://www.mybox.cz/pekarny/fotogalerie.html
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

janasv

Ja mam k nemu rada salat z cinskej kapusty: - cinska kapusta /asi pol kila/, jedna kysla smotana, asi 2-3 cm bielej casti poru na krajat najemno /ak nie je, staci cibula/, 1-2 struciky cesnaku /podla chuti/, sol. Zmiesat. Moze sa pridat aj kukurica.:p

Alebo - cervena sterilizovana kapusta, tatarska omacka, cibulka, sol, sojova omacka /nemusi/ - cibulku nakrajam, posolim, pridam ostatne, dochutim a veselo papkam.:p

Je to rychla, dobra a syta vecera. Ak nie je pita, tak chlieb, pecivo, kto co chce.

Ale novinkam sa nebranim. Sem s nimi!
janasv, pre istotu sa opýtam, ten pór surový? Alebo ho trochu podusím?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

K tomu pita chlebu, skúšala som toto a bolo to vynikajúce:

Kulcha – chlebová placka s cibuľou, rascou a oreganom

(Vegetariánska strava)
1/2 šálky polohrubej múky, 1/2 šálky hrubej múky, 1 čajová lyžička prášku do pečiva, 1/2 šálky nízkotučného bieleho jogurtu, 2 polievkové lyžice nasekaného čerstvého oregána, alebo 1 polievková lyžica sušeného, čerstvo pomleté čierne korenie, pár kvapiek olivového oleja, 1 stredne veľká nakrájaná cibuľa, 1 polievková lyžica rasce.


Robila som to nasucho aj na troške oleja, obidvoje bolo super, plus som tam dala aj ďalšie zrniečka, ľan, sezam.:p

/ http://www.biospotrebitel.sk/recepty/rubrika/chlieb.htm /
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Por surovy. Skusala si? Je do dobre aj s paradajkami, paprikou, uhorkou, redkvickou, ....Aj jogurtovy lahky dresing je fajn. Moj svokor rad dava k masu toto - zmiesat: 1 jogurt /kysla smotana/, mrkva, zeler, kalerab - postruhat ako jablka na kolac, rozpuceny cesnak, lyzica kecupu, lyzica horcice /kecup a horcica nemusi byt/, posolit a inak dochutit podla chuti.
Naposledy upravil janasv : 13.11.05 at 13:02
zelenina1.jpg  
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

janasv, ešte stále som to nestihla vyskúšať, už mi dve čínske kapusty aj zvädli, ale polepším sa a dám vedieť...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

syrový chlieb:
http://jozefjavurek.blog.sme.sk/c/26...na-chlieb.html
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

pyton
janasv, ešte stále som to nestihla vyskúšať, už mi dve čínske kapusty aj zvädli, ale polepším sa a dám vedieť...
Polepsi sa, skoda kapusty....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vždy som bola zvedavá, ako piekli chlieb naše praprababky, keď nebolo droždie v obchodoch.
Tak tu je popis výroby kvásku v diskusii pod receptom na výborný chlieb.

http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=17083
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

poradte prosím
kde kupujete tie celozrnné múky ?
ja som dostala kúpiť len ovsennú jemnú , nemáte niekto recept na chlebík z takejto múky ? kupila som pekáren , tak skúšam o dušu....
0 0
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

Ja ich kupujem v Jednote a v Kauflande, maju tam dost velky vyber aby si mohla experimentovat Ale na ovsenu recept nemam....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No tak včera som to urobila aj ja! Máme doma pekáreň. Takú, čo upečie chleba na ráno - teplučký. Odborne to volajú - časový odklad, a dá sa naprogramovať až o 13 hodín. Teda večer si dáme všetko do pekárne a ráno je hotový. Začne asi okolo štvrtej-si myslím.
Takáto pekáreň sa volá ETA Harmony a stála 2999,- Sk. Takže super, aj na nete ETU chválili.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ja som tiež hľadal nejakú pekáreň a čo som čítal na nete tak všetky pekárne sú dobré,nenašiel som jednu čo by sa na ňu sťažovali
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať