Zavrieť

Porady

živnosť v Rakúsku vs. daň.priznanie v SK

Musím podať v SK daň. priznanie?, keď mám príjem len zo živnosti v Rakúsku (opatrovanie) a môj príjem v Rakúsku je pod 10.000 EUR (v Rakúsku podávať daň.priznanie nemusím!). Iné druhy príjmov na Slovensku ani inde nemám. Vopred ďakujem za pomoc
Usporiadat
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

...dovolím si posunúť...
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Naštudovala som si to a vychádza mi, že do R.79 DP FO B sa uvádza príjem zo zahraničia iba v prípade, keď má v zahraničí založenú živnosť. Teda ak má opatrovateľka príjem zo zahraničia iba na základe slovenskej živnosti, tak tento príjem neuvádza na R.79, teda nie sú to príjmy vyňaté zo zdanenia a na Slovensku sa pekne zdania. Samozrejme po uplatnení paušálnych výdavkov podľa § 6 - 40%.
Odsúhlaste mi správnosť, či som tomu porozumela.
Ešte doplním, že v takom prípade sa k príjmu nepripočítava nepeňažný príjem z ubytovania a stravovania 6,54 na deň.
Trošku som sa zamotala, ale už vidím na konci svetlo...
ďakujem
Naposledy upravil Maya1 : 23.02.11 at 11:16
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Maya1 Pozri príspevok
Naštudovala som si to a vychádza mi, že do R.79 DP FO B sa uvádza príjem zo zahraničia iba v prípade, keď má v zahraničí založenú živnosť. Teda ak má opatrovateľka príjem zo zahraničia iba na základe slovenskej živnosti, tak tento príjem neuvádza na R.79, teda nie sú to príjmy vyňaté zo zdanenia a na Slovensku sa pekne zdania. Samozrejme po uplatnení paušálnych výdavkov podľa § 6 - 40%.
Odsúhlaste mi správnosť, či som tomu porozumela.
Ešte doplním, že v takom prípade sa k príjmu nepripočítava nepeňažný príjem z ubytovania a stravovania 6,54 na deň.
Trošku som sa zamotala, ale už vidím na konci svetlo...
ďakujem
Ak je to príjem na základe slovenskej živnosti, tento nie je vyňatý zo zdanenia. V tomto prípade sa nepripočítava 6,54 - to platí len pre rakúsku živnosť.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

wallie Pozri príspevok
v slovenskom si dá predsa výdavky 40% a v tom má zahrnuté všetky celkové výdavky, jedine ak by chcela uplatniť v slovenskom priznaní skutočné výdavky namiesto paušálnych 40% tak by si tam nasčítala všetky reálne výdavky vrátane tých odvodov
Podľa mňa by mohla mať paušálne výdavky 40% plus zaplatené odvody v Rakúsku. Viem, že výsledná daňová povinnosť na SR je aj tak nulová, ale ide mi o správnosť postupu pri výpočte. Ak sa mýlim, opravte ma, prosím.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

ee, v slovenskom DP 40% výdavky plus odvody zaplatené na Slovensku. Tie rakúske iba v prípade nepaušálneho daňového priznania.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

...aha...takže zase viem, ..... že nič neviem ...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zdenka, čo sa týka rakúskych príjmov, tie len priznávaš na Slovensku, výdavky dávam paušálne 40%. Čo sa týka zaplatených odvodov v AT, tie môžeš použiť len do rakúskeho daňového priznania.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ďakujem
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Aj mňa by toto zaujímalo či do celkového príjmu z Rakúska sa do Daňového priznania zahrňajú aj odvody ktoré si platí v Rakúsku.
Ďakujem
Naposledy upravil katkap17 : 13.02.12 at 10:54
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Ahojte ,ked opatrovateľke plati odvody rodina
treba to tiež započítať do príjmu??
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

zhv Pozri príspevok
Ahojte ,ked opatrovateľke plati odvody rodina
treba to tiež započítať do príjmu??
áno
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať