Zavrieť

Porady

Zamestnávajú na dohodu, aj keď to nesmú!

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Otváram túto tému v rubrike "Po porade", lebo v "Mzdy, perso.,..." s tým nechcem obťažovať.

Chcela by som vedieť, ako je podľa vás možné, že všade, kde sa pozriem, zamestnávajú ľudí na Dohodu o vykonaní práce na také činnosti, ktoré sú opakujúce. Či už je to predavačka, alebo upratovačka, informátor na vrátnici,.... A dokonca ma zaskočilo, keď som čítala ako Korzár písal o tom, že mesto chce zamestnať na dohodu opatrovateľku pre tie nedávno narodené štvorčatá. To nie je opakujúca sa činnosť? Alebo sa to dá nejakým legálnym spôsobom zariadiť? AKO???

Zažil už niekto kontorlu a dostal pokutu za to, že zamestnával dohodárov tam, kde nemal?

Čo si o tom myslíte?
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mna napada to, ze napr. par mesiacov by mohli upratovat sneh, par mesiacov zmetat popadane listie, par mesiacov kontrolovat a opravovat povrch parkoviska. Ine cinnosti ma zatial nenapadaju.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
durisovad
Mna napada to, ze napr. par mesiacov by mohli upratovat sneh, par mesiacov zmetat popadane listie, par mesiacov kontrolovat a opravovat povrch parkoviska. Ine cinnosti ma zatial nenapadaju.
Takéto činnosti napadli aj mňa, ale kto v tom čase, keď dohodár odpratáva sneh, stáži parkovisko?

Nezostáva nám nič iné, len čakať na kontorlu a potom to zabaliť. Môže mi niekto napísať o pokutách v tejto oblasti? Čo ak bude taká vysoká, že ju nebudeme mať z čoho zaplatiť? Neviem totiž, aké pokuty dávajú.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som povedala, ze ak nema hnotnu zodpovednost za parkovisko,(resp. za auta, ktore na nom su) strazenie v popise prace a v zmluve byt nemusi.
Co sa tyka kontroly a z toho vyplyvajucich pokut, nemam prakticku skusenost ani som od nikoho nic podobne nepocula, takze neviem odpovedat.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Janka6685
Neviem, či sa to pri tejto činnosti dá, ale píšete im vždy inú prácu na dohodu, alebo vždy to isté?
Dávame mu len jednú dohodu na celé obdobie.
0 0
Zuzka11 Zuzka11

Zuzka11 je offline (nepripojený) Zuzka11

Janka6685
Neviem si ale predstaviť, čo by sme mohli písať my, aby to nebola opakujúca sa činnosť. Pri stráženom parkovisku mi nejako nefunguje fantázia...

Akú pokutu môžu dať? Viem, že to záleží od podniku a počtu dohodárov, ale dostal už za to niekto pokutu? Akú?
Janka, až teraz som sa dostala k PC, takže: kontrolovali pomer zmluv na prac.pomer a dohodu, to, či sa prevažujúca činnosť firmy vykonáva prevažne zamestnancami na tpp, či nie sú zamestnanci na dohodu platení viac ako tpp, na dohodách kontrolovali tiež či je presne vyšpecifikovaná práca - v tejto firme sa jedná o upratovacie práce a boli rozpísané - zametenie podlahy, umytie podlahy, umytie okien, vynesenie smetí, dezinfekcia sanity...nenamietali. Vedeli, že ide o opakovanú činnosť, ale boli celkom rozumní a pochopili, že ináč by to nešlo a ľudia by zostali celkom bez práce. Možno sme mali šťastie ...ťažko povedať. Ukončili bez pokuty, len sme nemali zaradených pracovníkov do tried podľa ZP, tak to sme mali aj v protokole...
Na parkovisko ma nič nenapadá...asi len KPČ:-(
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
durisovad
Ja by som povedala, ze ak nema hnotnu zodpovednost za parkovisko,(resp. za auta, ktore na nom su) strazenie v popise prace a v zmluve byt nemusi.
Co sa tyka kontroly a z toho vyplyvajucich pokut, nemam prakticku skusenost ani som od nikoho nic podobne nepocula, takze neviem odpovedat.
Akože nemusí byť stráženie v popise práce? Veď to je ich hlavná činnosť.

Ďakujem všetkým za rady a budem dúfať, že kontrola bude podobná ako mala Zuzka . Veď by si mali rozmyslieť, či budú chcieť mať zas o pár ľúdí na úrade práce viac...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať