Zavrieť

Porady

IČ DPH

Prosím o radu. Založil som s.r.o. a mojim zámerom je aj veľkoobchod s tým, že tovar by som chcel nakupovať v krajinách EU. Musím požiadať o pridelenie IČ DPH alebo dovoz tovaru je možný aj bez IČ DPH ? Môj potenciálny dodávateľ pýta VAT number. Je to IČ DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Áno je to IČ DPH. Ak nebudeš platiteľom v SR, tak ti rakúsky dodávateľ bude predávať s rakúskou DPH. Čo ti predraží nákup.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Aktualne ak chces dovazat do SR v ramci EU z inej krajiny EU, ak je dovodny predpoklad ze behom 12 po sebe iducich mesiacoch vytvoris obrat cez 35.000 Eur, si povinny sa zaregistrovat este pred 1. nakupom.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    zakon o dph uvadza tento limit, a nezalezi ci to bude za 12 mesiacov alebo za 1... profesional zmiesal jablka s hruskami (a este pouzil aj stary limit pre povinnost stat sa platcom dph-to je ta hruska zamotana do jablk):

    §7


    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    bibibo je offline (nepripojený) bibibo

    bibibo
    Aha. Takže asi bude lepšie keď si to vybavím. Akurát som sa dočítal, že pri vybavovaní má daňový úrad blbé otázky a ešte, že mi to ani nemusia schváliť. Čo je na tom pravda ?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    mea culpa/..stary limit.. heh.. bolo treba otvorit ine znenie..hihi..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.