Zavrieť

Porady

Prudový chranič

Uvažujem o tom že dam za hlavny istič 50A ešte prudovy chranič 40A a kde ho bude lepšie umiesniť do rozvodnej skrine vonku alebo do domu.
Ma s tym niekto skusenosti.
Usporiadat
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Urobyť prídavne uzemnenie u teba je praktický nemožné ani tá vodovodná rúra nie je bezpečná správne by sa ako uzemnenie ani použivať nemala bez súhlasu vodárni lebo v dnešnej dobe PP rúr ti nikto nezaručí že po pár metroch je nie je tvoja kovová napojená na PP a nie je žiaden vodivý kontakt zo zemou u teba len ochrana využitím pospájania.
0 0
emental emental

emental je offline (nepripojený) emental

Diky za info.
Uz mi to medzitym prehodili na to spravne zapojenie. Teda PEN sa este pre prudovou ochranou rozdeluje na PE a N. Vodice PE a N su vedene zvlast cez istice na zasuvky a svetelne okruhy a nikde za prudovou ochranou nie su prepojene.

Chcem sa este spytat - podla najnovsej "vyhlasky", je mozne mat 1 hlavnu prudovu ochranu a za nou potom istice na kazdy okruh? (odhliadnuc od toho ze 1 prud. ochrana je neprakticka pretoze pri poruche sa vyradia vsetky okruhy). Jeden clovek mi totiz tvrdi, ze od nejakej najnovsej vyhlasky, ktora plati od minuleho roka, musi byt rozvod robeny tak, ze na kazdom jednom okruhu je kombinovany istic s prudovou ochranou. Ze zapojenie ako mam ja (1 prudova ochrana a za nou istice) je nevyhovujuce. Ako to teda je?
0 0
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

emental Pozri príspevok
Diky za info.
Uz mi to medzitym prehodili na to spravne zapojenie. Teda PEN sa este pre prudovou ochranou rozdeluje na PE a N. Vodice PE a N su vedene zvlast cez istice na zasuvky a svetelne okruhy a nikde za prudovou ochranou nie su prepojene.

Chcem sa este spytat - podla najnovsej "vyhlasky", je mozne mat 1 hlavnu prudovu ochranu a za nou potom istice na kazdy okruh? (odhliadnuc od toho ze 1 prud. ochrana je neprakticka pretoze pri poruche sa vyradia vsetky okruhy). Jeden clovek mi totiz tvrdi, ze od nejakej najnovsej vyhlasky, ktora plati od minuleho roka, musi byt rozvod robeny tak, ze na kazdom jednom okruhu je kombinovany istic s prudovou ochranou. Ze zapojenie ako mam ja (1 prudova ochrana a za nou istice) je nevyhovujuce. Ako to teda je?
Vyhláška nerieši PCH-rániče, iba STN normy predpisujú mať chránené okruhy prístupné laikom ., ale ani norma nerieši či jeden PCH na začiatku, alebo každý okruh zvlášť.
0 0
chovan.j chovan.j

chovan.j je offline (nepripojený) chovan.j

Doporučujem Ti dať prúdový chránič hlavne na kúpelňu tam podľa nového aj musí byť.Je to veľmi citlivé zariadenie reaguje aj na navlhnutú špirálu v aut, práčke.Preto Ti doporučujem len kúpelňu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať