Zavrieť

Porady

Dovolenka

Zamestnanec necerpal dovolenku v roku 2004 a ta sa mu presunula do roku 2005. V tomto roku to vsak vyzera, ze takosto nebude moct cerpat dovolenku, z dovodu vysokeho pracovneho zatazenia zamestnavatelom. Ako to osetrit, aby bol aj zamestnanec spokojny aj zamestnavatel?
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

nikulik
No konecne tomu chapem, ale ked chcem vypocitat kolko ma dovolenku k 01.10.2005 tak 4/12 vsak?
Presne tak. Jún, júl, august a september, ak počítaš k 1.10.2005.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Naozaj to musí byť aspoň fiktívne čerpanie a písať na papierik skutočnosť, lebo podľa zákona sa preplácať nesmie
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Chcela by som sa este dodatocne nieco opytat, v §102 sa pise, ze pomerna cast dovolenky je za kazdy cely kalendarny mesiac nepretrziteho trvania toho isteho pracovneho pomeru jedna dvanastina dovolenky za kalendárny rok.
No a moja otazka znie, ked pracovnicka pracuje od 05.09.2005 to znamena ze za 9 mesiac nema narok na dovolenku?To podla mna nie je spravodlive, co ak zacne pracovat 02.den v mesiaci? Ako je to potom? Lebo moj sef tvrdi, ze ma narok na ten 9 mesiac aj, ako je to potom ked by sa do toho zacala vrtat kontrola, je to tak, ze ked si to zamestnavatel stanovi tak to moze byt, alebo to musi byt presne podla ZP, ze ked je tam napisane, ze nema narok, tak nemoze mat?
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
nikulik
Chcela by som sa este dodatocne nieco opytat, v §102 sa pise, ze pomerna cast dovolenky je za kazdy cely kalendarny mesiac nepretrziteho trvania toho isteho pracovneho pomeru jedna dvanastina dovolenky za kalendárny rok.
No a moja otazka znie, ked pracovnicka pracuje od 05.09.2005 to znamena ze za 9 mesiac nema narok na dovolenku?To podla mna nie je spravodlive, co ak zacne pracovat 02.den v mesiaci? Ako je to potom? Lebo moj sef tvrdi, ze ma narok na ten 9 mesiac aj, ako je to potom ked by sa do toho zacala vrtat kontrola, je to tak, ze ked si to zamestnavatel stanovi tak to moze byt, alebo to musi byt presne podla ZP, ze ked je tam napisane, ze nema narok, tak nemoze mat?
Ak zamestnanec neodpracuje celý kalendárny mesiac - nemá nárok na 1/12 dovolenky, aj keby nastúpil 2-hého.
Náhrada mzdy pri neoprávnenom čerpaní dovolenky nemôže byť daňovo uznaným nákladom firmy v zmysle zákona o dani z príjmov.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze pri vysvetlovani zamestnancovi mozem pouzit tento § 102.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Je to jednoznačne odvolávka na nárok na pomernú časť dovolenky
0 0