Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nedá mi nepriložiť, pre tých, čo to ešte nevideli.
unikátny spôsob ukončenia PP.
0 0
kona kona

kona je offline (nepripojený) kona

zaujimave.... ked vybodkujes tie nadavky, tak to moze vyzerat ako predtlacene tlacivo, pripadne formular na Vypoved HPP.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Zamestnanec dal výpoveď k 31.08. - uplynie výpovedná doba. Z-teľ vydáva doklad: VÝPOVEĎ. Musí tento doklad podpísať aj z-nec, alebo stačí z-teľovi len doklad o doručení, príp. prevzatí výpovede?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

fipina Pozri príspevok
Zamestnanec dal výpoveď k 31.08. - uplynie výpovedná doba. Z-teľ vydáva doklad: VÝPOVEĎ. Musí tento doklad podpísať aj z-nec, alebo stačí z-teľovi len doklad o doručení, príp. prevzatí výpovede?
Prečo ZĽ dáva doklad výpoveď, veď ten predsa pred viac ako 2-mi mesiacmi dal ZC ZĽovi?!
ZĽ nedáva žiaden doklad, ktorý by preukazoval skončenie PP. Tento doklad je práve tá výpoveď od ZCa. ZĽ dáva okrem iného zápočet rokov, potvrdenie príjmu,... ale to je už iná téma.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Výpoveď zo strany zamestnanca dňom ...
Z-nec sa zaväzuje ku dňu výpovede odovzdať kľúče,.....
z-teľ sa zaväzuje vydať zápočet....

Nie je to správne?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pre odovzdanie kľúčov a iných prac. prostriedkov stačí vypísať preberací protokol podpísaný oboma stranami.
0 0
natasa.ba natasa.ba

natasa.ba je offline (nepripojený) natasa.ba

Feministka
Zamestnávateľ musí písomne reagovať na podanú vypoveď. ak so zamestnancom chcete pracovný pomer ukonciť inak ako dohodou, odpoveď by mala znieť v duchu : ano suhlasime s ukoncením, nie však dohodou ale z organizačných dôvodov riadna dvoj - trojmesačná výpovedná doba.
Ak zamestnávateľ písomne neodpovie (ale iba ústne vyjadrí nesúhlas = nedostatočné, iba čo je na papieri platí, všetko ostatné sa dá odoprieť) je to vyjadrenie súhlasu, lebo sa dá povedať, že nerozporoval výpoveď.
Podľa mňa je vhodné zvážiť, či zamestnanec počas výpovednej lehoty nemôže poškodiť zamestnávateľa a pod.
Z mojich skúseností viem, že je rozumnejšie sa dohodnúť, ako robiť prieky.
S pozdravom
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

natasa.ba Pozri príspevok
Zamestnávateľ musí písomne reagovať na podanú vypoveď.
Zamestnávateľovi žiadna takáto povinnosť zo žiadneho zákona nevyplýva. Jedinou jeho povinnosťou je, po ukončení výp. doby vystaviť zápočtový list.


natasa.ba Pozri príspevok
ak so zamestnancom chcete pracovný pomer ukonciť inak ako dohodou, odpoveď by mala znieť v duchu : ano suhlasime s ukoncením, nie však dohodou ale z organizačných dôvodov riadna dvoj - trojmesačná výpovedná doba.
Tu miešaš dohromady skončenie PP dohodou a výpoveďou zo strany zamestnávateľa. Buď je to dohodou a vtedy stačí, ak zamestnávateľ napíše "súhlasíme so skončením PP dohodou k dátumu ....". Alebo je to výpoveď z organizačných dôvodov. Môže byť aj dohoda z organizačných dôvodov, ale len vtedy, ak dohodu navrhol zamestnávateľ.


natasa.ba Pozri príspevok
Ak zamestnávateľ písomne neodpovie (ale iba ústne vyjadrí nesúhlas = nedostatočné, iba čo je na papieri platí, všetko ostatné sa dá odoprieť) je to vyjadrenie súhlasu, lebo sa dá povedať, že nerozporoval výpoveď.
Výpoveď nemusí, vlastne ani nemôže rozporovať. Je to jednostranný právny akt. Naopak, ak súhlasí s dohodou, na to, aby bola platná, musí dať súhlas (najlepšie písomný). Pokiaľ na dohodu podanú zamestnancom zamestnávateľ nereaguje, dohoda je neplatná a zamestnanec musí podať výpoveď.
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

Dobrý deň, poprosím Vás o radu:
ak zamestnávateľ odmieta osobne prevziať výpoveď od zamestnanca a tento to pošle poštou doporučene s doručenkou (napr. dnes 30.8.) od kedy začne platiť VL? Ak to zam-eľ z pošty prevezme až v septembri, tak VL začína plynúť až 1.10 alebo je to podľa dátumu odoslania?
Vďaka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Prvá možnosť je správna.
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

Škoda, toho som sa obávala ... ale ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

Dobrý deň, rada by som sa spytala na jednu záležitosť, zamestnanci často špekulujú, že skončia pracovný pomer v priebehu týždňa zo zdravotných dovodov a prinesú potvrdenku od lekára...osobne si myslim, že na to treba tlačivo lekárskeho posudku, teda musí prejsť lekárskou posudkovou komisiou a nie iba nejaký načmáraný receptový papier, či presný názov VÝMENNÝ LIST - POUKAZ. ale dnes mi prišlo potvrdenie, VYMENNY LIST, na ktorom sa skončenie pracovného pomeru vztahovalo na dieta narodené 2.8.2005. Vyjdrenie lekára: Potvrdzujem, že menované dieťa trpí opakovanými infekciami dýchacích ciest, vyžaduje zvýšenú opateru matky,nie je možné zaradiť do MŠ.

Takže aj v takomto prípade treba písat lekársky posudok, teda čakat ho od zamestnanca? lebo to dieta nemá ešte teraz 3 roky.

Ďakujem.
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

andrea123 Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som sa spytala na jednu záležitosť, zamestnanci často špekulujú, že skončia pracovný pomer v priebehu týždňa zo zdravotných dovodov a prinesú potvrdenku od lekára...osobne si myslim, že na to treba tlačivo lekárskeho posudku, teda musí prejsť lekárskou posudkovou komisiou a nie iba nejaký načmáraný receptový papier, či presný názov VÝMENNÝ LIST - POUKAZ. ale dnes mi prišlo potvrdenie, VYMENNY LIST, na ktorom sa skončenie pracovného pomeru vztahovalo na dieta narodené 2.8.2005. Vyjdrenie lekára: Potvrdzujem, že menované dieťa trpí opakovanými infekciami dýchacích ciest, vyžaduje zvýšenú opateru matky,nie je možné zaradiť do MŠ.

Takže aj v takomto prípade treba písat lekársky posudok, teda čakat ho od zamestnanca? lebo to dieta nemá ešte teraz 3 roky.

Ďakujem.
MATE DOVOLENKY? :-)
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

V § 69 ods.1 písm.a./ zamestnanec môže PP okamžite skončiť,ak podľa lekárskeho posudku....,takže žiadne vým.listy,tie slúžia pre lekárov na odborné vyšetrenia,myslíš správne.
0 0
Tiska Tiska

Tiska je offline (nepripojený) Tiska

Dobrý deň, ak zamestnanec požiadal o skončenie PP dohodou k napr. k 30.9.2007, ale zamestnávateľ mu nechce vyhovieť, trvá na výpovednej lehote a zamestnanec sa rozhodne, že už viac na smenu nenastúpi, ktorým dňom mu vlastne ukončím PP? Zamestnanec mi ozmámil, že od 17.9.2007 už nepríde a ja si myslím, že by bolo vhodné ho týmto dňom aj poodhlasovať z poisťovní a ukončiť PP, pretože ja ho nemám ako donútiť aby nastúpil na prac. smenu, mohla by som ho postihnúť podľa §62 ods 3 jednomesačnou peň. náhradou, keby to mal dohodnuté v prac. zmluve. Kto mi poradí?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tiska Pozri príspevok
Dobrý deň, ak zamestnanec požiadal o skončenie PP dohodou k napr. k 30.9.2007, ale zamestnávateľ mu nechce vyhovieť, trvá na výpovednej lehote a zamestnanec sa rozhodne, že už viac na smenu nenastúpi, ktorým dňom mu vlastne ukončím PP? Zamestnanec mi ozmámil, že od 17.9.2007 už nepríde a ja si myslím, že by bolo vhodné ho týmto dňom aj poodhlasovať z poisťovní a ukončiť PP, pretože ja ho nemám ako donútiť aby nastúpil na prac. smenu, mohla by som ho postihnúť podľa §62 ods 3 jednomesačnou peň. náhradou, keby to mal dohodnuté v prac. zmluve. Kto mi poradí?
Ak nepríde do práce, môže sa mu dať absencia a za ňu sa mu môže krátiť dovolenka. Inak si asi zamestnávateľ nepomôže. Vyčíslovanie škody za neprítomnosť je dosť komplikovaná. Všetko toto je to len o slušnosti ľudí.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

My sme to vyriešili tým, že sme mu celé dva mesiace (počas výpovednej doby) dali absenciu. 01.07. doniesol výpoveď k 30.06. a už sme ho viac nevideli.
0 0
Tiska Tiska

Tiska je offline (nepripojený) Tiska

Andrej, ale keď nebudem súhlasiť s dohodou o skončení PP, ale budem trvať na výpovednej lehote, čo fondy? Veď on bude vlastne poistencom počas celej výpovednej lehoty aj keď bude mať absenciu.Podľa mňa by som mala za neho urobiť odvody z min. mzdy a od koho ich vymáhať? Takže ukončenie by bolo naozaj najrozumnejšie dohodou napr. aj k tomu 17 -mu, ale čo keď si niekto postavil hlavu? Zamestnávateľ chce výp. lehotu a zamestnanec dohodu a ani jeden nehodlá ustúpiť? Je to pre mňa dosť nepríjemná situácia.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tiska Pozri príspevok
Andrej, ale keď nebudem súhlasiť s dohodou o skončení PP, ale budem trvať na výpovednej lehote, čo fondy? Veď on bude vlastne poistencom počas celej výpovednej lehoty aj keď bude mať absenciu.Podľa mňa by som mala za neho urobiť odvody z min. mzdy a od koho ich vymáhať? Takže ukončenie by bolo naozaj najrozumnejšie dohodou napr. aj k tomu 17 -mu, ale čo keď si niekto postavil hlavu? Zamestnávateľ chce výp. lehotu a zamestnanec dohodu a ani jeden nehodlá ustúpiť? Je to pre mňa dosť nepríjemná situácia.
Ale absenciu treba nechať len pár dní, potom sa dohodnúť zo zamestnávateľom o ukončení prac. pomeru z dôvodu absencie, krátiť dovolenku o absenciu a zamestnancovi nevyplatiť už žiadne peniaze na výplatu. Inak sa takýto nezodpovedný zamestnanec potrestať nedá. Ale vždy sa treba pozerať aj na to, prečo to ten človek spravil. Nie vždy je na vine len zamestnanec, niekedy je neúnosné správanie aj od zamestnávateľa a pre zamestnanca nie je iné riešenie. To však už lepšie vieš ty aký je to prípad.
0 0
lele28 lele28

lele28 je offline (nepripojený) lele28

Potrebovala by som poradiť:
Mam pracovnú zmluvu na dobu neurčitú a pobočka v ktorej pracujem sa bude rušiť, zamestnavateľ mi ešte nedal výpoveď, pravdepodobne asi bude chciet aby som isla pracovat na inú pobočku do iného mesta, co ja nechcem.
Ak to odmietnem mám nárok na odstupné a je vôbec povinný mi odstupné dať.
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať