Zavrieť

Porady

účtovanie v s.r.o.

môžete mi prosím poradiť?
čo všetko je potrebné urobiť - z hľadiska účtovníctva - hned po založení s.r.o.? Samozrejme otvoriť účtovné knihy, ale je to s.r.o. s minimálnymi obratom (aspon teraz na začiatku) takže nebude mať žiadnych zamestnancov iba konateľa - je potrebné ho ako zamestnanca nahlasovať sociálke a pod.? Je potrebné účtovať cez neaký účtovný program, alebo je možné tých pár operácií zvládnuť aj bez neho? a čo spoločníci - ak budú brať mesačne výplatu - sú to zároveň aj zamestnanci. Mám v tom riadny zmätok, prosím poraďte.
dakujem vám za pomoc a rady
Usporiadat
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Do decembra cez ucet 221 nemozem, lebo je to na bankovom vypise z 2.1.2006. Mozem 261 ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

apsgroup
Do decembra cez ucet 221 nemozem, lebo je to na bankovom vypise z 2.1.2006. Mozem 261 ?
Lenže BV je z 2.1., ale pozri na položke, tam je určite ten správny dátum operácie, teda decembrový.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Bankovy vypis je zo dna 2.1.2006,pri polozke je datum vyberu 30.12., ale spracovany v banke 2.1.2006. Keby som to nahrala v banke 31.12.2005, nesedel by mi zostatok úctu v banke k 31.12.2005 s účtom 221. Mám bankove vypisy denne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

apsgroup
Bankovy vypis je zo dna 2.1.2006,pri polozke je datum vyberu 30.12., ale spracovany v banke 2.1.2006. Keby som to nahrala v banke 31.12.2005, nesedel by mi zostatok úctu v banke k 31.12.2005 s účtom 221. Mám bankove vypisy denne.
To je zaujímavé, prečo banka neodpísala z účtu v deň realizácie, ak Ti banka z účtu v ten deň peniaze neodpísala, tak nemôžeš účtovať do decembra.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Pri vybere z bankomatu je vzdy casovy posun medzi dnom vyberu a dnom spracovania. Vzdy účtujem až vypis z banky a vybratú sumu dávam na zálohy,kedze vyberat z účtu moze len spoločnik. No teraz je problem pri prelome rokov, že skutočny vyber bol 30.12., ale banka to spracovala 2.
1.2006. Na účet 335 by sa to malo dostat 30.12.2005, ale 221 až 2.1.2006.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

apsgroup
Pri vybere z bankomatu je vzdy casovy posun medzi dnom vyberu a dnom spracovania. Vzdy účtujem až vypis z banky a vybratú sumu dávam na zálohy,kedze vyberat z účtu moze len spoločnik. No teraz je problem pri prelome rokov, že skutočny vyber bol 30.12., ale banka to spracovala 2.
1.2006. Na účet 335 by sa to malo dostat 30.12.2005, ale 221 až 2.1.2006.
Nemám doma účtovný rozvrh, ale keď Ti to nesúri, tak pozriem zajtra v práci.
Mali by to byť určite nejaké výdavky BO.
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
apsgroup
Do decembra cez ucet 221 nemozem, lebo je to na bankovom vypise z 2.1.2006. Mozem 261 ?
ja v decembri uctujem podobne pripady cez 383-vydaje buducich obdobi,
cize 335AE/383AE.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Ja účtujem výbery z bankomatu rovnako ako výbery hotovosti z účtu v pokladni banky. Nevidím v tom principiálne žiadny rozdiel. (Takisto ako rozdiel medzi nákupom v predajni s obsluhoa a v samoobsluhe).
To znamená, že výber účtujem cez 261 - peniaza na ceste. Časový posun nastáva, ak sa výber uskutoční z bankomatu inej banky ako tej, v ktorej je vedený účet.
Na prelome rokov mi na účte 261 zostáva zostatok.
Nevidím dôvod na komplikovanie tohoto účtovného prípadu účtami pohľadávok voči spoločníkom alebo zamestnancom.

Účet 383 (aj ostatné účty časového rozlíšenia) ma jú inú náplň (citujem z postupov účtovania):

§ 56

Účty časového rozlišovania
(1) Na účtoch účtovej skupiny 38 – Časové rozlíšenie nákladov a výnosov sa časovo rozlišujú náklady a výnosy.
(7) Na účte 383 – Výdavky budúcich období sa účtuje časové rozlíšenie nákladov bežného účtovného obdobia, ktoré sa týkajú výdavkov v určitých budúcich obdobiach, napríklad nájomné platené pozadu.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Kačena I. dakujem velmi za rychlu odpoved, este mohla by som poprosit ako sa uctuje sluzob. cesta? mohli by ste mi napisat predkontaciu ?

Este by som Vas chcela poprosit, nerobi niekto z Vas uctovnictvo v autoservise? ak ano bola by som vam velmi vdacna keby ste mi napisali ako a co vsetko tam robite(myslim co sa tyka uctovn., personal.,....)

DAKUJEM
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

apsgroup
Pri vybere z bankomatu je vzdy casovy posun medzi dnom vyberu a dnom spracovania. Vzdy účtujem až vypis z banky a vybratú sumu dávam na zálohy,kedze vyberat z účtu moze len spoločnik. No teraz je problem pri prelome rokov, že skutočny vyber bol 30.12., ale banka to spracovala 2.
1.2006. Na účet 335 by sa to malo dostat 30.12.2005, ale 221 až 2.1.2006.
30.12.05 príjem 211/261
30.12.05 výdaj 335/211
02.01.06 výdaj 261/221.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
Kačena I. dakujem velmi za rychlu odpoved, este mohla by som poprosit ako sa uctuje sluzob. cesta? mohli by ste mi napisat predkontaciu ?
Cestovné: 512/211
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Este raz sa vas chcem opytat, ci tu nie je nahodou niekto kto uctuje v autoservise, potrebovala by som poradit ako to tam bezi a pod.

Kde sa uctuje instalacia programu napr. pre autoseris /nas naklad/+ k tomu skolenie? mozte prosim poradit?

a este sa chcem opytat ked nakupujeme tovar na sklad tak to dam na 131 a na 504 ide kedy? no jasne, ze ked to nie je na sklade, cizeto bude len nieco jednorazove alebo ...?? a potom bz to nemohlo ist napr. len do spotreby (501) ??

Prosim uz len 1 otazka, ked nam chodia 1 krat do tyzdan vymienat rohozku ako a kde to mam zauctovat?
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

ako mam zauctovat ked majitel uhradil PFA z ineho uctu-nie z firemneho, pretoze na firem. nebolo dostatok fin. prostr.(ale to nikoho nezaujima..) ale co ja teraz prosim mozete mi napisat ako to mam riesit, aky budem mat k tomu doklad? a predkontacia?

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna 07
ako mam zauctovat ked majitel uhradil PFA z ineho uctu-nie z firemneho, pretoze na firem. nebolo dostatok fin. prostr.(ale to nikoho nezaujima..) ale co ja teraz prosim mozete mi napisat ako to mam riesit, aky budem mat k tomu doklad? a predkontacia?

dakujem
Zaúčtovala by som to ako pôžičku od spoločníka( pohľadávku voči spoloč..), teda na účet 355.
Opravujem účtovanie, je to záväzok z prijatej pôžičky od spoločníka:321/365.
Naposledy upravil Tweety : 10.01.06 at 07:16
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Mam predsa este 1 otazku, dufam, za velmi neotravujem, ked je na VFA nielen predaj tovar, ale je k tomu poskytnuta aj sluzba kde to zauctujem na 604? (na 602 nemozem, ale je to spravne?)

dakujem
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

sara-ke
Este raz sa vas chcem opytat, ci tu nie je nahodou niekto kto uctuje v autoservise, potrebovala by som poradit ako to tam bezi a pod.

Kde sa uctuje instalacia programu napr. pre autoseris /nas naklad/+ k tomu skolenie? mozte prosim poradit?

a este sa chcem opytat ked nakupujeme tovar na sklad tak to dam na 131 a na 504 ide kedy? no jasne, ze ked to nie je na sklade, cizeto bude len nieco jednorazove alebo ...?? a potom bz to nemohlo ist napr. len do spotreby (501) ??

Prosim uz len 1 otazka, ked nam chodia 1 krat do tyzdan vymienat rohozku ako a kde to mam zauctovat?
odpoviete mi?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
Mam predsa este 1 otazku, dufam, za velmi neotravujem, ked je na VFA nielen predaj tovar, ale je k tomu poskytnuta aj sluzba kde to zauctujem na 604? (na 602 nemozem, ale je to spravne?)
Predaj-604, služby 602.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
Prosim uz len 1 otazka, ked nam chodia 1 krat do tyzdan vymienat rohozku ako a kde to mam zauctovat?
Ako službu na 518. Poznám firmu, kde to uvádzajú vo faktúre ako "prenájom rohožky a pranie".
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

Kde sa uctuje instalacia programu napr. pre autoservis+ k tomu poskytnute skolenie?

aky je rozdiel medzi 504 a 131 okrem toho, ze 1 je na sklade a druhe nie??

dakujem
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

chcem sa opytat ked zauctujem uhradu PFA z ineho uctu, nie z podnikatelskeho,a el sukromneho mam to dat ako 365? a potom sa to kedy a ako vyrovna? alebo to tak zostane? mam dat ako? - aka je predkontacia? a aky doklad bude k tomu?

dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať