Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás čo vypisujem v odhláške zamestnávateľa zo SP v kolonke SK NACE ak je to SZČO? Tiež neviem ZIP kond a právna forma sa píše FO?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

PORADí NIEKTO? DíK
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

kód SK NACE musíš zistiť na tejto stránke - zadaj IČO:
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

Právna forma FO: 101
3 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem moc mi to pomohlo. Len neviem, či uvádzam SK NACE alebo OKEČ, je to rozdielne a nie je tam ZIP kod.
treba vypísať aj korešpondenčnú adresu ak je rovnaká s adresou zamestn.
Naposledy upravil sybila3 : 01.07.10 at 09:51
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

V ODDIELI 9 vypisujem aj dátum zmeny? Asi nie, ked je v oddiely IV dátum odhlásenia posl.zam.? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

už som si pozisťovala ostatné, na čo som sa pýtala, ešte ten ZIP kod, neviem, kde nájdem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

ZIP kód nevyplňuješ. Vo vysvetlivkách píšu : uveďte smerové číslo do zahraničia - ZIP kod.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a ešte pri odhláške FO-zamestnanca vypisujem len dátum zániku alebo aj vzniku, aby som neurobila chybu. dík
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
a ešte pri odhláške FO-zamestnanca vypisujem len dátum zániku alebo aj vzniku, aby som neurobila chybu. dík
iba dátum zániku
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

díky moc
0 0
alena vrtochova alena vrtochova

alena vrtochova je offline (nepripojený) alena vrtochova

Ďakujem Terezamaria za odpoveď, veľmi si mi pomohla. Ano, mám podpisanú dohodu o skončení pracovného pomeru podľa § 60 ZP.
Ešte ráz dík.
0 0
ivolin ivolin

ivolin je offline (nepripojený) ivolin

potrebujem poradit:
dal som vypoved,momentalne mi plynie vypovedna lehota ,este cca mesiac do 1.8.10
musi mi zamestnavatel preplatit dovolenku cca 10 dni plus nadcasy cca 100 hodin ak si ich nestihnem vybrat do konca prac.pomeru?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ivolin Pozri príspevok
potrebujem poradit:
dal som vypoved,momentalne mi plynie vypovedna lehota ,este cca mesiac do 1.8.10
musi mi zamestnavatel preplatit dovolenku cca 10 dni plus nadcasy cca 100 hodin ak si ich nestihnem vybrat do konca prac.pomeru?
Áno
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ivolin Pozri príspevok
potrebujem poradit:
dal som vypoved,momentalne mi plynie vypovedna lehota ,este cca mesiac do 1.8.10
musi mi zamestnavatel preplatit dovolenku cca 10 dni plus nadcasy cca 100 hodin ak si ich nestihnem vybrat do konca prac.pomeru?


Predpokladám, že 100 hodín nadčasov ešte vyberieš a 10 dní dovolenky Ti preplatia vo výplate za mesiac júl, teda v poslednej výplate u starého zamestnávateľa.
7 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Prosím poraďte.Môžem si podať výpoveď okamžitú alebo od 1.9.2010 na základe,že je porušovaná prac.zmluva a zákonník práce.zamestnáveteľ mi neprepláca príplatky za soboty a sviatky.navyše nemáme vytvorené prac.podmienky-nie sú toalety a pod.Ďakujem vopred za rýchle odpovede
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
renataj Pozri príspevok
Prosím poraďte.Môžem si podať výpoveď okamžitú alebo od 1.9.2010 na základe,že je porušovaná prac.zmluva a zákonník práce.zamestnáveteľ mi neprepláca príplatky za soboty a sviatky.navyše nemáme vytvorené prac.podmienky-nie sú toalety a pod.Ďakujem vopred za rýchle odpovede
Podľa zákonníka práce:
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

§ 122
Mzda a náhrada mzdy za sviatok

(1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.

(2) Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu vo sviatok, patrí zamestnancovi za hodinu práce vo sviatok hodina náhradného voľna. V tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce vo sviatok, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1. Za čerpanie náhradného voľna patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

Ak ti zamestnávateľ nevypláca mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok a za soboty, to nie je dôvod na okamžité skončenie PP.
Ak sú u vás takéto nedostatky, ako aj to, že zamestnávateľ porušuje pracovnú zmluvu (neuviedla si, ako), nie sú u vás toalety, treba dať podnet na inšpektorát práce.
1 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Ďakujem za odpoved.Okamžitú výpoveď chcem dať preto,lebo som si našla nové zamestnanie a nástup je 1.9.
Na Inšpektorát som už chcela písať aspoň 100x ale nakoniec som z toho upustila.Nie je to môj štýl.
V ZP sa píše,že musí zamestnávateľ poskytnúť a vytvoriť podmienky na prácu.
Viete mi poradiť ako by som mala podať tú výpoveď.Ďakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

renataj Pozri príspevok
Ďakujem za odpoved.Okamžitú výpoveď chcem dať preto,lebo som si našla nové zamestnanie a nástup je 1.9.
Na Inšpektorát som už chcela písať aspoň 100x ale nakoniec som z toho upustila.Nie je to môj štýl.
V ZP sa píše,že musí zamestnávateľ poskytnúť a vytvoriť podmienky na prácu.
Viete mi poradiť ako by som mala podať tú výpoveď.Ďakujem
V prípade, že chcete dať takúto výpoveď, musíte mať aj dôkaz, že je to tak ako tvrdíte. Ak to zamestnávateľ neuzná, tak musíte počítať aj so súdom. Asi by bolo najlepšie dať výpoveď dohodou a dohodnúť sa so zamestnávateľom k 1.9. Ak nebude ochotný sa dohodnúť, tak potom musíte dať klasickú výpoveď a počítať s tým, že pracovný pomer Vám skončí až 31.10.
Naposledy upravil JAJA11 : 12.08.10 at 15:36
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
renataj Pozri príspevok
Ďakujem za odpoved.Okamžitú výpoveď chcem dať preto,lebo som si našla nové zamestnanie a nástup je 1.9.
Na Inšpektorát som už chcela písať aspoň 100x ale nakoniec som z toho upustila.Nie je to môj štýl.
V ZP sa píše,že musí zamestnávateľ poskytnúť a vytvoriť podmienky na prácu.
Viete mi poradiť ako by som mala podať tú výpoveď.Ďakujem
Ak máš prácu od 1.9., jediná možnosť je navrhnúť zamestnávateľovi ukončenie PP podľa § 60 ZP - teda dohodou. Ak nebude súhlasiť, musíš podať výpoveď, kde výpovedná doba je 2 mesiace a začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom si podala výpoveď. Teda v tvojom prípade, ak výpoveď podáš tento mesiac, výpovedná doba začína plynúť od 1.9. a končí 31.10.

Áno, zákonník práce hovorí, že zamestnávateľ má vytvoriť priaznivé podmienky na prácu. Ak nie, máš možnosť podať podnet na inšpektorát práce, tak ako som už písala.
1 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak:
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
Nemôžem sa odvolať na tento §??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať