Zavrieť

Porady

Neplatené voľno

Ahojte všetci, chcela by som Vás poprosiť o radu. Náš zamestnanec si dal žiadosť o neplatené voľno na jeden rok od 1.11.2005, z dôvodu pracovno - študijného pobytu v cudzine. Keďže 1.11. je sviatok mám to počítať ako sviatok a vyplatiť náhradu alebo ako neplatené voľno. Ja si myslím, že ako neplatené voľno a za mesiac november nebudú žiadne odvody.
A viete mi niekto poradiť aké povinnosti má zamestnenec voči poisťovniam, keď na rok odchádza do cudziny ?
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

zk24 Pozri príspevok
Nie nie. Ani PN, ani RD, ani nic take.
Tak potom musi vysvetlenie podat mzdar, kedze on dovolenku kratil.
zamestnanec ma pravo vediet, z akeho dovodu.
Ked budeme vediet dovod, najdeme aj argumenty.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ivka70 Pozri príspevok
Tak potom musi vysvetlenie podat mzdar, kedze on dovolenku kratil.
zamestnanec ma pravo vediet, z akeho dovodu.
Ked budeme vediet dovod, najdeme aj argumenty.
Ano, napisali sme jej mail, kde sa pytame podla akeho paragrafu a akeho vypoctu... Snad sa dozvieme odpoved skor ako odide kamaratka do zahranicia...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ivka70 Pozri príspevok
Tak potom musi vysvetlenie podat mzdar, kedze on dovolenku kratil.
zamestnanec ma pravo vediet, z akeho dovodu.
Ked budeme vediet dovod, najdeme aj argumenty.
Prislo vysvetlenie ze dovolenka nebola kratena, ale nechali si rezervu 4 dni keby sa nevratila nacas. ze moze si ju potom docerpat ked sa vrati, ale daju to este na posudenie pravnikovi".

Nebudem teraz riesit ze ci si to narychlo zamaskovali alebo to tak mysleli (prva moznost je spravna), ale chcela by som sa spytat ci sa to takto bezne teda robi? A co chcu dat na posudenie pravnikovi? Do tohto treba zatahovat pravnika?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zk24 Pozri príspevok
Prislo vysvetlenie ze dovolenka nebola kratena, ale nechali si rezervu 4 dni keby sa nevratila nacas. ze moze si ju potom docerpat ked sa vrati, ale daju to este na posudenie pravnikovi".

Nebudem teraz riesit ze ci si to narychlo zamaskovali alebo to tak mysleli (prva moznost je spravna), ale chcela by som sa spytat ci sa to takto bezne teda robi? A co chcu dat na posudenie pravnikovi? Do tohto treba zatahovat pravnika?
Zuzka, nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. Ak jej na 4 dni "neurčí" nič s tým nenarobí, o dovolenku nepríde, vyčerpá si ju po návrate. . Zrejme si zamestnávatel nechce priznať chybu - tak to urobil takto rafinovane.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

veronikasad Pozri príspevok
Zuzka, nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. Ak jej na 4 dni "neurčí" nič s tým nenarobí. Zrejme si zamestnávatel nechce priznať chybu - tak to urobil takto rafinovane.
no len je to cudne, lebo podmienkou manazera ze ju pusti na NV bolo ze vycerpa najprv celu svoju dovolenku. A aj jej povedali z HR ze jej kratia dovolenku kvoli NV... a teraz toto. Preto sme to riesili. Keby to povedali na HR rovon usetrili by mi dva dni googlenia a studovania (ale zas sa mi to hodi do buducna).
My sme u nasho "zamestnavatela" prideleni externou agenturou, kvazi ta agentura je nas zamestnavatel a sme prideleni na pracu do tej druhej firmy. a podmienkou tej druhej firmy (pre ktoru vykonavame fyzicky pracu) mala podmienku ze musi cerpat celu dofcu a az potom moze mat NV...

Vyzera ze to bolo "rafinovane" zamaskovane.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, náš zamestnanec dostal okamžité skončenie pracovného pomeru ku dňu 12.08.2011. Od 08.08.2011 do 12.08.2011 nechodil do práce, on už nechcel a zamestnávateľ s ukončením naťahoval čas pretože bol na dovolenke. Ja som mu za ten čas neprítomnosti dala prac. voľno neplatené. Dovolenku už nemá. Prerušila som poistenie v SP a v zdravotnej mi povedali že ho treba odhlásiť k 07.08.2011, pretože od 08.08.2011 sa za zamestnanca už nepovažuje. Je to správne? Ako mám vlastne postupovať, aby to bolo OK? Ja som ho odhlásila k 12.08.2011. Ďakujem.
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Áno, treba v ZP odhlásiť 07.08.2011, lebo od 01.05.2011 sa zmenil § 11 ods3 zákona 581/2004.
1 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ak mám zamestnanca na neplatenom voľne , /nahlásený v soc.poisťovni/ musím za neho podať nulové hlásenie???
Naposledy upravil pivko : 05.09.11 at 04:34
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Ak mám zamestnanca na neplatenom voľne , /nahlásený v soc.poisťovni/ musím za neho podať nulové hlásenie???
Posúvam
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pivko Pozri príspevok
Ak mám zamestnanca na neplatenom voľne , /nahlásený v soc.poisťovni/ musím za neho podať nulové hlásenie???
je to tvoj jediný zamestnanec a nepl.volno mal celý mesiac ?

Ak ano, posielaš nulový výkaz. Inak by si sa asi musel odhlásiť ako zamestnávatel (idem dnes osobne na sociálku, spýtam sa, či je to nutné).
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
veronikasad Pozri príspevok
je to tvoj jediný zamestnanec a nepl.volno mal celý mesiac ?

Ak ano, posielaš nulový výkaz. Inak by si sa asi musel odhlásiť ako zamestnávatel (idem dnes osobne na sociálku, spýtam sa, či je to nutné).
Nieje jediný , zamestnaný som ešte ja , konateľ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pivko Pozri príspevok
Nieje jediný , zamestnaný som ešte ja , konateľ.
zisťovala som na sociálke, uvádzaš ho v prílohe výkazu. Vymeriavacie základy uvedieš nula, rovnako aj počet dní poistenia nula.
2 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Potrebovala by som súrne poradiť. Ak zamestnanec bude mať neplatené voľno niekoľko dní je povinný si platiť sám odvody do sociálky? Viem že do zdravotnej áno ale sociálku neviem. Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Sociálku nie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať