Zavrieť

Porady

ROZVOD- POMOC

Dobrý deň, som tu prvý krát, neviem či píšem správne, ale snáď..... Potrebujem pomôcť s rozvodom. Neviem ako to má byť správne, tak aby nebolo potrebné žiadne dodatočné doplňovanie.
Je veľa rád pre rozvádzajúcich sa manželov s deťmi, pre rozvod z nevery, ale je tu niekto kto by mi vedel poraď ako podať rozvod ak : s manželom už nebývame 8 mesiacov, deti nemáme, nejde o neveru ani z jedne strany, ale o odcudzenie. Sme voči sebe korektní, nekydáme po sebe. Manžel o rozvod nechcel podať, že nech ja, tak teraz idem a keď zistil, že to myslím vážne, tak zrazu je aj milý a že nech sa vrátim a pod. ale že ak to naozaj nechcem- ok, ale chce aby som vedela, že nechce mi robiť napriek, ale bude proti. Takže potrebujem pomôcť ako to napísať....
A má niekto osobnú skúsenosť s právnikom/právničkou, ktorá pomohla- nechcem hľadať cez "zlaté stránky". Nepotrebujem zastupovanie, ale stretnutie kde by mi dali "rady do boja", skontrolovali moju žiadosť a tak.
Ďakujem každému kto sa mi ozve! Prosím aj na mail: kvetinka07@gmail.com
Usporiadat
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
kvetinka07 Pozri príspevok
Len tá nekorektnosť mi nesedí- ja som v tom asi veľmi staromódna. Ale snáď nebude treba až tak "kydať" a aj tak nás rozvedú...
Myslel som to v tom zmysle, že budeš niečo zatajovať, lebo je to tvoj manžel. Samozrejme, že by si mala povedať len pravdu, ale celú. Nie niečo tajiť.
Nie si staromódna, si spravodlivá. A takých je nás už málo. Veľa ľudí hľadí len na peniaze a morálka ide bokom. Držím palce na súde.
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

Mgr.Shrek Pozri príspevok
Myslel som to v tom zmysle, že budeš niečo zatajovať, lebo je to tvoj manžel. Samozrejme, že by si mala povedať len pravdu, ale celú. Nie niečo tajiť.
Nie si staromódna, si spravodlivá. A takých je nás už málo. Veľa ľudí hľadí len na peniaze a morálka ide bokom. Držím palce na súde.
Nebrala by som to ako zatajovanie, ale vyťahovať súkromné veci cudzým- to mi nesedí. Niekto mi poslal návrh a tam napr. také, že" 3 víkendy za sebou manželka nenavarila čerstvé, len vytiahla z mrazničky a prihrievala" a pod. to mi pripadá také....Lebo však každý robil chyby a nie je ideál a rozvod je akoby o vyťahovaní toho najhoršieho. A práve to čo ma doviedlo do stavu, že nevidím iné východisko ako rozvod sa aj tak takto opísať nedá....
A čo sa týka hľadenia na peniaze- viem, že sú dôležité, ale pre mňa nie sú dôležité natoľko, aby som kvôli nim niečo "kula" na súde. My sme nejak peniaze nemali, takže nerátam, že nejaké dostanem, chcem to mať len za sebou a žiť kľudný život a tešiť sa z radosti druhých.
Dík za podporu!
0 0
ludeko ludeko

ludeko je offline (nepripojený) ludeko

Kvetinka07, daj vedieť ako si to vyriešila. Takto, po zhruba roku a pol by bolo celkom fajn vedieť, ako si zúžitkovala rady z Porady... Pozdravujem a prajem všetko dobré. LK
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať