Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Neviem ako by mohol vyčerpať jeden mesiac 25 dní D, keď pracovných dní máme max .23. Ale k čerpaniu D: D určuje zamestnávateľ po dohode so zamestnancom, takže, ak ho na D zamestnáv. nepustí a on do práce nepríde, môže dostať Absenciua následne k náhrade spôsobenú škodu zamestnávateľovi.
0 0
noro1 noro1

noro1 je offline (nepripojený) noro1

Z praxe viem, že keď sa zamestnanec rozhodne ukončiť prac. pomer a zamestnávateľ nesúhlasí z dohodou o rozviazaní prac. pomeru, zamestnanec jednoducho začne robiť absencie a nakoniec aj tak má s tým robotu len zamestnávateľ. Takže radšej podpisujeme dohody.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

heike Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, chcem sa opýtať:
Zamestnanec podal výpoveď k 30.4.2007 (aj s výpovednou lehotou) na vlastnú žiadosť. Aby som sa zbavila povinnosti odhlasovania čo najskôr, vypísala som odhlášky do ZP a Soc. poisťovne v pondelok a doobedu som to aj poslala doporučene do oboch poisťovní. Poobede pripálil do kancelárie s PN-kou (od 30.4.).
Čo teraz s ním? Odhlášku zo ZP nechať a stopnúť len Sociálnu?
Viem, že je v ochrannej lehote. Viete mi o nej, celkovo o tejto situácii a o povinnostiach zamestnávateľa napísať viac?
Na túto otázku som dostala na porade perfektnú odpoveď, len náš slávny zamestnanec prišiel s predĺžením PN-ky. Tým ma opäť zneistil, ale čítala som zákonník a tam je jasne napísané, že ochranná doba sa vzťahuje na výpoveď danú zo strany zamestnávateľa (par. 64) a výpoveď si podal predsa on (par. 67). Teda povinnosť predkladať predĺženia je teraz na ňom, všakže?

Čo by ste robili s takýmto prízrakom?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

To si musí už riešiť sám, ak už PP skončil, zamestnávateľ už nerieši nič.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Vrelé dík, najradšej by som ho niekde poslala...
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Prosim vas nemate vzor vypovede zo strany zamestnanca? DAkujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

rrrrr Pozri príspevok
Prosim vas nemate vzor vypovede zo strany zamestnanca? DAkujem
Pozri tu:
http://www.porada.sk/t40956-ako-napisat-vypoved.html

alebo pohľadaj na porade. Určite to už tu bolo.
0 0
ludytka ludytka

ludytka je offline (nepripojený) ludytka

A čo ak chcem dať výpoveď ak som zamestnaná pol roka a chystám sa na vysokú školu? Na dohodu so zamestnavatelom to nevidim kedze veduci je neprijemny clovek, a cakat 2 mesacnu vypovednu lehotu by bol pre mna v praci teror z dovou ze by mi to zamestnavatel dal vyzrat.

Ak by som dala vypoved a nedostavila sa uz viac do prace, ako sa moze zamestnavatel zachovat a ake problemy mi to moze sposobit? Mam v takom pripade narok na preplatenie dovolenky na ktoru mam narok ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Za neospravedlnenú neprítomnosť v práci ti môže zamestnávateľ udeliť absenciu a skrátiť dovolenku.

---------
Veronika
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Ak mi zamestnanec, odovzdal 19.06.2007, žiadosť o rozviazanie PP k 18.6.2007,ja som mu odoslala nesúhlasnú odpoveď. Ak mi nedonesie výpoveď z dvojmesačnou výpovednou dobou, nič sa nedeje?
On sa mi vyhráža sociálkou, lebo som nesúhlasila a, že jemu už plynie výpovedná doba od 18.6.2007. Plynie mu ta výpovedná doba ak sme nesúhlasili z dohodou a on nepodal výpoveď z dvojmesačnou dobou?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Včera sa to tu rozoberalo. Pozri od príspevku č. 10.
http://www.porada.sk/t15921-rozviaza...-alebo-72.html
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ludytka Pozri príspevok
A čo ak chcem dať výpoveď ak som zamestnaná pol roka a chystám sa na vysokú školu? Na dohodu so zamestnavatelom to nevidim kedze veduci je neprijemny clovek, a cakat 2 mesacnu vypovednu lehotu by bol pre mna v praci teror z dovou ze by mi to zamestnavatel dal vyzrat.

Ak by som dala vypoved a nedostavila sa uz viac do prace, ako sa moze zamestnavatel zachovat a ake problemy mi to moze sposobit? Mam v takom pripade narok na preplatenie dovolenky na ktoru mam narok ?
Pozri si túto diskusiu:
http://www.porada.sk/t54582-p2-.html

Luciana1 mala podobný problém...
0 0
KatyZV KatyZV

KatyZV je offline (nepripojený) KatyZV

dobry den,
ak som dobre pochopila z uz precitaneho stale plati 2mesacna vypovedna lehota, ktora zacina plynut 1.den nasledujuceho meciaca po mesiaci v ktorom dorucim zamestnavatelovi vypoved,
teda ak ju dorucim napr. 10.7.alebo 30.7. tak lehota plynie od 1.8. a konci 30.9.?
Dakujem
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
KatyZV Pozri príspevok
dobry den,
ak som dobre pochopila z uz precitaneho stale plati 2mesacna vypovedna lehota, ktora zacina plynut 1.den nasledujuceho meciaca po mesiaci v ktorom dorucim zamestnavatelovi vypoved,
teda ak ju dorucim napr. 10.7.alebo 30.7. tak lehota plynie od 1.8. a konci 30.9.?
Dakujem
Pochopila si to správne.
0 0
kormidelnik kormidelnik

kormidelnik je offline (nepripojený) kormidelnik

Dobry den,

presurfoval som si toto forum aj zakonnik prace. No mam este niekolko nejasnosti a rad by som vas poprosil o radu

Mam PZ na dobu neurcitu.
U svojho zamestnavatela planujem podat ziadost o skocenie pracovneho pomeru dohodou s navrhom na 2 mesacnu vypovednu lehotu. /teda paragraf 60 a musi s tym suhlasit aj zamestnavatel/

1. Musi ma zamestnavatel zamestnavat este 2 mesiace alebo ma moze vysupnut skor?
moja predstava: musi ma zamestnat este na 2 mesiace, ale ak by ma chcel vysupnut skor musi mi zaplatit odstupne vo vyske ako by som bol zamestnany.

2. v den, ked podam ziadost o skoncenie PP moze zrusit moje pracovne miesto a vysupnut ma bez odstupneho?
moja predstava: moze zrusit moje pracovne miesto, ale musi mi zaplatit odstupne.

3. pocas vypovednej dobry ma moze 3x pisomne upozornit na zavazne porusenie pracovnej discipliny /31min obedna prestavka, sukromne e-maily, sukromne telefonaty a podobne "pikosky"/ a vysupnut ma bez odstupneho?
moja predstava: ano moze.

Vopred dakujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

[QUOTE=kormidelnik;511173]Dobry den,

presurfoval som si toto forum aj zakonnik prace. No mam este niekolko nejasnosti a rad by som vas poprosil o radu

Mam PZ na dobu neurcitu.
U svojho zamestnavatela planujem podat ziadost o skocenie pracovneho pomeru dohodou s navrhom na 2 mesacnu vypovednu lehotu. /teda paragraf 60 a musi s tym suhlasit aj zamestnavatel/


Ak si dáš žiadosť o ukončenie PP dohodou, tak aké odstupné by si chcel?

Ja by som o ukončenie PP dohodou žiadala v prípade, že chcem ísť skôr ako o 2 mesiace. (dohoda = obidve strany musia súhlasiť).
Ak mi vyhovujú 2 mesiace – tak dám výpoveď (výpovedná doba 2 mesiace, v prípade, že som zamestnancom 5 rokov, tak 3 mesiace).
Naposledy upravil Katy a R : 11.08.07 at 20:36
0 0
kormidelnik kormidelnik

kormidelnik je offline (nepripojený) kormidelnik

Katy a R Pozri príspevok
kormidelnik Pozri príspevok
Dobry den,

presurfoval som si toto forum aj zakonnik prace. No mam este niekolko nejasnosti a rad by som vas poprosil o radu

Mam PZ na dobu neurcitu.
U svojho zamestnavatela planujem podat ziadost o skocenie pracovneho pomeru dohodou s navrhom na 2 mesacnu vypovednu lehotu. /teda paragraf 60 a musi s tym suhlasit aj zamestnavatel/

Ak si dáš žiadosť o ukončenie PP dohodou, tak aké odstupné by si chcel?

Ja by som o ukončenie PP dohodou žiadala v prípade, že chcem ísť skôr ako o 2 mesiace. (dohoda = obidve strany musia súhlasiť).
Ak mi vyhovujú 2 mesiace – tak dám výpoveď (výpovedná doba 2 mesiace, v prípade, že som zamestnancom 5 rokov, tak 3 mesiace).
ide mi o to, ze ak zamestnavatelovi nahrhnem dohodu on moze s nou suhlasit alebo nie, ak bude suhlasit musim este 2 mesiace riadne chodit do prace. ak suhlasit nebude a navrhne iny termin /hned na druhy den/ podla par 60, ja tiez nebudem logicky suhlasit /chcem este 2 mesiace pracovat/.

ale ak ma bude chciet silou-mocou potom vysupnut zamestnavatel skor musi mi zaplatit odstupne?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kormidelnik Pozri príspevok
ide mi o to, ze ak zamestnavatelovi nahrhnem dohodu on moze s nou suhlasit alebo nie, ak bude suhlasit musim este 2 mesiace riadne chodit do prace. ak suhlasit nebude a navrhne iny termin /hned na druhy den/ podla par 60, ja tiez nebudem logicky suhlasit /chcem este 2 mesiace pracovat/.

ale ak ma bude chciet silou-mocou potom vysupnut zamestnavatel skor musi mi zaplatit odstupne?
Ak ti bude plynúť výpovedná doba, a počas tejto doby ti dá okamžité skončenie PP z dôvodu závažného porušenia pracovnej disciplíny tak na odstupné nárok nemáš. Odporúčam preštudovať §§ 68-70 o okamžitom ukončení PP.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

K bodu 1 :
moja predstava: musi ma zamestnat este na 2 mesiace, ale ak by ma chcel vysupnut skor musi mi zaplatit odstupne vo vyske ako by som bol zamestnany.
chceš podať Žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru dohodou. V tejto žiadosti uvedieš dátum, ku ktorému dňu žiadaš ukončiť PP. Zamestnávateľ buď súhlasí - v tomto prípade zabudni na odstupné - alebo nesúhlasí a ty ako zamestnanec môžeš dať výpoveď z dvojmesačnou výpovednou lehotou, ktorá plynie od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede zamestnávateľovi - tiež zabudni na odstupné.


K bodu 2:
2. v den, ked podam ziadost o skoncenie PP moze zrusit moje pracovne miesto a vysupnut ma bez odstupneho?
moja predstava: moze zrusit moje pracovne miesto, ale musi mi zaplatit odstupne.
správne, ale neviem prečo by to zamestnávateľ robil, keď dobrovoľne podáš žiadosť o skončenie PP...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ak dá výpoveď zamestnanec, výpovedná doba je vždy najmenej 2 mesiace.
Ak dá výpoveď zamestnávateľ, dĺžka výpovednej doby sa odvodzuje od počtu rokov odpracovaných u zamestnávateľa a je najmenej 2 (u zamestnávateľa je odpracovaných menej ako 5 rokov) alebo najmenej 3 mesiace (u zamestnávateľa je odpracovaných najmenej 5 rokov).
Mýlim sa? Alebo som nesprávne pochopil obsah citovaného tvrdenia?

ZP_§62_ods.1[/QUOTE]


Jasné, že máš pravdu (veď si odborník).
Mne len bolo čudné, prečo chce rozviazať PP dohodou o 2 mesiace. Samozrejme, že môže navrhnúť takúto dohodu, ale podľa mňa je potom lepšia výpoveď
Asi je to tým, že ešte veľa ľudí nerozlišuje ukončenie PP dohodou a ukončenie PP výpoveďou (aj keď robíš v tomto smere slušnú osvetu).
Naposledy upravil Katy a R : 12.08.07 at 12:22 Dôvod: rozlíšenie textu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať