Zavrieť

Porady

osobný asistent

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa spýtať známa na dôchodku robí osobného asistenta - mesačne má 145 hodín a viac. Na DU je zaevidovaná, aké má ešte povinnosti a ak má podať daňové priznanie aký typ a treba niečo doložiť okrem potvrdení o vyplatení odmeny? Erika
Usporiadat
vikuš vikuš

vikuš je offline (nepripojený) vikuš

Dobrý večer, ešte by som sa chcela spýtať, treba doložiť k DP za OS aj jednotlivé potvrdenia o vyplatených odmenách?
0 0
vikuš vikuš

vikuš je offline (nepripojený) vikuš

posúvam
0 0
vikuš vikuš

vikuš je offline (nepripojený) vikuš

Dobrý večer, chcela by som vás poprosiť - známa je dôchodkyňa a zároveň osobný asistent - zaregistrovaná na DÚ.

Príjem z OA mala 2494,86
40% 997,94
rozdiel 1497,02
nezd.časť 1020,05 ( 4025,70 - 3005,65 dôchodok)
daň na zaplatenie 90,62

- a chcem sa spýtať má manžela ktorý tiež nemá vyšší dôchodok za celý rok ako 4025,70 - môže si aj na neho uplatniť rozdiel nezdaniteľnej časti?

- ak áno stačí aby si aj on vypýtal na soc.poisťovni potvrdenie o výške vyplatených dôchodkových dávkach a toto potvrdenie doloží k DP typ B?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

vikuš Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som vás poprosiť - známa je dôchodkyňa a zároveň osobný asistent - zaregistrovaná na DÚ.

Príjem z OA mala 2494,86
40% 997,94
rozdiel 1497,02
nezd.časť 1020,05 ( 4025,70 - 3005,65 dôchodok)
daň na zaplatenie 90,62

- a chcem sa spýtať má manžela ktorý tiež nemá vyšší dôchodok za celý rok ako 4025,70 - môže si aj na neho uplatniť rozdiel nezdaniteľnej časti?

- ak áno stačí aby si aj on vypýtal na soc.poisťovni potvrdenie o výške vyplatených dôchodkových dávkach a toto potvrdenie doloží k DP typ B?
.. to jeho potvrdenie nemusí prikladať k DP ... ale je dobré ho mať odložené pre prípad kontroly. Do DP sa uvádza príjem manžela v tomto prípade. Ale pozor! Ak mal aj nejaký iný príjem (brigáda, alebo nemocenské..) .. tak treba spočítať s tým jeho dôchodkom.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

vikuš Pozri príspevok
Dobrý večer, ešte by som sa chcela spýtať, treba doložiť k DP za OS aj jednotlivé potvrdenia o vyplatených odmenách?
Nie.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Pri príjmoch osobného asistenta dávajte pozor na počet mesiacov, príjem sa totiž vypláca pozadu t.j. za december v januári. Ak napr. osobný asistent pracoval od júna do daňového priznania sa zaráta 6 mesiacov a tomu prislúchajúci príjem.
0 0
vikuš vikuš

vikuš je offline (nepripojený) vikuš

Ďakujem pekne, jej manžel má len príjem z dôchodku, aj to do 3000,-, tak by som mohla odrátať túto sumu od 4025,70 a zvyšok uplatniť na neho v DP - to je super, lebo chcú si trošku pomôcť počas roka a rada by som keď by nemuseli platiť daň. Ešte raz ďakujem.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

chcem sa spýtať -
časť roka rodičovský príspevok - časť roka zamestnanec -pracovná zmluva a po celý rok osobný asistent-

podáva DP typu B - paušálne výkavky 40 % z osobnej asistencie
len sa chcem spýtať - musí si podať RZZP z príjmu z osobnej asistencie ?
dakujem
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

jeso Pozri príspevok
chcem sa spýtať -
časť roka rodičovský príspevok - časť roka zamestnanec -pracovná zmluva a po celý rok osobný asistent-

podáva DP typu B - paušálne výkavky 40 % z osobnej asistencie
len sa chcem spýtať - musí si podať RZZP z príjmu z osobnej asistencie ?
dakujem
posúvam
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Nie nemusí osobný asistenti nemusia podávať RZZP

RZZP nemusí vykonať zamestnanec, ktorý splnil všetky nasledovné podmienky :
- mal každý mesiac v každom svojom zamestnaní započítateľný príjem maximálne vo výške 2169,09 € alebo naopak, mal vo všetkých mesiacoch roka 2010 vo všetkých svojich zamestnaniach započítateľný príjem vyšší ako 2169,09 €,
- nebol v roku 2010 ani jediný deň SZČO,
- nebol počas roka 2010 v nejakom období tzv. samoplatiteľom (dobrovoľne nezamestnaná osoba) alebo ak ním aj bol, nemal príjmy, pri ktorých by si musel podať zúčtovanie ako samoplatiteľ (viď ďalej),
- nemal v roku 2010 žiadne príjmy zdanené podľa § 6 zákona o dani z príjmov okrem príjmov z prenájmov, príjmov z činnosti osobného asistenta a príjmov, z ktorých z ktorých sa vyberá daň zrážkou.
Naposledy upravil karpis : 28.03.11 at 05:56
0 0