Zavrieť

Porady

Materská z minimálneho platu

Dobrý deň. Som tu na fóre nová. Som v 11 týždni tehotenstva. Zaujíma ma aká bude výška mojej materskej a od kedy mi začne materská plynúť. Mám 26 rokov a od svojej 18-tky hneď ako som skončila školu, som nastúpila do rodinnej firmy, kde mám minimálnu mzdu od samého začiatku. Prosím vás vedeli by ste mi povedať, aká vysoká bude moja materská? Veľmi pekne Ďakujem
Usporiadat
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

Xanti Pozri príspevok
Ak ukončíš PN z ochrannej lehoty tak tá ti už nenabehne. Nabehne TI už len DNP, a PN z DNP. Iné nie.
prosim ta a teraz mi to vysvetli ako pre debka
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

norikal Pozri príspevok
prosim ta a teraz mi to vysvetli ako pre debka
No skúsim sa lopatovať.
Bude to ťaťké.
Ale pokus

Takže teraz si na PN, si na PN z ochrannej lehoty zo zamestnania. Táto ochranná lehota je 42 dní po skončení zamestnania. Ak by si nanovo zamarodovala po tejto lehote. Tak nemáš nárok na PN.

Ale ty si platíš od novembra DNP takže niekedy od mája júna ( vyrátaj si 26 týždnov odo dna registrácie ) ked pôjdeš na dalšiu PN. Tak dostaneš nemocenské dávky už len z DNP, lebo to ukončené poistenie zo zamestnania sa TI priráta k DNP.

Už trošku chápeš?
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

Xanti Pozri príspevok
No skúsim sa lopatovať.
Bude to ťaťké.
Ale pokus

Takže teraz si na PN, si na PN z ochrannej lehoty zo zamestnania. Táto ochranná lehota je 42 dní po skončení zamestnania. Ak by si nanovo zamarodovala po tejto lehote. Tak nemáš nárok na PN.

Ale ty si platíš od novembra DNP takže niekedy od mája júna ( vyrátaj si 26 týždnov odo dna registrácie ) ked pôjdeš na dalšiu PN. Tak dostaneš nemocenské dávky už len z DNP, lebo to ukončené poistenie zo zamestnania sa TI priráta k DNP.

Už trošku chápeš?
super,jasne mi to je uz troska Takze ak by som si pracu nenasla tak je pre mna lepsie PN neprerusit a teoreticky ist z pn priamo na matersku?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

norikal Pozri príspevok
super,jasne mi to je uz troska Takze ak by som si pracu nenasla tak je pre mna lepsie PN neprerusit a teoreticky ist z pn priamo na matersku?
No podla mna je lepšie prerušiť PN. Lebo ako píšeš tu
norikal Pozri príspevok
Vymeriavaci zaklad som si dala 584€ ,mesacne to je 25,60€ Plat mam cca 350€ ale je to rozne.
tak predsa PN teda 55% z 584eur je cca 321,3 eura.
A PN z 350 je 192,5 €.

Takže ja by som platila nadalej DNP . V máji by som skončila PN z roboty, a šla na PN z DNP. A detto v takých sumách by bola aj materská.
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

Xanti Pozri príspevok
No podla mna je lepšie prerušiť PN. Lebo ako píšeš tu tak predsa PN teda 55% z 584eur je cca 321,3 eura.
A PN z 350 je 192,5 €.

Takže ja by som platila nadalej DNP . V máji by som skončila PN z roboty, a šla na PN z DNP. A detto v takých sumách by bola aj materská.
vypoved mam k 1.3. a ked pojdem od 1,5.na Pn,to uz z uradu prace?To sa mi opalti viac?a pokial by som si nasla teoreticky pred nastupom na matersku cca tyzden volaku "dobru dusu " co by ma zamestnala z maxima,tak mam aj max, matersku?Do tychto veci sa absolutne nevyznam,tak preto sa pytam ako debo Ako dlho by som mala byt zamestnana u toho dobraka?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

norikal Pozri príspevok
vypoved mam k 1.3. a ked pojdem od 1,5.na Pn,to uz z uradu prace?To sa mi opalti viac?a pokial by som si nasla teoreticky pred nastupom na matersku cca tyzden volaku "dobru dusu " co by ma zamestnala z maxima,tak mam aj max, matersku?Do tychto veci sa absolutne nevyznam,tak preto sa pytam ako debo Ako dlho by som mala byt zamestnana u toho dobraka?
Hm... ťažko povedať, si už tehotná?
Ako nechaj si DNP ako máš , plať nadalej tých 25 či koľko to eur.

A potom sa uvidí. Ak chceš mať materskú musíš mať z k aždého poistenia splnené 270 dní, teda 270 dní zamestnanie, 270 dní DNP. Takže ak by si teraz otehotnela. Tak potom ti platenie DNP a nejaký dobrák dopomôžu k vysokej materskej.
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

Xanti Pozri príspevok
Hm... ťažko povedať, si už tehotná?
Ako nechaj si DNP ako máš , plať nadalej tých 25 či koľko to eur.

A potom sa uvidí. Ak chceš mať materskú musíš mať z k aždého poistenia splnené 270 dní, teda 270 dní zamestnanie, 270 dní DNP. Takže ak by si teraz otehotnela. Tak potom ti platenie DNP a nejaký dobrák dopomôžu k vysokej materskej.
Tehotna nie som.
ale potom by som nemala ukoncit Pn pred ukoncenim vypovednej doby a nadalej zostat na Pn,tym sa predlzuje aj vypovedna doba.... Lebo okial by sa mi podarilo otehotniet (teoreticky) na buduci mesiac a skoncim k 30.4. Pn a od 1.5. nastupim na urad prace,tak v tom pripade by som mala minimalnu matersku a pokial si budem stale platit DNPO????
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

norikal Pozri príspevok
Tehotna nie som.
ale potom by som nemala ukoncit Pn pred ukoncenim vypovednej doby a nadalej zostat na Pn,tym sa predlzuje aj vypovedna doba.... Lebo okial by sa mi podarilo otehotniet (teoreticky) na buduci mesiac a skoncim k 30.4. Pn a od 1.5. nastupim na urad prace,tak v tom pripade by som mala minimalnu matersku a pokial si budem stale platit DNPO????
0 0
KATARINA HORVATHOVA84 KATARINA HORVATHOVA84
Môžem aj ja sa spýtať?V apríli mi končí materská,ale chceme ešte bábo.............mám si materskú predlžiť a platiť si tie odvody navyše,alebo to mám urobiť ako to radíte vyššie?????????????
0 0
jancecka jancecka

jancecka je offline (nepripojený) jancecka

XANTI prosím ťa, potrebujem tvoju e-mailovú adresu, potrebujem sa s tebou presne poradiť. Môj e-mail je janceckazavináčazet.sk , môžeš mi prosím napísať tam? Budem čakať, ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať