Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
eva1907 eva1907

eva1907 je offline (nepripojený) eva1907

Ďakujem za odpoveď a nasmerovanie, príjemnú slnečnú nedeľu.
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
výška odchodného je u niektorých zamestnávateľov určená aj v kolektívnej zmluve (prilepšená)
Dana 22
0 0
diana17 diana17

diana17 je offline (nepripojený) diana17

som právnik-nováčik, ale zdokonaľujem sa ...viac
Dobrý deň, ide o takýto problém. Zamestnanec nemá vyplatenú mzdu za január a február 2009. Chce skončiť pracovní pomer podľa §69 ods.1 písm B). Zamestnávateľ na to reagoval odkazom po sekretárke, že ho "nepustí" (teda že mu výpoveď neprevezme). Teda mu pravdepodobne bude odmietať vydať aj zápočtový list atď.

Čo môže tento zamestnanec robiť, ak sa chce od tohto zamestnávateľa uvolniť a zaregistrovať sa na UPSVAR???
Stačí ak bude mať zamestnanec podpísané prevzatie výpovede? (napr od sekretárky?)
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

diana17 Pozri príspevok
Dobrý deň, ide o takýto problém. Zamestnanec nemá vyplatenú mzdu za január a február 2009. Chce skončiť pracovní pomer podľa §69 ods.1 písm B). Zamestnávateľ na to reagoval odkazom po sekretárke, že ho "nepustí" (teda že mu výpoveď neprevezme). Teda mu pravdepodobne bude odmietať vydať aj zápočtový list atď.

Čo môže tento zamestnanec robiť, ak sa chce od tohto zamestnávateľa uvolniť a zaregistrovať sa na UPSVAR???
Stačí ak bude mať zamestnanec podpísané prevzatie výpovede? (napr od sekretárky?)
môže poslať aj doporučene poštou
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ja mám tiež ten problém a neviem čo s tým. Zamestnávateľovi som dala výstup §69 s tým že mi nevyplatil za dva mesiace mzdu. Účtovníctvo som mu robila ja a teraz nemá žiadnu náhradu za mňa tvrdí že nepotrebuje žiadnu ekonómku ale ja som mu výpoveď poslala poštou doporučene, takže tam je dátum pošty v mojom prípade platí tento dátum na ukončenie pracovného pomeru.Ale od koho si mám vypýtať doklady ako zápoč.list a ostatné doklady, keďže tam je potrebný podpis zamestnávateľa a ten odmieta so mnou komunikovať mám mu poslať ďalší list a vyzvať ho o zaslanie dokladov?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

diana17 Pozri príspevok
Dobrý deň, ide o takýto problém. Zamestnanec nemá vyplatenú mzdu za január a február 2009. Chce skončiť pracovní pomer podľa §69 ods.1 písm B). Zamestnávateľ na to reagoval odkazom po sekretárke, že ho "nepustí" (teda že mu výpoveď neprevezme). Teda mu pravdepodobne bude odmietať vydať aj zápočtový list atď.

Čo môže tento zamestnanec robiť, ak sa chce od tohto zamestnávateľa uvolniť a zaregistrovať sa na UPSVAR???
Stačí ak bude mať zamestnanec podpísané prevzatie výpovede? (napr od sekretárky?)
staci, ak je sekretarka osoba, ktora prebera postu vo firme

pripadne personalista ..staci mat podpis na kopii vypovede
zamestnavatel si v tomto pripade moze piskat, ze neprevezme a nepusti zamestnanca...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

maad Pozri príspevok
Ja mám tiež ten problém a neviem čo s tým. Zamestnávateľovi som dala výstup §69 s tým že mi nevyplatil za dva mesiace mzdu. Účtovníctvo som mu robila ja a teraz nemá žiadnu náhradu za mňa tvrdí že nepotrebuje žiadnu ekonómku ale ja som mu výpoveď poslala poštou doporučene, takže tam je dátum pošty v mojom prípade platí tento dátum na ukončenie pracovného pomeru.Ale od koho si mám vypýtať doklady ako zápoč.list a ostatné doklady, keďže tam je potrebný podpis zamestnávateľa a ten odmieta so mnou komunikovať mám mu poslať ďalší list a vyzvať ho o zaslanie dokladov?
dnom vypovede u teba nie je nahodou az den prevzatia posty zamestnavatelom?

ak zamestnavatel nema uctovnicku, nie je to tvoj problem, je to jeho problem, vyzvi ho, ze podla zakona je povinny ti vystavit to a to ... daj mu tam termin dokedy ti to ma poslat a pockaj na odpoved

pripadne /ak sa odpovede nedockas, postup to na insperktorat prace

a potom uz len sud ...
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Dňom výpovede pri okamžitom skončení PP je dátum odoslania čiže pečiatka pošty, a platí kedy bola zásielka odoslaná,toto platí ale iba §69 pretože už nevzniká žiadna výpovedná lehota tak aspoň píše zákon pri inom paragrafe je to deň prevzatia zásielky.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Pretože žiadna podateľňa nie je boli sme malá firma kde som všetko mala na starosti ja i preberanie pošty.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

rygolet Pozri príspevok
Tak potom použi poradie : sekretárka /konateľ /hociktorí THP zamestnanec /vrátnik(ak je zamestnancom priamo firmy).
ak odmietnu? ja by som to riešila zaslaním poštou a je po probléme.
0 0
pali1 pali1

pali1 je offline (nepripojený) pali1

Dobrý deň.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Chcel by som zareagovať, aj keď sa možno moja reakcia niektorým nebude ľúbiť.
<o:p></o:p>
Za prvé dosť z vás sa tu vyjadruje o tom zamestnancovi ako by to nebol človek ale nejaké číslo vo vašej firme.
<o:p></o:p>
Netreba mu odpisovať ( to nie je vaša povinnosť ) viete čo je to korektné jednanie? Čo si má ten chudák myslieť keď mu nestojíte ani za odpoveď, ako sa ma zariadiť a ak to je bežní pracovník tak chudák ani nevie či to ma brať ako súhlas alebo nie.
<o:p></o:p>
Nehovorte mi že personálne pracovníčky nemajú čas mu ani odpísať.
<o:p></o:p>
Ak s jeho výpovedou nesúhlasíte tak mu to napíšte a ešte lepšie aj dôvod aby vedel že si jeho služby ceníte možno aj zmení názor.
<o:p></o:p>
Ja keby som bol na jeho mieste a vy sa mi neunúvate ani odpísať, tak jednoducho prestanem chodiť do práce a vy sa môžete aj pokrájať a nič nedosiahnete ( a som zvedavý aké príjemné by to bolo pre zamestnávateľa keby mu toto zamestnanci robili )
<o:p></o:p>
Každý ( dobrý ) personalista by mal vedieť komunikovať a nie sa schovávať za zákon keď mu to vyhovuje a keď nie tak potom apeluje na česť zamestnanca ( môže byť rád že mu to oznámil a má čas si zaškoliť druhého)
<o:p></o:p>
Neberte to prosím nikto osobne na nikoho som nenarážal .
<o:p></o:p>
Som zvedavý kolky z vás si myslia to čo ja alebo aspoň chápu aj toho zamestnanca.
<o:p></o:p>
Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

pali1 Pozri príspevok
Dobrý deň.
fficeffice" /><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comChcel by som zareagovať, aj keď sa možno moja reakcia niektorým nebude ľúbiť.
<o:p></o:p>
Za prvé dosť z vás sa tu vyjadruje o tom zamestnancovi ako by to nebol človek ale nejaké číslo vo vašej firme.
<o:p></o:p>
Netreba mu odpisovať ( to nie je vaša povinnosť ) viete čo je to korektné jednanie? Čo si má ten chudák myslieť keď mu nestojíte ani za odpoveď, ako sa ma zariadiť a ak to je bežní pracovník tak chudák ani nevie či to ma brať ako súhlas alebo nie.
<o:p></o:p>
Nehovorte mi že personálne pracovníčky nemajú čas mu ani odpísať.
<o:p></o:p>
Ak s jeho výpovedou nesúhlasíte tak mu to napíšte a ešte lepšie aj dôvod aby vedel že si jeho služby ceníte možno aj zmení názor.
<o:p></o:p>
Ja keby som bol na jeho mieste a vy sa mi neunúvate ani odpísať, tak jednoducho prestanem chodiť do práce a vy sa môžete aj pokrájať a nič nedosiahnete ( a som zvedavý aké príjemné by to bolo pre zamestnávateľa keby mu toto zamestnanci robili )
<o:p></o:p>
Každý ( dobrý ) personalista by mal vedieť komunikovať a nie sa schovávať za zákon keď mu to vyhovuje a keď nie tak potom apeluje na česť zamestnanca ( môže byť rád že mu to oznámil a má čas si zaškoliť druhého)
<o:p></o:p>
Neberte to prosím nikto osobne na nikoho som nenarážal .
<o:p></o:p>
Som zvedavý kolky z vás si myslia to čo ja alebo aspoň chápu aj toho zamestnanca.
<o:p></o:p>
Ďakujem.
Lenže slušnejšie je ísť osobne za šéfom a baviť sa s ním o tom, že chcem odísť. Zaslanie výpovede dohodou zamestnávateľovi, častokrát bez uvedenia dôvodu (a zamestnávateľ dovtedy ani netušil, že niekto chce dať výpoveď) tiež nie je čestné. Ak chcete aby sa s Vami bavili ako s rovným, musíte sa aj vy správať otvorene. Od zamestnávateľa je to často vychytralosť, lebo ak toho zamestnanca potrebuje, nedá mu odpoveď a získa ďalší mesiac Takže ak sa chcem s niekym na niečom dohodnúť, tak je lepšie sa s tým človekom baviť a nie sa schovať za doporučený list a očakávať vyjadrenie, ktoré zo zákona ani nie je povinné. V podstate sa zamestnávateľ takisto iba schová za papiere a zákony, ktoré mu umožňujú nereagovať. Ale kto je viac poškodený je otázne ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pali1 Pozri príspevok
Dobrý deň.
fficeffice" /><o:p></o:p>
Chcel by som zareagovať, aj keď sa možno moja reakcia niektorým nebude ľúbiť.
<o:p></o:p>
Za prvé dosť z vás sa tu vyjadruje o tom zamestnancovi ako by to nebol človek ale nejaké číslo vo vašej firme.
<o:p></o:p>
Netreba mu odpisovať ( to nie je vaša povinnosť ) viete čo je to korektné jednanie? Čo si má ten chudák myslieť keď mu nestojíte ani za odpoveď, ako sa ma zariadiť a ak to je bežní pracovník tak chudák ani nevie či to ma brať ako súhlas alebo nie.
<o:p></o:p>
Nehovorte mi že personálne pracovníčky nemajú čas mu ani odpísať.
<o:p></o:p>
Ak s jeho výpovedou nesúhlasíte tak mu to napíšte a ešte lepšie aj dôvod aby vedel že si jeho služby ceníte možno aj zmení názor.
<o:p></o:p>
Ja keby som bol na jeho mieste a vy sa mi neunúvate ani odpísať, tak jednoducho prestanem chodiť do práce a vy sa môžete aj pokrájať a nič nedosiahnete ( a som zvedavý aké príjemné by to bolo pre zamestnávateľa keby mu toto zamestnanci robili )
<o:p></o:p>
Každý ( dobrý ) personalista by mal vedieť komunikovať a nie sa schovávať za zákon keď mu to vyhovuje a keď nie tak potom apeluje na česť zamestnanca ( môže byť rád že mu to oznámil a má čas si zaškoliť druhého)
<o:p></o:p>
Neberte to prosím nikto osobne na nikoho som nenarážal .
<o:p></o:p>
Som zvedavý kolky z vás si myslia to čo ja alebo aspoň chápu aj toho zamestnanca.
<o:p></o:p>
Ďakujem.
Neviem, či píšeš len všeobecne alebo či reaguješ na konkrétny príspevok, ale neviem, že by niekto radil nejakému zamestnávateľovi, aby vôbec nereagoval na návrh zamestnanca na skončenie PP dohodou. Aspoň ja som tak určite nikdy neradil. Mohol som konštatovať, že zamestnávateľ nie je povinný na takýto návrh reagovať, ale to je fakt, nikde zo zákona mu nevyplýva povinnosť odpovedať.

A súhlasím s Jajou, že ak už chce korektné jednanie zamestnanec, mal by sa aj on tak správať. A je to hlavne o ľudských vzťahoch a nie zákonných povinnostiach. Aj ja som už končil PP dohodou, ale najprv som zašiel za nadriadeným a na rovinu som mu povedal, o čo ide. Ak sa už zamestnanec rozhodne pre demonštratívne písomné prejavy, tak to už je často len vyvrcholenie naštrbených vzťahov medzi ním a nadriadeným. A takýto servis zamestnávateľ vráti rovnakým demonštratívnym spôsobom - tým, že na list nebude reagovať.
0 0
pali1 pali1

pali1 je offline (nepripojený) pali1

Stým s vami súhlasím že by to mal prebrať osobne s nadriadeným ale...
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Myslel som to z mojej skúsenosti aj keď ja som neskončil ale prichádzam do kontaktu zo zamestnancami ktorí riešia svoje problémy napríklad ( výpoveď ).
<o:p></o:p>
Naša firma má veľa zamestnancov a tak musí každý zamestnanec komunikovať zo svojim priamym nadriadeným a nie s personálnym oddelením a vedúci zamestnanci to riešia tak že si ma zamestnanec dať žiadosť písomne aby ich stým ( nezaťažoval ) a oni nemuseli na personálnom oddelení vysvetľovať prečo.
<o:p></o:p>
Zamestnávateľ by mal sám žiadať vysvetlenie prečo zamestnanec už nechce uňho pracovať aby vedel čo je najčastejší podnet k daniu výpovede.
<o:p></o:p>
Možno je chyba v prístupe vedúceho zamestnanca čo nemusí viesť k jeho výmene ale môže ho poslať na školenie napríklad.( komunikačné zručnosti ) a podobne.
<o:p></o:p>
Nechcem tu obhajovať ani jednu stranu ale príspevky boli vedené len s pohľadu zamestnávateľa a tak som prispel zo strany zamestnanca.
<o:p></o:p>
Ďakujem.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Prosím, Zamestnanec ukončil PN 31.3.09 a chce odísť. Môžem mu dať výpoveď dohodou k 1.4.09, čiže dnes? Môžem na nej uviesť dátum 27.3.09 Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

dopravca Pozri príspevok
Prosím, Zamestnanec ukončil PN 31.3.09 a chce odísť. Môžem mu dať výpoveď dohodou k 1.4.09, čiže dnes? Môžem na nej uviesť dátum 27.3.09 Ďakujem
Nerozumien tým dátumom. Prečo tam chceš uviesť 27.3.09?
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Nemusí byť dohoda spísaná aspoň 3 dni pred?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dopravca Pozri príspevok
Nemusí byť dohoda spísaná aspoň 3 dni pred?

Nie, dohodou môžeš skončiť PP aj spätne. Napr. keby zamestnanec nebol v práci od 1.4., tak 5.4. môžete skončiť PP k 31.3.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

čiže môžem ukončiť PP k 31.3.09 aj ked bol PN? Keď ukončím 1.4. ...bože ako to urobiť aby už 1.4. nebol zamestnancom. A myslíte, že mu dajú podporu/splna podmienky/, ak sa rozodol odíst sám?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

dopravca Pozri príspevok
čiže môžem ukončiť PP k 31.3.09 aj ked bol PN? Keď ukončím 1.4. ...bože ako to urobiť aby už 1.4. nebol zamestnancom. A myslíte, že mu dajú podporu/splna podmienky/, ak sa rozodol odíst sám?
Ukonči k 31.3.2009.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať