Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ "A" - vyplnené

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Príklad č.1
KOMBINOVANÝ PRÍJEM
Príjem zo zamestnania v SR 11.412.11 €
Úhrn povinného poistného 1.520,24 €
Zrazená daň zamestnávateľom 1.522,18 €
Príjmy zo zahraničia vyňaté 1.500,-€
Príjmy zo zahraničia započítané 2.500,- €
Daň zaplatená v zahraničí z príjmu určeného na zápočet 450,- €
Všetky príjmy sú uvedené v r. 32, spolu SR + zahraničie
Manželkin príjem 2.216,- € - možnosť uplatnenia zníženia základu dane
1 dieťa – v mesiacoch 7-12 – daňový bonus
Žiadosť o vrátenie daňového preplatku : oddiel XI.

Príklad č.2
ZAMESTNANECKÁ PRÉMIA
Príjem zo zamestnania 4.160,-€
Úhrn povinného poistného 720,-€
Zrazená daň 0
Výpočet zamestnaneckej prémie v r. 45c
Žiadosť o vyplatenie zamestnaneckej prémie : oddiel XI.


Daňové priznania podľa príkladov sú v prílohe, slúžia ako pomôcka
Naposledy upravil ekopo : 20.02.10 at 11:10
Usporiadat
halimino halimino

halimino je offline (nepripojený) halimino

Ak manželka v roku 2009 poberala len rodičovský príspevok - má nárok na odpočitateľnú položku na manželku vo výške 4025,70 (nakoľko rod.príspevok sa do vlastného príjmu manželky nezaratáva).

Takisto má nárok na doplatenie daňového bonusu. Daňový bonus na rok 2009 je 235,50 (od tejto sumy odrátaš sumu, ktorú mu vyplatil zamestnávateľ).
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

halimino Pozri príspevok
Ak manželka v roku 2009 poberala len rodičovský príspevok - má nárok na odpočitateľnú položku na manželku vo výške 4025,70 (nakoľko rod.príspevok sa do vlastného príjmu manželky nezaratáva).

Takisto má nárok na doplatenie daňového bonusu. Daňový bonus na rok 2009 je 235,50 (od tejto sumy odrátaš sumu, ktorú mu vyplatil zamestnávateľ).
daňový bonus za rok 2009 je 235,92 €

19,32 x 6 + 20 x 6 = 235,92
1 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Ahojte!
Dnes na poslednú chvíľu som dostala 1 účto + 2 DP. S účtom a DP typu B žiadny problém, ale súrne by som potrebovala radu k DP typu A.
Jedná sa o to, že dotyčný celý rok robil (má aj potvrdenia od zamestnávateľov) okrem 3 mesiacov, keď bol vo väzbe. Aby si mohol uplatniť nezdaniteľnú časť v plnej výške musí mať vydokladovaný celý rok. Som ešte taký prípad nemala. Má vôbec nárok za tie tri mesiace, ak áno, aké potvrdenie je potrebné ?
Pomôžte mi, prosím! Ďakujem!
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

mekelek Pozri príspevok
... Aby si mohol uplatniť nezdaniteľnú časť v plnej výške musí mať vydokladovaný celý rok. Som ešte taký prípad nemala...
... a ani taky pripad mat nebudes. V prvej citovanej vete je nepravdive tvrdenie, ktore nema ziadnu oporu v zakone o dani z prijmov.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Keby bol tie tri mesiace nezamestnaný - či s príjmom, alebo bez, lebo ten príjem nie je zdaniteľný príjem - DÚ žiada potvrdenie z ÚPSVaR-u. Keďže nebude mať doklad na tie 3 mesiace má si uplatniť alikvôtnu čiastku NČ ZD ?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

mekelek Pozri príspevok
Keby bol tie tri mesiace nezamestnaný - či s príjmom, alebo bez, lebo ten príjem nie je zdaniteľný príjem - DÚ žiada potvrdenie z ÚPSVaR-u. Keďže nebude mať doklad na tie 3 mesiace má si uplatniť alikvôtnu čiastku NČ ZD ?
No, tak tomuto prispevku nerozumiem ani trochu. Alikvotna cast nezdanitelnej casti na danovnika neexistuje. Existuje iba kratenie nezdanitelnej casti po prekroceni urcitej hranice prijmov. Nie je podstatne, ci tie prijmy dosiahol za jeden den alebo na tie prijmy "makal" cely rok. A dokladovanie "nekrytych" obdobi je nezmyselna poziadavka, voci ktorej sa ucinne mozes branit, kedze ziadaju od Teba nieco, co nevyplyva zo zakona.
2 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Ďakujem endrju !

Už je dosť neskoro, som unavená, asi zato aj tie "neodborné" výrazy, prepáč !
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

mekelek Pozri príspevok
Ďakujem endrju !

Už je dosť neskoro, som unavená, asi zato aj tie "neodborné" výrazy, prepáč !
Necely tyzden pred skoncenim uctovnickej "zatvy" su unaveni vsetci, koho sa nejakym sposobom dotklo sialenstvo vyplnovania DP. Ani neodborne terminy nie su na zavadu. Ale podstatne horsie je pokusat sa vyplnovat DP bez elementarnych znalosti ustanoveni zakona o dani z prijmov. §11 zakona o dani z prijmov by preto mala ovladat kazda fyzicka osoba, ktora chce vyplnit DP ci uz svoje vlastne alebo ktorejkolvek inej fyzickej osoby.
4 0
caca caca

caca je offline (nepripojený) caca

Timka1 Pozri príspevok
daňový bonus za rok 2009 je 235,92 €

19,32 x 6 + 20 x 6 = 235,92

ďakujem takže takto to je správne?? potrebujem ešte nejaké riadky vyplniť, alebo toto stačí. Žiadne poistné nemá takže r39 až 41 zostanú prázdne.
r32 5021,55
r33a 643,33
r34 4378,22
r36 4378,22
r37 4025,70
r38 4025,70
r43 8051,40
r44 0
r45 0
r55 235,92
r56 neviem či treba vyplniť
r57 96,6
r58,59,60 139,32
r62 287,29
r65 287,29
r66 54,59
r67 neviem či treba vyplniť
r68 139,32
r69 0
r70 4,72
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Potrebovala by sóm pomoc pri vyplnení DP typ A neviem do ktorých riadkov vpísať úhrn príjmov daň zrážková §43, potom ešte z potvrdenia o zdaniteľnej mzde zrazené príspevky na dôchodkové sporenie z r. 09 Ďakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Jedna známa prišla za mnou či jej nevypíšem DP. Ona je zamestnaná v COOP, tam jej urobili DP. Len bola na voľbách a poslali jej potvrdenie o príjme.
Úhrn príjmov 38,54 a daň vybraná zrážkou podľa §43 7,32. Vôbec neviem či jej môžem vypísať DP len na tento príjem?Má nárok na vrátenie tejto dane? Neviem či mala v práci zamest. prémiu a ani ona nevie. A rozmýšľala som akú NC jej napísať 0 a vypísať podľa §46? Ďakujem za vaše názory.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Zdenka175: Jedna známa prišla za mnou či jej nevypíšem DP. Ona je zamestnaná v COOP, tam jej urobili DP. Len bola na voľbách a poslali jej potvrdenie o príjme.
Úhrn príjmov 38,54 a daň vybraná zrážkou podľa §43 7,32. Vôbec neviem či jej môžem vypísať DP len na tento príjem?Má nárok na vrátenie tejto dane? Neviem či mala v práci zamest. prémiu a ani ona nevie. A rozmýšľala som akú NC jej napísať 0 a vypísať podľa §46? Ďakujem za vaše názory.

Príjem zrážkovo zdanený je už vysporiadaný a ak z neho nechce vrátiť daň, nemusí podať už žiadne DP. Ak by jej to vychádzalo tak, že by jej aj túto daň mohli vrátiť, musí mať od zamestnávateľa potvrdenie o zúčtovaní preddavkov na daň, ktoré sa v takomto prípade považuje za DP a musí podať do 31.3. opravné DP, prípadne po 31.3. dodatočné DP. Poraďáci tu k tomuto v inej téme uviedli, že ak už mala vyplatený nejaký preplatok z ročného zúčtovania, nech to v opravnom DP uvedie. Dúfam, že ti to pomôže. Opravné DP sa vypisuje rovnako ako riadne, len sa tam napíšu správne údaje.
Naposledy upravil Kvaka : 27.03.10 at 09:09 Dôvod: doplnenie
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kvaka Pozri príspevok
Zdenka175: Jedna známa prišla za mnou či jej nevypíšem DP. Ona je zamestnaná v COOP, tam jej urobili DP. Len bola na voľbách a poslali jej potvrdenie o príjme.
Úhrn príjmov 38,54 a daň vybraná zrážkou podľa §43 7,32. Vôbec neviem či jej môžem vypísať DP len na tento príjem?Má nárok na vrátenie tejto dane? Neviem či mala v práci zamest. prémiu a ani ona nevie. A rozmýšľala som akú NC jej napísať 0 a vypísať podľa §46? Ďakujem za vaše názory.

Príjem zrážkovo zdanený je už vysporiadaný a ak z neho nechce vrátiť daň, nemusí podať už žiadne DP. Ak by jej to vychádzalo tak, že by jej aj túto daň mohli vrátiť, musí mať od zamestnávateľa potvrdenie o zúčtovaní preddavkov na daň, ktoré sa v takomto prípade považuje za DP a musí podať do 31.3. opravné DP, prípadne po 31.3. dodatočné DP. Poraďáci tu k tomuto v inej téme uviedli, že ak už mala vyplatený nejaký preplatok z ročného zúčtovania, nech to v opravnom DP uvedie. Dúfam, že ti to pomôže. Opravné DP sa vypisuje rovnako ako riadne, len sa tam napíšu správne údaje.
Ďakujem , ale kôli 7 eur robiť opravné nebudeme. Vďaka.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Študentka pracovala na dohodu,poprosila ma,aby som jej spravila DP.Zrážali jej zrážkovú daň,má nárok na vrátenie. Potvrdenie o príjme je len z mailu,síce s pečiatkou,ale nie originál,a ani neviem,či jej to stihnú poslať do 31.-ho. Akceptuje DÚ aj kópiu? Alebo ako to vyriešiť? Okrem toho mala príjem aj z inej dohody,potvrdenie nemá. Môže podať DP aj po 31.3.?
Ďakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ladyrs Pozri príspevok
Študentka pracovala na dohodu,poprosila ma,aby som jej spravila DP.Zrážali jej zrážkovú daň,má nárok na vrátenie. Potvrdenie o príjme je len z mailu,síce s pečiatkou,ale nie originál,a ani neviem,či jej to stihnú poslať do 31.-ho. Akceptuje DÚ aj kópiu? Alebo ako to vyriešiť? Okrem toho mala príjem aj z inej dohody,potvrdenie nemá. Môže podať DP aj po 31.3.?
Ďakujem.
potvrdenie o príjme od zamestnávateľa sa prikladá kópia

je potrebné obidva príjmy zrátať do jedného DP, ak nemá potvrdenia, podajte DP typ A a po 31.3. podáte dodatočné kde uvediete skutočné príjmy zo závislej činnosti

za nepodanie DP by bola sankciovaná, ak mala povinnosť podať nad sumu 2012,85 €
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Kopie? To je fajn, čiže priloží potvrdenie z mailu. Povinnosť podať DP nemá, nedosiahla príjem 2012,85 €. Takže jej spravím DP s tým jedným potvrdením, a keď bude mať druhé, tak podá dodatočné.
Ďakujem za pomoc.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ladyrs Pozri príspevok
Kopie? To je fajn, čiže priloží potvrdenie z mailu. Povinnosť podať DP nemá, nedosiahla príjem 2012,85 €. Takže jej spravím DP s tým jedným potvrdením, a keď bude mať druhé, tak podá dodatočné.
Ďakujem za pomoc.
ak nemala žiadnu daň z príjmu strhnutú tak jej ani nepodávaj ak má príjem do 2012,85, lebo sa jej neoplatí

ale ak mala zrazenú daň, oplatí sa jej to, lebo bude mať preplatky dane a tým pádom podaj s príjmami z jedného potvrdenia a potom DDP so všetkými príjmami aj z jedného aj z druhého potvrdenia
1 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Práve že má strhnutú daň z príjmu, a to zrážkovo. Na tom jednom potvrdení,čo má, tak je daň niečo vyše 150 €. A to sa jej zíde :-)))).
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Potrebovala by som pomôcť s jedným DP. Robila som DP jednému známemu, FO, typ A. Teraz však prišla výzva z DÚ, že je nesprávne vyplnené. Šarapatu mi urobil príjem z ČR. Mohli by ste mi pomôcť s tým, kde som urobila chybu? Príjem zo SR 2779,24 €, poistné 211,16 €, základ dane 2568,08 €. Príjem z ČR úhrn zúčtovaných príjmov 3887 CZK, úhrn povinného poistného z príjmu §6ods.13zákona 1322 CZK, základ dane 5209 CZK, zrazená daň 180 CZK. Potvrdenie o zaplatenom poistnom zamestnanca som nemala. Použitý kurz 26,435 CZK. Do riadku 32 uvádzam sumu 2779,24 /príjmy zo Slovenska/ + úhrn alebo základ dane z príjmov ČR? Vyúčtovanie dane v ČR robené nebolo, musím teda použiť metódu zápočtu? Ako by teda malo byť DP správne vyplnené? Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

milagros208 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebovala by som pomôcť s jedným DP. Robila som DP jednému známemu, FO, typ A. Teraz však prišla výzva z DÚ, že je nesprávne vyplnené. Šarapatu mi urobil príjem z ČR. Mohli by ste mi pomôcť s tým, kde som urobila chybu? Príjem zo SR 2779,24 €, poistné 211,16 €, základ dane 2568,08 €. Príjem z ČR úhrn zúčtovaných príjmov 3887 CZK, úhrn povinného poistného z príjmu §6ods.13zákona 1322 CZK, základ dane 5209 CZK, zrazená daň 180 CZK. Potvrdenie o zaplatenom poistnom zamestnanca som nemala. Použitý kurz 26,435 CZK. Do riadku 32 uvádzam sumu 2779,24 /príjmy zo Slovenska/ + úhrn alebo základ dane z príjmov ČR? áno, po odpočítaní ním zaplateného poistného Vyúčtovanie dane v ČR robené nebolo, musím teda použiť metódu zápočtu? Ako by teda malo byť DP správne vyplnené? Ďakujem.
musíš mu vypočítať ním zaplatené poistné a to je 11,8%, ktoré odrátaš od základu dane 5209 czk. Poistné počítaš zo sumy 3887 czk. pre budúcnosť by si mal zamestnanec vypýtať mzdový list, alebo aspoň priniesť výplatné pásky za uvedené obdobie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať