Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

jajjka Pozri príspevok
...vlastne som bola doma 5 rokov, lebo som mala 2x predĺženú materskú zo zdravotných dôvodou dieťaťa, a to bude mať v januári 5 rokov. Predtým som ale bola asi 7-8 mesiacov na rizikovom=PN.
Ak si bola doma 5 rokov s jedným dieťaťom, to znamená cca od decembra 2002, bola si na MD cca do júna 2003, poistená v nezamestnanosti si bola do 30.6.2005 (vid príspevok vyššie). Od 1.7.2005 nie si poistená v nezamestnanosti (ani nemocensky), teda v prípade, ak si tieto poistenia neplatíš dobrovolne!? Ak by si ukončila PP v januári 2008, sleduje sa obdobie štyroch posledných rokov, t.j. cca I.2004-I.2008. Z toho si bola poistená v nezamestnanosti ako zamestnanec od I.2004 do 30.6.2005, čo je len necelý rok a pol, takže nárok na podporu v nezamestnanosti nebudeš mať. No a bohužial, ak si neplatíš dobrovolné nemocenské poistenie, ani na nemocenské (PN), ošetrovné (OčR).
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
Pozrela som sa do múdrych papierov a je to tak. Bola som doma od Decembra 2002 na MD , potom nepretržite na RD.
O tom dobrovolnom poistení som nemala ani páááááru. Tak som v peknej kaši.
Tak teraz mi neostáva vlasne iná možnosť, len dať si tú výpoveď zo zdravotných dôvodov, keď tam nemôžem pracovať, aspoň budem mať nárok na odstupné vo výške 2 násobku, aj keď som po 5ročnej pauze????????? Zamestnancom som od roku 1997.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

brčko Pozri príspevok
Chobot, s tým prerušením poistení počas rodičovskej dovolenky máš pravdu. Ale tento zákon, resp. toto znenie zákonu začalo platiť (mať účinnosť) až od 1.7.2005. Takže ak bola čerpaná RD do roku 2005, v období do 30.6.2005 bola osoba čerpajúca RD ešte riadne poistená nemocensky, dôchodkovo aj v nezamestnanosti.
Tak to mi ušlo, na to som nemyslel, porovnať to, čo bolo predtým.

Díky za opravu.
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
...tak čo so mnou?????????????
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jajjka Pozri príspevok
Pozrela som sa do múdrych papierov a je to tak. Bola som doma od Decembra 2002 na MD , potom nepretržite na RD.
O tom dobrovolnom poistení som nemala ani páááááru. Tak som v peknej kaši.
Tak teraz mi neostáva vlasne iná možnosť, len dať si tú výpoveď zo zdravotných dôvodov, keď tam nemôžem pracovať, aspoň budem mať nárok na odstupné vo výške 2 násobku, aj keď som po 5ročnej pauze????????? Zamestnancom som od roku 1997.
Odpovedal som ti už v príspevku č. 207. Nevšimla si si ho?
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
...aha, ďakujem.
Tak to skúsim tak. To mi ale stačí podať tesne pred ukončením RD, keď je to okamžité zrušenie, nie?
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Ja mám takýto problém. Istý mladý čerstvý mgr. sa hneď po skončení VŠ zamestnal v obch.firme a keďže nebol spokojný, ukončil prac.pomer v skúšobnej dobe. Zároveň podpísal dohodu o brigádnickej práci, kým si nenájde nové zamestnanie,ktoré si aktívne hľadá. Musí sa zaregistrovať na UP v mieste bydliska, keď je vzdialené 500 km? A čo s odvodami do poisťovní? Na čo nemá tento mladý muž zabudnúť?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Laguna13 Pozri príspevok
Ja mám takýto problém. Istý mladý čerstvý mgr. sa hneď po skončení VŠ zamestnal v obch.firme a keďže nebol spokojný, ukončil prac.pomer v skúšobnej dobe. Zároveň podpísal dohodu o brigádnickej práci, kým si nenájde nové zamestnanie,ktoré si aktívne hľadá. Musí sa zaregistrovať na UP v mieste bydliska, keď je vzdialené 500 km? A čo s odvodami do poisťovní? Na čo nemá tento mladý muž zabudnúť?
Nemusí sa zaregistrovať na úrade práce - môže byť dobrovoľne nezamestnaný. Sám si bude musieť platiť povinne zdravotné poistenie.
Ostatné odvody (SP) - dobrovoľne
Ak sa zaregistruje na úrade práce - štát zaňho bude platiť zdravotné poistenie, ale musí sa pravidelne hlásiť, a tiež je tam obmedzenie.. ak pracuje na DoVP - nesmie príjem prekročiť 3200.- Sk / 64 hodín.
odvody do (SP) tiež dobrovoľne.
Daňové priznanie - podáva v marci (asi bude mať viacerých zamestnávateľov, prípadne viac druhov príjmu..
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Ďakujem Katy a R za skorú odpoveď.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, ja by som mala tiež otazočku. Zamestnanec končí u nas pracovný pomer k 31.12.2007. Dňa 31.10.2007 dal vypoved kedy mu začala plynut vypov.lehota. Kedze robime posledny den dnes tak mu idem pripravit vsetky papiere na podpis. Neviem ale aky doklad mu mam dať. Zatial som mala vsetko z-c., ktori končili dohodou. Ale pri vypovedi mam ja vystavovat este niečo? Nejake skončenie vypovedou alebo tak?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Na zápočtovom liste vyznačiť ako dôvod skončenia pracovného pomeru : výpoveď zo strany zamestnanca
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže nedávame mu žiaden list, že s nim končime PP na základe jeho vypovede?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nie
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem pekne za radu.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ja mam otazku, zamestnanec k nam nastupil 2.10. a v skusobnej dobe (asi po tyzdni) jednoducho povedal pri odchode z prace, ze na druhy den uz nerobi. (to som este brala ako vypoved v skusobnej dobe).
potom u nas pracoval od 23.10. (da sa opatovne dohodnut skusobna doba?) a po tyzdni jednoducho neprisiel do prace, ked sme mu volali, ze on uz nas uz nepracuje. Nieco ako vypoved nepozna, ani vypovednu lehotu, dohody o vypovedi. majitel trva na tom, aby som mu poslednu mzdu nevyplatila.na zaklade § v zakone, ked zamestnanec nedodrzi vypovednu lehotu, pretoze skusobna doba pri opatovnom uzatvoreni prac. pomeru nemoze byt opatovne dohodnuta a teda nemohol dat vypoved v skusobnej dobe. je to spravny postup?
0 0
IgiK IgiK

IgiK je offline (nepripojený) IgiK

Ahojte Poradaci .

Moj problem je rovnaky ako u mnoho "pytatelov" v tomto prispevku len mi tu chyba jedno slovo.

takze: pracujem vo firme 4 roky. dnes mi ponukli pracu v novej firme s nastupnym platom 2x vacsim ako mam u starej po 4roch rokoch takze musite uznat ze motivacia je velka .

Zamestnavate mi dohodu odmietol no ja som odhodlany nenastupit od 1.1.2008 do prace (neodhcadzam uprostred ziadnej zakazky a som si vedomy ze dalsie je schopny pokryt zostavajucimi zamestnancami)ps: rozrobenu pracu som za seba dokoncil !!!

moje 2 otazky su:

1.) moze odomna zamestnavatel vymahat nahradu skody za zakazky ktore prijal uz po mojom nenastupeni aj ked vedel ze to trebarz nestihne z dovodu nedostatku zamestnancov ? (este raz... ja som svoje zakazky dokoncil)
2.) chyba mi tu vsade slovicko HLAVNY prac pomer. tnz. Moze ma novy zamestnavatel zamestnat na HPP ked uz jeden HPP mam ?

konkretne: nastup do noveho mam 7.1.2008... vypoved som dal 19.12.2007 tzn ze mi VD zacina plynut 1.1.2008

dakujem za odpoved.... ps: precital som cely tento threat ale nikde nieje slovicko HLAVNY prac pomer (len ze zamestnanec moze mat viac PRACOVNYCH POMEROV) preto mi prosim nepiste ze si mam citat cely prispevok este raz lebo ma klepne :P Dakujem a drzte sa
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

IgiK Pozri príspevok
Ahojte Poradaci .

Moj problem je rovnaky ako u mnoho "pytatelov" v tomto prispevku len mi tu chyba jedno slovo.

takze: pracujem vo firme 4 roky. dnes mi ponukli pracu v novej firme s nastupnym platom 2x vacsim ako mam u starej po 4roch rokoch takze musite uznat ze motivacia je velka .

Zamestnavate mi dohodu odmietol no ja som odhodlany nenastupit od 1.1.2008 do prace (neodhcadzam uprostred ziadnej zakazky a som si vedomy ze dalsie je schopny pokryt zostavajucimi zamestnancami)ps: rozrobenu pracu som za seba dokoncil !!!

moje 2 otazky su:

1.) moze odomna zamestnavatel vymahat nahradu skody za zakazky ktore prijal uz po mojom nenastupeni aj ked vedel ze to trebarz nestihne z dovodu nedostatku zamestnancov ? (este raz... ja som svoje zakazky dokoncil)
Vymáhať môže od teba akúkoľvek škodu. ALE! - všetko súdne. Pokiaľ na súde tú škodu riadne preukáže a súd uzná jeho nárok, budeš musieť škodu uhradiť. Bez súdneho rozhodnutia nemusíš nič uhrádzať.


IgiK Pozri príspevok
2.) chyba mi tu vsade slovicko HLAVNY prac pomer. tnz. Moze ma novy zamestnavatel zamestnat na HPP ked uz jeden HPP mam ?

konkretne: nastup do noveho mam 7.1.2008... vypoved som dal 19.12.2007 tzn ze mi VD zacina plynut 1.1.2008

dakujem za odpoved.... ps: precital som cely tento threat ale nikde nieje slovicko HLAVNY prac pomer (len ze zamestnanec moze mat viac PRACOVNYCH POMEROV) preto mi prosim nepiste ze si mam citat cely prispevok este raz lebo ma klepne :P Dakujem a drzte sa
Samozjeme, že ti chýbalo slovíčko HLAVNÝ, pretože podľa súčasne platného ZP sa pracovný pomer nerozdeľuje na HLAVNÝ a INÝ (VEDĽAJŠÍ). Existuje len pracovný pomer a obdobný pracovný vzťah (tzv. dohodári). Takže môžeš mať viacero "pracovných pomerov".
0 0
IgiK IgiK

IgiK je offline (nepripojený) IgiK

Dakujem za skoru odpoved.
predsa len pre pokoj mojej duse ... tzn ze do novej prace mozem nastupit normalne na zmluvu a novy zamestnevatel z toho nemoze mat ziadne komplikacie? jedina komplikacia v celom tomto kolotoci je ta moznost starej firmy vymahat odomna sposobenu skodu ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

IgiK Pozri príspevok
Dakujem za skoru odpoved.
predsa len pre pokoj mojej duse ... tzn ze do novej prace mozem nastupit normalne na zmluvu a novy zamestnevatel z toho nemoze mat ziadne komplikacie? jedina komplikacia v celom tomto kolotoci je ta moznost starej firmy vymahat odomna sposobenu skodu ?
V podstate áno. A ešte ti môže krátiť zvyšný nárok dovolenky za dni absencie.

Ešte sa musíš rozhodnúť, u ktorého zamestnanca si uplatníš odpočítateľnú položku zo základu dane.
0 0
IgiK IgiK

IgiK je offline (nepripojený) IgiK

Tak a som opat tu . Dnes som nastupil do prace s tym ze mesiac dokoncim a moj "zlaty" zamestnavatel sa mi vyhrazal ze ak ma napadne neprist ze ma nahlasi na nejake urady za absenciu. je mozny postih za absenciu ? podla mna len trepe ale pre istotu sa opytam... dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať