Zavrieť

Porady

odpocitatelna polozka

Prosim Vas potrebujem poradit musim v danovom odpisat odpocitatelnu polozku na danovnika???ked ju uplatnim tak som v minuse a chcel by som byt aspon daco v pluse dakujem
Usporiadat
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte, prosim, ako sa zaokruhluje odp. polozka. Zaklad dane mam 25557,10 Eur. Nezd. cast na danovnika bude 1483,20 alebo 1483,21 Eur?
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
martina100 Pozri príspevok
Ahojte, prosim, ako sa zaokruhluje odp. polozka. Zaklad dane mam 25557,10 Eur. Nezd. cast na danovnika bude 1483,20 alebo 1483,21 Eur?
Zaokrúľuje sa na eurocenty nahor.
0 0
DeniskaP DeniskaP

DeniskaP je offline (nepripojený) DeniskaP

Takže aj keď bol SZČO dva mesiace PN, počas týchto mesiacov nemal žiadne príjmy, uplatňuje si celú odpočitateľnú položku 4025,7?
Ďakujem pekne
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Určite celú.
0 0
Rizotka Rizotka

Rizotka je offline (nepripojený) Rizotka

už babička
Dobrý deň,mala som príjmy asi nejakých 600 Eur,poistenie som uhradila až po ukončení živnosti.Pozrela som do zákona a tam sa uvádza,že treba odpočítať aj poistenie.
0 0
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

Dobrý den, ak bol zamestnanec v TPP do 30.9 , medzi tým aj PN. a od 1.10 bol na urade prace aj poberal davku z uradu prace odpočitava sa tato davka od odpočit.položky alebo sa s tým nebí nič a dava sa cela??? čo treba doložiť do priloh pri predkladani?? dakujem
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Jenny-jana Pozri príspevok
Dobrý den, ak bol zamestnanec v TPP do 30.9 , medzi tým aj PN. a od 1.10 bol na urade prace aj poberal davku z uradu prace odpočitava sa tato davka od odpočit.položky alebo sa s tým nebí nič a dava sa cela??? čo treba doložiť do priloh pri predkladani?? dakujem
Odpočitateľnú položku na daňovníka si uplatní celú.
K daňovému priznaniu prikladá Potvrdené o zdaniteľných príjmoch a zrazených preddavkoch, ktoré mu vystavil zamestnávateľ a potvrdenie z úradu práce od kedy do kedy bol evidovaný.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Rizotka Pozri príspevok
Dobrý deň,mala som príjmy asi nejakých 600 Eur,poistenie som uhradila až po ukončení živnosti.Pozrela som do zákona a tam sa uvádza,že treba odpočítať aj poistenie.
Pri ukončení živnosti bolo treba urobiť účtovnú závierku. Vo výkaze o majetku a záväzkoch uvádzaš aj záväzok za poistné na ZP, prípadne SP.
O tento záväzok si v daňovom priznaní znížiš základ dane.
Prípadne, ak by si mala pohľadávku, túto v DP pripočítaš k základnu dane.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať